Şimdi Ara

FORUM ÜYELERİNDEN DEFECTED ARKADAŞIMIZI KAYBETTİK (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
444
Cevap
8
Favori
53.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
559 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Allah rahmet eylesin Ps bölümünde bi kac konuda denk gelmiştik.... Bugün varız yarın yokuz işte hayat sanıldığı kadar uzun olmayabiliyor
  • Pek denk gelmedim sanırım ama Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun
  • Numenorian Man kullanıcısına yanıt

anında herkesi kendiniz gibi sanarak düşmanlığa hazırsınız valla!!adam anlamamış sormuş,ki bende bilmiyorum ne var bunda!!??

• mekanı cennet olsun ailesine sonsuz sabırlar diliyorum...

• Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah. Çok üzüldük. Ailesine sabır dilerim.. Kelimelerin sonlandığı yerdeyiz maalesef. Hepimizin gideceği yer en sonunda. Allah geride kalanlara sabır versin. Allah kaza beladan uzak tutsun sevdiklerimizi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

• Allah rahmet eylesin,günahlarını affetsin.Hepimiz şu fani hayatta gelip geçiciyiz.Bugün varız yarın yokuz.Hayatımızı heran gözden geçirmeliyiz ve ona göre yaşamalıyız.Çok üzüldüm geride kalanlara Allah sabır versin.

• Allah rahmet eylesin

• quote:

Orijinalden alıntı: djoz

Allah rahmet eylesin.

Hayat ne garip. Şu an burada mesaj yazan üyeler 10 dakika sonra hayatta olacak mı belli değil.  

Hiç kimse ölümü kendi nefsine kondurmuyor, sağlıklı olduğunu ve uzun süreler yaşayacağını düşünüyor. Gerçek hayat ise öyle değil, ölüm ansızın gelir çoğu zaman.

Bizim oralarda adet vardır, Türkiye'nin genelinde var ve yanlış bir adettir maalesef. Yazlıktaki komşumuzun başına gelen bir olaydır. Kadının kocası hastalanıyor, yatalak, öldü ölecek gözüyle bakıyorlar, kadın bakıyor kocasına, bu adam iyice ağırlaştı, sabahı çıkaramaz diye düşünüyor. O gece ekmek yapıyor, gelenler aç kalmasın diye, kadın sabah kalp krizi geçiriyor ve ölüyor, sapasağlam kadın ölüyor, o yatalak amca da milletin yardımıyla eşinin cenazesine gidiyor, bir altı ay kadar daha yaşıyor ve o da ruhunu teslim ediyor.

Ölümün genci yaşlısı yok, herkese geliyor ve ansızın gelir çoğu zaman, şurada yazan benim 5 dakika içinde kalp krizi geçirip ölmeyeceğimin garantisi yok. O yüzden ailelerinizin, arkadaşlarınızın, akrabalarınızın ve sevdiklerinizin kıymetini bilin, yarın olduğunda siz ya da onlardan biri olmayacakmış gibi yaşayın.

Candan Erçetin şarkısında ne söylüyor ; Neden anlamaz insan yanındayken kıymetini. Neden, neden ? Sevdiklerimizin kıymetini hayatta iken bilelim. Ömür boyu, yıllarca küs kalıp yakınının vefat haberini alıp cenazeye gösteriş için katılan RİYAKARLARDAN, ŞEREFSİZLERDEN olmayalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geng -- 10 Ocak 2021; 15:31:15 >

• Allah(c.c) rahmet eylesin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allah rahmet eylesin
  • Allah rahmet eylesin
  • Allah rahmet eylesin. Mekânı cennet olsun.

• Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

• Allah rahmet eylesin, bir insan öldüğü zaman ilk önce ismi onu terk eder. Merhum diye hitap edilir artık.

Sonra ailen seni terk ediyor, gömüyorlar, dua ediliyor, arkadaşların, akrabaların ve en son en yakınındaki ailen terk edip mezarlıktan çıkıyor. İlk giden şey ömrün boyunca taşıdığın adın, sonra da insanlar. İşte bize verilen hayat, malk mülk ve bedenimiz de dahil olmak üzere her şey bu derece "emanettir." Hepsi geri alınacak. Ancak bize ne oluyor ki sanki hiç ölmeyecekmiş gibi gaflete düşüp para pul ve tüketim ürünleri için birbirimizi yiyoruz.

Artık yalnızsın, geleceğine dair müjdelendiğin o ahirete gözlerini açtın, perde kalktı. Küfrettiysen de dönüşün yok, iman ettiysen de yok.

O güne iyi hazırlanın beyler, inançlı arkadaşlar için söylüyorum. Tekrardan Allah merhameti ile muamele etsin arkadaşa. Genç bir insanın vefatı, yaşlı bir insanın vefatından daha uyarıcı bir numune olmuştur geride kalanlara her zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JustInCase -- 10 Ocak 2021; 16:6:59 >

• Allah rahmet eylesin

• Bu arkadas bende blokluymus, neden olduğunu hatirlamiyorum ama PC'ye gecince bakacagim. Cok uzuldum gercekten, goruyordum yazdiklarini, yanlis hatirlamiyorsam genelde PS konusunda. Umarim kendisi ile tartismamiz olmamistir. Allah rahmet eylesin inşallah

• Toprağı bol olsun. Ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum.

• Allah rahmet eylesin. Forumda birbirimizi alıntılayıp mesajlaştığımız çok olmuştu. üzüldüm.Sevenlerine sabır diliyorum:(

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.