Şimdi Ara

Fotoğraf Makinesi Tavsiyesi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar fotoğrafcılığa merak sardım ve amatör olarak başlamak istiyorum . 1000-1500 lira ayırdım amatör başlamak için fazla sanırım fakat daha ucuz bişey alırsam daha sonra makinamı yükseltmek için para ayırmam imkansız olabilir. Bu nedenle bana 1000-1500 lira arasında alabilecegim en iyi sıfır yada çok temiz ve az kullanılmış olması şartıyla 2. el makine tavsiye eder misiniz ? Sizden ricam tavsiyede bulunurken amatör olmamdan çok alabilecegim en iyi makinayı göz önünde bulundurmanızdır. Şimdiden teşekkür ederim ...

• Sonradan alacağın lensleri hesaba kattın mı peki, o da önemli?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erving -- 11 Ağustos 2009; 15:50:28 >
  • Şuanda alabileceğim en iyi makineyle başlamak istiyorum bu işe . Dediğim gibi hazır elime para geçmişken en iyisini alıp onun üstünde uzmanlaşmayı planlıyorum daha sonra para ayırmam bi hayli zor olucak . Yani katmadım onları hesaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheSpy -- 11 Ağustos 2009; 15:47:32 >
  • Lensleri simdi hesaba katmiyorsan Pentax K20d olabilir
  • D60 İLE VR lens olabilir

D80 uzun süre gider ( motorludur VR lense gerek yok )

bende araştırdım body olarak nikondan daha sağlamı sanırsam yok

bana kalırsa ve paranız yeterse

d60+ 18-55 vr lens + ilerde lazım olacak bir lens olabilir siz d60-d80 den birine bakın bence

buda uygun olabilir

http://www.sahibinden.com/nikon_d80_body_18-135_mm_kit_lens_nikon_nikkor_50_mm_f_1_8-74WQQaXQQ11997306WQQpXQQdisplayitem
  • Eldeki parayla en iyi makineyi almak istiyorsanız eğer, bunun ikinci el olmasında fayda var. Sıfır alacaksanız daha düşük modelleri seçmek zorunda kalacaksınız. Bu da sizin aleyhinize. Üst limitiniz 1500 lira ise iyi bir araştırma sonucu Canon 40D almanızı tavsiye edebilirim. Amatör biri için oldukça üst model olduğu kanaatindeyim. Ama dediğim gibi fotoğrafçılığa başlayan biri sonradan alacağı lensleri de hesaba katmalı. Ama lens almak için de erken yeni başlarken. Siz sonradan para biriktirmeye devam edebilirsiniz yani bu işe kendinizi kaptırdıkça ve lensiniz yetersiz geldiği zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erving

Eldeki parayla en iyi makineyi almak istiyorsanız eğer, bunun ikinci el olmasında fayda var. Sıfır alacaksanız daha düşük modelleri seçmek zorunda kalacaksınız. Bu da sizin aleyhinize. Üst limitiniz 1500 lira ise iyi bir araştırma sonucu Canon 40D almanızı tavsiye edebilirim. Amatör biri için oldukça üst model olduğu kanaatindeyim. Ama dediğim gibi fotoğrafçılığa başlayan biri sonradan alacağı lensleri de hesaba katmalı. Ama lens almak için de erken yeni başlarken. Siz sonradan para biriktirmeye devam edebilirsiniz yani bu işe kendinizi kaptırdıkça ve lensiniz yetersiz geldiği zaman.

40d de olabilir aslında ama d80 benim ilk tercihlerimden d80 çok güzel bi alettir çektikçe insanın çekesini getirir
  • Öncelikle yardımlarınız için tekrar tekrar teşekkür ederim arkadaşlar.

quote:

Orijinalden alıntı: Ř€ẄoL£Я

D60 İLE VR lens olabilir

D80 uzun süre gider ( motorludur VR lense gerek yok )

bende araştırdım body olarak nikondan daha sağlamı sanırsam yok

bana kalırsa ve paranız yeterse

d60+ 18-55 vr lens + ilerde lazım olacak bir lens olabilir siz d60-d80 den birine bakın bence

buda uygun olabilir

http://www.sahibinden.com/nikon_d80_body_18-135_mm_kit_lens_nikon_nikkor_50_mm_f_1_8-74WQQaXQQ11997306WQQpXQQdisplayitem

Verdiğiniz linke baktım sanırım 2 lens + body olması ve ucuz olması sebebiyle verdiniz bu linki . nikkor 50 mm lens şuan da teknosada 300 lira eğer d80 alırsam mecburi olarak (fiyattan dolayı ) 2. almak zorunda kalıcam , bu yüzden body + 18-135 mm + 1 yılda olsa garantisi olan bir d80 olmasını düşünüyorum . Bunları söylememin sebebi ise daha fotoğrafcılıkta yeni olan birine 6 aya kadar 50 mmlik lensin gerekli olup olmayacağını sormak . Eğer suanda bana çok lazım olmayacaksa ilk 6 ay hem makinemi tanırken para biriktirip 6 ay sonrada bu 50 mm lens bu fiyatta yada daha az olursa sanırım ozaman alabilirim.

• Bence lensi sonradan almak daha güzel olur. Body nin yanındaki lensle birkaç ay idare edilebilir. Bazı üst model makinelerin yanında öyle sıradan bir lens de verilmiyor. Ben 400D nin yanındaki lense sahip olduğumdan öyle diyorum. Ki kit lens ilk zamanlarda bayağı iş görüyor. Makineyi öğrenme aşamasını kit lensle yapmanı öneririm.
  • bu tip konular açılmadan önce forumdaki ilk 3 sayfanıon konularını bir zahmet gözden geçirse insanlar biraz fikir edinebilirler.. hatta belki bir karara bile varabilirler.. ben artık herkese yardım etmeme kararı aldım.. herkes tavsiye istiyor ama önceki konuları okuyan eden yok.. önce birkaç satfa önceki konuları okuyun lütfen.. eğer aradığınız şeyi bulamazsanız konu açın, sorun, danışın, tavsiye isteyin..
  • Ingilizcesi olanlar için Ken Rockwell in amatorlere makine tavsiyesini okumalarını öneririm.Kendisi nikond40 ın amatorlerin her turlu işini gorecegini ve diger makinelerin yapıp da d40 ın yapamayacagı bır sey olmadıgını dusunuyor.

Benim Naçizane fikrim de bir 350d veya 400d canon kit lens ile başlamanız şayet fotografcılıgı ileride çok ciddi bir iş olarak dusunmuyorsanız.

ilgilenirseniz link burda

http://www.kenrockwell.com/tech/recommended-cameras.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurrus

Ingilizcesi olanlar için Ken Rockwell in amatorlere makine tavsiyesini okumalarını öneririm.Kendisi nikond40 ın amatorlerin her turlu işini gorecegini ve diger makinelerin yapıp da d40 ın yapamayacagı bır sey olmadıgını dusunuyor.

Benim Naçizane fikrim de bir 350d veya 400d canon kit lens ile başlamanız şayet fotografcılıgı ileride çok ciddi bir iş olarak dusunmuyorsanız.

ilgilenirseniz link burda

http://www.kenrockwell.com/tech/recommended-cameras.htm

Evet,kaynak çok güzel gerçekten çok iyi ingilizcem olmasada göz attım. Güzel karşılaştırmalar ve incelemeler var.
    Nikon d80 ile d40 arasında kaldım bunlar arasındaki fark çok mu büyük acaba,yani aradaki o fiyat farkını hakediyormu d80 ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheSpy -- 12 Ağustos 2009; 21:34:53 >

• Up
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.