Şimdi Ara

ford focus'un lpg uyumu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
43.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: dreadknight

2 yıl 40.000 km 1.6 100Hp fiesta aracımda (motor focus ile aynı) BRC LPG kullandım.
    Acaip memnundum, 190km/h izmir-aydın otobanında yarım saat gittim tık demedi. Benzinli sessizligi, yuksek devir keyfi vs. vs.

Sırf Fiesta'daki memnuniyetimden yeni aracımı yine aynı motora sahip 2011 focus ile degistirdim. Alırken ki amacım (ve diger araclar ile fiyat kıyaslamam) BRC LPG taktıracak oldugumdur.

10.000 km'yi bekliyorum, şahsi fikrim, araçta üretim hatası var ise ateşleme sistemi ile ilgili, o meydana çıksın, sonrasında hemen LPG'ye geçeceğim...

Cok daha cevreci olan LPG herkese tavsiyemdir...

BRC'yi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. otogazda Türkiye'nin tercihi BRC

• quote:

Orijinalden alıntı: egebuca

quote:

Orjinalden alıntı: giyotin30

Bende var arkadaşım 2001 1,6 zetec ford focus ghia, lpg taktıralı ağustos ayında 2 sene olacak lovato marka taktırdım ben, gayet performanslı ve ekonomik. Daha önceki arkadaşlarımında yazdığı gibi iyi bir yerde işinin ehli montaj yapan bir usta bul ve ona taktır, sorunun olduğunda tam garanti iste, ancak bizim insanlarımızın kafasında lpg li araçlara karşı bi antipati var bence tıka kulağını onlara, Aracının bakımlarını tam yaptırdıysan benzinde hiçbir problemi yoksa lpg de de iyi bir montajdan sonra taktırdığını hissetmeyeceksin. Benim aracıma takıldığında da ilk başlarda gaz yememe, motor ikaz lambası yanma gibi sorunlar oldu ama ufak ayarlarla hepsi halloldu şu an şeytan kulağına kurşun hiç bir problemi yok kendinide çoktan amorte etmiştir. Saygılarımla,

Arkadaşım focusunuz ortalama ne kadar lpg yakıyor.Bazıları focusların lpg de fazla yaktığını söylüyor. Doğru mu acaba ?

2009 2011 arası focus II kullandım otomatik vites aracı yuksek devirde kullanırsan ocağını söndürebilir şehirler arası 140-160 gidersen şehir içi kadar yakıyo ama sakin kullanımda 37 litre lpg ile şehir içi 340 km şehir dışı 450 km gidilebiliyor.. suan 2005 model otomatik focus I var değerler arabanın hafifliğinden dolayı biraz daha iyi kitim brc tek sorun arabay stop ettikten sonra cıt cıt sogutma sesi geliyo

• tüketim aynen öyle ;
    LPGli focus ş.içi 10-12 lt civarı (trafiğe göre değişken)
    ş.dışı 7-8 lt civarı (hıza ve yüke göre değişken)

not: Ankara'da 700.000 kmde focus lpg li taxiler geziyor.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.