Şimdi Ara

Forumun problemi üyelerin yaşı değil, seviyesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
1.875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 42_SeNTeZ_42

quote:

Orijinalden alıntı: ZEUS__

quote:

Orijinalden alıntı: Uygx

quote:

quote:

quote:

Konu Dışında evli bi arkadaş var trolün önde gideni evli olduğunu bilmesem liseli sanırım ama seviyorum mesajları öldürüyor şimdi nick vermeyeyim ama o bu mesajı okursa kendi olduğunu bilir

hatta bu arkadaş çocuğunun resimleri filan paylaşmıştı sanırsam dövmeside var eğer oysa trolün önde gideni bayrak taşııyanı ...

Aynı kişiden bahsetmiyoruz ama o arkadaşı da biliyorum.Benim dediğim arkadaş rus meraklısı bi arkadaş

tamam ona da eyvallah hatta oda resimleri filan paylaşmıştı baya bir kızla çekindiği hattı karısıda rus olması lazım

bu sefer tutsun lütfen

la işte biriniz tuvnera biriniz robinson cruse dan bahsediyonuz söyleyin çekinmeyin

Ben de karıştırdım şimdi bak Robinson aklımda nedense "russever" olarak kalmış yoksa tuvnera da mı troldü ondan mı karışıklık olduBen Robinson'u kastetmek istedim

robinson olacak o benden ondan bahsediyorum evli çocuğu var ve tam bir trol

• Hocam haklısın seviyesizlik forumu bitiren durum olur. Bunun önüne geçilebileceğini sanmıyorum. İyi forumlar...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Konu Dışında evli bi arkadaş var trolün önde gideni evli olduğunu bilmesem liseli sanırım ama seviyorum mesajları öldürüyor şimdi nick vermeyeyim ama o bu mesajı okursa kendi olduğunu bilir

hatta bu arkadaş çocuğunun resimleri filan paylaşmıştı sanırsam dövmeside var eğer oysa trolün önde gideni bayrak taşııyanı ...

Aynı kişiden bahsetmiyoruz ama o arkadaşı da biliyorum.Benim dediğim arkadaş rus meraklısı bi arkadaş

tamam ona da eyvallah hatta oda resimleri filan paylaşmıştı baya bir kızla çekindiği hattı karısıda rus olması lazım

bu sefer tutsun lütfen

la işte biriniz tuvnera biriniz robinson cruse dan bahsediyonuz söyleyin çekinmeyin

Ben de karıştırdım şimdi bak Robinson aklımda nedense "russever" olarak kalmış yoksa tuvnera da mı troldü ondan mı karışıklık olduBen Robinson'u kastetmek istedim

fişlemeye bakar mısın. robinson troll, tuvnera russever

• sarıyere getirtme beni liseli
  • Aynen katılıyorum ben de senle aynı yaştayım benden büyüklerin saçma sapan mesajlar attığınıda gördüm sonrada 98li diye dalga geçerler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bu sefer tutsun lütfen

fişlemeye bakar mısın. robinson troll, tuvnera russever

Trol ama adam güldürüyorTuvnera king adamın nickini google'da aratsın bilmeyenler

• quote:

quote:

quote:

Tuvnera mı?

• Yaptığın yanlış. Kendi işinle ilgileneceksin, başkalarının satışına burnunu sokmayacaksın. Bak emir değil, abi tavsiyesi. Orada duran her pahalı ürünün bir satılma şansı var. Belki adam öylesine bekletiyor.
    Adamın seni şikayet etme hakkı da var. Satışı baltalıyorsun diye.
    Adamın yaptığı da yanlış ona lafım yok. Ama yüksek fiyat verirse alınmaz zaten, pazarlık yapacaksan öyle söyleyeceksin fiyat yüksek diye. Forum ölücü dolu zaten kimsenin baktığı yok öyle ilanlara.

Edit:

quote:

Almak istediğim ürün değil o(5870 cf varkeen ). Ararken gördüm. Max 150 tl eder bence. (Piyasada 160'a satılabiliyorken) Problem satıcının tavrı.Ben ürünün aşırı pahalıya satışta olduğunu söylüyorum. Konusuyla neden ilgilenmediğini soruyordum, satıcı beni dövmekle tehtid ediyor.

Neyse sana ders olmuş. Merak etme bir şey yapmaz sana fakat mesajlarını editlemeni öneririm, ticaret ahlakı açısından. Bir dahaki sefere alma niyetin varsa PM'den mesaj atarsın pazarlığını yaparsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Armin van Buuren* -- 7 Ağustos 2012; 23:33:00 >

• acınası üyeler dediginiz forumun dedeleri nerdeyse ben cok severim ikisinide ..

gelelim olaya :

evet anlık sinirle bir çakarım sümük gibi yapıstırırım mesajı atmışım dogru ..

15 yaşında bir veled ,ilan içerisinde aklı sıra daha ucuza var ilanınla ilgilenmiyorsun sana müstahak gibi mesajlar atmasını na sinir olmuşum belliki ..ilanla ilgilenmiyordum dogru attıgı mesajları heralde 1 ay sonra gördüm ..sonra ilanı toparlamak için bilgilendirici birkac mesaj attım baktım yine bu veled ..

veled tekrar şöyle mesaj atınca : neden zamanında yazmadın kampanya bitti öyle yazıyorsun dimmi ..xfx dandik marka assusmu sandın.. nasıl kirletiyorum ama ilanını nanik nanik ..

tarzında mesaj atınca bende kayış koptu tabi :)

tabi veledi tespit ettik 15 yaşında oldugunu buraya yazmadan önce ögrendim .şimdi ben buradan kalkıp 15 yaşındaki veledin kulagını çekmek iki osmanlı için sarıyere gitsem degermi bize yakışırmı ?

sorun burada :)

Sonucta forumun kuralları yanında birde forumun degerleri var ..

ilanda yazdıgım gibi sorun benim ilanımın kirlenmesi degil ,sorun forumun ikinci elinin kirlenmesi ..yazık ki yazanların 15-18 aralıgında olması forum kurallarının bir kere daha gözden geçirilmesi gerekliligini ortaya cıkarıyor ...

Sonuçta bizim ilanımızın kirlenmesi ,ceza almamız vs önemli degil ..bizler forumun oldukca eski degerleri olarak burada forumu korumaya çalışıyoruz ,insanlara yardımcı olup birliktelikten o faydayı ortaya cıkarmaya çalışıyoruz..

bu şekilde forum terbiyesini bırakın belliki aile terbiyesi bile eksik birkac veledin peşine koşmak ile kaç tanesini adam edebiliriz ki ...

Forumun otokontrolünün bu konuları düzeltecegini ümit ediyor temiz forum diliyorum ...

• yaşla alakalı değil diyen üyelerin yaşı küçük zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Feel The Difference -- 8 Ağustos 2012; 12:15:55 >
  • Bu konu acı biter, 2 orta yaşlı üyemize trol rusçu acınası gibi sıfatlar takılmış

• quote:

Orijinalden alıntı: CodeX

Aliciysan eger fiyatta pazarlik eder isine gelirse alirsin. Link de bulmussun zaten almak istiyorsan ordan alabilirsin kendine. Mal satan adamin, istedigi rakami koyar. isine gelen alir isine gelmeyen almaz. Zaten forumun 2. elinden urun alacak olan bilgisiz cahil degildir ki. Mutlaka bi fiyat arastirmasi yapmistir. Satan adamin ilanini baltalamaktan baska birsey yapmamissin.

+1, ayrıca adam abartmış yine de.

• [2.5] İlanda gereksiz yorum, fiyata müdahele, almayacak olmasına rağmen laf atma gibi girişimler ilan sahibinin isteği doğrultusunda açılan ilanda engellenebilir yada ilan sahibi bu yorumlara izin verebilir . Burada ilan sahibinin yaklaşımı çok önemlidir. Polemik yaparak laf yetiştirmeye çalışmak yerine şikayet etmeleri en kolay yöntemdir. Polemiğe giren üyelerin de mesajları silinmektedir, ilanları kilitlenebilmektedir.

Hata bizdeki ki 15 yaşında cocukla polemige girdik ...aslında başka konu düşünüyordum kredi kartı hesabı yaparken böyle veledle ugraşmak sıkıntılı bir mesaj atmaya yol açabiliyor :)

Şimdi ne yapacagız :
    a-)bu veledi anasına babasına mı şikayet edecegiz..
    b-)yerinde kulaklarını yere kadar uzatıp osmanlıyamı doyuralım ..? (saçma bır yöntem olur diye düşünüyorum :)
    c-)okuluna gidip ögretmenine mi şikayet edelim :)..
    d-)forumdan şikayet edelim yeni kullanıcı alsın oradan yazsın mı ,forumda kirlilik devam etsin mi ?
    e-)1000 kere hd6750 fiyatını kagıda yazsın tahtanın karşısında tek ayak beklesin mi ?
    f-
    g-
    h-....

• quote:

Orijinalden alıntı: bayguru

[2.5] İlanda gereksiz yorum, fiyata müdahele, almayacak olmasına rağmen laf atma gibi girişimler ilan sahibinin isteği doğrultusunda açılan ilanda engellenebilir yada ilan sahibi bu yorumlara izin verebilir . Burada ilan sahibinin yaklaşımı çok önemlidir. Polemik yaparak laf yetiştirmeye çalışmak yerine şikayet etmeleri en kolay yöntemdir. Polemiğe giren üyelerin de mesajları silinmektedir, ilanları kilitlenebilmektedir.

Hata bizdeki ki 15 yaşında cocukla polemige girdik ...aslında başka konu düşünüyordum kredi kartı hesabı yaparken böyle veledle ugraşmak sıkıntılı bir mesaj atmaya yol açabiliyor :)

Şimdi ne yapacagız :
    a-)bu veledi anasına babasına mı şikayet edecegiz..
    b-)yerinde kulaklarını yere kadar uzatıp osmanlıyamı doyuralım ..? (saçma bır yöntem olur diye düşünüyorum :)
    c-)okuluna gidip ögretmenine mi şikayet edelim :)..
    d-)forumdan şikayet edelim yeni kullanıcı alsın oradan yazsın mı ,forumda kirlilik devam etsin mi ?
    e-)1000 kere hd6750 fiyatını kagıda yazsın tahtanın karşısında tek ayak beklesin mi ?
    f-
    g-
    h-....

Kulaklarını sündür

Şaka bir yana yaptığı hoş olmamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xBlitzkriegx -- 8 Ağustos 2012; 12:37:40 >

• quote:

acınası üyeler dediginiz forumun dedeleri nerdeyse ben cok severim ikisinide ..

gelelim olaya :

evet anlık sinirle bir çakarım sümük gibi yapıstırırım mesajı atmışım dogru ..

15 yaşında bir veled ,ilan içerisinde aklı sıra daha ucuza var ilanınla ilgilenmiyorsun sana müstahak gibi mesajlar atmasını na sinir olmuşum belliki ..ilanla ilgilenmiyordum dogru attıgı mesajları heralde 1 ay sonra gördüm ..sonra ilanı toparlamak için bilgilendirici birkac mesaj attım baktım yine bu veled ..

veled tekrar şöyle mesaj atınca : neden zamanında yazmadın kampanya bitti öyle yazıyorsun dimmi ..xfx dandik marka assusmu sandın.. nasıl kirletiyorum ama ilanını nanik nanik ..

tarzında mesaj atınca bende kayış koptu tabi :)

tabi veledi tespit ettik 15 yaşında oldugunu buraya yazmadan önce ögrendim .şimdi ben buradan kalkıp 15 yaşındaki veledin kulagını çekmek iki osmanlı için sarıyere gitsem degermi bize yakışırmı ?

sorun burada :)

Sonucta forumun kuralları yanında birde forumun degerleri var ..

ilanda yazdıgım gibi sorun benim ilanımın kirlenmesi degil ,sorun forumun ikinci elinin kirlenmesi ..yazık ki yazanların 15-18 aralıgında olması forum kurallarının bir kere daha gözden geçirilmesi gerekliligini ortaya cıkarıyor ...

Sonuçta bizim ilanımızın kirlenmesi ,ceza almamız vs önemli degil ..bizler forumun oldukca eski degerleri olarak burada forumu korumaya çalışıyoruz ,insanlara yardımcı olup birliktelikten o faydayı ortaya cıkarmaya çalışıyoruz..

bu şekilde forum terbiyesini bırakın belliki aile terbiyesi bile eksik birkac veledin peşine koşmak ile kaç tanesini adam edebiliriz ki ...

Forumun otokontrolünün bu konuları düzeltecegini ümit ediyor temiz forum diliyorum ...

Katiliyorum sana dostum. kesinlikle haklisin sonrada diyorlar akil yasta degil basta hadi ordan.

• quote:

Orijinalden alıntı: kerokeso

10 yaşımdan beri forumun donanım(hardware) bölümünde dolaşıp donanım hakkında bilgi edinmeye çalışırdım. 1.5 sene önce üye oldum. Şimdi 15 yaşındayım.

10 yaşından beri bizleri okuyarak ögreniyorsun , ben buraya 2002 den bu yana yazıyorum (bir dönem sıfırlandı donanım haber parolalar vs karıştı 2004 üyelik gözükür )

Besle kargayı oysun gözünü :)

ama saygıyı ögretememişiz yazık ...Bir ilana yorum yapmadan önce fiyat araştırmayı , seviyeli yorum yapmayı ögretememişiz ..

Biraz daha sabır edelim bakalım belki zamanla adam olmayı ögretiriz sana ..
  • Liseye ve ilkokula gidenlerin büyük çoğunluğunun seviyeleri düşük,
    18 yaş üstündekilerin de yarısının seviyesi düşük.
    Tabi sadece yaşı büyük olduğu için kendisini seviyeli zanneden arkadaşlarımız bunlar içinde en tehlikelisi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: spankman

quote:

Orijinalden alıntı: Dzyuba

quote:

quote:

quote:

T

U

V

• quote:

Orijinalden alıntı: Jake LaMotta

quote:

quote:

quote:

1) TuVNeRa

2) Robinson_Crusoe

İkisi de acınası üyeler.

ben 2 sini de çok seviyorum şu forumda o kadar çok andaval var ki ciddi takılıp, laf falan sokmaya çalışa,n her konuya gelip mağara yazanlar, ee bize ne diyenler. işte bu gerizekalıları ıslak odunla dövesim geliyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kerokeso

10 yaşımdan beri forumun donanım(hardware) bölümünde dolaşıp donanım hakkında bilgi edinmeye çalışırdım. 1.5 sene önce üye oldum. Şimdi 15 yaşındayım.

10 yaşından beri bizleri okuyarak ögreniyorsun , ben buraya 2002 den bu yana yazıyorum (bir dönem sıfırlandı donanım haber parolalar vs karıştı 2004 üyelik gözükür )

Besle kargayı oysun gözünü :)

ama saygıyı ögretememişiz yazık ...Bir ilana yorum yapmadan önce fiyat araştırmayı , seviyeli yorum yapmayı ögretememişiz ..

Biraz daha sabır edelim bakalım belki zamanla adam olmayı ögretiriz sana ..

Tamam ilanınız kirlenmesin diye mesajlarımı sildim. Ancak sizin verdiğiniz tepkinin aşırı olduğu da bir gerçekti. 2.el bölümü kurallarına göre fiyatın piyasaya göre yüksek olduğuna dair satıcıyı uyarmam kurallara aykırı değil. Bunu biraz sertçe yapmış olabilirim. Ancak siz de ürününüzü satışa çıkarmadan bir piyasa araştırması yapabilirsiniz. Şu an forumun 2.el bölümünde 2.el asus direct CU 2'li gtx 570ler bile piyasadaki stok soğutmalı 570lerden ucuza satılıyor, örnek vermek gerekirse. Siz o ürünü 180 tlden satışa çıkardığınızda, piyasada 158 tlden his hd 6750 bulunabiiyordu. Bu sebeple uyarmak için o linki yolladım. O kadar kafanıza taktıysanız mesajı sildirebilirdiniz. Zaten şu anda 170 tl'den hd 6750 satabilmeniz şanstır. 2 yıl garanti yerine 10-20 tl daha az vermek pek de akıllıca bir seçim olmaz. Zaten forumda 200 tl'ye 2.el 5830, 230 tlye hd 6850 satılabiliyor. Bu sebeple fiyatı düşürmeniz sizin açınızdan yararlı olacaktır. Ben zaten ürünün alıcısı değilim. Konularda göz gezdirip başka bir ürün ararken gördüm konuyu. Kabalık ettiysem özür dilerim.İyi günler.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.