Şimdi Ara

Fitne Filmi Ortalığı Karıştırdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hollanda radikal sağ Özgürlük Partisi (PVV) lideri Geert Wilders’in İslam’ı hedef alan "Fitne" adındaki kısa filmi internet üzerinden yayınlandı. 16 dakikalık filmde günümüzde yaşanan terörün kaynağının İslam ve onun kutsal kitabı Kuran-ı Kerim olduğu iddia ediliyor. Hollanda Başbakanı Jan Peter Balkanende bir açıklama yaparak filmin İslam'a hakaret etmekten başka bir amacı olmadığını vurguladı. Ancak Hollanda Başbakanı bunun herhangi bir şiddet eyleminin gerekçesi de olamayacağına dikkat çekti. Bu arada filmin internette gösterime girmesinin ardından, partinin web sayfasının kapandığı ve aşırı yüklenme dolayısıyla filmin gösterildiği web sayfasına da ulaşılamadığı bildiriliyor.

• Özgürlükçüye gel hanım,hayvan hak ve özgürlüklerine yönelik bir parti heralde havladıklarına göre.
  • Senelerce çeşitli ülkelerde iç savaş çıkartan, mazlum halkları sömüren Hristiyan lobisinden İslam'ın ve İslam düsturunun dünyaya fitne soktuğunu duymak gerçekten çok komik. Üstelik adam filmin sonunda "İslamileşmeyi durdurun, özgürlüğümüzü savunun" gibi aşağılık bir ifadede bulunuyor. Yeryüzüne özgürlük kavramını bütün açılımlarıyla getiren bir dine söylenecek en son söz belkide budur. Allah'a havale etmek en doğrusu.
  • Kendileri çalıp kendileri oynuyor ..Ne kadar rezil birşey yapsalarda Müslüman ülkelerin cahilliği ve fakirliği önyargıyı kesmeye yetmiyor ne yazıkki:(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sendenbenden -- 29 Mart 2008; 4:06:17 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: sendenbenden

Kendileri çalıp kendileri oynuyor ..Ne kadar rezil birşey yapsalarda Müslüman ülkelerin cahilliği ve fakirliği önyargıyı kesmeye yetmiyor ne yazıkki:(

Bunların meseleleri Müslümanların cehaleti yahut uygarlığı ile ilintili değil. İsterse medeniyetin dibine vursun Müslüman ülkeler, bunların düşünceleri değişmeyecek. Hz.Muhammed gibi bir insana bile fitneci diyen kişilerdir bunlar. He bizlerde suç yok mu? Elbette var. Saysam bir yığın paragraf olur. Ama mesele o değil. Bunların derdi ağacı taşlamaktır, ağacı budamak değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi De-Niro -- 29 Mart 2008; 4:10:18 >
  • Arkadaslar ben Hollanda da yasiyorum,

Bir iki curuk elmaya bakip butun Hollanda halkina bunu genellemeyelim.

Geert Wilders salagina bakmayin siz,Hollanda halkinin yarisindan daha fazlasi bu adami kaale dahi almiyor.Bu yaptigi film icinde buyuk tepki almis durumda.

Sozum ona gecen senede Kuran i Kerim Hollanda da yasaklansin diye fikir atmisti ortaya,bakmayin siz bu dengesize.

Allah tan bulur belasini.Zaten burada bile aldigi tehditlerden dolayi neredeyse tuvalete bile polisle gidiyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: MaSSive

Arkadaslar ben Hollanda da yasiyorum,

Bir iki curuk elmaya bakip butun Hollanda halkina bunu genellemeyelim.

Geert Wilders salagina bakmayin siz,Hollanda halkinin yarisindan daha fazlasi bu adami kaale dahi almiyor.Bu yaptigi film icinde buyuk tepki almis durumda.

Sozum ona gecen senede Kuran i Kerim Hollanda da yasaklansin diye fikir atmisti ortaya,bakmayin siz bu dengesize.

Allah tan bulur belasini.Zaten burada bile aldigi tehditlerden dolayi neredeyse tuvalete bile polisle gidiyor.

Yok hocam genellemiyorum elbet. Çürük elma yüzünden elma ağacını kesmeyiz merak etme. Allah herkese karşılığını verir elbet.

Saygılarımla.
  • Müslümanlara ya da başka din mensuplarına hakaret içermediği sürece isteyen istediği şekilde eleştirebilir bana göre nasıl ki göklere çıkarılabiliyorsa hakaret edilmediği sürece eleştirilebilşir de..
  • Bir takım nedenlerle roterdam limanında 6 ay geçirmek zorunda kaldığım yer altı ülkesi. Entellektüel insanların bolca bulunduğu genel popülasyonda kültür sevisenin yüksek olduğunu gözlemlediğim buna rağmen fahişeliğe başlama yaşının 14 olduğu uyuşturucunun alkolün gırla gittiği memleket. Aralarından böyle çatlak sesler çıkması şaşılacak bir durum değil aslında zira bunu müslümanlara başka dinlerin hakim olduğu çoğu ülke yapıyor. Çünkü müslümanlıkla diğer dinleri sürekli karşı karşıya getirmeye çalışan müslümanlığı bağnazlıkla özdeşleştirmeye çalışan din mensupları - liderler var ve bazı müslüman ülkelerde bu bağnazlığa yakın bir tutum sergileyerek onların ekmeğine yağ sürüyorlar. Nitekim dünyada farklı inançlara saygısı olmayan özgür düşünce anlayışından uzak olan kişiliksiz insanlar var olduğu müddetçe bu çatışma ve inanç dayatması böyle devam eder şerefsizce filmler çekilmeye devam edilir.

• Omg.gif
  • nedense bütün bu "fitne"ler hep hollanda'dan çıkıyor
  • Onun bunun aptal saptal soylemlerine bakmadan once kendimize bakmamiz daha dogru olur.

Asil aramiza fitne sokan,sozum ona insan haklarini bahane edip ,velevki bir siyasi simge olsa diye bas ortusunu kullanip siyaset yapan,her gecen gun ulke nin kaos ve ic savasa,bolunmeye yaklasmasina neden olan bundan onceki ve suanki yoneticilerdir.Teoride bas ortusu nun kamusal alanda serbest olmasinin bir zarari olmayacagini dusunen, Ataturk Ilke ve Inklaplarini savunan az sayida kisiden biriyim diye dusunuyorum ancak.Bir tarafta insanlari surekli seriat diye korkutan,diger tarafta alenen olmasada icraatlari ile dinden imandan cikiyoruz bunlar yuzunden diyen.Hizmet yerine asiretlerden toplu oy satin alan,Uckurunu bile tutamayip bir duzune cocuk yapip isimlerini bile bilmekten acizken,Devlet yatirim yapmiyor diyen,var olani yakip yikana,insanlari orada barindirmayana,destek olan,neden olan kisilerdir aramiza fitne sokan.

Bu geert wilders gibi insanliktan nasibini almamis kisiliksiz,karaktersiz karakterde bu milliyetci,irkci vb soylemleri ile ancak siyaset yapip kendine yer bulmaya calisiyor.

Bu adamin Dinimizle,Peygamberimiz (SAV) ile bir alip veremedigi yok.Tek yaptigi,amerika nin kullandigi bazi muslumanlari kullanip gerceklestirdigi 11 eylul olaylarini ve daha sonrasini kapsayan ,korkuya ve tehlikeye inadiran senaryoyu kullanip siyaset yapmak.

Artik bazilari icin siyaset oyle birseyki kendi menfaatleri dogrultusunda belirledikleri,bildiklerini sandiklari,degistirdikleri kurallarla,insanlari din,mezhep,irk olarak gruplara ayirip yonetmek ten ibaret.

Bu durum meclisteki bir grup terorist icinde gecerli.

Ancak,bu unsurlar uzerinden siyaset yapan kisilerin kendi amaclarina yonelik hitap ettigi,ettgini sandigi,olusturmaya calistigi gruplarda,savunduklari gorusu,yaptiklari siyaseti asla benimsemeyen bir cogunlukta var.Turkiye de ve yurt disinda da bu boyle.

Bunu asla unutmayalim.

Kurunun yaninda yasta yanmasin.

Elbette yurt disinda bu vb konularda siyaset yapip,Turkiye yi bolmek isteyen,Osmanlidan buyana gelen kuyruk acilarindan dolayi,korktuklari ve hatta ekonomik nedenlerden dolayi Muslumanliga,yabancilara karsi olan bir kesim var.

Fakat bu yasananlara dolayli veya dolaysiz yonden canak tutan ,tutturanda bizleriz.

Yurt disinda yasayan Musluman kesimin yaptiklarini,bunlari yazsam,yazdiklarima sasar kalirsiniz.

Nezamanki biz hakkimiza razi olmayi ogrenip,dengeleri saglayip,birlik beraberlik icinde olup ,onun bunun dayatmalarina boyun eymeyip,ekonomik yonden kendimizi kabul ettiririz,iste ozaman bu adamlarin yazdiklari,cizdikleri,cektikleri umrumuzda bile olmaz.

Daha yazacak cok sey cikar,hatta var ancak forum kurallari buna musade etmez.Ki bu yazdiklarim bile fazla olmus olabilir.

Amacim tartisma yaratmak degil,Dusuncelerimi yazdim sadece.
    Elbette katilmayanlar olabilir.
    Saygi duyarim.

• @MaSSive arkadaşım fazla yazmıyacağım ancak hiçbirşey tek taraflı işlemez hele şu başörtüsü mevzuuna hiç girmeyelim kesinlikle ve kesinlikle eminim ki bu olayların büyük oranda sorumlusu başörtüsüne karşı olanlardır.Hiçbir mazaret olmadan,sadece varsayımlarla envai çeşit iftira,hakaret,aşağılamayı ben yapmadım/yapmıyorum.Yapanlar da belli.

Evet öncelikle kendimize bakmalıyız bu hususlarda ancak dinle alakası olmayan dolandırıcı bir soytarıyı ''hocanın yaptığına bak'' diyerek tüm müslümanlara aynı kefeye koymadan önce dinin ne olduğunu öğrenmeliyiz,bilmediğimiz bir din hakkında konuşmaktan ve karşımızdakini de alabildiğince aşağılayarak yaptığımız ''1500 sene geride kalmış yobaz,örümcek kafalı'' düşüncelerinden/söylemlerinden uzaklaşmalıyız.

Önce bilip sonra konuşmalıyız.
  • @vaypcnet

Arkadasim benim Esim tesetturlu ve hukuk faluktesi mezunu,gecen senede hac a gitmis biriyim.Ki ben her iki tarafinda yaptigi siyaseti tasvip etmiyorum.Yukaridada belirttim zaten.
    Ezelden beri Milleti birbirinden sogutup,korkutarak zit kutuplar olusturuldu.Ki bende dini mezhebi ne olursa olsun bir iki kendini bilemez yuzunden insanlarin ayni kefeye konulmasina karsiyim.

Neyse konumuz bu degil,

Bu vb adamlari susturmak icin,

Asil kendi icimizde fitne sokanlara bakmaliyiz diyorum ben.
  • Anlaştık , ancak herneolursa olsun bunlar gibi tipler çıkacaktır,susturmak falan bişey değil kaale bile almayız da,lafa gelince bunlar ''medeni,özgürlükçü''vs. olmuyorlarmı uyuz oluyorum.
    quote:

Orjinalden alıntı: MaSSive

@vaypcnet

Arkadasim benim Esim tesetturlu ve hukuk faluktesi mezunu,gecen senede hac a gitmis biriyim.Ki ben her iki tarafinda yaptigi siyaseti tasvip etmiyorum.Yukaridada belirttim zaten.
    Ezelden beri Milleti birbirinden sogutup,korkutarak zit kutuplar olusturuldu.Ki bende dini mezhebi ne olursa olsun bir iki kendini bilemez yuzunden insanlarin ayni kefeye konulmasina karsiyim.

Neyse konumuz bu degil,

Bu vb adamlari susturmak icin,

Asil kendi icimizde fitne sokanlara bakmaliyiz diyorum ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vaypcnet -- 29 Mart 2008; 19:38:22 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.