Şimdi Ara

Film Tavsiyeleri (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
24
Favori
3.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gravity
    Magnolia
    Top 250 de yoktu bu filmler galiba en azından bi ara olmadığını görmüştüm.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • up
  • Burada yazmayanlar arasindan

Kara Sovalye serisi
    Matrix
    Fight Club
    Prestige
    Machinist

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • seikojuo kullanıcısına yanıt
    Tşk

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Moulin Rouge! (Romantik)
    Persona
    La Dolce Vita
    Brokeback Mountain (Heath Ledger Oyunculuğu)
    The Master (Joaquin Phoenix Oyunculuğu)
    On the Waterfront (Rıhtımlar Üzerinde Marlon Brando Efsanesi mükemmel film)
    Apocalypse Now (En iyi savaş filmi olabilir)
    Casablanca
    Barry Lyndon
    2001: A Space Odyssey (Kubrick Efsanesi)
    A Clockwork Orange
    The Shining (Jack Nicholson)
    A flew over the cuckoo's nest (Jack Nicholson)
    There Will be Blood (Daniel Day Lewis Oscarlı)

Türk;
    Once Upon a Time in Anatolia (Nuri Bilge Ceylan)
    Kış Uykusu (Nuri Bilge Ceylan)
    Ahlat Ağacı (Nuri Bilge Ceylan)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-B623539EC -- 19 Ağustos 2018; 9:46:32 >
  • Yazılacak film kalmamış hocam

Bu arada Butterfly Effect(kelebek etkisi serisi de güzeldir)

• Film Önerileri

Bad Genius: Tayland yapımı bir film, Tayland'daki eğitim sistemini eleştiren, güzel ve sürükleyici bir yapım

The Lobster: Kendisine eş/sevgili bulamayanların hayvana dönüştürüldüğü bir dünyada geçen distopik bir yapım

Wild Tales: 6 kısa filmden oluşan, insanların sinirlendiğinde ne hale gelebileceğini en kara mizahi anlayışıyla sunan, izlemesi keyifli bir yapım

Medianeras: Yalnızlıktan muzdarip iki karakterimizin yollarının kesişemeyişini işleyen, sıradan bir hayat kesiti gibi yalın ama anlamlı bir film, sırf arjantin mimarisi için dizdiği lafları içeren o giriş konuşması için bile izlenir

Dans La Maison: Kitap gibi bir fransız filmi demek yeterli olur bence, hırslı bir öğretmen öğrencisinin yazdığı hikayesini devam ettirebilmesi için elinden geleni yapıyor ve olaylar hiç umulmadık bir noktaya taşınıyor

Disconnect: Sanal hayatın olumsuzluklarını 3 farklı karakter ve ailesi çevresinde irdeleyen bir yapım, ve her dakikasında dram dram dram

Mr.Nobody: Jared Leto'nun oynadığı en iyi filmdir gözümde, konusunu anlatmak yersizdir, açıp izlenmeli ve mindfuck yaşanmalıdır

I Origins: Bilim vs din (daha doğrusu inanç) kapışması gibi bir çiftin hikayesini işleyen, bilim kurgu olarak pek göremedim ama fantastik diyecek kadar da uçuk olmayan, anlamlı bir finale sahip film

Perfect Sense: Eva Green ve Transpotting filminden tanıdığımız Ewan Mcgregor'un başrollerini paylaştığı, duyu organlarının işlevini yitirdiği bir dünyada geçen distopik film, kitap olarak Körlük kitabı ile bağdaştırdım, okumayan varsa onu da okusun efsane kitap (birbirleriyle tamamen alakasızlar sadece konu itibariyle benzeşiyorlar)

Dizi Önerileri

Tabula Rasa: Belçika yapımı, felsefeden aşina olduğumuz bu kavramın isim verdiği dizi geçirdiği kaza sonucu hafıza kaybı yaşayan ve her güne neredeyse sıfırdan başlayan bir kadının hayatının devam ediş sürecini işliyor, etkileyici bir dram ve psikolojik gerilim

Şahsiyet: Sene içinde epey ses getirdi, Türkiye'den böyle dizi çıkar mı diye, çıkıyormuş, alzeimer olacağını öğrenen karakterimiz geçmiş ile kalan hesaplaşmalarını gerçekleştirmeye başlar, nasıl olsa unutacağım diye, izlemeyen varsa izlesin sırf Haluk Bilginer'in o eşsiz performansı için bile izlenir

Dark: Alman yapımı ve gene sene içinde epey ses getirmiş bir dizi, halihazırda sadece tek sezonu olmasına rağmen bölümlerin sindirilmesi zor, birbirinin içine geçmiş zaman dilimleri ve bunlar arasındaki yolculuğu alışılagelmişten çok farklı işleyen ileride efsane olacağına inandığım bir yapım

Glitch: Ölen insanların dirildiği ama belli bir bölgenin dışına çıkarlarsa tekrar öleceği, kim olduklarını hatırlamaya ve eski hayatlarını kazanmaya çalıştıkları ilginç bir yapım

Animal Kingdom: Annesi yüksek dozdan ölen genci büyükannesi devralıyor ve dayılarından oluşan profesyonel bir hırsızlık ağına düşmüş oluyor, dizideki tüm karakterler ayrı bir ruh hastası potansiyeli taşımaktadır ve peaky blinders, soa türevi dizileri seven bunu ayıla bayıla izler, epey sürükleyicidir

Humans: İnsansı robotların hayatımıza girdiği ve artık pek çokları için insandan daha önemli hale geldiği bir dünyada geçen sağlam bir bilimkurgu

Deustchland 83: Şu anlık tek sezon olan bir doğu alman casusunun batı almanyaya gidişini konu alan bir yapım

• Predestination öneririm, sağlam bilim kurgudur.

Psikolojik gerilim severseniz, The Shining ve Idenity bakın derim kesinlikle.

Psikolojik gerilim tavsiyeleri alırım.

Edit: Black Mirror 3. sezon 2. bölümü de izleyebilirsiniz. Bölümlerinde konu bağı yok, açıp izleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lord.Hazretleri -- 19 Ağustos 2018; 10:38:23 >
  • Teşekkürler

• Bana "baby driver" tarzı izlerken beynimi kullanmami gerektirmeyen, izledikten sonra bir şeyler öğrenmiş olarak değil de keyifli, eğlenceli vakit geçirtecek bir film önerir misiniz?

• The Founder
    Gringo
    Kalpazanlar

• Le trou yu seyrettim de anlamadım. Niye yakalandılar..Çocuk mu ispiyonladı..

• Şu ana kadar açılmış en güzel TYT/AYT konusu. Sinema bölümündekilerden daha farklı öneriler de görüyorum. Bana da 3-5 tane izlenecek bir şeyler çıktı. Ben de ekleme yapayım.

Belko Experiment (2016)

Exam (2009)

The Commuter (2018)

Snowpiercer (2013)

Unknown (2011)

The Other Guys (2010)

Independence Day (1996) (Bunun 2016'da ikinci filmi de gelmişti ama ilk film kadar başarılı olamadı. Havası hemen söndü)

Godzilla (1998)

Ronin (1998)

Leon The Professional (1994)

Matrix serisi

Saw serisi 1-6 (7. film leş 8. film idare eder)

Pirates Of The Caribbean serisi (En kötü filmi 4. film. Bu seriyi komple Türkçe dublaj [DVD dublajı] izlemenizi tavsiye ediyorum)

Cube serisi

The Ruins (2008)

Buried (2010) (127 Saat filmini seven bunu da sevecektir ki ben daha çok sevmiştim bunu)

The Island (2005)

Escape Plan (2013)

My name is Kahn (2010)

PK (2014)

Ready Player One (2018)

Annihilation (2018)

Paddington 1-2

Peter Rabbit (2018)

In Time (2011)

Locke (2013)

The Man From Earth (2007) (2. filmi de var ama çok tırt)

What Happened To Monday (2017)

Posiedon (2006)

Wind River (2017)

The Punisher 1-2 (Ama Thomas Jane'in yer aldığı 2004 yapımı ilk film daha iyiydi bence)

Dedemin Fişi (2016)

Jagten (2012)

Headhunters (2011)

Pek Yakında (2014)

Barda (2007)

Kaybedenler Kulübü (2011)

Baby Driver (2017)

The Hitman's Bodyguard (2017)

Captain Phillips (2013)

Pathfinder (2007)

Sınav (2006)

Nocturnal Animals (2016)

Arrival (2016)

Hacksaw Ridge (2016)

Passengers (2016)

Mojin - The Lost Legend (2015)

Daha fazla yazmak isterdim de yoruldum. Şimdilik idare edin.

• Kartal Göz kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler dostum. çok güzel paylaşım

• BirinciGelenSperm kullanıcısına yanıt
    Aklıma gelirsek ayrı bir mesaj olarak yine böyle bol önerili bir mesaj yazacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 20 Ağustos 2018; 11:38:10 >
  • +

• 12 Angry Men(Sidney Lumet)
    M.(Fritz Lang)
    The Great Dictator(Charlie Chaplin)
    Judgment At Nuremberg(Stanley Kramer)
    Citizen Kane(Orson Welles)
    Rope(Alfred Hitchcock)
    Casablanca(Michael Curtiz)
  • Faydalı
  • konuyu tekrardan hortlatalım

• bir zamanlar anadoluda,ahlat ağacı,devrim arabaları,babam ve oğlum

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.