Şimdi Ara

Forester kullanıcıları acil yardım lütfen

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2007-2008 Forester almayı düşünüyorum,açıkçası piyasadaki kes,kopyala,yapıştır arabalarından olmadığı için bu karakterli arabada karar kıldım,ancak keyfinden ziyade yüksek yakıt tüketimi çok düşündürüyor beni,bu konuda bu model aralığında araçları olan arkadaşlar varsa,bilgilendirilmek isterim,bir diğer konu 7-8000 Tl fazla verip 2009 model makyajlı Forester'mi alsam diye düşünmüyorda değilim,sizce hangisi daha mantıklı olabilir,her türlü fikire açığım kafayımı yedin bu dönemde benzinli alınırmı diyenler ve ya bana ne arkadaş ben keyfime bakarım,1 depoyla 400 Km.gitmek bana koymaz diyenlerede saygım sonsuz,yeterki bana bir işaret verin.

• arkadas ben hiç forester kullanmadım ama 2007 1,5 imprezam var.subaru hakkındakı ızlenımlerımı aktarıyım.subaruyu dıger hıc bır araclarla kıyaslama cok yakar kabul ama dıger arabaların vermedıgı zevkı guvenı verir bıde bu yonden dusunmek lazım.cok yakma konusuna gelınce tup taktıran cok kısı var bence o sekılde asabılırsın.yeni kasa olayına gelınce kesınlıkle yanı kasa almanı tavsıye ederım cunku uzun bır zaman satmazsın tadını alırsan guncel kasanında yenısı cıkar elındekı araba ıkı eskı kasa olur benım fıkrımce.bence subaru al ama forester kullananlar daha ıyı fıkır verebılırler artıları ıle eksılerı hakkında.
  • Bilgiler için teşekkür ederim,evet katılıyorum biraz daha zorlayıp 2009 almakda fayda var,Subaru haricinde bütün Japonları kullandım o yüzden nicedir hayal etmişimdir subaru sahip olmayı,o yüzden yeni kasaya odaklanacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deren05

Merhabalar,

2007-2008 Forester almayı düşünüyorum,açıkçası piyasadaki kes,kopyala,yapıştır arabalarından olmadığı için bu karakterli arabada karar kıldım,ancak keyfinden ziyade yüksek yakıt tüketimi çok düşündürüyor beni,bu konuda bu model aralığında araçları olan arkadaşlar varsa,bilgilendirilmek isterim,bir diğer konu 7-8000 Tl fazla verip 2009 model makyajlı Forester'mi alsam diye düşünmüyorda değilim,sizce hangisi daha mantıklı olabilir,her türlü fikire açığım kafayımı yedin bu dönemde benzinli alınırmı diyenler ve ya bana ne arkadaş ben keyfime bakarım,1 depoyla 400 Km.gitmek bana koymaz diyenlerede saygım sonsuz,yeterki bana bir işaret verin.

2007 Model otomatik Forester aracı 2 yıl kullandım, halen 2009 Dizel Forester kullanıyorum. 2009 model Forester makyajlı olmayıp farklı kasaya sahip bir araç. 2007 benzinli Forester yakıt sarfiyatı fazlaca idi, ama abartıldığı kadar değil. Sürekli şehir içi kullanımda 10 lt/100 km olabiliyordu, ancak şehir içi, şehir dışı ortalaması 8 lt/100 km civarındaydı. Dizel foresterda ise şehir içi kullanımı ile sarfiyat 8 lt/100 km civarı, karma sarfiyat 7.5 lt/km oluyor. Ama değişmeyen tek özellik eski kasa benzinli de ve yeni kasa dizel Forester son derece güvenli, sağlam ve mükemmel yol tutuşuna sahip oluşları.

• Peki şöyle sorayım,2009 Yeni kasa benzinli forester ile herhangi bir donanım farkı var mıdır,kasa haricinde bilginiz var mı,ya da ikinci el alıcaksam 2007 modelini nelerine bakmamı tavsiye edersiniz ya da hangi servise götüreyim..

Teşekkürler
  • 2007 model 2.0 lt için ortalama 9.3 lt. yakıt tüketimi varken 2009 model 2.0 lt. de ortalama 8.5 lt. ye düşmüş.
    Ayrıca 2009 model de VDC (Vehicle Dynamics Control), elektronik sürüş yardımcısı arabayı çizgisinde tutmak için size yardımcı olan bir özellik var ama bu 2007 model de yok sadece turbolu modellerinde var.
    Ayrıca Kasa farkı da var, kasa değişti.

quote:

Orijinalden alıntı: deren05

Peki şöyle sorayım,2009 Yeni kasa benzinli forester ile herhangi bir donanım farkı var mıdır,kasa haricinde bilginiz var mı,ya da ikinci el alıcaksam 2007 modelini nelerine bakmamı tavsiye edersiniz ya da hangi servise götüreyim..

Teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.