Şimdi Ara

Football Manager 2016 Kasma Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
2
Favori
12.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamın aleyküm beyler , orjinal FM 2016 oyunum var. FM 2015'de hiç kasma sorunu yaşamamama rağmen FM 2016'da arayüz ve maçta kasma sorunum var. PES 2016 daha iyi bir sistem isteyen bir PC olmasına rağmen onu 0 kasmayla oynuyorum fakat FM 16 kasıyor. Kasmayı geçirecek yada azaltacak çözümler söylerseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler :)

SİSTEM ÖZELLİKLERİM ;

İşletim Sistemi : Windows 7 Professional 64 bit
    İşlemci : Intel(R) Core(TM) i3-2120
    4 GB RAM
    Ekran Kartı : ATI RADEON HD 3400 Series

• Tercihlerden grafik kalitesini orta seviyesine ya da daha aşağıya bir seviyeye indirebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam aynı sorun bende de mevcut. FM 15, PES 16 hiç kasmadan rahatlıkla oynuyordum. Ama FM 16 maç esnasında kasma yapıyor. Oyunum orjinal. Grafik seviyesini de değiştirdim en düşükte bile aynı durum oluşuyor. nvidia ayarlarından düzeltmeye çalıştım orada da yüklü uygulamalarda fm 16 görünmüyor. Eğer sorunun çözümünü bulduysanız yada bulan olduysa bizide bilgilendirebilir mi?
  • fm 2015 e göre işlemci kullanımı çok artmış fm 2016 da pes işlemciden daha çok ekran kartı ister sorunun işlemcide olduğunu düşünüyorum oyun devam ederken işlemci kullanımını atarsan daha fazla yardımcı olabilirim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • oyun esnasında cpu kullanımı %100 fiziksel bellek kullanımı %40-%50 seviyelerinde. Cpu bu kadar çalışmasını nasıl engelleyebilirim acaba? anormal bi durum bu.
  • fm16 ile birlikte çalıstırdıgın tüm programları kapat hocam bunun için bazı programlar mevcut internette benim önerim game booster bunu kullanabilirsiniz bu şekilde cpu kullanımı sadece fm16 ayrılır daha hızlı olur oyun.mesela bende aynı ligler seçili 3 yıldız alırken gameboosterle 5 yıldız alıyorum pc performansından
  • teşekkür ederim hocam sağolun mutlaka deneyeceğim. bakalım bi değişiklik olacak mı.
  • cibisi C kullanıcısına yanıt
    evet Cja nında dediği gibi biraz etkili olur ancak tam çözüm olacağını sanmıyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kasma sorununu büyük oranda aştım game booster kullanmadan. sadece santra yaparken falan az biraz olmaya başladı ama cpu kullanımı düşmedi. akşma game boosterıda deneyeceğim. Sonucu yazarım
  • yazmadın?

• Bugün test edebildim game boosterında bi faydası olmadı. Görev yöneticisinde işlemler bölümünde bişey dikkatimi çekti svchost.exe diye bir eindows uygulaması cpu kullanımı %40-%55 arası değişiyor sürekli. Virüs taramasında da bişey çıkmıyor.

• Ben sırf bu sorundan bilgisayarımı değiştirmeyi bile ciddi ciddi düşünmeye başlamıştım. Benim bilgisayarımdan daha iyi donanıma sahip pc lerde de benzer kasmalar olduğunu görünce, sorunun sadece bende olmadığını anladım. Bu sorunu çözen var mı ? Acaba 16.2 vs gibi güncellemeler ile çözülebilir mi ? Çünkü oyun zevkine tam anlamıyla balta vuruyor bu durum...
  • Bende oyunda kasma yok ama mesela oyuncuların yerlerini değiştirirken, sürükleyip başka bir yere koyarken, bir oyuncuyu kadroya alıp çıkarırken oyun akıcı değil. Diğer her şey akıcı. Bunun bir sebebi var mı?
  • Jiraiya kullanıcısına yanıt
    Sebebi bulabildiniz mi Hocam? Son durumu paylaşır mısınız?
  • Beyler konuyu açan kişi (barisblackwhite) benim , o hesaba erişemediğiç için buradan yazıyorum. Uzun süredir PC'de aktif değildim ama sanırım artık kasma sorununu aştım.
    Öncelikle PC'ye temizinden bir format attım , ek RAM taktım. Driver Booster adlı uygulama ile bilgisayarımda 20'den fazla yapılmamış güncellemeyi yaptım.Game Booster ve Razer Game Booster indirdim.Oyunun içinden birkaç grafik ayarını düşürdüm. Birde oyuna ram verip,görev yöneticisinden yüksek öncelikle girince artık 20-25'ler de olan FPS'imi 70-80'lere çıkardım.En azından sabit 60 FPS ile akıcı oynayabiliyorum.Ha birde Bilgisayar > (C:) > Windows\Prefetch klasörünün içindeki herşeyi silmenizin faydası olacaktır.Son durum bu beyler,yardımlarınız içinde teşekkür ederim ayrıca.
  • Fm cok ram tuketen bir oyundur..

Islemcinin dusuk olmasida yavas ilerlemesi ve hafif kasma dediginiz olaya sebeb verir..

Eger 3ten fazla lig secer ve pcniz orta duzey yada altiysa bu yavaslama olur..

3d icin ise ekran kartinin iyi olup olmamasi belirleyicidir..

• maç motorunda kasma varsa ayarlardan bi bölümde GPU DESTEĞİ olan bölümü YAZILIM yapın sanırım arayüz sekmesindeydi (16 hiç oynamadım 15ten hareketle söylüyorum)ve böyle deneyin belki sorunun hallolur ancak ram miktarın da etkili olur 8 olsa iyiydi mesela

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.