Şimdi Ara

### FOTOĞRAF ÇEKİM TEKNİKLERİ ### (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
225
Cevap
72
Favori
55.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • çok güzel konu. favorilere eklendi
  • Com guzel.Bir sorum olacak hdr videosunda sonlarda kopruyu cekiyor adam iste asil videoyu ceken adamin cekiminin adi nedir?Goruntunun yanlari bastirilmis gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: olle

Com guzel.Bir sorum olacak hdr videosunda sonlarda kopruyu cekiyor adam iste asil videoyu ceken adamin cekiminin adi nedir?Goruntunun yanlari bastirilmis gibi.

O çekim için Fish Eye ( Balık Gözü ) objektif yada fish eye efekti gerekiyor
  • Bence süper ve ötesi bir konu olmuş, gayet her konuda yardımcı olabilecek görseller mevcut. Teşekkürler.
  • Rica ederim
  • Sokak Fotoğrafçılığı:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sg888 -- 2 Mart 2012; 21:23:31 >
  • Katıkınız için çok teşekkür ederim
  • Mimari Fotoğrafçılığı

Vimeo
    Translating Architecture Through Photography
    http://vimeo.com/37578849

• çok faydalı bir konu hele hele benim gibi fotoğraf ve fotoğrafçılık dünyasına adım atmak isteyen biri için arşivlik kaynak. favorielrimde, çok teşekkür ediyorum
  • Rica ederim beğenmenize sevindim
  • Süper bir konu gerçekten videoların hemen hemen hepsini indirdim Yani az kaldı. Teeşekkürler...
  • Rica ederim
  • dün internette gezinirken hazır picture styler buldum bunları tek bir klasor haline getirdim. İçinde film çekimi için güzel styler var.
    Mutlaka indirim kurmanızı tavsiye ederim. Makinanıza en fazla 3 tane yüklenebiliyor.
    ...

--------------------------------------------------------------------------------

nasıl yükleneceği, ne işe yaradığı ve daha fazlası http://web.canon.jp/imaging/picturestyle/file/eos-utility.html

• Katkınız için çok teşekkür ederim
  • Merhaba arkadaşlar. aşağıdaki fotoğra akşam saat 8 civarı çekildi. değerleri 1/6 F/3.5 iso: 200. gökyüzündeki ışık patlaması neden oldu anlamadım. kendi cevabımı kendim verirsem, yani tam ağaçla bulutun ortasına netleseydim makineyi patlama olmaz mıydı ?
     ### FOTOĞRAF ÇEKİM TEKNİKLERİ ###

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omersss -- 13 Mayıs 2012; 22:31:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: omersss

Merhaba arkadaşlar. aşağıdaki fotoğra akşam saat 8 civarı çekildi. değerleri 1/6 F/3.5 iso: 200. gökyüzündeki ışık patlaması neden oldu anlamadım. kendi cevabımı kendim verirsem, yani tam ağaçla bulutun ortasına netleseydim makineyi patlama olmaz mıydı ?
     ### FOTOĞRAF ÇEKİM TEKNİKLERİ ###

Bunun tek çözümü HDR. Eğer gökyüzünden ışık değeri alsaydın ağaçlar karanlık çıkardı. Ağaçlardan alınca da böyle oldu. Ancak ikisinden de değer alıpğ ps yada hdr programları gibi programlar ile birleştirmen sana en iyi sonucu verecektir.

• Orijinalden alıntı: uguruyaniker

Bunun tek çözümü HDR. Eğer gökyüzünden ışık değeri alsaydın ağaçlar karanlık çıkardı. Ağaçlardan alınca da böyle oldu. Ancak ikisinden de değer alıpğ ps yada hdr programları gibi programlar ile birleştirmen sana en iyi sonucu verecektir.

Yani illa program kullanacağız. HDR ye yabancıyım. Çekerken bir teknik olması lazım sanki
  • quote:

Orijinalden alıntı: uguruyaniker

quote:

Merhaba arkadaşlar. aşağıdaki fotoğra akşam saat 8 civarı çekildi. değerleri 1/6 F/3.5 iso: 200. gökyüzündeki ışık patlaması neden oldu anlamadım. kendi cevabımı kendim verirsem, yani tam ağaçla bulutun ortasına netleseydim makineyi patlama olmaz mıydı ?

ALINTIDIR
    1-Çözüm ters ışık çekimi yapmayacaksın
    2-POzlama yeri olaark gökyüz ile yerin birleştiği kısmı alın
    3-HDR yapın
    4-Makineniz dinamik range ayarları ile oynayın.
    5-Makinenizin gölgelikleri yok eden -ismi aklıma bir türlü gelmedi- ayarını kuvvwetliye getirin, bu ayar canonda var, menude ışık düzeltici...

• quote:

Orijinalden alıntı: mcroses

quote:

Orijinalden alıntı: uguruyaniker

quote:

ALINTIDIR
    1-Çözüm ters ışık çekimi yapmayacaksın
    2-POzlama yeri olaark gökyüz ile yerin birleştiği kısmı alın
    3-HDR yapın
    4-Makineniz dinamik range ayarları ile oynayın.
    5-Makinenizin gölgelikleri yok eden -ismi aklıma bir türlü gelmedi- ayarını kuvvwetliye getirin, bu ayar canonda var, menude ışık düzeltici...

Hdr olayına girmeden dinamik range ile oynamak daha iyi benim için. Ama bu ayarları canon'da bulamadım. 550d de yeniyim.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.