Şimdi Ara

Fluence Privilège dci edc alınır mı? (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
1
Favori
15.545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: eczsenol

otomatik kapanan aynaların 90 derece kapanmaması,daha önce hız hız sabitleyici olan bir araç kullanmadım fakat benim bildiğim gaza veya frene basıldığında hız sabitleyici devreden çıkar.gerçi hız sabitleyici mi sınırlayıcı mıydı kullandığım özellik bilmiyorum ama sınırlayıcı bile olsa gaza basıldığında devreden çıkmalıdır.Bu özelliği kullananlar bilgi verirse seviniriz.Bahar ayında çıkacağı söylenen 1,6dci 130 bg'lik aracı bekleyip görmek daha iyi olur sanırım.

Aynalar katlandığında kriter kapanma açısı değildir. kapanmış hali ile arabanın aynasız halinden dışarı taşmaması beklenir; yani ayna kapatıldığında normalde aynası yokken geçebileceği bir genişlikten geçmesi istenir... O anlamda fluence aynası kapandığında lazım olan işi fazlasıyla yapıyor ... 90 derece, 62 derece veya 112 derece içeri 79 derece de yukarı dönmesinin çalışma prensibine göre pratik bir anlamı yok.

Araçta iki tip hız kontrolü var, biri hız sınırlayıcı... hız sınırlayıcı önceden belirlediğiniz hızın üzerine çıkılmasını engelliyor, ancak tehlike anına veya anlık hız ihtiyaçlarında gazı köklediğiniz zaman devreden çıkıyor... İkincisi ise hız sabitleyici, buna bastığınızda hız sabit kalıyor, direksiyondaki tuşlarla aşağı yukarı değiştirebliyorsunuz... Gaza bastığınızda devreden çıkmaz, gazı bıraktığınızda araç hafızadaki hızına düşünce oradan devam eder... Frene bastığınızda ise devreden çıkar; sağdaki R tuşuyla hafızadaki hızı recall yapabileceğiniz gibi, soldaki +/- tuşları ile o anki hızınızı yeni sabit hız olarak belirleyebilir, dilerseniz aşağı yukarı değiştirebilirsiniz...

Herkes 1,6 130 hp lik dizel araçtan bahsediyor ama; dün gece eşi fabrikada beyaz yakalı çalışan bir dostumuzdaydık... Ne eşinin; ne de onun, işi "sarı T plakalı test arabalarıyla sabah akşam şehir içi şehir dışı sürüş yapmak" olan abisinin öyle bir motorun meganeIII ve fluence'de kullanılacağından haberleri yok.. Güney amerikada böyle bir motorun ticari araçlarda 1,9 litrelik motorlar yerine kullanıldığından bahsettiler, ama TR'de kullanılacak olsa bilirdik dediler ki herhalde bilirlerdi (belki de ananıza babanıza bile söylemeyin, satışları ertelemeyin tarzı bir direktif almış olabilirler, ama ne var ne yok diye sormuyorum ki, direk hedef soruyorum, doğru olsa söylerlerdi herhalde)...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRODO555 -- 2 Ocak 2011; 22:33:59 >

• bana performans oldukça tatminkar gelmişti. en azında her gaza basışta tepki alınıyor. şanzıman motor uyumu güzel. fazla beygir çoğu zaman (ş.dışı düşük hızlar hariç) fazla tüketim anlamına gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beelzebub_be

Hız sabitleyici gaza basıldığında devre dışı kalmaz. Kullandığım araçtakini anlatayım en azından Renaulttada bu şekildedir. Örneğin hızınızı 100 km /h a sabitlediniz, sollamaya çıkacaksınız. Gaza abandığınız zaman gaz tepkisini normal kullanıştaki gibi ölçerek hızını artırır aracın bıraktığınız zaman tekrar 100 km/h a düşersiniz ve sabit olarak devam eder. Frene bastığınızda ise otomatik olarak devre dışı kalır.

Saygılar.

bende megane ıı var. gaza basıldığında devreden çıkıyor
  • http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-renault-fluence-36-veya-48-ay-kiralayin-otomobil-hediyemiz-olsun-37578264/detay

bu ilan hakkında bilgi sahibi olan varmı? normal kiralama hizmetleri dahil mi? servis kasko gibi.
  • Ben bugün aradım.Şirket finansal kiralama olduğunu söyledi.Her türlü masraf kullanıcıya ait yani.Araç kiralama süresince bankaya ait kira sonunda 10 gün içinde devrediliyor.bİr nevi kredi kullanmak gibi.Kiralamadan doğan bedeli gider olarak gösterebiliyoruz.Ayrıca KDV de düşülebiliyor.Normal de binek araçların KDV sini kullanamıyoruz.Bu kez de ÖTV'yi kullanılamıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oquzdag

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-renault-fluence-36-veya-48-ay-kiralayin-otomobil-hediyemiz-olsun-37578264/detay

bu ilan hakkında bilgi sahibi olan varmı? normal kiralama hizmetleri dahil mi? servis kasko gibi.

dostum bu finansal kiralama yani leasing kapsamında bir kiralama adı kiralama ama kira süresi sonunda araç sana kalır. dolayısyla mtv, kasko vs. için finansal kiralama mevzuatını araştırman lazım.
    ancak fiyatı incelersen aracı bu fiyatın altında normal bir şekilde edinebilirsin.

• 49600 tl fluance almak bence mantılı değil skoda octive tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

49600 tl fluance almak bence mantılı değil skoda octive tavsiye ederim

yok artık
  • 3 hafta önce(10 temmuz 11) fluence privilage dci edc aldım, 500km oldu. Bayi indirimiyle 53.500. Dizel otomatik 1400-1600cc grubunda araçlar sınırlı zaten. Almadan önce de epey inceledim, bir çoğunu kısa da olsa test ettim. Benim için önemli olan güvenlik ve bagaj hacmiydi. 13 yıılık ford kullanıcısı olarak ford'un dizel otomatiği olsa hiç düşünmez alırdım ama malesef yok , 2.araç olarak 2006 mondeo tdci ghia halen duruyor. Edindiğim izlenimlerimi paylaşmak isterim.

VW : Öncelikle Golf, Jetta veya Passat düşünüyordum. Mutlaka iyi arabadır lafım yok ama, Golf ü incelediğimde gözüme aile arabası olarak çok küçük geldi, donanım oldukça düşük eskiye göre bir geri gidiş var sanki, ve haketmediği kadar pahalı.Artı en erken sene sonuna sıra veriyorlar daha doğrusu sıraya girmek için sıra veriyorlar, satış taktiği olsa gerek, ne kadar sıra ve talep o kadar kıymet gibi bişey heralde. Jetta hoşuma gitti 10.000kadar daha pahalı ama onda da sıra var, sıra olmasa alırdım büyük ihtimal, hem 60 küsur para verecem hem aylarca teslim bekleyecem bana göre değil, parayı veren düdüğü hemen çalmalı. Passat güzel ama otomatiği yok ve pahalı tabi.

Skoda : Kapıdan giriyorsun yüzüne bile bakmıyorlar.Sıra varmış, binbir zahmet lütfedip bilgi veriyolar, böylelerine para kazandırmamak lazım.Superb fiyatı bmw 3.20 ye yakın.

Peugeot : 508, yeni ama içi dar kasvetli geldi otomatiği yok. 3008 güzel alacaktım, fiyatı yanlış hesaplamışlar 67000, pahalı geldi, şanzıman robotize ama fena değil.

Citroen: c5 otomatik 1.6 dizel kullandım. Tam bir hayal kırıklığı gözümdeki imaj yerle bir oldu, şahin alın daha iyi sürüş zevki kesin daha iyidir. Bu kadar hantal manda gibi bir araba daha görmedim, içi mezar gibi kasvetli, 80-90 da bile rüzgar sesi alıyor.Teknolojisi bol ama araba yerinden kalkmıyor ki. c4 picasso güzel şehiriçi biraz hantal kalıyor sırf ondan vazgeçtim yoksa güzel ferah bir araba.

Renault: Sport Tourer güzel ama biraz rüzgar ve motor sesi alıyor, sanki hafiften şanzıman sesi de var gibi. Fluence tipi hala çok kaba geliyor, rahat geniş bir araba, donanım iyi, sessiz. Antalya şehir içi tüketim 7.5lt/100km yani katalogda yazan o 5 lt gibi değerler şehir efsanesi.Uzun yolda belki 4.5-5 lt olabilir, 150 km kadar denedim 5.5lt idi. 2000cc mondeo ile aynı yakıyor hiç fark yok. Virajlarda biraz yatıyor araba yerden yüksek süspansiyon yumuşak virajda dikkat istiyor gibi. Şehiriçi düşük hızlarda vites geçişleri biraz sarsıntılı ve hantal. EDC DSG hiç vites geçişi hissettirmiyor diye birşey yok, ikisi de babalar gibi hissettiriyor

Toyota : Otomatik vitesi iyi değil dediler ondan vazgeçtim

• quote:

Orijinalden alıntı: picakmesut

3 hafta önce(10 temmuz 11) fluence privilage dci edc aldım, 500km oldu. Bayi indirimiyle 53.500. Dizel otomatik 1400-1600cc grubunda araçlar sınırlı zaten. Almadan önce de epey inceledim, bir çoğunu kısa da olsa test ettim. Benim için önemli olan güvenlik ve bagaj hacmiydi. 13 yıılık ford kullanıcısı olarak ford'un dizel otomatiği olsa hiç düşünmez alırdım ama malesef yok , 2.araç olarak 2006 mondeo tdci ghia halen duruyor. Edindiğim izlenimlerimi paylaşmak isterim.

VW : Öncelikle Golf, Jetta veya Passat düşünüyordum. Mutlaka iyi arabadır lafım yok ama, Golf ü incelediğimde gözüme aile arabası olarak çok küçük geldi, donanım oldukça düşük eskiye göre bir geri gidiş var sanki, ve haketmediği kadar pahalı.Artı en erken sene sonuna sıra veriyorlar daha doğrusu sıraya girmek için sıra veriyorlar, satış taktiği olsa gerek, ne kadar sıra ve talep o kadar kıymet gibi bişey heralde. Jetta hoşuma gitti 10.000kadar daha pahalı ama onda da sıra var, sıra olmasa alırdım büyük ihtimal, hem 60 küsur para verecem hem aylarca teslim bekleyecem bana göre değil, parayı veren düdüğü hemen çalmalı. Passat güzel ama otomatiği yok ve pahalı tabi.

Skoda : Kapıdan giriyorsun yüzüne bile bakmıyorlar.Sıra varmış, binbir zahmet lütfedip bilgi veriyolar, böylelerine para kazandırmamak lazım.Superb fiyatı bmw 3.20 ye yakın.

Peugeot : 508, yeni ama içi dar kasvetli geldi otomatiği yok. 3008 güzel alacaktım, fiyatı yanlış hesaplamışlar 67000, pahalı geldi, şanzıman robotize ama fena değil.

Citroen: c5 otomatik 1.6 dizel kullandım. Tam bir hayal kırıklığı gözümdeki imaj yerle bir oldu, şahin alın daha iyi sürüş zevki kesin daha iyidir. Bu kadar hantal manda gibi bir araba daha görmedim, içi mezar gibi kasvetli, 80-90 da bile rüzgar sesi alıyor.Teknolojisi bol ama araba yerinden kalkmıyor ki. c4 picasso güzel şehiriçi biraz hantal kalıyor sırf ondan vazgeçtim yoksa güzel ferah bir araba.

Renault: Sport Tourer güzel ama biraz rüzgar ve motor sesi alıyor, sanki hafiften şanzıman sesi de var gibi. Fluence tipi hala çok kaba geliyor, rahat geniş bir araba, donanım iyi, sessiz. Antalya şehir içi tüketim 7.5lt/100km yani katalogda yazan o 5 lt gibi değerler şehir efsanesi.Uzun yolda belki 4.5-5 lt olabilir, 150 km kadar denedim 5.5lt idi. 2000cc mondeo ile aynı yakıyor hiç fark yok. Virajlarda biraz yatıyor araba yerden yüksek süspansiyon yumuşak virajda dikkat istiyor gibi. Şehiriçi düşük hızlarda vites geçişleri biraz sarsıntılı ve hantal. EDC DSG hiç vites geçişi hissettirmiyor diye birşey yok, ikisi de babalar gibi hissettiriyor

Toyota : Otomatik vitesi iyi değil dediler ondan vazgeçtim

dsg kullandınız mı? 2500 km dir vites geçişini hissedemedim, ş.içi- ş.dışı farketmeksizin.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.