Şimdi Ara

siliniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InsideR -- 19 Ocak 2020; 19:15:14 >

• Sessizlik istiyorsanız, AI Genie programından manuel ayara alın. Fan hızı düşürün ve cpb özelliğini kapatın. Tüm turbo seçenekleri yüksek voltajda çalışmasına neden oluyor. Size gereken serin çalışması, zaten dahili apu birimi çalışırken 3.1GHz'te çalışacak... Çok düşük işlemci voltajı değerlerinde kullanabilirsiniz bu devirde.
  • Bütçe?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Sessizlik istiyorsanız, AI Genie programından manuel ayara alın. Fan hızı düşürün ve cpb özelliğini kapatın. Tüm turbo seçenekleri yüksek voltajda çalışmasına neden oluyor. Size gereken serin çalışması, zaten dahili apu birimi çalışırken 3.1GHz'te çalışacak... Çok düşük işlemci voltajı değerlerinde kullanabilirsiniz bu devirde.
    siliniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InsideR -- 19 Ocak 2020; 19:15:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ydagli42

Bütçe?

max 100tl
  • Arctic 13 CO Limited Edition 110 TL. falan olması N11 'de falan. İnventus 'ta stoklarda kalmamış. Bir süredir de getirmiyorlar herhâlde.

Edit : Yükseliği 130mm bu arada. Sizin kasanın kılavuzunda 135mm max. diyor. fakat sistesinde de 120mm diyor. Ama o 135mm 'dir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 24 Mayıs 2017; 15:16:48 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: techniquest35

Arctic 13 CO Limited Edition 110 TL. falan olması N11 'de falan. İnventus 'ta stoklarda kalmamış. Bir süredir de getirmiyorlar herhâlde.

Edit : Yükseliği 130mm bu arada. Sizin kasanın kılavuzunda 135mm max. diyor. fakat sistesinde de 120mm diyor. Ama o 135mm 'dir.

130mm :(

15dk once cetvel ıle olctum
    bı tane kıtapcık koydum 145mm lik biraz eğildi (kapagı kapatınca)
    130mm tam denk gelecek gibi

Edit:Sizde aynı seyı yazmıssınız hahaha

kafımı karıstıran sıtesınde 120mm yazıyor
    pdf dosyasında 135mm (corsair sitesinde)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InsideR -- 24 Mayıs 2017; 15:18:32 >
  • InsideR kullanıcısına yanıt
    İyi de kasanın kutusunda aynı pdf dosyasındaki gibi bir kitapçık yok mu? Olması lâzım çünkü. Kurulum kılavuzu vs. gibi. Bir de sizdekine bakın varsa.

• quote:

İyi de kasanın kutusunda aynı pdf dosyasındaki gibi bir kitapçık yok mu? Olması lâzım çünkü. Kurulum kılavuzu vs. gibi. Bir de sizdekine bakın varsa.

kasanın kutusunun ıcındekıler anakartın kutusunda ıdı (herseyı vıdalar vs kıtapcık:brosur gıbı)
    baktım malesef bılgılendırme mevcut degıl

üsenmedim kutusunuda buldum

üzerinde yazıyormus
    120mm :D

ben bir mail döseyeyım ama genede corsair a bakalım ne dıyecekler
    Siz cpu tarafından kasanın yan kapağını kapalı düşünerek ölçtüğünüzde ne çıkıyor tam olarak? Kapağı kapalı farz edip ölçün ama. Yani ona göre ayarlayın metreyi :) 4-5mm fazla ve ya az farkı hesaplanır. Mâil atın bakalım ne diyecekler. Kutusunda farklı, sitedeki pdf dosyasında farklı yazıyor deyin :)

Bir de yatay soğutucular var ama beklediğiniz performansı veremeyebilirler. Bir de TR 'de uygun fiyatlısı pek yok.

• :D

bu vazıyette kullanıyorum
    siliniz

metal cetvelım var
    kapagı actım ustune yatay bır sekılde koydum
    sonra elımde olan bır kıtapcık var
    145mm uzunlugunda

onu anakartın uzerıne oturacak sekılde koydum

kıtapcık 10mm tastı (cetvelın uzerıne)

burada corsaır e tıcket actım bakalım ne dıyecekler :D
    aynen oyle dedım bende
    ekran goruntulerınıde attım

Low profıllı olan noctua var onlarda pahalı suanda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InsideR -- 24 Mayıs 2017; 16:10:3 >

Boştaki hızı ile tüketim halindeki hızından fikir almıyorsunuz. Siz istediğiniz gibi hız aşırtın, p0 saat profilini değiştiriyorsunuz. Halbuki, apu çalışırken p3(3.1ghz) hızında çalışacak ekran birimi güç kullanmaya başladığı vakit.
  • quote:

Siz cpu tarafından kasanın yan kapağını kapalı düşünerek ölçtüğünüzde ne çıkıyor tam olarak? Kapağı kapalı farz edip ölçün ama. Yani ona göre ayarlayın metreyi :) 4-5mm fazla ve ya az farkı hesaplanır. Mâil atın bakalım ne diyecekler. Kutusunda farklı, sitedeki pdf dosyasında farklı yazıyor deyin :)

Bir de yatay soğutucular var ama beklediğiniz performansı veremeyebilirler. Bir de TR 'de uygun fiyatlısı pek yok.

Created By: Arturo TS (5/24/2017 8:10 AM)
    You can go by what's on the guide, thanks for informing me of the mistake.

Created By: Arturo TS (5/24/2017 8:35 AM)
    The guide that's on the booklet, not the website.

135mm yanı :D
    Aynen. Sitedeki yazan değil, kılavuzda yazan doğru diyor. Sitedekini düzelteceklermiş herhâlde sonra.

• quote:

Aynen. Sitedeki yazan değil, kılavuzda yazan doğru diyor. Sitedekini düzelteceklermiş herhâlde sonra.
    http://www.hepsiburada.com/deep-cool-htpc-200-intel-ve-amd-mini-itx-islemci-sogutucu-p-BD305005?magaza=Hepsiburada

burada bunu buldum low profıl
    ama bu kucuk fan olayı ses sorunu sıkıntı
    http://www.deepcool.com/product/cpucooler/2014-07/7_938.shtml

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InsideR -- 24 Mayıs 2017; 21:38:50 >

26.9dbA ses diyor. Ama bu ne kadar iyi soğutma görevi görür bilemem. Stok soğutucudan farkı olmaya da bilir.

• quote:

26.9dbA ses diyor. Ama bu ne kadar iyi soğutma görevi görür bilemem. Stok soğutucudan farkı olmaya da bilir.

https://forum.donanimhaber.com/deep-cool-htpc-200-inceleme-resimli--122394251

tr.duman almıs ıncelemıs bırde

https://pcpartpicker.com/products/cpu-cooler/overall-list/#h=14,130&X=0,5003&c=23,26&W=0&sort=db&page=1
    Adamlar ne guzel sıte yapmıs aklınızda olsun

Biliyorum ben o siteleri :) Bu arada boşta 32-40 arası demiş konuda. Ben de i5 4590 'ın dereceleri stok soğutucu ile boşta 25-35 arası yükte 55-70 arası değişiyor oyuna göre.

• techniquest35 kullanıcısına yanıt
    Hocam benim kasa pasif soğutmalı mini itx kasa silverstone rvz02b daha düşük sıcaklık mümkün degil. Tüm soğutma sadece işlemci fanı tarafından sağlanıyor. Stok sogutucusuna göre 10 numara 5 yıldız yük altında bile en ufak ses dahi yok ve 60 dereceyi de geçmiyor islemcim i5 6500. Gelip gören arkadaşlar ekranda görüntü olmasa calistigina inanmam diyorlar. Bu soğutucuyu kesinlikle tavsiye ederim...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Orası öyle tabii ki. Mini itx bir kasada o dereceler güzel. Ben sadece derece kısımlarına bakmıştım :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.