Şimdi Ara

Forex Piyasalrı Denemeleri.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
2
Favori
1.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle burada paylaşacağım hiçbir yorum yatırım tavsiyesi değildir. Burada paylaşılan deli saçmalarına inanıp yatırım kararı almak parayı sokağa atmaktır. Buradaki paylaşımlarımın tamamamı benim hayal ürünüm olup çizgilere bakarak aptal saptal yorumlardan ibarettir. Bunlara ve yazdıklarıma bakarak yatırım yapmak isteyen hatta yapmaya kalkışanın gidip zeka seviyesini ölçtürmesi şiddetle tavsiye olunur.
    Unutmayın hiç tanımadığınız ve tanımayacağınız birisi sizin para kazanmanız için durduk yere bir tarafını yırtmaz.
    Burada paylaşacağım grafiklere bazı çizgiler çekip tutacak mı tutmayacak mı bir nevi toto oynacağım, kendimi tatmin edeceğim o kadar.
    Bu topiğe giren herkesin bu yazılanları okuduğu kabul edilir, spk nın herhangi bir soruşturmasında delil olarak sunulacaktır.

• 1. grafiğim USD/TL 31.07 den başlayan (kırmızı çizgi) yükseliş trendi, Bana göre Yurtdışı Atak olarak nitelenen olay bariz şekilde durdu, üst sarı çizgi düşüşü yada düzeltmeyi gösteriyor ve o yukarı kırılmadan tekrar yukarı gitmesi zor, ancak o çizgiye yaklaştığı ve fiyatta bir sıkışma olduğuda görülüyor.
    Tahmin: 6,38 aşyağı kırılırsa düşüş sürer kırılmazsa yukarı bir miktar hareket daha gözükür.
    Hatırlatma: bu 13.09 a kadar geçerli yorum zira 13.08 deki MB faiz kararı yön için belirleyici rol oynayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harbidenmi -- 12 Eylül 2018; 3:17:4 >

• Gelelim Altına, grafik açıkça 11,04 de başlayan düşüş trendinin bittiğini gösteriyor, şuan için altın kendine yön alıyor, 2. daha yakın tarihi gösteren grafik te bunu açıkça destekliyor. Bu durumlar yani yön arayış durumları tehlikeli olduğu için yön belirlenene kadar yorum yapmak delilik olur.

• Petrolde durum çok hoş gözüküyor, grafik bize açıkça satış için takipte kal 80,48 e yaklaşıp döndüğü anda sat ama 80.48 i geçerse pozisyonunu kapat diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: harbidenmi

1. grafiğim USD/TL 31.07 den başlayan (kırmızı çizgi) yükseliş trendi, Bana göre Yurtdışı Atak olarak nitelenen olay bariz şekilde durdu, üst sarı çizgi düşüşü yada düzeltmeyi gösteriyor ve o yukarı kırılmadan tekrar yukarı gitmesi zor, ancak o çizgiye yaklaştığı ve fiyatta bir sıkışma olduğuda görülüyor.
    Tahmin: 6,38 aşyağı kırılırsa düşüş sürer kırılmazsa yukarı bir miktar hareket daha gözükür.
    Hatırlatma: bu 13.09 a kadar geçerli yorum zira 13.08 deki MB faiz kararı yön için belirleyici rol oynayacak.

Dediğim oldu, 6,38 kırılırsa düşüş sürer demiştim 6.328 e düştü, 5 krş luk düşüş 10k dolarda 500 tl kazandırır... dolarda yarınki faiz kararı kritik. o karar gelip hareket görülene kadar yorum yapılamaz.

• quote:

Petrolde durum çok hoş gözüküyor, grafik bize açıkça satış için takipte kal 80,48 e yaklaşıp döndüğü anda sat ama 80.48 i geçerse pozisyonunu kapat diyor.

Petrol 80,48 e yaklaşıp 80,10 dan geri dönüp 79,70 e gedi, valla param olsa 3 e 5 e bakmam direk satardım.... Bakalım 3-5 gün sonra pişman mı olacağım heyooo voleyi vururmuşum mu diyeceğim. hatta sizin için deneme hesabımdan satış veriyorum. bakalım ne olacak.

• Hayırlı olsun ilk sorun benden olsun. Yarınki beklentin nedir mb hakkında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gumusr -- 13 Eylül 2018; 1:54:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gumusr

Hayırlı olsun ilk sorun benden olsun. Yarınki beklentin nedir mb hakkında.
    Teşekkür ederim,
    reis ne dediyse hep beraber onu göreceğiz, ama 450-500 baz puan altında olacak bir arttırım piyasayı memnun etmeyeceği için maalesef hareket yukarı yönlü olur, 450-500 baz puan olursa en azından FED faiz arttırana kadar aşyağı ve yatay yönlü seyir olur.
  • 6.70'ten içerideyim 2 haftadır hocam.

Ön görülerini merak ediyorum.

:)
  • 6.627 dende ben 1000 dolar aldım

• quote:

Orijinalden alıntı: Frobe

6.70'ten içerideyim 2 haftadır hocam.

Ön görülerini merak ediyorum.

:)
    öncelilik olarak ilk mesajda belirttiğim gibi yatırım tavsiyesi yapmıyorum, grafiğe bakıp kendimce yorumluyorum...
    2. yuvarlak içini test etti, buradan yukarı bizim keriz silkme dediğimiz tepkiyi verdi şimdi yine yön aşyağı, 5.99 u tekrar deneyecektir, onu kırarsa bu sefer ilk yuvarlak olan 5,68 test edilecektir, önemli nokta da orası olacak, oradan bir tepki verip bir süre çıkacağını umuyorum, bunu kaç saatte yada günde yapar bilmem ama görünüş o şekilde.

• hayırlı olsun, ihtiyacınız yoksa beklemekten başka çare yok, elbet o seviyelere yine gelecektir, ama 1 ayda ama 6 ayda...
  • harbidenmi H kullanıcısına yanıt
    Şükür ihtiyacım yok 1 yıldır dolar alıyorum ilkkez ben aldıktan sonra düştü ona gülüyorum. Birde daha düştükten alıpta soranlara karşı yazmıştım

• quote:

Petrol 80,48 e yaklaşıp 80,10 dan geri dönüp 79,70 e gedi, valla param olsa 3 e 5 e bakmam direk satardım.... Bakalım 3-5 gün sonra pişman mı olacağım heyooo voleyi vururmuşum mu diyeceğim. hatta sizin için deneme hesabımdan satış veriyorum. bakalım ne olacak.

Alıntıları Göster
    bir gün için güzel para

50k dolara bir günde 3400 dolar

Ben bu seviyelerde çok gezeceğini düşünmüyorum en fazla Ekim ayında 7 yi aşacağını düşünüyorum ve seneyi 7 7.5 seviyelerinde kapatır diyorum. Bakalım nasıl olacak

• Doğrudur, ülkenin içinde olduğu durum gözönüne alınırsa dedikleriniz kuvvetle muhtemel... Ama basit bir kural var, hiçbirşey sürekli yükselmez, süreklidüşmez, ben nereye düşeceğini bulmaya çalışıyorum o zamana kadar günlük faiz daha karlı, alımların gelip çıkışa geçtiğini anladığım anda bende dolara geçeceğim
    Çok güzel Bi tespit.

Söylentilere göre özel sektörün çok yüksek bi dış borç ödemesi var. Son hadde kadar düşürüp onlara alım fırsatı sağlıyor olabilirler.

• Sonrasında zıplayacak tır

Hangi firmaya bu kadar yüksek fiyatı yatırabiliyorsun ? En son 1/50 kaldıraç geldiğinde bırakmıştım forexi. Hepsine 5-10bin tl atmıştım güven vermiyorlardı :D

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • IOserI I kullanıcısına yanıt
    işlemi yaptığım mesajda deneme hesabı olduğunu belirtmiştim, bende güvenip yatıramıyorum, burda deneme yapıyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.