Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Fragman

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı
186
Cevap
5
Favori
4.546
Tıklama
Giriş
      490 Mesaj
      28 Kasım 2018 14:12:24 Konu Sahibi
      Tucker ve Dale İblise Karşı (Tucker and Dale vs Evil-2010)

Kanada ortak yapımı bir Komedi/Korku filmi. Konusu , Bir grup üniversiteli genç eğlenmek için ormana giderler ve ortalık karışır. Klasik korku filmleri ile dalga geçen bir komedi filmi. Hikayeyi tersyüz eden konusu var. Bu sefer belayı getiren üniversiteli gençler ve beladan kurtulmaya çalışan "Hillbilly" dedikleri taşralı iki arkadaş. Tam bir yanlış anlamalar filmi. Komedi filmi olduğuna bakmayın bol kanlı. Pek korku sayılmaz ama , komedi olarak fena değil (özellikle motorlu testereyle kovalamaca sahnesinde baya güldüm). Bağımsız bir film olarak güzel. Zaten Alan Tudyk oyuncu olarak sevdiğim ve oyunculuğunu beğendiğim bir aktör.

Not : Dünya sinemalarından biraz bunaldım. Bari "İndie" dedikleri bağımsız sinema ile biraz kafa dağıtayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arghh -- 28 Kasım 2018; 14:18:27 >
      |
      |

imza

• Yüzbaşı
      490 Mesaj
      28 Kasım 2018 23:50:58 Konu Sahibi
      Kemik Balta (Bone Tomahawk-2015)

Amerikan yapımı bir western. Bazı listelerde türü "Korku" olarak geçse de değil. Daha çok Dram/Macera. Konusu ; Kamp yapanları öldürerek soyan iki kişi , kaçarken ilkel yerlilerin topraklarına girerler. Sağ kalan kaçarak bir kasabaya gelir ve peşinden gelen ilkel vahşiler onu , şerif yardımcısını ve kahramanımızın karısını kaçırırlar. Şerif , ihtiyar yardımcısı , kızılderili öldürmekle övünen bir eleman ve ayağı kırık kahramanımız onları kurtarma yolunda maceraya atılırlar.

Filmin afişinde yazan "The Best Western Since Unforgiven" diyen her kim ise iyi saçmalamış. Tamam iyi film ama o kadar uzun boylu da değil. Filmin temposu yavaş , Tarantino tarzı bol boş muhabbetli , kanlı bir film. Baştaki ayıpcı sahne ve parçalamacalı sahneler nedeniyle ailece izlenmese iyi olur. Ben (Gavurların dedikleri gibi "Mostly") beğendim.
      |
      |

imza

• Yüzbaşı
      490 Mesaj
      02 Aralık 2018 23:06:06 Konu Sahibi
      Black Mountain Side - 2014

Kanada yapımı korku(?) filmi. Konusu ; Arkeologlar Kanada'nın kuzeyinde , ilk insanların Amerika ya geçtiği varsayılan tarihten binlerce yıl eskiye dayanan bir yapı bulurlar. Bir fon denetçisinin de aralarına katıldığı gurup garip olayların içinde bulur kendilerini. Ben filmi hatırlıyorum. Daha önce seyretmeye başlayıp sıkılınca bırakmıştım sanırım. Şimdi seyrederken de aynısını yapacaktım da inceleme yazabilmek için zoraki bitirdim. "The Thing-1982" havası yaratmaya çalışmışlar ama olmamış. Olamamasını geçtik son derece sıkıcı bir film ortaya çıkmış. Neredeyse ilk 1 saatte dişe dokunur bir olayla karşılaşmıyoruz. Ha ondan sonra ki yarım saatte karşılaşıyormuyuz ? Hayır. Tamam "İndie" sin , paran yok , imkanların kısıtlı anladık ta post giyip geyik kafası takarak film çekmek nedir yahu. Beğenmedim.
      |
      |

imza

• Yüzbaşı
      490 Mesaj
      04 Aralık 2018 22:48:46 Konu Sahibi
      At Kafası (Horsehead-2014)

Adının çağrıştırdığının aksine baya bildiğin konulu film. Buna konu denirse tabi. Anneannesinin cenazesi için evine dönen hamile kızımızın başı rüyalarla derttedir. Eve geldiğinde durum daha da kötü hale gelir. Rüyalarda bir gizem çözme macerası başlar. IMDb puanı 4.9...ki onu bile hak etmiyor.
      |
      |

imza
    • Yüzbaşı
      490 Mesaj
      07 Aralık 2018 17:32:05 Konu Sahibi
      Dehşet Odası (Green Room-2015)

Amerikan yapımı bir gerilim filmi. Konusu ; Şans eseri Amerikalı dazlakların takıldığı mekan da sahneye çıkan Punk Rock gurubu , görmemeleri gereken bir olaya şahit olurlar. Kapalı kaldıkları odadan çıkıp hayatlarını kurtarmak için savaşmaları gerekecektir. Adının (ve türünün) çağrıştırdığının aksine çoğunlukla bir oda da geçmiyor. Bu da filmi birsüre sonra sıkmaya başlayan türdeşlerinden ayırıyor. Konu orijinal olmasa da gerilimi yeterli , oyunculuklar iyi. Patrick Stewart ismini , cismini görüp seyredecek olan varsa şimdiden söyleyeyim , her nekadar önemli bir karakter olsa da rolü çok fazla (Çok az da) değil. Kamera daha çok gençlerin üzerinde. Ben beğendim. 5 Milyon dolar bütçeyle 3.8 Milyon dolar getirmesi üzücü.
      |
      |

imza

• Yüzbaşı
      490 Mesaj
      08 Aralık 2018 17:47:41 Konu Sahibi
      Öldüren Kelimeler (Pontypool-2008)

Kanada yapımı korku filmi. Tony Burgess in "Pontypool Changes Everything" Romanından uyarlama. Orta yaşlı , serseri ruhlu radyo spikeri kahramanımız işine giderken garip bir olayla karşılaşır. Sonrasında , yayın sürerken korkunç şeyler olmaya başlar. Dışarıda birşeyler oluyordur. Kahramanımız canlı yayınla bağlandığı kaynaklardan ne olduğunu öğrenip halkı uyarmaya çalışacaktır. Pek anlaşılır bir özet olmadı değil mi ? Ben de farkındayım fakat konusunu daha fazla açık etmeden bukadar oluyor. Filmin tamamı kapalı bir mekanda , çoğu da 3 kişilik bir kadroyla geçiyor. Film den ziyade , sanki Radyo Tiyatrosu izliyoruz. Yeni nesil pek bilmese de ben Radyo zamanında büyüdüğüm için alışığım Radyo tiyatrosuna. Hatta insanın hayal gücünü serbest bıraktığı için Tv den fazla sevdiğimi söylesem yalan olmaz. Yani bana yabancı ve durağan gelmedi o yüzden. Fakat işin açıklama kısmı öyle saçma biryere bağlandı ki , filmi seyretmek için harcadığım zamana acıdım. Açıklamadan bıraksalarmış daha iyi olurmuş. Oyunculuklar kısmında pek sıkıntı yok , çünkü doğrudüzgün oyuncu yok. 3-4 kişi ve birkaç figüran. Film 1.5 Milyon dolar karşılığında 32.188 dolar getirerek büyük batmış , geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arghh -- 8 Aralık 2018; 17:49:4 >
      |
      |

imza

• Yüzbaşı
      490 Mesaj
      Bugün 00:20:02 Konu Sahibi
      Vampir Cehennemi (Stake Land-2010)

Amerikan yapımı bir korku filmi. Konusu "Mister" denilen bir adam tarafından kurtarılan genç kahramanımız , adından da anlaşılacağı üzere vampirler le dolu dünyada , "Cennet" denen kurtarılmış bölgeye ulaşmaya çalışır. İlk birkaç dakikasında , birdaha açmamak üzere kapatmayı düşündüm. Kapatsaymışım da pek birşey kaybetmezmişim. Film "Anlatmaya en başından başlayalım" deyip hiçbirşey anlatmadığı için Vampirlerin nereden nereden , nasıl geldiğini bilmiyoruz. Zaten Vampir filmi dediğine bakmayın , Zombie filminden farkı yok. 625 Bin dolar bütçeyle 33.245 dolar hasılat yapmış. Ben beğenmedim.
      |
      |

imza

Reklamlar
Yeni Abonelik d-smart
paykasa
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,284
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.