Şimdi Ara

En İyi Fiyat / Performans Notebooklar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.457
Cevap
249
Favori
1.047.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ceycey11

güzel konu

Teşekkürler..

quote:

Orijinalden alıntı: aragorn20

çok güzel bir başlık olmuş ortalık ne alıcam diye soran arkadaşlarla dolu özellikle lenovo y550 bence de düşük bütçeye en iyi tercih gibi duruyor y560 için eksen de güvenilir bir seçenek gibi duruyor

http://www.eksenbilgisayar.com/?urun-detay_32568_LENOVO_IdeaPad_Y560_59037224__Core_i7-720QM__4GB__500GB__HD5730__15_6inc__Win7_Premium_64_Bit.html

exper i de çok övüyorlar özellikle full hd ekrandan dolayı ancak yeterli destek ve servis konusunda endişeler var...

Bu Y560, N61JQ'yu devre dışı bıraktı biraz..

quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

Burak, mesaj kutun dolu, mesaj atamıyorum :)

http://www.sanalmarketim.com/urun/bcf85a838c59e4b75b11b618c16151c6/ACER-AS5745G-7744G50MN-Core-i7-740QM-2.53GHz-4GB-500GB-HD5850-2GB-15.6

Şu modeli de ekle istersen. 2000-2200 TL arasındaki yeni canavar bu. Eh, Lenovo Y560 da gelince, Asus N61JQ'un pek bir anlamı kalmadı diyebiliriz yüksek bütçelerde.

Core i7 740QM
    HD 5850
    4 GB 1333 MHz DDR3
    500 GB 5400 RPM

17 Eylül'de stoklarda. Eksen'de de var ama biraz daha pahalı. Orada da 17 Eylül'ü gösteriyor tarih. Ön siparişe açık.

Başka bir mesajında görüp eklemiştim zaten , pm kutumu da boşaltıyorum hemen..

• şimdi arkadaşlar yorumlar için teşekkürler ben zaten kabaca demiştim

i3 ile i5 arasında mantıklı bir fark olmadığını bende acer 5741g başlığına yazmıştım

hatta çoğu arkadaşa asus n61ja modelini tavsiye ederim oyun için i3 lü olmasına rağmen

ama herşeye de bir oyun mantığı içinde yaklaşmanızı yadırgıyorum hayat oyundan ibaret değildir bazı insanların çok daha profesyonel beklentileri olabilir bir laptoptan yani sizce kötü oyun oynayan bir laptop başka bir arkadaş için müthiş bir iş bilgisayarı olabilir biraz da böyle düşünmek lazım

herkese sevgiler...
  • son zamanlarda gördüğüm en faydalı paylaşım tebrikler burak....
  • @anakonda

Teşekkürler..
  • quote:

şimdi arkadaşlar yorumlar için teşekkürler ben zaten kabaca demiştim

i3 ile i5 arasında mantıklı bir fark olmadığını bende acer 5741g başlığına yazmıştım

hatta çoğu arkadaşa asus n61ja modelini tavsiye ederim oyun için i3 lü olmasına rağmen

ama herşeye de bir oyun mantığı içinde yaklaşmanızı yadırgıyorum hayat oyundan ibaret değildir bazı insanların çok daha profesyonel beklentileri olabilir bir laptoptan yani sizce kötü oyun oynayan bir laptop başka bir arkadaş için müthiş bir iş bilgisayarı olabilir biraz da böyle düşünmek lazım

herkese sevgiler...

güzel kardeşim oyun mantığı ile yaklaşmadımki ben..yani bu kanıya nasıl vardın anlamadımsadece senin kurduğun cümleler üzerine oyun konusunda iki işlemci arasına bu kadar keskin çizgiler koyamayız dedim..yoksa tabiki herkes oyun amaçlı kullanmayacak

• Gerçekten faydalı bir başlık olmuş. Emeklerin için teşekkürler..
  • güzel bir düşünce tebrikler
  • F/P olarak bakıldığında işlemci mi yoksa ekran kartı mı ön plana çıkıyor? mesela i3 HD5650 kombinasyonu mu i5 GT330 kombinasyonu daha verimlidir?
    (i5 ve 5650'nin daha iyi olduğunu zaten biliyorum)
  • Günümüzde ekran kartları çok büyük işlem yapabilme kapasitelerine sahipler. O yüzden genelde darboğaza sebebiyet veren parça işlemci oluyor. Fakat söylediğin iki işlemci ailesi ilgili yorumlar yukarıda var zaten. Oraya bakarak rahatça cevaplayabilirsin soruyu. HD 5650'nin, GT 330M'e oranla daha güçlü bir kart olduğunu da ben söylemiş olayım.

Bir de şu var; Notebookcheck çok rağbet gören bir benchmark sıralaması yayınlıyor uzun süredir. Fakat oradaki sıralamanın her zaman doğru olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Birden fazla benchmarkı aynı anda sunması bir yana, iki kart, farklı oyunlarda birbirlerine üstünlük sağlayabilirler. Bir de oradaki puanların, farklı işlemcilerle elde edildiğini bilmek gerekir. Mesela HD 5870 Crossfire, Core i7 920XM gibi psikopat bir işlemciyle çok yukarılara çıkmış olabiliyor. GTX 480M SLI ise Core i7 820QM gibi bir işlemciyle o puanları aldığı için geride kalabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jay jay justified -- 2 Eylül 2010; 23:30:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: GeCCCe

quote:

şimdi arkadaşlar yorumlar için teşekkürler ben zaten kabaca demiştim

herkese sevgiler...

güzel kardeşim oyun mantığı ile yaklaşmadımki ben..yani bu kanıya nasıl vardın anlamadımsadece senin kurduğun cümleler üzerine oyun konusunda iki işlemci arasına bu kadar keskin çizgiler koyamayız dedim..yoksa tabiki herkes oyun amaçlı kullanmayacak

kardeşim senin değil de erdem arkadaşımızın yorumuna bakarsan tamamı oyun üzerine kurulmuş bir metin ben ondan bahsettim
    mesela demiş ki i7 anlamlı gelmiyor
    belki ben çok ağır işlemci gerektiren bir render işi yapıyorum mesela ya da profesyonel olarak video dosyalarının dönüştürülmesi işleri yapıyorum o zaman arada ne kadar fark olabileceği çok net olarak ortaya çıkacaktır herkese sevgiler...

not:senin yorumunun çok büyük çoğunluğuna katılıyorum zaten 5741 g başlığına buna yakın bir i3&i5 mukayesesi yapmıştım ben de...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aragorn20 -- 3 Eylül 2010; 0:27:22 >

• 2200 TL'ye kadar en iyi oyun performansı denmiş Asus için ama Lenovo Y560 daha üstün değil mi ondan ?

Lenovo almayı düşünüyorum ben haftaya ama Asus üstünse oyun konusunda ona yöneleyim..Hem 400-500 TL daha ucuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NoXi1907 -- 3 Eylül 2010; 0:31:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NoXi1907

2200 TL'ye kadar en iyi oyun performansı denmiş Asus için ama Lenovo Y560 daha üstün değil mi ondan ?

Lenovo almayı düşünüyorum ben haftaya ama Asus üstünse oyun konusunda ona yöneleyim..Hem 400-500 TL daha ucuz

aralarıdaki en bariz fark işlemci hızı ama bunu seni çok fazla etkileyeceğini düşünmem

i7 işlemciler 45w çalıştığı için biraz daha ısınır diye bilinir i5 ve i3 lere göre bundan dolayı da asusun kasası öne geçebilir

ekran kartları aynı

bir diğer önemli konu olan hd dönüş hızı lenovoda 7200rpm diye geçiyor asus için bir bilgi yok eğer asus 5400rpm ise bu da oyuncular için bir dezavantaj yaratabilir ama değiştirilebilir tabiiki

neticede kararını görerek kasalarını inceleyerek bütçeni de kontrol ederek kendin vermelisin 2 marka da dünya çapında tercih senin...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: NoXi1907

2200 TL'ye kadar en iyi oyun performansı denmiş Asus için ama Lenovo Y560 daha üstün değil mi ondan ?

aralarıdaki en bariz fark işlemci hızı ama bunu seni çok fazla etkileyeceğini düşünmem

i7 işlemciler 45w çalıştığı için biraz daha ısınır diye bilinir i5 ve i3 lere göre bundan dolayı da asusun kasası öne geçebilir

ekran kartları aynı

bir diğer önemli konu olan hd dönüş hızı lenovoda 7200rpm diye geçiyor asus için bir bilgi yok eğer asus 5400rpm ise bu da oyuncular için bir dezavantaj yaratabilir ama değiştirilebilir tabiiki

neticede kararını görerek kasalarını inceleyerek bütçeni de kontrol ederek kendin vermelisin 2 marka da dünya çapında tercih senin...

Anladım, çok teşekkür ederim cevap için..Gidip görerek, inceleyerek son kararı vermek en iyisi dediğin gibi

• josonburak çok güzel bir konu açmış ancak neden yeterlı ılgiyo gormuyor anlamadım herkez kafasına göre konu açıp duruyor
  • burada iş aslında birazda bize düşüyor en azından bir süre bizim bu konu dışında hangi laptopu almalıyım,bildiğiniz f/p varmı vs. gibi konu açan arkadaşlara bu konunun linkini vermek lazım bir süre sonra konu dahada aktifleşir diye düşünüyorum.
    bu arada şu c2duo 1000-1200 tl arasındaki lenovonun başka alternatifi varmı acep bu stokta bitmiş :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: mad_1

burada iş aslında birazda bize düşüyor en azından bir süre bizim bu konu dışında hangi laptopu almalıyım,bildiğiniz f/p varmı vs. gibi konu açan arkadaşlara bu konunun linkini vermek lazım bir süre sonra konu dahada aktifleşir diye düşünüyorum.
    bu arada şu c2duo 1000-1200 tl arasındaki lenovonun başka alternatifi varmı acep bu stokta bitmiş :(

Lenovo hala başka yerlerde satılıyor. Linki düzelttim..
  • bence üst konu olabilir. f/p için öçok doğru yönlendirmeler vermiş arkadaş aynen bende katılıyorum.

bu konunun altında daha detaylı şeyler konuşula da bilir, örneğin görünüş, usb ler sağda mı solunda mı, kullanilabilirlik vs.. gibi
  • Çok yararlı bir konu olmuş, artık umarım aynı içerikte konular açılmaz.
  • Konular tam gaz açılmaya devam ediyorlar :) Konu üst konu olmadıkça da devam eder zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

Konular tam gaz açılmaya devam ediyorlar :) Konu üst konu olmadıkça da devam eder zaten.

konularına cevap yazmayın o zaman düşerler buraya ben artık yazmıyorum valla azcık forumu kullanmayı öğrensinler.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.