Şimdi Ara

Finansbank Enpara [ANA KONU] (929. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
20.152
Cevap
500
Favori
1.240.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 927928929930931
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yıllardır Enpara kullanıyorum. 2100₺ idi ilk limitim 3 yıl önce falan vermişti. Sonra tabi dğzenli ödemedim artırmadı hiç limiti.

Kendimizi toparladık düzenli gelirler vs olmaya başlayınca bir kaç ayda Garanti bankası 20.000 verdi. Bir kaç gün sonra da Enpara 17.000 e çıkarttı limitimi. İlginç durum bir kaç ayda yaklaşık 40K lık limit vermesi bankaların.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • VR_27 kullanıcısına yanıt

bazı bankalar maaşa göre hareket ediyor ve asla arttırmıyor. diğerlerini düşür diyor önce. benim 60kdan fazla oldu. ama enpara beni hiç kırmıyor arttır deyince.

• Enpara kredi kartıma BSMV adı altında ücret yansımış, hiçbir kredi ve nakit avans gibi birşeyin yoktu, müşteri hizmetleri artık her ay harcamanıza göre BSMV alınacak dedi

Finansbank Enpara [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetzk -- 30 Ağustos 2022; 15:6:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ödemeyi ekstrenin son günü mü yaptınız?

• Enpara bitti arkadaşlar. Artık hiçbir özelliği kalmadı. Sadece ücretsiz taksit olayı var ama o da belli bir limite kadar zaten diğer bankalar da yapmaya başladı.

Bonusu yok hiç bir şeyi yok.

Alternatif bankalara bakın derim.

• ahmetzk kullanıcısına yanıt

Acaba son ödeme tarihini kaçırarak geç veya eksik ödeme mi yaptınız? Çünkü BSMV vergisi gecikme veya alışveriş faizine göre hesaplanıyor. Zamanında ödenen harcamalar için faiz hesaplanmayacağı için BSMV de hesaplanmıyor.

Kredi ve mevduat muameleleri gibi işlemlerde, sadece faiz tahakkuku gerçekleştiğinde bu vergi alınır.

Örneğin bankanın ücretsiz bir şekilde verdiği hizmetten Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi doğmaz. En basit örnek ise havale ve EFT işlemleridir. Havale işlemi ücretsiz olarak sunulduğu için tüketicilere BSMV yansıtılmaz. Fakat ücret karşılığında gerçekleştirilen EFT işlemlerinde banka gelir elde ettiği için vergilendirme durumu doğar. Bu da işlemi yapan müşteriye yansıtılır. Bununla birlikte mevzuatta, bir bankanın, herhangi bir kampanya dahilinde vergi oranında indirim yapamayacağına dair de net açıklamalar bulunmaktadır.

İşlemlere iyi bakın. Faiz tahakkuk eden bir işlem olması lazım.

Kredi kullanımlarında,taksitli nakit avans kullanımları ve kmh kullanimlarınızda faiz ödersiniz ve bu faizin %15i kadar kkdf,%5 i kadar bsmv alinirdi,bu oran gecen ay %5 ten %10 a cikarildi,buda fark olarak sizden tahsil edilmiş...önce faize konu işleminizi tespit edip o faizin %10 u kadar bsmv alindıgını saglama yapip bulabilirsiniz

• qnb k. kartm var aidattan daha fazla etkilenmemek için enpara başvurusu yaptım ve geldi. şimdi qnb kartı iptal ettirmeyi düşünüyorum.

qnb de vadesiz esnek hesabım var kullandıgım -1000 e kadar kullanabildiğim.

gnb kartla enprara kartın limit durumları aynı ama enparada vadesizde esnek yok. nasıl bi yol izlesem kapattırma adına.

• Kampanyaavcı kullanıcısına yanıt

Kamu çalışanıyım. Maaş günü son ödeme günü benim kredi kartlarımın. Ayın 15'i -son ödeme günü- nde ödeme yaptım. zaten tatile gelse ilk ödeme günü ilk iş günü olur, öyle bir durumda yok. Maximum'da da son ödeme günüm ayın 15'i, onda öyle bir durum yok.

Biliyorum ama maalesef enparada böyle, ilk çıktığı zaman ben de son gün ödemiştim ama sonra düzelmişti. Tüm ödemelerimi talimatlı da olsa manuel olarak ödediğim için belki bana öyle geliyordur ama son ödeme gününü maaş gününe ayarlamak bence gereksiz ve riskli. Diğer taraftan iyi araştırılırsa enpara alternatifi yine aidatsız, puan/indirim/taksit sağlayan kartlar var.

• Cardfinans fix karta devir yaparak iki kartı kullanmanızı tavsiye ederim. Sonuçta fix kartta aidat yok ve cardfinans kadar olmasa da kampanya var.

Bende tam tersi yapıyor aidatsız kart istemiyorum Finansbank Enpara [ANA KONU] 

• Saiph kullanıcısına yanıt

go kart al. 4 işlem 3bine kadar 3 taksit veya ek 3 taksit yapıyor. bunun yanına da 3taksit kampanyasına kayıt oluyoruz 13tl ye. her ay 15tl iadesi var, paket aslında ücretsiz olmuş oluyor.

4 kere 750lik işlemi 3 taksite bölecek. go kart ile de 3+3=6 taksit yapılmış olacak 4 işlem.

totalde de 3 işlem 3bin enpara, 4 işlem 3 bin go kart. 7 işlem 6bine çekilebilir limit.

• Bütün limit taksite boğuldu hocam. Mantıklı to kartta harcama yapmadığın ay kart ücreti 20 TL kesiyor Finansbank Enpara [ANA KONU] 

• quote:

Orijinalden alıntı: AÇILIN-BEN-MÜHENDİSİM

go kart al. 4 işlem 3bine kadar 3 taksit veya ek 3 taksit yapıyor. bunun yanına da 3taksit kampanyasına kayıt oluyoruz 13tl ye. her ay 15tl iadesi var, paket aslında ücretsiz olmuş oluyor.

4 kere 750lik işlemi 3 taksite bölecek. go kart ile de 3+3=6 taksit yapılmış olacak 4 işlem.

totalde de 3 işlem 3bin enpara, 4 işlem 3 bin go kart. 7 işlem 6bine çekilebilir limit.

Arkadaşa katılıyorum bende cardfinans go aldım sonradan ömür boyu aidat muafiyeti aldım ondan öncede 6 ay açık tutma sözüne 100 TL parapuan aldım (fix için de 125 almıştım aynı ay)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • AÇILIN-BEN-MÜHENDİSİM kullanıcısına yanıt

Cardfinans GO meselesini bir türlü anlayamadım.

Başvurmak istiyorum, aylık aidat 20 TL diyor. Ayda yaklaşık 9 bin lira harca aidat ödeme diyor. Yahu her karttan 9 bin lira harcasam 20 lirayı mı kafaya takacağım?!

Burada bir arkadaş yılda 8 kezden az şubeye gidenlere ücretsiz veriliyor dedi ama ben son bir yılda ancak 1 kez şubeye gitmişimdir.

• shutterbug kullanıcısına yanıt

bana yılda 5 den az şubeye giderseniz aidat yok çıktı. neye göre teklif sunuyor bilmiyorum, qnb müşterisi olup direk karta başvurdum. mevcut müşterilere harcamasına göre teklif sunuyor olabilir.

Internet taksit kampanyasına üyeyim ama o 1000 liraya kadar geçerli.

Banka düzenli olarak kişiye özel ücretsiz taksit kampanyası yapıyor 3 bin liraya kadar. En fazla 3'e bölüyor.

Birkaç ay önce kendileri arayıp Aralık ayına iptal etmeyeyim diye 150 TL puan yüklediler.

Kartı aktif kullanıyorum ve iptal etme gibi bir talebim olmamıştı.

Algoritma karmaşık.

• shutterbug kullanıcısına yanıt

sınır yok hocam. işlem başına max 1000.

şuan 2 ay öteleme kampanyası var. hem 2ay öteleyip, 3 taksite bölüyor.

Bu teklif müşteri olmadan mı geldi hocam dediğinizden onu anladım.

• 
Sayfa: önceki 927928929930931
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.