Şimdi Ara

Forza Horizon 4 PC Sistem Gereksinimleri (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
1.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Persona_Non_Grata

Yalanını sevdiğim
    ne yalanni kardeşim iki konsolu paran varsa al yan yana köy ondan sonra konus5

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psxx

ne yalanni kardeşim iki konsolu paran varsa al yan yana köy ondan sonra konus5

Alıntıları Göster
    Bende de 2 konsol var, god of war u platinledim hiçte öyle ses duymuyorum neden acaba laa? Tv 4k, ps proysa pro, nerede o traktör sesi birader? Benim oyun dijital, cd li olanları bilmiyorum ama gow konusunda ortaya at bakalım bu iddiayı doğru mu degil mi insanlar söylesin. Ayrıca oyun dediğin kulaklıkla oynanır, madem senin ki kükrüyor takarsın kulaklığı God of war gibi bir şaheserin keyfini yaşarsın, her konu altında mız mızlanmazsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Persona_Non_Grata

Bende de 2 konsol var, god of war u platinledim hiçte öyle ses duymuyorum neden acaba laa? Tv 4k, ps proysa pro, nerede o traktör sesi birader? Benim oyun dijital, cd li olanları bilmiyorum ama gow konusunda ortaya at bakalım bu iddiayı doğru mu degil mi insanlar söylesin. Ayrıca oyun dediğin kulaklıkla oynanır, madem senin ki kükrüyor takarsın kulaklığı God of war gibi bir şaheserin keyfini yaşarsın, her konu altında mız mızlanmazsın.

Alıntıları Göster
    ben yaşadığım sorunu söylüyorum fanlik yapmıyorum leann sony bile sorunlu olduğunu söylüyor yoksa neden değiştirsinler konsolu biraz araştırma yap görürsün sorun taşıyanları fan arkadaşım

• quote:

Orijinalden alıntı: Psxx

ben yaşadığım sorunu söylüyorum fanlik yapmıyorum leann sony bile sorunlu olduğunu söylüyor yoksa neden değiştirsinler konsolu biraz araştırma yap görürsün sorun taşıyanları fan arkadaşım

Alıntıları Göster
    Sana sorunlusu denk gelmis o zaman, benimkinde çıt yok çok şükür. Tak kulaklığı oyununa bak sende.

• Benim ps pro sessiz çalışıyor 1 senedir, belki seninkinin ızgaraları kapanıyorsa ondan ses yapıyordur, ya da bozuk ürün çıkmışta olabilir.
  • Burada bir şahıs vae bazen Bsc'den bakınca yorumları gözüküyor iyi gülüyorum. Beni takıntı yapmış herhalde.

• Hayatında forza oynamamış yalandan xboxım var ayağı yapıp metacritic puanı 90 üzeri olan oyuna her sene aynı lacivert saçmalığını uyduran sen değil misin madem aynı metacritic puanlarında yalan gerçek sen misin konuşmana dikkat et gerçek hayat sanal gibi değil çakılırsın
  • Horizon zero dawn dediğin oyun sadece hikayesiyle bile birçok oyunu tokatlar. Grafikleri de gelmiş geçmiş en iyi grafikler. Biri ortaya bir eleştiri atıyor hepiniz papağan gibi aynısını tekrarlıyorsunuz. Horizon gayet özgün bir oyun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: BSC Misafiri

Horizon zero dawn dediğin oyun sadece hikayesiyle bile birçok oyunu tokatlar. Grafikleri de gelmiş geçmiş en iyi grafikler. Biri ortaya bir eleştiri atıyor hepiniz papağan gibi aynısını tekrarlıyorsunuz. Horizon gayet özgün bir oyun.

Aynen süslü Assasin’s Creed. Horizon Zero: Dawn Sony’nin yüz karalarından biridir, bunu kabul edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri

quote:

Orjinalden alıntı: BSC Misafiri

Horizon zero dawn dediğin oyun sadece hikayesiyle bile birçok oyunu tokatlar. Grafikleri de gelmiş geçmiş en iyi grafikler. Biri ortaya bir eleştiri atıyor hepiniz papağan gibi aynısını tekrarlıyorsunuz. Horizon gayet özgün bir oyun.

Aynen süslü Assasin’s Creed. Horizon Zero: Dawn Sony’nin yüz karalarından biridir, bunu kabul edin.
    hayatında oynamadığın oyun hakkında konuşma horizon zero dawn kalitesinde bir oyun xbox çöpünün tarihinde yok.

• Tüm ac oyunlarının hikaye kalitesini ve sunumunu toplasan bi Horizon etmez, emin ol.
  • Metal-Gear kullanıcısına yanıt
    Aslında oyun oynamayı bırakacaktım. Cidden diyorum bunu, bu nesil beni bu aşamaya getirdi. Ne kadar sevdiğim oyun/tür varsa ya inanılmaz değişti yada yok oldu. Ama huydur işte yıllardan beri oyun oynamak, bende dayanamadım. Çoğunlukla pc geçmişine sahip birisi olarak birkez daha pc toplamak bana lüks geldi. Bunu yapacak bir durum olmadığı için ps4 tercih ettim ama konsolun oyuncuya sağladığı imkanlar konusunda çokta bilgim yoktu. Biraz körü körüne bir seçim olsada öyle aman aman bir pişmanlığım yok. Çünkü gerçekten güzel oyunları var ama işte dediğim gibi hem ben kafa olarak çok eskide kalmışım hem de özellikle konsollarda oyun sektörü çok değişmiş sanırım. Bunun üzerine fiyatların fırlamasıda eklenince ister istemez konsola bağlılığı tartışılabilir bir pişmanlık oldu içimde. Özellikle şu xbox ın geniş oyun kütüphanesini öğrendikten sonra ve bunun ps cephesinde olmadığını anladığımda biraz afalladım.

Twisted Metal i horizona tercih edişimin konsolun beni memnun etmeyişiyle ilgisini anlamadım. Oda ps özel obiride ? Ha serilerin gelecekleriyle ilgili bir bilgim yok ama eğer sony ps 4 ü bir marka olarak görüyorsa bu markanında sunduğu oyunlara sahip çıkması gerekmiyor mu ? bahsedilen oyunda öyle bir serisi çıkmış, tutmamış bir oyun değil yani.

Benim istediğim şey basit aslında, eğlenmek. Ben bu sinematik deneyim zımbırtısının suyunun çıkarıldığını düşünüyorum. Oyunlar benim için hiçbir zaman böyle birşey olmadı. Hiç olmasın demiyorum, gerçekten güzel örnekleri var. Ama temelde oyunlar benim için beceri kabiliyetinin ön planda olduğu, oyuncuyu ödüllendirme temelli deneyimler sunan tecrübelerdir. Böyle oluncada saf veya büyük oranda TPS olarak zaten konsolun çok nadir oyunu varken, bunlardan birisi The Order falan olunca ister istemez bir puffluyorsun. Sanırım bununda fanboylukla veya başka birşeyle ilgisi yok. Tamamen beklentiler ve bunların karşılanamamasıyla ilgili.

İnsan bir MotorStorm, bir Heavenly Sword, ne kadar iptal olduğunu bilsemde Black 2, Dante's Inferno falan ne bilim yanlış mıyım hocam ? Sizce de bir tarz farklılığı yok mu önceki Ps konsollarıyla ps4 arasında ? Oyunlar böyle fazla durağan, fazla konuşmalar, fazla yazılar, fazla ayak işleri yapma. Her oyun bana dünyanın kurtuluşunu anlatmak zorunda değil yahu. Daha kişisel çemberde gerçekleşen olay örgüsü, daha az derin karakterler hatta odun karakter istiyorum. Her karakterin karizmatik konuşma çabasından, felsefe yapmasından gına geldi, zaten hepside birbirine benziyor. Karakterleri gerçekçileştirmek isterlerken sıradanlaştırıyorlar haberleri yok. Bugün Dante deyince akla nasıl beyaz saçları geliyorsa günümüzde de böyle basit, hemen göze çarpacak detayları olan karakterler olmalıdır. Cpt. Price ve şapkası / purosu - bıyığı , Lance Vance ve beyaz takım elbise gibi vs.

Konsolun hayat döngüsünün son kısmına geldik daha elle tutulur birtane FPS oyunu yok. Yani FPS seven konsolumuzu almasın mı demek istiyorlar anlamıyom ki. Ya hiçbirşey çıkartamıyorsan en kötü killzone ları remastered falan yap yada resistance ı falan. Nasıl Xbox Halo Master Chief Edition yaptıysa sende yap. Sanki bu türü silmiş adamlar kafalarında. Zaten guirella yada horizon yaptırdılar bide tuttu ooh killzone da tarih oldu. Artık bol bol yuvarlanıp ok atarız ne güzel. Son e3 tede bildiğim kadarıyla FPS duyurmadılar gene.

Şimdi ben böyle deyince switch diye düşünebilirsin belki ama ben daha çok kanlı, gerçekçi, zorlayıcı oynanışa ve gerçekçi, karanlık ve grimsi tonlamaları olan görsellere sahip oyunları seviyor ve tercih ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi porsux -- 1 Eylül 2018; 1:21:28 >

• porsux kullanıcısına yanıt
    Xbox ve Win 10 cephesinde twisted metal'e daha yakın arcade - eğlence unsurlarını hedefleyen oyunlar daha fazla hocam. Recore'u örnek verebilirim mesela, o açıdan dedim Horizon'a twisted'i tercih edecek zevklere sahip oluşun bence seni Xbox - Win 10 cephesindeki arcadeler ile daha tatmin ederdi, yani öyle tahmin ediyorum. Puan açısından başarısızlar ama zevkler kişiye göre değişir, bir şans verebilirsin bunlara denemediysen.

Evet, PS2 ve PS3 dönemindeki oyun tarzları o dönemde kaldı maalesef. Büyük bir tarz değişikliği var, MGS4'ün inanılmaz sinematik oluşu ile birlikte yeni bir dönem başladı gibi oldu zaten. Firmalar bence biraz arayışa girdi, bir şeyleri nasıl farklılaştırır, nasıl gerçekçi hale getiririz gibi. Çünkü teknoloji de geliştiği için bunun nimetlerini sömürüyorlar artık. Oyunu bir Hollywood filmi haline getirebilmek başarı sayılabiliyor şu günlerde. İlk adımı heralde Quantic Dreams Fahrenheit ile çoktan atmıştı, o nesilde türünün tek örneği sayılabilecek düzeyde bir oyundu, baktılar ki tutuyor, seviliyor ilgi görüyor olay artık duygusal senaryolu sinematik oyunlara kaydı ufak ufak. The Last of Us bu romantizmi mükemmelleştirmişti bir nevi, o da tutulup sevilince artık oyunlar baya şekil değişikliğine gitti yani bu nesil.

Kimisini memnun ederken kimisini etmiyor, benim zevklerime göre bu hoş bir şey. Muhtemelen genel kitlenin de hoşuna gidiyor çünkü kullanıcı puanları + otoriter puanlarına bakarsak hep PS platformunun bu tarz oyunları zirvelere oynuyor.

Bunları beğenmiyor oluşun seni başka bir şeyin fanboyu tabii ki yapmaz, alakası bile yok. İlla da Horizon'ı seveceksin diye bir şey yok çünkü. Fanboyların durumu biraz farklı, çıkmamış oyunların dahi ebesinin nikahından girip fiyat politikasından çıkmayla kötü şeyleri eleştirmiş olmuyoruz, itici oluyoruz sadece. Bu nesil ps cephesinde fps olarak bi Killzone Shadowfall var galiba elle tutulur. Diğerleri hep tps.

Yeni bir resistance oyununa bende hayır demezdim açıkçası. Beni rahatlatan tek şey Doom Ethernal'ın geliyor oluşu, Resistance gibi bir oyunun eksiğini kapatacak düzeyde çünkü multiplatform bile olsa. Ayrıca Sony'nin bir seçim yaptığı kanaatindeyim, şu an geliştirilen Exc oyunlar gerçekten çok pahalı. Diyorum ya oyunlarda kullanılan teknoloji, tasarım becerisi çok yüksek şeyler görüyoruz. Order mesela o anlamda beni çok etkiledi, oyun film gibi diye beğenilmeyebilir ona bir şey demiyorum ama onu bu kadar film gibi yapabilmek pahalı bir işti örneğin. UC4 ve GOW keza çok pahalı oyunlar, aynı anda bir de resistance gibi serilerin geliştirilmesi belki bütçeleri zorlayabilir bilmiyorum. Hani onu mu yapalım bunu mu yapalım diye ofiste kafa patlatan bir dünya insan vardır emin ol. Bunun için ücret alıyorlar zaten, o yüzden sinematik türe ağırlık vermeyi bilinçlice seçmiş durumdalar.

Bu nesil sanırım seni PS cephesinde tatmin edeceğini düşündüğüm yegane oyun Spider Man olacak. Aradığını bulacağına inanıyorum o oyunda. Bir de Last of Us 2'yi bekle derim, film gibi vs. ama bomba gibi geldiğini düşünüyorum. Bi de karizma meselesi, çıtayı çok yükseltmişken düşüremeyeceklerinin bilinci ile 4-5 yılını tek bir exc oyunu geliştirmeye adamış durumdalar.

• Hocam o kadar doğru noktalara temas etmişsiniz ki resmen duygularımın tercümano olmuşsunuz. Oyunların başarı hazzı vermek yerine, tamamen aynı mantıkla vur geç garip bir şeyine döndüğünü daha net görüyoruz. Ama burada işin temelinde Sony yok, talep eden kitleden dolayı oluyor. Piyasayı Tps çöplüğüne çevirdiler, oyunları oynarken herhangi bir başarı hazzı hissetmiyorum düşünmeye itmiyorlar artık.

• "PC" konusunda PS4 ve Xbox muhabbeti ne alaka?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkaakco -- 1 Eylül 2018; 16:51:21 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Microsoft oyunlarının nedense Sony markalı ürünlere acaip bir alerjisi var. FM7 ve FH3'ü adam gibi Logitech DFGT ile oynayamadım mesela, aynı şekilde Win 10 sürücüleri olan ve kablosuz resmi aparatını kullanarak örneğin Steam'deki destekleyen tüm oyunları Dualshock 4 ile sahatça oynarken nedense, MS oyunlarının hiç birisi oynanmıyor.

PC'nizde kol ile oynayacaksanız eğer bu oyunu muhakkak MS markalı bir kontrol cihazınızın olmasına özellikle dikkat edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 1 Eylül 2018; 18:52:10 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.