Şimdi Ara

Flowchart Asal Sayı Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 0-50 arasındaki sayıları 2 asal sayının toplamı şeklinde ifade eden akış diyagramı lazım, 30=13+17 gibi. Asal sayıları bulma kısmını hallettim, ancak toplamları şeklinde yazdıramıyorum.

Asal1 değişkeni ile ilk asal sayıyı alıp, diğer döngüden gelen asal sayıyı da asal2 değişkenine aktarıp ikisini toplatmaya çalışıyorum fakat olmuyor. İlk döngüdeki asal sayılar sırayla geliyor, ikinci döngüde ise direk 2'yi alıyor, başka asal sayıyı almadan sürekli 2+2, 3+2, 5+2 şeklinde devam ediyor. Fikir verebilecek olan var mı?

• kodunu paylaşabilir misin ?

• Slax S kullanıcısına yanıt

Hocam flowchart ı pek kullanamıyorum, iyice çorba oldu yapayım derken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halogonga -- 9 Ocak 2021; 21:46:14 >
  • Şöyle bir çözümüm var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kod

Yığını:
    my sub d(\r) { map { sprintf("(%d %d)",$_,r-$_) if ($_,r-$_).all.is-prime}, 1..r/2 } for 1 .. 50 -> $c { say "$c: " ~ &d($c) }

Aynı gönderide hem resim hem code snippet gönderilemediği için, kodu ayrı gönderide göndermek zorunda kaldım.

• Zaman ayırdığınız için sağolun hocam. Flowcharta nasıl aktarabilirim çözümünüzü bilmiyorum. Kodlama işine yeni başladığım için yapamıyacağım sanırım, kod bloğunu anlayamadım bu yüzden. En azından denemiş oldum oda bir şeydir Flowchart Asal Sayı Problemi 

• halogonga kullanıcısına yanıt
    benim kod asal sayıyı yerleşik fonksiyonla buluyor onu algoritma ile de bulabilirdim fakat sonuca en kısa şekilde gitmek için yerleşik kullandım*

flowchart dediğin olay biraz karışık. bir üniveristede Bilg Mühendisliği mi okuyorsunuz, orada hodja mı istedi onu kullanmanızı ?

* çözüm cıkarmak Raku programlama dilini kullandım, cıkan çözümü kolaylıkla c++1z (11-14-17) veya Python ile de yazabilirim.

• Evet, hoca istedi flowchartı. Flowchart yerine c++ vs. ile belki yapabilirdim ama flowchart olunca zorlanıyorum. Düşündüklerimi aktaramıyorum flowcharta, aktarmaya çalışınca da çorba oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halogonga -- 10 Ocak 2021; 14:33:31 >
  • Bu flowchart mevzusu gerçekten fazla abartılmış. şahsen buradaki şekli ile hiç kullanmam.

• Stack S kullanıcısına yanıt

Abartı derken hocam, benim yaptığım şekil için mi dediniz.

• halogonga kullanıcısına yanıt
    Flowchart günümüzde anlamsız. Onun yerine UML 'deki aktivite diyagramı, sequence diagram gibi günümüzde kullanılan şeyleri öğrensene diyeceğim ama Hodja öyle istemiyor, o yüzden diyemiyorum :)

• Hayır, pek gerekli değil demek istemiştim. Vonder cevaplamış zaten.

• Stack S kullanıcısına yanıt

Yanlış anlamışım hocam kusura bakmayın, zaten kötü niyetle söylememiştim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.