Şimdi Ara

focuslar neden 7000 rpm?? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • devir kesici var , 2001 ghia sedan , 2 .vites 105 km 6500 den sonra devreye girdi ve motor kendi kendine yavaşladı
  • aracın focus1 1.6 değilmi? 6500 rpm de kesmesi lazımdı... 3.viteste değilde daha düşük viteste deneseydin keşke.
    quote:

Orjinalden alıntı: x15

Arkadaşlar bugun test etmek için arabayı 3. vitese attım gaza bastım ibre 150 yi devir 6800 u gordu..Daha da giderdi de önüm müsait değildi..Bu arada az ilerde çevirmeye yakalandım.Polis sağı gösterdi..Hızdan ceza yiyeceğim sanıyordum ama emniyet kemerinden 55 ytl ceza yazdı polis...

Peki 6500 de devir kesici olsa ibre geri dönmez miydi..?
  • bizim dayıda 2001 focus var redline çizgisi yok ama hiç denemek aklıma gelmedi
  • quote:

Orjinalden alıntı: lmnggen

aracın focus1 1.6 değilmi? 6500 rpm de kesmesi lazımdı... 3.viteste değilde daha düşük viteste deneseydin keşke.
    quote:

Orjinalden alıntı: x15

Arkadaşlar bugun test etmek için arabayı 3. vitese attım gaza bastım ibre 150 yi devir 6800 u gordu..Daha da giderdi de önüm müsait değildi..Bu arada az ilerde çevirmeye yakalandım.Polis sağı gösterdi..Hızdan ceza yiyeceğim sanıyordum ama emniyet kemerinden 55 ytl ceza yazdı polis...

Peki 6500 de devir kesici olsa ibre geri dönmez miydi..?

Evet..2 de denemedim..3 te denedim..Bir şey farkeder mi?

• yo farketmez. yine aynı devirde keser. ben sadece yüksek hıza çıkmanıza gerek yoktu demek istemiştim.
  • Bu maximum devir muhabbeti nedir anlamadım..Çevirse ne olacakki? arabanız daha iyi mi demek??Doğan slx bile boşta 7000-7500 devir çeviriyo focustan daha iyimi oluyor??Arabaların maximum gücünü verdiği devir bellidir.Focuslarda 5800 gibi bir rakamdı herhalde.Bu devirden sonra motorun gücü artmaz aksine AZALIR..Ve bu devirden sonra motor boşa anvele etmeye başlar ve buda motora ZARARLIDIR...Boşuna motoru devir kesiciye kadar zorlamak cahilliktir, motora zarar verir hemde boşuna benzin tüketmek demektir.En ideali red-line gelince vites büyültmektir..saygılar.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.