Şimdi Ara

Formula 1 2021 Sezonu - 2021 Dünya Şampiyonu Max Verstappen (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.795
Cevap
19
Favori
72.011
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de bunu anlamıyorum. Sonuçta yarışta bazı pilotlar 30 tur kullanmış. Diğer pilotlar da farkına varınca neden tekrar yasaklanıyor. Üstüne bir de ceza tehdidi oluyor. Kullanan zaten kullanmış. Bırak herkes eşit olsun. Bu arada yanlış görmediysem o geçiş sırasında ikisi de taşıyor. Sadece verstapen değil.

Böyle haksızlıklar canımı sıksa da çok iyi bir sene olacak gibi. Orta sıradaki takımlar da süper yarışıyor. Çok geçiş oluyor. Ben şumi bıraktıktan sonra izlememiştim. İlk defa bu yıl üyelik aldım :) Herkese iyi seyirler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mendieta58

Vers kazansa Hamiltonun bahanesi arka lastikler olacaktı, baktı liderlik gidecek ağlamaya başladı hemen

Alıntıları Göster

Evet bende onu anlatmaya çalışıyorum. Mercedes ve Hamilton tamamen kurgusal oynuyorlar. İstanbulparkta da aynısını yaptı. Yarış başlamadan önce pist b.k gibi, alsfat berbat ıvır zivir dedi. Yenince sustu. Geri düşse hemen şuçu otomatik olarak başka bişeye atıyor. Çocuk gibi aynı. Bu yarışta Max in hakkiydi. Hamilton 30 tur çizgi dışını kullandı itiraz eden olmadı. Max bir kere kullandı diye sistemi değiştirdiler. Hamilton u fia bile kolluyor. Aracınin içinden Hamilton u çıkar kukla koy, o bile şampiyon olur. İnşallah 2022 de kurallar degisince tüm araçların güçleri birbirine daha yakın olur.

• RB pit duvarının hatası yüzünden gene ham kazandı.1 tur erken pit yapsalar ya da 45-46.turda soft taksalar şimdi verstappen'in zaferini kutluyorduk.

• Sıralama turlarında 4. virajı geniş almak yasak dendi. Ama yarışta bakılmıcak denmiş güya (Hamilton hariç kimsenin haberi yok) 30 küsurdan sonra Hamilton' a uyarı geliyor bir daha geçersen ceza yersin diye. Bu uyarıyıda Red Bull takımı Verstappen' i uyardıktan sonra geliyor. Nerden bakarsan bak facia . He Verstappen' in ordan geçiş yapması yanlış verilen karar doğru. Verstappen doğru dedi "beni uyarmasaydınız 5 saniye ceza yesem bile farkı açabilirdim" çünkü çok gaza gelmişti.

• Oyun Başladıktan sonra kural değiştiren FİA mı dersin
    • 30 küsur tur boyunca rakiplerinin 4. virajı kullandığını geç farkeden Red Bull takımını dersin

Hamilton' a gelince bu kadar ağlak başka bir sürücü görmedim ben. Sonra aracı iyi deyince Hamilton sevenler kızıyor. Valla geçen sene Russel yanlış teker takılmasına rağmen lastiği patlamasına rağmen bu araçla neler yaptığını gördük. Haa birde Bottas var şu çöp adam bile her yarış podyum alıyor. Böyle bir araçla böyle FİA ile efsane olmasında ne olsun. Efsane dediğin Raikonen gibi adamlardır. Alfa Romeo gibi bir araçla bile adam sınırları zorluyor. Hamilton' un modası geçtiğinde onu Williams ve Haas da çok görmek isterim sonuçta araba değil kendisi efsane.

• Yeni sezon hayırlı olsun öncelikle. :) Kısa kısa yorumlamak istediğim bi kaç husus var.

Artık Hamilton'ın nerede hangi hareketi yapacağını, nerede ne diyeceğini ezberledik. Ağlamalarına devam ediyor. Verstappen güzel zorluyor ancak RedBull takımı bana göre stratejik olarak çok acayip hatalar yapıyorlar. Bence son pit için geç kaldılar.

Perez hakettiği arabaya bindi sonunda. Yine sevdiği tarzda sonlardan gelip yükseldi. Redbull'u bu sene iki araçla da yükseklerde göreceğiz büyük ihtimalle.

Tsunoda'nın sürüşünü zaten F2'den biliyor ve seviyorduk. İlk yarışında puan alarak kendini kanıtlama yolunda güzel bir adım atmış oldu. Bence müthiş potansiyeli olan bi pilot. Umarım hakettiği takımlara ve arabalara geçer.

Onun dışında bence Schumi için yanlış takım seçimi olduğunu daha ilk yarıştan anladık.

Ve Alonso reis bence güzel başladı. Puan alabileceği bir yarıştı tamamlayabilseydi. Bu sene iyice ortama alışıp, seneye biraz daha domine edeceğini düşünüyorum. Yani umarım öyle olur.  

Edit: Serhan abi de bence sezona biraz aksamayla başladı. Tam konsantre olamamış gibiydi. İlerleyen yarışlarda bildiğimiz formuna geri dönmesi dileğiyle.  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Seko -- 28 Mart 2021; 21:43:57 >

• Deadwood kullanıcısına yanıt

Adamın arkasında ingiliz lobisi var ve ingiliz lobisi f1'de çok güçlü.Keşke emekli olsa da kurtulsak diyeceğim ama ondan sonra Russell'ı başımıza bela edecekler maalesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: -spawn-

Ben de bunu anlamıyorum. Sonuçta yarışta bazı pilotlar 30 tur kullanmış. Diğer pilotlar da farkına varınca neden tekrar yasaklanıyor. Üstüne bir de ceza tehdidi oluyor. Kullanan zaten kullanmış. Bırak herkes eşit olsun. Bu arada yanlış görmediysem o geçiş sırasında ikisi de taşıyor. Sadece verstapen değil.

Böyle haksızlıklar canımı sıksa da çok iyi bir sene olacak gibi. Orta sıradaki takımlar da süper yarışıyor. Çok geçiş oluyor. Ben şumi bıraktıktan sonra izlememiştim. İlk defa bu yıl üyelik aldım :) Herkese iyi seyirler.

Başta legal olarak bilgi verilmiş belli ki Mercedes'e ama bunu RedBull yarış başlarken bilmiyor. Yarış sırasında rakibinden görüp aynısını onlarda yapıyor. Saçma bir durum var ortada. Rezalet bir durum bu ne yazık ki F1, Türk futbolu gibi yönetiliyor. Ben bu durumdan bunu anladım.

• Her yerde olduğu gibi bu forumda da Hamilton haterlari toplanmış. Hamilton Schumacher'in rekorlarını birer birer kırdığında bu hazımsızlık daha da artıyor.

Hamilton ağlıyor falan diye yazanlar olmuş ama asıl zırlayan kendileri.

FIA sonradan yasaklaması falan da hikaye. FIA limiti aşabilirsin dese bile sen normal seyir halinde oranın dışına çıkabilirsin. Ama birini geçerken çıkamazsın.

Pistin herhangi bir yerinde pist limitlerini terkedebilirsin veya edemezsin bu o pist ile ilgili bir kuraldır ki videoda Leclerc yarıştan önce 4. virajda pit limitlerinin dışında çıkabileceğimiz şeklinde bize brief verildi diyor.

Ama geçişler ile ilgili genel bir kural vardır. Geçişi yaparken ne olursa olsun pist limitleri içinde kalmalısın.

http://atlasf1.autosport.com/99/san/tytler.html#:~:text=So%2C%20the%20Formula%20One%20Overtaking,hand%20side%20of%20the%20track.

Yani FIA sonradan yasak getirmeseydi bile:

Hamilton'un oradan 30 kere geçişi LEGAL;

Max'ın Hamilton'u geçişi ILLEGAL olacaktı.

• quote:

Orijinalden alıntı: mechatengu

Her yerde olduğu gibi bu forumda da Hamilton haterlari toplanmış. Hamilton Schumacher'in rekorlarını birer birer kırdığında bu hazımsızlık daha da artıyor.

Hamilton ağlıyor falan diye yazanlar olmuş ama asıl zırlayan kendileri.

FIA sonradan yasaklaması falan da hikaye. FIA limiti aşabilirsin dese bile sen normal seyir halinde oranın dışına çıkabilirsin. Ama birini geçerken çıkamazsın.

Pistin herhangi bir yerinde pist limitlerini terkedebilirsin veya edemezsin bu o pist ile ilgili bir kuraldır ki videoda Leclerc yarıştan önce 4. virajda pit limitlerinin dışında çıkabileceğimiz şeklinde bize brief verildi diyor.

Ama geçişler ile ilgili genel bir kural vardır. Geçişi yaparken ne olursa olsun pist limitleri içinde kalmalısın.

http://atlasf1.autosport.com/99/san/tytler.html#:~:text=So%2C%20the%20Formula%20One%20Overtaking,hand%20side%20of%20the%20track.

Yani FIA sonradan yasak getirmeseydi bile:

Hamilton'un oradan 30 kere geçişi LEGAL;

Max'ın Hamilton'u geçişi ILLEGAL olacaktı.

Yarışı izlediğinden emin misin?

Verstappenin yarış mühendisi diyor ki; Mamilton 4. virajı keserek ilerliyor aynı şekilde sende kullanabilirsin dedi. Birkaç tur geçtikten sonra yasak geldi. Bir şey izlerken gözünüzle kulağınızla izleyin ne boş adamlarsınız?  

• quote:

Orijinalden alıntı: Deadwood

Sıralama turlarında 4. virajı geniş almak yasak dendi. Ama yarışta bakılmıcak denmiş güya (Hamilton hariç kimsenin haberi yok) 30 küsurdan sonra Hamilton' a uyarı geliyor bir daha geçersen ceza yersin diye. Bu uyarıyıda Red Bull takımı Verstappen' i uyardıktan sonra geliyor. Nerden bakarsan bak facia . He Verstappen' in ordan geçiş yapması yanlış verilen karar doğru. Verstappen doğru dedi "beni uyarmasaydınız 5 saniye ceza yesem bile farkı açabilirdim" çünkü çok gaza gelmişti.

• Oyun Başladıktan sonra kural değiştiren FİA mı dersin
    • 30 küsur tur boyunca rakiplerinin 4. virajı kullandığını geç farkeden Red Bull takımını dersin

Hamilton' a gelince bu kadar ağlak başka bir sürücü görmedim ben. Sonra aracı iyi deyince Hamilton sevenler kızıyor. Valla geçen sene Russel yanlış teker takılmasına rağmen lastiği patlamasına rağmen bu araçla neler yaptığını gördük. Haa birde Bottas var şu çöp adam bile her yarış podyum alıyor. Böyle bir araçla böyle FİA ile efsane olmasında ne olsun. Efsane dediğin Raikonen gibi adamlardır. Alfa Romeo gibi bir araçla bile adam sınırları zorluyor. Hamilton' un modası geçtiğinde onu Williams ve Haas da çok görmek isterim sonuçta araba değil kendisi efsane.

Hocam 5 saniye yerine 10 saniye verirlerdi yine sanmıyorum

• Gözüm Alonso Perez ve Vettel üzerindeydi. Hiçbiride şaşırtmadı. Alonso kesinlikle tekniği çok yüksek. Farklı çizgileri kullanarak diğer sürücülerden hızlı gidebiliyor. Perez çok profesyonel. Sanmıyorum Max ın hızı altında ezileceğini. Max da bence çok mutlu olur perezin hızından. Takım içi çekişme olacağını da düşünmüyorum. Vettel kesinlikle F1 i bırakmalı hatta trafik ehliyeti geri alınmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ken Block43

Yarışı izlediğinden emin misin?

Verstappenin yarış mühendisi diyor ki; Mamilton 4. virajı keserek ilerliyor aynı şekilde sende kullanabilirsin dedi. Birkaç tur geçtikten sonra yasak geldi. Bir şey izlerken gözünüzle kulağınızla izleyin ne boş adamlarsınız?  

Alıntıları Göster

Tamam da bunda Mercedes'in ya da Hamilton'un suçu ne?

Ayrıca benim demek istediği o değil ki.

Yarışında ortasında o kural değişmese bile Max ceza alacaktı.

Max da çıkmış salak salak takımına beni uyarmasaydınız falan diyor. Daha geçiş kurallarından haberi yok. Seyir kuralı farklı geçiş kuralı farklı.

Max isterse dünyanın gelmiş geçmiş en hızlı pilotu olsun. Bu kafayla şampiyon falan olamaz.

• quote:

Tamam da bunda Mercedes'in ya da Hamilton'un suçu ne?

Ayrıca benim demek istediği o değil ki.

Yarışında ortasında o kural değişmese bile Max ceza alacaktı.

Max da çıkmış salak salak takımına beni uyarmasaydınız falan diyor. Daha geçiş kurallarından haberi yok. Seyir kuralı farklı geçiş kuralı farklı.

Max isterse dünyanın gelmiş geçmiş en hızlı pilotu olsun. Bu kafayla şampiyon falan olamaz.

Alıntıları Göster

Burda mercedesin suçu yok zaten sorun FIA'de. Sürekli kollanılıyor mercedes lobisi sıktı artık. Adam 30 kez virajı kesmiş. Bir turda ne kadar saniye kazanılıyorsa orda ona göre saniye cezası vereceksin. Kimse kimsenin hakkına girilmez. Göz göre göre Verstappenin yarışını çaldılar. Verstappeni uyarmasalardı o gazla 5 saniyeyi kapatırdı zaten. Adam diğer viraja gelene kadar 0.6 saniye fark açmış. Redbull itiraz yapar umarım hama 5 saniye ceza verirler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ken Block43 -- 28 Mart 2021; 23:52:8 >

• Yarıştan önce takımlara 4. virajı kesebilecekleri iletişmiş, Redbull 30 tur boyunca nasıl farketmez Hamilton orada avantaj sağlıyor, yasaksa şikayet edin yada legalse siz de uygulayın.
    Yarış sonu yaşanan olayın 4,7,11 her neyse viraja özel bir durumu yok. Pist dışından geçiş yapamazsın kural net.
    Harika sürse de sonda hata yapan Max ve Redbull ekibi haklı kaybettiler
    Olayın Hamilton ve Mercedes lobisiyle alakası yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Ken Block43

Burda mercedesin suçu yok zaten sorun FIA'de. Sürekli kollanılıyor mercedes lobisi sıktı artık. Adam 30 kez virajı kesmiş. Bir turda ne kadar saniye kazanılıyorsa orda ona göre saniye cezası vereceksin. Kimse kimsenin hakkına girilmez. Göz göre göre Verstappenin yarışını çaldılar. Verstappeni uyarmasalardı o gazla 5 saniyeyi kapatırdı zaten. Adam diğer viraja gelene kadar 0.6 saniye fark açmış. Redbull itiraz yapar umarım hama 5 saniye ceza verirler

Alıntıları Göster

Ceza falan veremezsin. Asıl ceza verirsen hakkına girmiş olursun.

Yarıştan önce pilotlara brifing vermişsin zaten 4. virajın orada track dışına çıkabilirsiniz diye yukarıda Leclerc videosu var orada Leclerc söylüyor.

Sen buna serbest demişsin serbest dediğin kuraldan Hamilton'a nasıl ceza vereceksin?

Ayrıca onu geçtim. Asıl çakallığı Max yapıyor. Uyarmasaydınız ne demek? Sen adamı illegal geçeceksin sonra +5 sn fark açacaksın. Sonra 5 sn ceza yiyip yarışı 1. bitireceksin.

Bundan ala puştluk mu var?

• quote:

Ceza falan veremezsin. Asıl ceza verirsen hakkına girmiş olursun.

Yarıştan önce pilotlara brifing vermişsin zaten 4. virajın orada track dışına çıkabilirsiniz diye yukarıda Leclerc videosu var orada Leclerc söylüyor.

Sen buna serbest demişsin serbest dediğin kuraldan Hamilton'a nasıl ceza vereceksin?

Ayrıca onu geçtim. Asıl çakallığı Max yapıyor. Uyarmasaydınız ne demek? Sen adamı illegal geçeceksin sonra +5 sn fark açacaksın. Sonra 5 sn ceza yiyip yarışı 1. bitireceksin.

Bundan ala puştluk mu var?

Alıntıları Göster

Hocam sen benim ne dediğimi anlıyor musun? Ne demek ceza veremezsin? Lan serbest diyorsun madem redbull "max sende 4. virajda dışarıdan dön" dediğinde niye uyarıyorlar? Kafan iyi mi dediğimi anlıyor musun sen? Bak tane tane çocuğa anlatır gibi anlatıyorum.

• Sıralama turunda 4. viraj dışarıya taşmak serbest değil yasak. Ama yarış esnasında serbest denildi diyelim. Mercedesin haberi var. Ama ne hikmetse diğer takımların haberi yok bu olaydan. Eğer haberleri olmuş olsa 4. virajın dışına herkes çıkardı.

• Ham 30 tur dışarıya çıkmış. Bu dışarıya çıkmanın sonucunda her turda 0.4 saniye ile 0.6 saniye arasında bir fark açmış. Bunu gören redbull ekibi Max sende çık diyorlar. Ama ne hikmetse telsizi duyan MAFIA ekibi ondan sonra yasak getiriyorlar.
    • Ya komple yasak olacak ya da komple kaldıracaklar. Madem öyle Max yapacakken neden yasak getiriyorlar bu neyin kafası?
    • Drive to Survive izleyen başımıza F1 moderatörü kesiliyor? 
    • Max Verstappen uyarmasaydınız demiyor. Madem öyle bir ihlal var yer vermezdim 5 saniye fark açardım diyor. Artık bir şeyleri de düzgün anlayın öyle yazın.
    • Göz göre göre verstappenin yarışı çalındı ağlak mamilton yüzünden. Adam Start düzlüğünde lastiğim bitti diye ağlıyor. Verstappen geçince dışarıdan geçti diye ayrı ağlıyor.
    • Bugün leclerc de dışarıdan geçti ona neden ceza gelmedi?

Madde madde anlattım neyin ne olduğunu yarışı izlemediysen git bir daha izle öyle yaz.  

• Demek ki Verstapen ya yarıştan önceki brifingi dinlememiş, aklı başka yerdeymiş; ya da ciddi dil problemi var, anlatılan şeyi anlayamamış.

Yarış mühendisinin 30 tur sonra uyarması da ayrı bir garabet... O zamana kadar bir sürü pilot dışarı taşarak geçti o virajı, yarışı nerenle izliyorsun, hiç mi uyanmadın 1 saattir?..

Benim tahminim redbull pit duvarı bu 4. virajda dışarı taşmaya izin verilmesi durumundan pek hoşlanmadılar ve uyanıklık yapıp hiç öyle bir şey yokmuş gibi davranarak Hamilton’a ceza yedirmeye çalıştılar.

FIA’da nasıl olduysa yarıştan önceki açıklamalarını yutup yarışın ortasında dışarı taşmayı yasakladı. Hatta ilk uyarıyı da Hamilton’a yaptı, bir daha taşarsan cezayı yersin diyerek. Ondan sonra da herkes taşmamaya dikkat etti zaten, sorun kalmadı.

Ayrıca yarış içerisinde o noktada dışarı taşmaya izin verilmesi öndeki aracı da pist dışına çıkarak geçebileceğiniz anlamına gelmiyor. Her durumda Max hatalı. Ayrıca “keşke uyarmasaydınız, 5 sn fark yapardım” demek de üçkağıtçılığın son noktasıdır...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ken Block43 kullanıcısına yanıt

Gerçeklikten kopmuş bir hater bu arkadaş, konunun tadını kaçıracaksın ilerde belli.Blok

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.