Şimdi Ara

Ford Mondeo 2,0 GLX hakkında acil bilgi!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
16.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sevgili Arkadaşlar 1997 model ford mondeo 2,0 glx kırmızı renkli bir araç alacağım.

Araç hakkında hiçbir bilgim yok. Artıları ve eksileri nelerdir.

Aracın belaltı boyalı ve motor yeni yapılmış. Sizce neden yapılmış olabilir. Arabada düz sistem tüp var. Alınca sıralıya çevirecem. Bir sorun çıkartırmı.

10.000 ytl ye anlaştık. Fiyat uygunmu?

• alma
  • Lütfen cevap yazarken biraz ciddiye alalım.
  • Gayet ciddi olarak cevap vermiş işte niye kızdın ki..
    Bence de alma..
    1- Bir araç bel altı niye boyanır.. Sorsan çizikten derler.
    2- Sıralı sistem bir araca normal lpg niye takılır..
    3- 97 Glx sıfır motorlu bir araç 10 bin liraya niye verilir..

12 bin lira ver benzinli bir mondeo al.. Tüpünü kendin taktır..
  • Bende 98 modeli vardı ancak çok temiz 2. el olarak almıştım. 13 milyara alıp 13.5 e satmıştım,Ford a olan ilgimi arttıran modeldir.

Artılar:

Mükemmele yakın sürüş özellikleri,
    Yüksek yol konforu,
    Mantıklı kullanımda düşük yakıt tüketimi,
    Tepkili direksiyon,
    Düşük bakım masrafları,
    Yaygın hizmet,
    Yüksek karoseri burulma direnci,
    Sağlam ve sessiz alt takım,
    Esnek ve uzun ömürlü motor.

Eksiler:

Çok alçak kasa,
    Biraz ağır kalan direksiyon,
    Uzuun fren mesafesi,
    Performanslı kullanımda yüksek tüketim,
    Alt devirlerde ağır devirlenen motor,
    Direksiyon kutusu ses yapabiliyor,
    Egzost sisteminin pas koruması çok iyi değil,
    Satışı çok kolay olmayabilir.

İlgilendiğin model bence şaibeli,daha temiz bir modele bakın derim.
  • 1997 model mondeo için tercihinizin GHİA olması kanaatindeyim.En fazla 1.500-2.000.-YTL farkla GLX'e oranla daha donanımlı (cruise control, sis farı, yol bilgisayarı, bilgi ekranı, vs.) bir araç sahibi olabilirsiniz. Kaldı ki sizin anlaştığınız fiyat oldukça yüksek. Bir de enjeksiyonlu araca normal tüp taktırma mantığı ile problemsizliği ve performansı ile ün yaomış motoru bile rektifiye ettirmişler, yazık olmuş. Bence sahibinden.comi araba.com gibi siteleri alıcı gözle bir daha inceleyin, daha temiz araçlar bulabilirsiniz.

Saygılarımla.
  • Eiskent arkadaşım, anlaştığın fiyat oldukça yüksek diyorsun. Neye göre böyle dedin anlayamadım. Aracın piyasası 11-12 milyar arası değişmekte. Belaltı boyalı olduğu için ve motor yenilendiği için 10 milyar. Yoksa aynı aracı bu fiyata almak mümkün mü?
  • GLX'lerin piyasası temizze en fazla 10.000.-YTL civarında olmalı diye düşünüyorum. Sizin araçtaki boya ve motorun yeniden yapılmış olması zaten bir araçtaki fiyat düşmesine neden olabilecek en büyük etkenler. Bir de sıralı tüp (en az 1,000.-ytl) daha masrafınız olacağı düşünüldüğünde oldukça yüksek dedim.Ben 1 sene önce mondeo aldım. Sizin geçtiğiniz aşamalardan geçtiğim için fiyatı çok buldum. Aşağıdaki linkte de göreceksiniz ki bu araçların en çok tutulanları GHIA'dır ve 1997 model için ortalama rakam 11.500.-ytl'dir. Size bir başka önerim (maddi olarak ne kadar yükseğe çıkabilirsiniz bilmiyorum) 1999 model GHIA'dır. Hem donanım olarak çok iyidir, hem de model olarak 2 yıl daha yukarı çıkmış olursunuz.

Saygılarımla.

http://www.sahibinden.com/122_000_km_de_1997_modelWQQaXQQ5258157WQQpXQQdisplayitem

• http://www.sahibinden.com/acil_satilikWQQaXQQ5059555WQQpXQQdisplayitem

Bu ilanı da araştırırken gördüm, belki işinize yarayabilir.

Saygılarımla.
  • Arkadaşım verdiğin linkler için çok teşekkür ederim. Ben Ankaradayım. Baktığım araçta Ankaradan. Ankara dışından da araç alabilirim. Ama İstanbul araçlarını düşünmüyorum. Senin verdiğin linklerdeki araçlar İstanbul du. Yerleşmiş bir düşünce vardır. İstanbuldan 4-5 yaşın üstünde araba alınmaz diye. Sadece İstanbul için geçerli değil bu. Sahil illerinde de aynı şey geçerlidir.

Zaten internetten bakarsan 9000 - 9500 gibi fiyatlara birçok 97-98 mondeo bulabilirsin. Bunların çoğunluğu İstanbul, Antalya, İzmir gibi şehirlerdir.
    Dediğim gibi Ankara olması şart değil ama İstanbul olmaması şart.
    Tekrar teşekkürler...
  • Rica ederim, karar sizin tabi ki. Gönlünüze göre olan aracı bulmanız dileğiyle.

Saygılarımla.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.