Şimdi Ara

forumlarda security

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Hazır programlara başvurmadan, JSP ile sıfırdan forum hazırladım. Kodları kendim yazdım, database fieldlarını vs.. ayarladım. Buraya kadar bir sorun yok.

Benim merak ettiğim, security açısından nelere dikkat edilmesi gerektiği. Misal, yeni bir mesaj bırakırken HTML tagleri veya Javascript kodları yazılmasını engellemek için bir denetleme fonksiyonu yazdım. Ama bundan başka bir açık aklıma gelmiyor. (haa, bir de database'de sorun çıkartabilecek karakterleri, karakter value'ları ile değiştiriyorum)

Nelere dikkat etmek gerekiyor. Böyle bir sistem ne gibi açıklar verebilir. Internet security'den anlayan arkadaşlara sormak istiyorum.

Teşekkürler

• flood u engelle...
    mesajlar arası süre koy...
  • kodsal bir açıta yapmış olablirisn
    adam senin id ini çağırark şifreni alablir

ek olrak kesinlikle bir şifreleme sistemi kullan

örn. md5 sen bile bilemezsin şifreyi

hadi bilinir bulunur ama bunu bilen kişler var ama senin sitenide böyle birinin hacleme ihtimali çok az
    yinede benle iyi geçin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drony -- 26 Ekim 2004, 18:17:38 >
  • Sagolun.
    Peki genel olarak "internet security" konusunda kaynak önerebilirmisiniz - web sitesi falan. Programcılık biliyorum ama security konusunda sıfır noktasındayım. Bu bahsi geçen kavramları, genel sorunları vs.. anlatan, açıklayan, bilgilendiren...
  • www.tahrip.com www.cyber-warrior.org
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.