Şimdi Ara

Fotoğraf Makinesi Alacağım. Ne alayım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.008
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

550d 2300 zloty
    600d 3300 zloty
    5d m2 8000 zloty

yanında verilen objektifleri hatırlamıyorum, ama standart olsa gerek.

600d aradaki 1000 zloty farka değer mi?

5d m2 için para biriktireyim mi?

Önemli noktalar.
    - Ben fotoğrafçı olmaya çalışmıyorum. Sadece hobi için.
    - Genelde 1.5-2 m mesafeden nesne çekimi yapıyorum. Ancak sık sık makro ve manzara çekimi de yapıyorum. Daha hoşuma gidiyor açıkçası.
    - Ben zengin biri değilim, ama bir şeye para vermişken onun, o paraya değmesini isterim. Yani burada önerileriniz çok önemli rol oynayacak.
    - Kesinlikle Canon alacağım.
    - Başka önerebileceğiniz Canon var mı?

• Full frame'in kalitesi başka oluyor ancak 600D ile güzel lensler almak daha mantıklı olur gibi
  • Ayrıca canon 60D'yide ekleyin 5d mark'ın altına
  • K-5 de olabilir.Siz yazmamışsınız ama ben vereyim bilgiyi..
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Z%C5%82oty
  • Tamam. Onu da bir inceleyim.
  • İlla Canon olucak yazınca yazmadım.Yoksa birde D7000 var
  • Şu an 600d body ve güzel bir objektif alacağım gibi gözüküyor.
  • Zaten hocam bence o bin zloty farka biraz daha koy bi makina daha al satarsın burada paranı çıkarırsınTabi dönüşümü uygunsa.600D sizin için ideal gibi duruyor.Almışken 50mm f1.8 de alın bari tam olsun uzun süre.
  • Tamamdır. O da aklımda.
  • selamlar
    bende 2 ay oncesine kadar kompakt makine kullanan birisiydim ve elime hic prof makine almamis birisi olarak bir anda bir heves geldi uzun arastirmalardan sonra canon eos 600d modelinden aldim inan hic bilgim olmamasina ragmen kurcalaya kurcalaya öyle pozlar yakalamaya basladimki hic elimden dusmuyor, her gittigim yere yanimda gidiyor siddetle tavsiye ederim 18-55 lensle baslamani oneririm sonra sonra piştikçe makro ve telephoto lenslere yatirimini yaparsin artik
  • Yani aradaki 1000 zloty'lik farka değer diyorsun 600d. Tamamdır.
  • Şu an farkettim.Bence 2 siini de al.550D satarsın burada eğer Tl karşısında ölmüyorsa zloty.Karar senin tabi...
  • Yok, sadece 1 tane Makine alacağım. Eğer 5d m2 almazsam geri kalan paraya cep telefonu alacağım çünkü.
  • 60D almayı düşünüyorum şu an. 600D'den yaklaşık 2 kat daha uzun batarya ömrü ve üsteki küçük lcd ekran beni ikna etti.

Sizin düşünceleriniz nedir?

Bir de 35 yada 55 mm prime lens alacağım yanında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi funky_boy -- 20 Mart 2012; 1:57:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: funky_boy

60D almayı düşünüyorum şu an. 600D'den yaklaşık 2 kat daha uzun batarya ömrü ve üsteki küçük lcd ekran beni ikna etti.

Sizin düşünceleriniz nedir?

Bir de 35 yada 55 mm prime lens alacağım yanında.

Güzel bir seçim olur :)

Manzara çekimleri için tamron 17-50
    Portre içinse 35mm ve 50 mm lenslerden birini seçebilirsiniz. Keskinlik yönünde 35 mm i kullanmadığım için yorum yapamayacağım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MounT531 -- 20 Mart 2012; 20:40:38 >
  • Genel çekim için 35mm mi 55mm mi alayım?
  • Genel çekim için bence tamron 17-50 alın.
  • Tamron 17-50 için biraz para biriktirmem lazım. Onu alana kadar bir prime lens ile idare etmeyi düşünüyorum. Ucuz fiyata yüksek diyafram sağlayabilecek tek çözüm şu an bir prime lens gibi gözüküyor.
  • O zaman 50mm f1.8 iyidir Tabi 35 mm de iyidir herhalde inceleyin biraz o lensi!
  • Tamamdır, ben biraz daha bakınayım. Belki bir FD to EOS adaptör alıp A-1'deki lensimi de kullanabilirim. 35-70 1:2.5-3.5 gibi güzel bir lensim var.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.