Şimdi Ara

Format Sonrası USB Sürücü Sorunu + İmleç

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Şimdiye kadar birçok insanın defalarca kez karşılaştığı bir sorun hakkında yardım isteyeceğim. Fakat bu seferki biraz daha farklı.

Bilgisayarımı (Windows 10) sıfırladıktan sonra USB girişli farem ve klavyem, sürücülerinin de gitmesinden dolayı çalışmaz oldu. Yuvarlak uçlu klavye ile durumu halletmeye çalıştım. Asıl sorunum, masaüstü geldiğinde imlecin görünmemesi.

Hani öyle silik görünüyor, başlata geldiğinde belli oluyor falan da değil. İmleç hiç yok bildiğiniz.

Aygıt Yönetcisi'nden USB sürücülerini bulmaya çalıştım, fakat başarılı olamadım.

Fare için de kablosuz bir tane takmıştım. O çalışıyordu fakat imleç olmayınca çalışmasının bir anlamı kalmıyor tabi.

Şu anda USB sürücüleri + imleç sorununu halletmem lazım. Ve bunu da yalnızca klavye ile yapabilirim.

Yardımcı olacaklara şimdiden Allah razı olsun.

• Selamlar,

Öncelikle windows hangi mouse ve klavye olursa olsun windows başlangıcında generic driver ile bu donanımı görür belki özel makro tuşları ve işlevi varsa bunlar kullanılamaz ama gereken işlemi yapabilecek halde bunun kurulumunu yapar. Şahsen eksik yada hatalı kurulum yaptığınız kanaatindeyim. Kablosuz klavye ile bios girişi yapamayabilirsiniz fakat windows açıldıktan sonra herhangi bir drivera ihtiyaç duymadan çalışması gereklidir.

Yeniden temiz bir kurulum yapmanız taraftarıyım şahsen.

Kolay Gelsin..
  • XemreG X kullanıcısına yanıt
    Daha önce USB sorunu (format atmadığım halde) başıma gelmişti. O zamanda BIOS'tan fare ve klavyeyi ''Enable'' yaparak sorunu çözmüştüm. Bu sefer o da işe yaramadı.

Kullandığım klavye ve fare standart modelde, ekstra özel tuşları yok.

Zaten yapmış olduğum şey de sıfırlama idi. İşin sonu temiz kurulum gibi görünüyor.

Cevabınız için teşekkür ederim. İnşallah temiz kurulumla sorun çözülür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XemreG

Selamlar,

Öncelikle windows hangi mouse ve klavye olursa olsun windows başlangıcında generic driver ile bu donanımı görür belki özel makro tuşları ve işlevi varsa bunlar kullanılamaz ama gereken işlemi yapabilecek halde bunun kurulumunu yapar. Şahsen eksik yada hatalı kurulum yaptığınız kanaatindeyim. Kablosuz klavye ile bios girişi yapamayabilirsiniz fakat windows açıldıktan sonra herhangi bir drivera ihtiyaç duymadan çalışması gereklidir.

Yeniden temiz bir kurulum yapmanız taraftarıyım şahsen.

Kolay Gelsin..

Dünden beri biraz daha bakındım lakin halledemedim. Google sonuçlarında çıkan temiz kurulum anlatımları ise normal şekilde yapılan işlemler. Benim imlecim bile görünmeden nasıl program kurup yükseltme vs. yapacağım ki? :/

• Dragstyle kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Kurulum medyasını usb olarak yada dvd olarak aldıktan sonra bios ayarı yapıp format ata bilirsiniz ilk gelen ekran artık sizin kurulmuş olan windowsunuz değil boot edilen kurulum ekranıdır. Eğer bu ekran da da mouse ve klavye çalışmıyor görünmüyorsa yapılabilecek pek bişey gelmiyor aklıma bu ekranda iken klavye mouse sorunu yaşayan hiç kimseyi ömrüm boyunca görmedim.

Kolay Gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: XemreG

Selamlar,

Kurulum medyasını usb olarak yada dvd olarak aldıktan sonra bios ayarı yapıp format ata bilirsiniz ilk gelen ekran artık sizin kurulmuş olan windowsunuz değil boot edilen kurulum ekranıdır. Eğer bu ekran da da mouse ve klavye çalışmıyor görünmüyorsa yapılabilecek pek bişey gelmiyor aklıma bu ekranda iken klavye mouse sorunu yaşayan hiç kimseyi ömrüm boyunca görmedim.

Kolay Gelsin

Acil yardıma ihtiyacım var.
    Şu an temiz kurulumu gerçekleştiriyorum. Boot'ta fare ve klavyeyi gördü evet. Fakat hızlı ayar kısmını bir türlü geçemiyorum.

Aşağıdaki resimden de görebileceğiniz gibi, ülke, saat dilimi vs. seçip hızlı ayarları kullan'a bastıktan sonra yeniden başlatıp ülke ve saati yeniden karşıma getiriyor. Ne yaparsam yapayım kısır döngüde kaldım. Nasıl geçebilirim bu kısmı?

Bu arada sadece hızlı ayarlar'dan ziyade, ayarları özelleştirerek de ilerledim. Fayda yok. Yeniden başlatıp aynı yere getiriyor beni. İki üç kere olsa tamam diyeceğim de her defasında bu şekilde.

Bilgisayarı kapatıp da açtım, aklıma daha başka bir şey gelmiyor şu an.
    https://i3.wp.com/teknodestek.com.tr/wp-content/uploads/2016/07/win10.jpg

Ülke, saat dilimi vs. gir, hızlı ayarlar de, biraz bekletip bir daha. Bir daha.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dragstyle -- 22 Temmuz 2017; 17:27:43 >

• Dragstyle kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Sıkıntıyı kurulumu yaptıktan sonra medyayı çıkarmadığınız için yaşıyorsunuz. Kurulum bittikten sonra medyayı çıkarmazsanız aynı ekran gelmeye devam eder. USB den kurulum yaptıysanız çıkarıp devam edin bu durumda ilerleyip tamamlaması gerekli.

Kolay Gelsin..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.