Şimdi Ara

Fotoğraf Makinesi Tavsiyesi.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yaklaşık 1 yıldır fotoğrafla içli dışlı oluyorum :) 1-2 Makine denedim ama öyle uzun değil 500 çekim falan kısa süreli :) Hobi olarak fotoğrafçılık ve 1-2 model ile ürünlerimizin tanıtımı vbg. konularda fotoğraf makinesi kullanmak istiyorum. Kurs murs ayarladım bir makine lazım artık :)

Profesyonel bir makine arıyorum ayrıca alınca işi çözünce bile bana gitsin istiyorum. Öyle 2-3 yıllık bir alet değil daha uzun soluklu bir şey :) Yani almışken iyisi olsun istiyorum. Fakat ürünü Fransadan getireceğim babamın yanında. Babam şuan orada ona dediğim modeli alacak :) Daha önceden büyük bir tecrübem yok. Fakat macro ve netliğe önem veriyorum :)

Hem bir makine hem lens arıyorum. Şöyle sağlam bir makine ve lens önerebilecek var mı ? Çok iyi olmasın ama almışkende iyi olsun ayarı :)

Nikon veya Canon tercihimdir :)

Şimdiden teşekkürler.

Not : Erken dönüş olacağı için acil gerekti bir de konu açmam gerekti kusura bakmayın :(

• Konu da sıkıntı yokta bütçe sınırı varmı onu belirtin bence?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhan_eee

Konu da sıkıntı yokta bütçe sınırı varmı onu belirtin bence?

Butce siniri olarak 2.5 3bin tl asmazsa iyi olur.
  • Canon 60D+Tamron 17-50+canon 100mm f2.8 macro bunları oranın fiyatına göre alabilirseniz bence iyi olurdu.
  • quote:

Canon 60D+Tamron 17-50+canon 100mm f2.8 macro bunları oranın fiyatına göre alabilirseniz bence iyi olurdu.

Fransa'da ne kadar olur bilemiyorum fakat buradan ucuz olacagi kesin :) Fakat babam bu ise cok razi degil zaten o yuzden abartmak istemiyorum ilk makinem birde :) 2.000 Euro civari bir fiyat verebilirim :)
  • eğer verdiğim set sizin sınılarınız içinde ise ben olsam alırdım.Ama aşarsa gerekli ekleme çıkarmaları yaparız.Tabi başka önerilerde veren olacaktır.
  • quote:

eğer verdiğim set sizin sınılarınız içinde ise ben olsam alırdım.Ama aşarsa gerekli ekleme çıkarmaları yaparız.Tabi başka önerilerde veren olacaktır.

Turkiye fiyatina baktim makine 2.5 lensin teki 450 oburu 1.700 yaklasik 5 milyara yakin oluyor Turkiye fiyati sanirim. Orada bunun 500 600 TL eksigi olur desek 2.500 Euro civari olur :) Bu seti soyleyim ben fakat nerede bulabilir bilmiyorum o yuzden birde bunun biraz daha asagisi bir set yazabilirmisiniz ikisinide soyleyim hangisi olursa artik :)
  • Ben siz makro dediğiniz için makro lens te öneriyorum.Eğer makro lens isterseniz belki body 600D yapılıp aynı set alınabilir.

Veya makro lesne o kadar vermeyeyim ama istediğimde çekebileğim dersen.

60D+sigma 17-70 OS macro+canon 55-250 is+50mm f1.8 de alınabilir.Tabi başka arkadaşlarda yorum atarsa daha iyi ve farklı öneriler gelir.Bu sette duruma göre 50mm çıkarılır türkiye fiyatı zaten 250TL.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rohirim

http://cgi.ebay.fr/CANON-EOS-60D-TAMRON-SP-AF-17-50-f-2-8-XR-Di-II-VC-LD-/150793459979?pt=FR_IQ_PhotoVideo_Photo_AppareilsNumeriques&hash=item231bfd990b#ht_500wt_1174

Canon 60d - Tamron 17-50

http://cgi.ebay.fr/Neuf-CANON-EF-MACRO-OBJECTIF-100-MM-F-2-8-USM-/290623949803?pt=FR_IQ_PhotoVideo_Photo_Objectifs_Zooms&hash=item43aa898beb#ht_849wt_1157

CANON EF MACRO-OBJECTIF 100 MM F/2.8 USM

Lensler doğru mudur tam emin değilim ama.)

Ebayde fiyat neyse aşağı yukarı dükkanda da aynı fiyattadır diye tahmin ediyorum.

Eger bu sekil dogruysa guzel gidiyor. Ilk yazdiginiz sete baktim internetten fena degil gibi. Bunlari yazayim ben tesekkurler yorum icin :)
  • Valla benim hayalimdeki set diyebilirim.Ama başka önerisi olan varsa yazsında çeşit olur.Ama ben bunları alabilecek olsam hayatta beklemem
  • quote:

Orijinalden alıntı: apache0990

quote:

Canon 60D+Tamron 17-50+canon 100mm f2.8 macro bunları oranın fiyatına göre alabilirseniz bence iyi olurdu.

Fransa'da ne kadar olur bilemiyorum fakat buradan ucuz olacagi kesin :) Fakat babam bu ise cok razi degil zaten o yuzden abartmak istemiyorum ilk makinem birde :) 2.000 Euro civari bir fiyat verebilirim :)

2000 300 tl nerde 2000 euro nerde hocam senin kafan uçmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiberKarpuz

quote:

Orijinalden alıntı: apache0990

quote:

2000 300 tl nerde 2000 euro nerde hocam senin kafan uçmuş

Hocam benim aklımdaki fiyat 2 bin 3 bin tl arası fakat eğer ayarlayabilirsem 2.000€ çıkartabilirim belki. Sadece buraya setler yazılırsa almışken iyi bir şey olsun diye fiyatı çok mühim değil :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.