Şimdi Ara

Forumdaki marka fanatikliginin etkisi sıralama değişti. (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
0
Favori
3.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş

Vw icermeyen konular. Konu hangi araba olursa olsun. Ilk 5 mesaj su sekilde oluyor:
    Tok kapi sesi yok ondan
    Bence jetta al
    77 bine golf varken fiyat normal
    Bence golf al
    Jetta gecer

Konu vw oldugunda ise yine model veya konunun icerigi farketmeksizin ilk 5 mesaj:
    Birazdan vwciler (anti vwciler) gelir
    Onden yer kapim
    Buralar degerlenir
    Pimi cekmissin
    Cay misir kola vs alip geliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O değil de benim canımı kaba saba tavırlar sıkıyor.
    Başıma geldi bir kaç kere ki tartışma bile olmayacak sudan şeylerde öyle çirkin cevaplar oluyor, yazmak istemiyorsunuz.

Haluk'un da benzer tavırlarla karşılaştığına şahit oldum hatta bu sebeple eskisinden daha az yazıdığını düşünüyorum.

Kalitenin azalmasının siteye sıkıntısı olmaz önemli olan tıklanma diyenler de bilsinler ki boş içerikli bir forumun zamanla tıklanması da azalacaktır. Hatta buna tepki için kendime uzaklaşırma vereyim, hadi iyi forumlar size.
  • daha 5bin km yapmamış vw aracımız var ama anti vw ciyim. bir şey ne kadar iyi olursa olsun fahiş fiyata satılıyorsa kötüdür. 2 tane connect alacağımız paraya caddy aldık varmı başka açıklaması ? servisdede öpecekler. ama işte ne yaparsın evde sabah sokağa çıkarken arabasını görünce evladım diye sarılan bir baba var. işte vw bu adamlara satıyor bizde anca konuşuyoruz. yaz beni anti vw.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker67

O değil de benim canımı kaba saba tavırlar sıkıyor.
    Başıma geldi bir kaç kere ki tartışma bile olmayacak sudan şeylerde öyle çirkin cevaplar oluyor, yazmak istemiyorsunuz.

Haluk'un da benzer tavırlarla karşılaştığına şahit oldum hatta bu sebeple eskisinden daha az yazıdığını düşünüyorum.

Kalitenin azalmasının siteye sıkıntısı olmaz önemli olan tıklanma diyenler de bilsinler ki boş içerikli bir forumun zamanla tıklanması da azalacaktır. Hatta buna tepki için kendime uzaklaşırma vereyim, hadi iyi forumlar size.

Kimin tekerine tas koydun acaba ?
    Gecmis olsun şimdiden.

• quote:

Orijinalden alıntı: trapspeed

quote:

Orijinalden alıntı: Utku

quote:

Japon markalarını savunanlar arasında ciddi manada hasta olanlar var, Crx'le 911e hava basma sevdalısı olandan tut, Bugatti alana gerizekalı diyen mi dersin, Hayatında kaç kere motor söktün diyen mi ararsın, Ex-diesel'in M6'sını hazmedemeyip altında LFA, GT-R fotoğrafları koyan mı ararsın. Otomobillerden bahsedilen ortamda kimse tam anlamıyla objektif olamaz kabul ama bu kadar da değil.

Olayı çarpıtmışsınız. O konudan habersiz olup sadece bu mesajı gören de ortada ciddi bir kıskançlık var sanar.

O GT-R ve LFA fotoğrafının konulmasının sebebi, ex-diesel'in bütün japon araçlarını performans yoksunu olarak görmesinden kaynaklanıyordu.

Olayları görmek istediğimiz gibi değil, olduğu gibi aktaralım.

Kesinlikle öyle bir anlam çıkmıyor, O forumda bütün japon araçlarını performans yoksunu göstermek gibi bir itham kesinlikle yok. Zira Ex-diesel LFA, GT-R gibi otomobilleri bilmeyecek kadar cahil bir insan değil. Gayet esprili bir şekilde ortaya bir cümle atmasıyla apaçi takımının modlu GT-R'leri konuya sokması bir oldu.

Ex Dieselin bu konu hakkında daha önce de pek çok söylemi oldu. Tıpkı benzer şekilde söylemler. Ex diesel o arabaları gayet biliyor ama tıpkı diğer alman fanatikleri gibi işine gelmeyenleri göz ardı ederek, işine geldiği gibi konuşmaktan hiç çekinmiyor.

O mesajında da gayet ciddiydi. Tıpkı diğer benzer mesajlarında olduğu gibi.

Verilen tepki de apaçice diye küçümsenecek cinsten değil, gayet yerindeydi. Gerçekleri bilerek konuşmayanın suratına gerçekleri acı acı çarpmakta fayda var.

Daha sonra ex dieselin meselesini kendi üzerine alan gönüllü alman reklamcıları, her zaman olduğu gibi video falan arayışına girerek apaçiliklerini ve cahilliklerini gözler önüne serdiler. O kadar cahil ve apaçi oğlu apaçiler ki, youtube videolarını kaynak göstererek, videolarfan saniye sayacak kadar sefiller.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Utku -- 24 Ocak 2013; 20:32:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Roman İbrahimoviç

quote:

Orijinalden alıntı: electrostatic

bilgili japancular (anıl,haluk abi vs.) onlarla bir zorumuz yok da şu atış timi varya sadece onu yapabilen grup, onlardan gına geldi. bir de fake hesaplar türüyor tartışma olan yerlerde. onlarında tek yaptığı şey b. atmak oluyor. bazıları fake hesaplarla kişiliklerini gizlemeye uğraşıyor bu açık.

bir de böyle senin gibi vw'i bacısı belleyenler var onlara fanatik demek fanatiklerin kendine hakaret olur adeta

işte bir atıcı tim elemanı daha. seni türeyen eleman olarakta nitelendirebilirim. ikisi bir arada ürünler gibisin

• quote:

Japon markalarını savunanlar arasında ciddi manada hasta olanlar var... Ex-diesel'in M6'sını hazmedemeyip altında LFA, GT-R fotoğrafları koyan mı ararsın. Otomobillerden bahsedilen ortamda kimse tam anlamıyla objektif olamaz kabul ama bu kadar da değil.

Bana büyük bir taş gelmiş. Hem de olay çarpıtılmış. Bir de "hasta" insan kategorisine sokulmuşum. Neyse size iyi günler, herkes sözleriyle kendini yansıtır.

Olayı bilmeyen arkadaşlar için açıklayayım. Konu "2012 EN SORUNSUZ ARAÇLAR LİSTESİ AÇIKLANDI". Cevaplar ise aşağıda. İki mesajın da, gülümsetme maksatlı yazıldığı açıkça ortada. Bir de Ex-Diesel'in M6'sını hazmedememem var tabi.

quote:

Orijinalden alıntı: optiarc

quote:

Orijinalden alıntı: Ex-Diesel

Varsın sıraya girmesin, ben canavarımlan süzülürken harika caponlar plakamı okusunlar

Sakın duymasınlar.

Forumdaki marka fanatikliginin etkisi sıralama değişti.

Forumdaki marka fanatikliginin etkisi sıralama değişti.

• quote:

Orijinalden alıntı: Utku

quote:

Japon markalarını savunanlar arasında ciddi manada hasta olanlar var, Crx'le 911e hava basma sevdalısı olandan tut, Bugatti alana gerizekalı diyen mi dersin, Hayatında kaç kere motor söktün diyen mi ararsın, Ex-diesel'in M6'sını hazmedemeyip altında LFA, GT-R fotoğrafları koyan mı ararsın. Otomobillerden bahsedilen ortamda kimse tam anlamıyla objektif olamaz kabul ama bu kadar da değil.

Olayı çarpıtmışsınız. O konudan habersiz olup sadece bu mesajı gören de ortada ciddi bir kıskançlık var sanar.

O GT-R ve LFA fotoğrafının konulmasının sebebi, ex-diesel'in bütün japon araçlarını performans yoksunu olarak görmesinden kaynaklanıyordu.

Olayları görmek istediğimiz gibi değil, olduğu gibi aktaralım.
    Benden önce gerekli açıklamayı yapmışsınız. Teşekkürler.

• yahu arkadaşlar, abiler bu ülkede belli başlı markalar, belli başlı modeller yatırım aracıdır vw, toyota, honda, ford, vw çok tartışmayın.
  • kimse kusura bakmasın ama forumda çoğu arabadan anlamayan arkadaşların lafına bakarak araba alınırsa (veya insan beyni karıncalandırılırsa) , daha çok yaya yürür bu millet.. yalan mı?

KURAN ÇARPSIN GINA GELDİ ARTIK. BAYDI RESMEN BAYDI. FORUM MU YOKSA OYUN ALANI MI BELLİ DEĞİL!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tandem_78 -- 25 Ocak 2013; 1:17:10 >
  • Fanatiklik bir nebze olsun anlaşılıyor. Marka düşmanlığını anlamıyorum. Bazı üyelerin cogu mesajı bu yonde. Tatmin yöntemi olmus bu durum. Bir insan bir markaya neden düşman olur ki, anlamış degilim.

• Kendi aracım henüz (çok şükür) bir sorun çıkartmamasına rağmen, DSG'nin olası arızalarından bahsediyorum. Ve bu davranışım foruma şirin gözükme çabası olarak nitelendiriliyor

Ben daha yorum yapmıyorum, anlayın artık anti-volkswagenizm'in ulaştığı zirveyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Janjan

Kendi aracım henüz (çok şükür) bir sorun çıkartmamasına rağmen, DSG'nin olası arızalarından bahsediyorum. Ve bu davranışım foruma şirin gözükme çabası olarak nitelendiriliyor

Anti vw olayı nasıl ortaya çıkıyor peki ? Nedenleri sadece vw sempatizanı olanların fanatik yorumları olamaz diye dusunuyorum. Birazda icinde kalmışlık olabilir.
    Markaya kizmakla distribütöre kızmak farklı seyler. Burda sapla samanı samanı ayırmama durumları da var tabi.

• quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

quote:

Kendi aracım henüz (çok şükür) bir sorun çıkartmamasına rağmen, DSG'nin olası arızalarından bahsediyorum. Ve bu davranışım foruma şirin gözükme çabası olarak nitelendiriliyor

Anti vw olayı nasıl ortaya çıkıyor peki ? Nedenleri sadece vw sempatizanı olanların fanatik yorumları olamaz diye dusunuyorum. Birazda icinde kalmışlık olabilir.
    Markaya kizmakla distribütöre kızmak farklı seyler. Burda sapla samanı samanı ayırmama durumları da var tabi.

Umut Bey,

Profilimden görülebileceği üzere, uzunca bir zamandır üyeyim. Hayattaki her akım bir etki-tepki üzerine kurulu zaten, politikadan sanata, pazarlamadan mühendisliğe kadar bu pek çok alanda geçerli.

Forumun şu an "ay bıktık" dediği Vw Fanatik profili birkaç yıl önce gerçekten en şiddetli düzeyindeydi, şahsım adıma fanatik olmadığımı düşünüyorum ama yeri geldi mi bende kişisel hakaret ve alım gücüme doğrudan sataşan ifadelere kayıtsız kalamıyorum. Yani, kendimi de eleştirmesini bilirim, sizin gibi üyeler dahil pek çok kişiye haksızlık ettiğim de oldu.

Ama, bana yapılan haksızlık da çok oldu. Nitekim, (profilim açıktır) forumu hiçbir zaman bırakacağım tribine girmedim, çünkü burası toplumun bir aynası. Burada elit bir kadro oluşturma çabamız yersiz, çünkü daima eğitimsiz-vizyonu dar-kendini geliştirememiş-agresif üyeler yer bulmaya devam edecektir, keza bu insanları da dışlayamayız, onların da bize bakış açısı çok farklı olabilir.

Neyse, çok uzattım, gelelim meşhur Vosvos mevzusuna;

Gerçekten zamanında bu forum:

Jetta ile m3 avladım, passat alayına gider, vw varsa gerisi teferruattır gibi yorumları çok gördü, buna tepki gösteren tek tük azınlık üyeler vardı.

Fakat zamanla, tıpkı AKP'nin yaptığı gibi öyle bir dönüşüm geçirdik ki, aslında mağdur taraf ezen taraf, ezen taraf sürekli ezilen taraf oldu. Alakalı-alakasız her konu başlığında "birazdan vw ciler gelir" mesajları dönüyor, sonuç? Körlerle sağırlar birbirin ağırlıyor.. Kimsenin geldiği falan yok.

Alakasız konu paylaşımında bile tok kapı sesi, bilmemne, amblemi yeter, doğuş kazığının tadı nasılmış bakalım gibi yorumlardan gına geldi. bu forumda vw fanatiği diyebileceğim 4-5 kişi falan var.

Ancak buna karşın, marka karşıtı söylemleriyle önplana çıkmayı başaran kişi sayısı 20'ye yakın hatta daha bile fazladır.

Dolayısıyla, kamuoyunda bu anti-vw akımının oluşması EVET fanatiklerin suçudur.. Ama bu oluşum mevcut yapısıyla antipati toplamaya başlamış mıdır? EVET.

Her sene Akif bey, vw öldü bitti der, o sene vw satış rekorları kırar, bu sefer Türk halkı gerizekalı ilan edilir vs. Böyle bir yaklaşımla fanatikleri savuşturmak bir yana bu sefer bir başka Anti akım oluşmasına yol açacaktır.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

quote:

Umut Bey,

Profilimden görülebileceği üzere, uzunca bir zamandır üyeyim. Hayattaki her akım bir etki-tepki üzerine kurulu zaten, politikadan sanata, pazarlamadan mühendisliğe kadar bu pek çok alanda geçerli.

Forumun şu an "ay bıktık" dediği Vw Fanatik profili birkaç yıl önce gerçekten en şiddetli düzeyindeydi, şahsım adıma fanatik olmadığımı düşünüyorum ama yeri geldi mi bende kişisel hakaret ve alım gücüme doğrudan sataşan ifadelere kayıtsız kalamıyorum. Yani, kendimi de eleştirmesini bilirim, sizin gibi üyeler dahil pek çok kişiye haksızlık ettiğim de oldu.

Ama, bana yapılan haksızlık da çok oldu. Nitekim, (profilim açıktır) forumu hiçbir zaman bırakacağım tribine girmedim, çünkü burası toplumun bir aynası. Burada elit bir kadro oluşturma çabamız yersiz, çünkü daima eğitimsiz-vizyonu dar-kendini geliştirememiş-agresif üyeler yer bulmaya devam edecektir, keza bu insanları da dışlayamayız, onların da bize bakış açısı çok farklı olabilir.

Neyse, çok uzattım, gelelim meşhur Vosvos mevzusuna;

Gerçekten zamanında bu forum:

Jetta ile m3 avladım, passat alayına gider, vw varsa gerisi teferruattır gibi yorumları çok gördü, buna tepki gösteren tek tük azınlık üyeler vardı.

Fakat zamanla, tıpkı AKP'nin yaptığı gibi öyle bir dönüşüm geçirdik ki, aslında mağdur taraf ezen taraf, ezen taraf sürekli ezilen taraf oldu. Alakalı-alakasız her konu başlığında "birazdan vw ciler gelir" mesajları dönüyor, sonuç? Körlerle sağırlar birbirin ağırlıyor.. Kimsenin geldiği falan yok.

Alakasız konu paylaşımında bile tok kapı sesi, bilmemne, amblemi yeter, doğuş kazığının tadı nasılmış bakalım gibi yorumlardan gına geldi. bu forumda vw fanatiği diyebileceğim 4-5 kişi falan var.

Ancak buna karşın, marka karşıtı söylemleriyle önplana çıkmayı başaran kişi sayısı 20'ye yakın hatta daha bile fazladır.

Dolayısıyla, kamuoyunda bu anti-vw akımının oluşması EVET fanatiklerin suçudur.. Ama bu oluşum mevcut yapısıyla antipati toplamaya başlamış mıdır? EVET.

Her sene Akif bey, vw öldü bitti der, o sene vw satış rekorları kırar, bu sefer Türk halkı gerizekalı ilan edilir vs. Böyle bir yaklaşımla fanatikleri savuşturmak bir yana bu sefer bir başka Anti akım oluşmasına yol açacaktır.

Aslında forum uçmuş durumda. Adam vw daciadan kalitesiz bir marka diyor Türkiye'de. Hayatta kendisinin almayacagi araci onerenler var. Bence forum bizleri yanıltıyor. İyi veya kötü forum üyeleri oto konusunda güncel bilgilere ulaşabiliyor fikir alabiliyor. Ama vatandaş oyle degil. Kulaktan dolma bilgilerle, ataerkil yapıyla gidip aracını alıyor. Bakma sen ben doğuşa fiyat politikası yüzünden kızıyorum ama ticari yonden bakınca en başarılı otomotiv firması.

• Asıl fanatiklik Alman araçlarına hatta Alman ırkına yönelik bana göre.

Vw ulaşılabilir versiyonu için öne çıkıyor.

Ayrıca anti-vw denilenler savunduklarını akıl-mantık temellerine dayandırabilirken, vwperverlerin argümanı "para benim, zevk benim"- "kedi-ciğer" düşüklüğü ile "plastik kalitesi" ve "0-100 fabrika verileri" sığlığını aşamıyor çoğu zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

Asıl fanatiklik Alman araçlarına hatta Alman ırkına yönelik bana göre.

Ayrıca anti-vw denilenler savunduklarını akıl-mantık temellerine dayandırabilirken, vwperverlerin argümanı "para benim, zevk benim"- "kedi-ciğer" düşüklüğü ile "plastik kalitesi" ve "0-100 fabrika verileri" sığlığını aşamıyor çoğu zaman.

Fanatiklik bence piskoz bir durum. Zaten cevap verilemeyen eleştiriye "sana ne ? Para benim mal benim" ifadesi hem kişilik göstergesi hemde cevap verememenin çaresizliğidir.

• konuyusiyasete kaydırmasak
  • quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

Asıl fanatiklik Alman araçlarına hatta Alman ırkına yönelik bana göre.

Ne zamandan beri "bu kadar keriz varken satması normaldir, o parayı verecek başka yer mi bulamadın?" gibi kişinin direkt olarak kendisini hedef alan cümleler Akıl ve Mantık temelleriyle ilişkilendirilirken, buna cevap yazan insanların nefsi müdafaası sonucu "sana ne? zevk benim" gibi ifadeler vermesi Sığlıkla ilişkilendirilmekte?

Gözünüz dönmüş gerçekten başka birşey demiyorum.

Ayrıca Audi'nin Amerika'da DSG satmadığı iddia edildi, itiraz ettim, link verdim ne oldu Bay Dedektif? Beni fanatik ilan ettin.

DSG sorunlarından bahsedince ne oldu? Foruma şirin gözüktüm.

Golf'ün 80.000 liralık Top fiyatı baz alınmamalıdır dedim ne oldu? Gittin 2 sene önceki mesajlarımı kurcalamaya başladın.

Bunu da yalnızca VAG araçlarıyla ilgili konularda yapıyorsun.

Insanları değerlendirmeden önce kendini boy aynasında görmek neden ?

Haydi, bunların da resmini koysana tek tek.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.