Şimdi Ara

EA FC 24 Ultimate Team (FUT) [PS/XBOX ANA KONU] #Coin satışı yasaktır! PİNG SORUNU ÇÖZÜM İLK MESAJDA (3030. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
172.658
Cevap
785
Favori
6.099.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
103 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 30283029303030313032
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ScRyedd

quote:

Orijinalden alıntı: N3DV3D11

quote:

Orijinalden alıntı: ScRyedd

quote:

Orijinalden alıntı: mbahadiraydin

Takıma göre değişir hocam. Ben Draftta ikisinide denedim. If Griezman Nif Suarez. Suarez fiziği ile olayı bitiriyor. Grizman hızı çok iyi ama kısa boyu ve Fizik eksikliği çok dezavantaj. Yanında kullanacagin forvet veya MOO ya bağlı olarak ST olarak kullanabilirsin. Ama kalıplı biri yoksa sağında solunda arkasında bi anlamı olmaz. Bende Suarez diye başladım güne. Neymar'la bitirdim. Şimdilik Suarez için hedef koydum. Ama bendeki Kane yavaş olmasa Suarez'e ihtiyaç duymazdim. Suarez extra bitirici bi adam. Yani hiç olmayacak şekillerde atmayı biliyor. Dün akşam 8'e yakın draft yaptım. 3'ünde ya inform 1'inde Nif Suarezle oynadım. ( BU ARADA DRAFT YAPIN YENI CIKTIGI ICIN MILLET GAZA GELSIN DIYE 99 RONALDO VE 98 MESSI VERIYOR ŞANSINIZ VARSA KARSINZA CIKMAZ ISE SADECE RONALDO ILE ONLINE BILMEYEN BEN BILE FINALE KADAR GITTIM RONALDO UZAK YAKIN CAPRAZ ONU KAPALI AFFETMİYOR . Ödül 20k coins + prm nadir oyuncu + nadir oyuncu paketi. )

Kadro olarak bunu kurmayı düşünüyorum. Eğer Griezmann alırsam kaleye De Gea koyabilirim.

EA FC 24 Ultimate Team (FUT) [PS/XBOX ANA KONU] #Coin satışı yasaktır! PİNG SORUNU ÇÖZÜM İLK MESAJDA

Modric yerine Vieira iyi olurdu orada.

Dostum öyle bir soyluyorsun ki sanki aralarinda 20-30K fark var gibi

Valla ne diyebilirim ki insafsız olan EE hayalleri yıkan gene EA tam cuk oturacak bir eleman tabi imkan varsa eh.

• Fifa 17 hariç tüm Fifa serilerinde, online sezonlarda istisnasız hep 1. klasmana kadar çıktım. Fifa 17 oynamadım tez döneminde olmam sebebiyle, 18'e ise iki ay kadar önce başladım. Tabi meslek telaşı, KPSS derken çok paslanmışız, ama Ultimate Team'de neredeyse hiç takılmadan 3'e kadar geldim. Oyunla ilgili eleştirilerimi yazacağım.

1- Division 2'de oynayan arkadaşım ile, division 6'dan 5'e yükselme maçında denk geldim. Burada anormal olan hem denk olmayan iki oyuncunun eşleştirilmesi, hem de benim 30 bin coins değerindeki kadromun, onun ikonlarla dolu kadrosunu darmadağın etmesi. Halbuki zaten online hazırlık maçı yaparız sürekli ve 3'ten aşağı fark yemedim. Yani oyun beni hem kendimden 6 kat güçlü, kadro olarak belki 60 kat güçlü oyuncu ile eşleştiriyor, hem de onu yenmemi sağlıyor. Şöyle ki ; Kornerde ben şuta basmadan oyuncunum vole ile gol attı. Yüzde yüz penaltı olan 6-7 müdahalem (bakın 1-2 demiyorum) verilmedi ve öylesine uzaklaştırmak için vurduğum toplar asist oldu. Toplamda 5 şutumun 3'ü gol oldu, sevgili dostum ise 26 şutta golü bulamadı.

Yani bu oyun kesinlikle iyi oyunculara haksızlık yapıyor ve Ultimate Team modundaki eşleştirme, script algoritmaları inanılmaz garip.

2- İkonlar aşırı abartı yapılmış. Örneğin Crespo, döneminin vasat üstü golcülerinden biri idi, en formda haliyle şu an oynasa en fazla ortalama bir La Liga takımında oynayabilir. Onların dönemindeki sert ve hamleli futbol artık inanılmaz hızlı ve taktik odaklı. Ya da Rui Costa, istikrarsız, sakatlık problemleriyle uğraşan, yetenekli fakat bir türlü star olamamış kalbur üstü bir isimdi. Kötü demiyorum, tabi ki yetenekliydi ama resmen bir kahraman yaratılmış oyunda. Pirlo konusuna girmiyorum bile.

Ayrıca madem böyle bir mod var, o halde Zico, Zidane, Rivaldo, Henrik Larson gibi hem DÜnya Kupalarına hem oynadığı liglere damga vurmuş onlarca isim daha eklenmeli.

Tabi liglerin özel ikonları da olmalı muhakkak. Örneğin Alex de Souza, Sergen Yalçın, Hary Kewell gibi çok özel isimlerle Türkiye ligi gibi vasat ligler değer kazanır ve oyundaki çeşitlilik artar. Bence bu muhakkak düşünülüyordur.

3- En profesyonel oyuncu da, en amatör oyuncu da savunmadan şikayetçi. İki profesyonel oyuncunun maçı 5-4 falan bitiyor, korkunç resmen. Bence de savunma yüzde yüz yapay zekaya bırakılmasın fakat esnetilmesi, hem oyundan alınan keyfi arttırır hem de arcade görünümünden oyunu uzaklaştırır.

4- Yerden şutun kombinasyonu mutlaka değişmeli. O nedir yahu iki kere bas falan klavye ile mi oynuyoruz ?Atıyorum r1 + şut olsun mesela, bu sayede düşünme payı ve açıyı ayarlama gibi şansları da sunar bize. Tabi yerden yakın mesafe şutlar normalde kaleciler için çok zor toplar değil, en zor toplar adam boyu gelen şutlardır (ne çok yüksek ne çok alçak) Fakat oyunda yerden şutlar hile gibi, bence bu da çok göze batıyor ve düzeltilecektir.

5- Kalecileri açtığınızda, çalım yemiyor, faul yapmıyor, yüzde doksan ihtimalle golü engelliyor, bu sebeple daha orta sahada kaleciler geziyor olası gol tehlikelerinde. Yahu dünyada böyle bir kaleci var mı ?

Bunun haricinde oyunun ambiansı, grafikleri, bana verdiği keyif muazzam. Ses sistemi ve dev ekran bir curve led tv ile oynuyorum, resmen hayattan soyutluyor beni. Verkaçlar kolay, paslar güzel gidiyor, şut motoru alışınca çok keyifli.

• quote:

Orijinalden alıntı: Assistant Referee

Fifa 17 hariç tüm Fifa serilerinde, online sezonlarda istisnasız hep 1. klasmana kadar çıktım. Fifa 17 oynamadım tez döneminde olmam sebebiyle, 18'e ise iki ay kadar önce başladım. Tabi meslek telaşı, KPSS derken çok paslanmışız, ama Ultimate Team'de neredeyse hiç takılmadan 3'e kadar geldim. Oyunla ilgili eleştirilerimi yazacağım.

1- Division 2'de oynayan arkadaşım ile, division 6'dan 5'e yükselme maçında denk geldim. Burada anormal olan hem denk olmayan iki oyuncunun eşleştirilmesi, hem de benim 30 bin coins değerindeki kadromun, onun ikonlarla dolu kadrosunu darmadağın etmesi. Halbuki zaten online hazırlık maçı yaparız sürekli ve 3'ten aşağı fark yemedim. Yani oyun beni hem kendimden 6 kat güçlü, kadro olarak belki 60 kat güçlü oyuncu ile eşleştiriyor, hem de onu yenmemi sağlıyor. Şöyle ki ; Kornerde ben şuta basmadan oyuncunum vole ile gol attı. Yüzde yüz penaltı olan 6-7 müdahalem (bakın 1-2 demiyorum) verilmedi ve öylesine uzaklaştırmak için vurduğum toplar asist oldu. Toplamda 5 şutumun 3'ü gol oldu, sevgili dostum ise 26 şutta golü bulamadı.

Yani bu oyun kesinlikle iyi oyunculara haksızlık yapıyor ve Ultimate Team modundaki eşleştirme, script algoritmaları inanılmaz garip.

2- İkonlar aşırı abartı yapılmış. Örneğin Crespo, döneminin vasat üstü golcülerinden biri idi, en formda haliyle şu an oynasa en fazla ortalama bir La Liga takımında oynayabilir. Onların dönemindeki sert ve hamleli futbol artık inanılmaz hızlı ve taktik odaklı. Ya da Rui Costa, istikrarsız, sakatlık problemleriyle uğraşan, yetenekli fakat bir türlü star olamamış kalbur üstü bir isimdi. Kötü demiyorum, tabi ki yetenekliydi ama resmen bir kahraman yaratılmış oyunda. Pirlo konusuna girmiyorum bile.

Ayrıca madem böyle bir mod var, o halde Zico, Zidane, Rivaldo, Henrik Larson gibi hem DÜnya Kupalarına hem oynadığı liglere damga vurmuş onlarca isim daha eklenmeli.

Tabi liglerin özel ikonları da olmalı muhakkak. Örneğin Alex de Souza, Sergen Yalçın, Hary Kewell gibi çok özel isimlerle Türkiye ligi gibi vasat ligler değer kazanır ve oyundaki çeşitlilik artar. Bence bu muhakkak düşünülüyordur.

3- En profesyonel oyuncu da, en amatör oyuncu da savunmadan şikayetçi. İki profesyonel oyuncunun maçı 5-4 falan bitiyor, korkunç resmen. Bence de savunma yüzde yüz yapay zekaya bırakılmasın fakat esnetilmesi, hem oyundan alınan keyfi arttırır hem de arcade görünümünden oyunu uzaklaştırır.

4- Yerden şutun kombinasyonu mutlaka değişmeli. O nedir yahu iki kere bas falan klavye ile mi oynuyoruz ?Atıyorum r1 + şut olsun mesela, bu sayede düşünme payı ve açıyı ayarlama gibi şansları da sunar bize. Tabi yerden yakın mesafe şutlar normalde kaleciler için çok zor toplar değil, en zor toplar adam boyu gelen şutlardır (ne çok yüksek ne çok alçak) Fakat oyunda yerden şutlar hile gibi, bence bu da çok göze batıyor ve düzeltilecektir.

5- Kalecileri açtığınızda, çalım yemiyor, faul yapmıyor, yüzde doksan ihtimalle golü engelliyor, bu sebeple daha orta sahada kaleciler geziyor olası gol tehlikelerinde. Yahu dünyada böyle bir kaleci var mı ?

Bunun haricinde oyunun ambiansı, grafikleri, bana verdiği keyif muazzam. Ses sistemi ve dev ekran bir curve led tv ile oynuyorum, resmen hayattan soyutluyor beni. Verkaçlar kolay, paslar güzel gidiyor, şut motoru alışınca çok keyifli.

Savunma kötü bari kaleciler iyi olsun Bu arada KPSS'de başarılar :)

• Çok sağol hocam.
  • quote:

Çok sağol hocam.

Bir de şöyle bir sıkıntı var, 6 pas içinde kaleciye dokunamazsın evet faul ama bazen anlamsızca sarı kart veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: *ORION*

quote:

Çok sağol hocam.

Bir de şöyle bir sıkıntı var, 6 pas içinde kaleciye dokunamazsın evet faul ama bazen anlamsızca sarı kart veriyor.

Kesinlikle, kafa toplarında bana da denk geldi. Sadece kafa topuna çıktığım için bir maçta ikinci sarıyı görmüştüm Vardy ile. Bunların ben tamamını EA Sports'a mail attım ve çok ilgili bir şekilde geri döndüler. İnşallah yeni seri ile düzelir bunlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oyuncu11790

quote:

Orijinalden alıntı: SerhanUygur

quote:

Orijinalden alıntı: cankurt21

98’den beri fifacıyız fifa 13te mi 14te mi ne tots suarez çıkmıştı bana 4 kere gerardlar falan. O sene rekor kırmıştım sanırım totslarda 40 tane fln büyük oyuncu çıkmıştı. Nerde o eski günler

hehe ya evet ben de fifa oynardım çok eskilerden de, PES , veya Winning Eleven o zaman domine ediyordu piyasayı... sonra yerinde saymaya başladı ve saçma sapan bi çocuk oyunu haline geldi ve 12 de PES i sildim hayatımdan :D böyle mantar bi oyun olmaz :P

şu oyun hayatımda Totz Suarez, herhangi bi Ronaldo ile falan hiç oynamadım oynayamadım :D milyonluk oyuuncular hep hayal oldu benim için :P
    ben hep underdog :D bundan 2 sen e önce Talişka kalede Gulhierme , orta sahada Giuliano ile (o zaman brezilya'nın Gremio takımındaydı, fenerliler tanımazdı :P) ile falan oynardım 2. ligde. her sene böyle tiptip oyuuncular bulup onlarla kasıyorum :D sene sonu da TOTS larla tatmin ediyorum kendimi :D

Hocam her şeye tamamda :) Neden 75 yaşındaki adam gibi gençlerle konuşuyor havasında yazıyorsun :) Bende bir zamanlar oynardım hey gidi günler filan :) Anlattığın olaylar 3 4 senelik mevzular :)

37 yaşında kendimi moruklamış hissediyorum Winning Eleven 3 Oynardık 97-98 senelerdiydi sanırım. 20 SENE GEÇMİŞ dile kolay :)) fifaya geçeli de 5 sene oldu :))) zaman hızlı akıyor üstadım, vesselam şimdiki gençler çok farklı tabii ki

• Assistant Referee kullanıcısına yanıt
    Şu forumda asla üslubumu bozmak istemem ama "Örneğin Crespo, döneminin vasat üstü golcülerinden biri idi, en formda haliyle şu an oynasa en fazla ortalama bir La Liga takımında oynayabilir." şu cümleden sonra arkadaşın yazdıklarını okuyup ciddiye alan FİFA değil futbolu bıraksın. İlgilenmeyin bu sporla sizlik değil.

PS: Cevap da yazmayın lütfen durduk yere ban yemeyim.
  • gio88 kullanıcısına yanıt
    Hocam sezonda 0 hileci var hiç hile kullanan görmedim. Fut champions da hele zerresini görmedim. Ara sıra fut draft da oluyor ama nadir. Bu sene çok rahatız PC oyuncusu olarak EA işi sıkı tutmuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Assistant Referee kullanıcısına yanıt
    Çok yerinde tesbitler iconlarin gercek hayat performanslark konusunda çok çok hakim değilim birsey diyemem ama oyun konusunda son derece haklısınız. Düşünsenize yarın birgün cristiano de gea suarez vs icon olunca oyundaki performansları ne seviyede olacak artık abartı üstü bir seviye suan icon olmaya aday olup oyunda ust seviye olan oyuncular iconlara karsi bile cok caresiz birakiliyor ama olmadan olmuyor gittim viera aldım orta saha bambaşka bir hal aldı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oldboy83tr -- 16 Ocak 2018; 18:8:30 >
  • Bu fiyatlar dusecegine artiyor ben anlamadim bu isi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: JakeSully07

Bu fiyatlar dusecegine artiyor ben anlamadim bu isi :)

Bütün mevkilerin aynı paketlerde olduğu zamanlarda düşecektir eminim. Geçen senelerden bir farkı olacağını sanmam EA bu ama onlar da paket açtırmak istiyor elbet.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrCooL_

Şu forumda asla üslubumu bozmak istemem ama "Örneğin Crespo, döneminin vasat üstü golcülerinden biri idi, en formda haliyle şu an oynasa en fazla ortalama bir La Liga takımında oynayabilir." şu cümleden sonra arkadaşın yazdıklarını okuyup ciddiye alan FİFA değil futbolu bıraksın. İlgilenmeyin bu sporla sizlik değil.

Sevgili hocam.

28 yaşındayım, 8 sene üst liglere kadar yükselip yardımcı hakemlik yaptım. Öncesinde de 8 sene profesyonel futbol oynadım.
    Çok sade ve basit bir üslupla, Crespo'nun, benim gözümde bir ikon olmadığını anlatmaya çalıştım. Katılabilirsiniz, katılmayadabilirsiniz. Cidden üslubunuzu bozmayı düşündünüz mü ? Ban yemeyi göze aldınız mı ? Gerçekten bu denli tahammülsüz müsünüz karşıt fikirlere ? Cidden inanamadım mesajınıza, sinirli bir anınıza denk gelmiştir belki, mesela birisi benim çok beğendiğim Rivaldo'ya, bence abartıldığı gibi bir süper star değildi dese, ben katılmadığımı belirtirim. Böyle bir durumda küfredip, ban yemek için ciddi anlamda çıldırmış olmak gerek.

• quote:

quote:

Sevgili hocam.

28 yaşındayım, 8 sene üst liglere kadar yükselip yardımcı hakemlik yaptım. Öncesinde de 8 sene profesyonel futbol oynadım.
    Çok sade ve basit bir üslupla, Crespo'nun, benim gözümde bir ikon olmadığını anlatmaya çalıştım. Katılabilirsiniz, katılmayadabilirsiniz. Cidden üslubunuzu bozmayı düşündünüz mü ? Ban yemeyi göze aldınız mı ? Gerçekten bu denli tahammülsüz müsünüz karşıt fikirlere ? Cidden inanamadım mesajınıza, sinirli bir anınıza denk gelmiştir belki, mesela birisi benim çok beğendiğim Rivaldo'ya, bence abartıldığı gibi bir süper star değildi dese, ben katılmadığımı belirtirim. Böyle bir durumda küfredip, ban yemek için ciddi anlamda çıldırmış olmak gerek.

hocam yanlış anlamazsanız bir şey soracam. 8 sene yardımcı hakemlik öncesinde de 8 sene profesyonel futbol oynadım demişsiniz, 12 yaşınızda mı profesyonel futbol oynadınız?

• Hocam iconlarin gercek hayattaki hali disindaki goruslerinize katiliyorum. Konumuz zaten o degil onu gectim.

Her zaman soyledigim bisey vardi bazilari olmaz oyle sey diyordu. 10. divisionda da 1.de de rakipler acisindan zorluk farki hissetmiyordum ben. Zaten level 90 olmusum da tek farki alt liglerde daha az puan alarak division yukselme vs olmasi durumu var. Sizin direk ligini vs bildiginiz arkadasinizla karsilasmaniz cok buyuk ornektir bu duruma. Bende birkac kisiye mesaj atarak kacinci divisionda olduklarini sordugumda hep yuksek liglerde ciktilar.

Bu fifaya 16 dan beri baya uyuz oldum eskisi kdr oynamiyorum.Baska oyunlara geciyorum hemen sinirlenince.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mnk9624

quote:

quote:

Sevgili hocam.

hocam yanlış anlamazsanız bir şey soracam. 8 sene yardımcı hakemlik öncesinde de 8 sene profesyonel futbol oynadım demişsiniz, 12 yaşınızda mı profesyonel futbol oynadınız?

Yok hocam, 10-18 yaş futbol, son bir senesi profesyonel, sonra sekiz sene hakemlik, zaten hakem camiasının çoğu futbol kökenlidir.

Tabi asıl mesele, forum adı verilen fikirsel ortamlarda, insanların karşıt görüşlere açık olmaması.

Birinin beğendiği futbolcuyu birisi beğenmeyebilir, bunun için küfredip ban yemeyi nasıl göze alabiliyor insanlar.

Ben Crespo'nun ikon olamayacağına inanıyorum keza, koskoca kariyerinin 4-5 senesi hariç inanılmaz vasat ve Lazio-Parma yılları hariç çoğunlukla yedek, kötü bir kariyer yaptı.

Örneğin Luca Toni senelerdir üst düzey oynadı, Dünya Kupası kaldırdı, ikon mudur ?
    Veya bugün, İmmobile 3-4 sene mükemmel performans gösterdi, ileride ikon olur mu ?

Bence ikon olabilmek için, bir döneme damga vurmak gerekiyor.

Tabi bu şahsi görüşüm.
    Garip olan, buna katılmayan birinin küfretmek istemesi, gerçekten çok garip.

• kante 5m den aşağı olmaz inşallah, karşıma gelirse pek oynama isteği kalmaz abi o nasıl kart öyle ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: inonu88

Hocam iconlarin gercek hayattaki hali disindaki goruslerinize katiliyorum. Konumuz zaten o degil onu gectim.

Her zaman soyledigim bisey vardi bazilari olmaz oyle sey diyordu. 10. divisionda da 1.de de rakipler acisindan zorluk farki hissetmiyordum ben. Zaten level 90 olmusum da tek farki alt liglerde daha az puan alarak division yukselme vs olmasi durumu var. Sizin direk ligini vs bildiginiz arkadasinizla karsilasmaniz cok buyuk ornektir bu duruma. Bende birkac kisiye mesaj atarak kacinci divisionda olduklarini sordugumda hep yuksek liglerde ciktilar.

Bu fifaya 16 dan beri baya uyuz oldum eskisi kdr oynamiyorum.Baska oyunlara geciyorum hemen sinirlenince.

Hocam ben de buna inanmıyordum.

Lakin dediğim gibi, o dönem division 1 dahi olabilir arkadaşım.

Yani Division 7 ile Division 1 sezonlarda eşleşebiliyor.

Bu bana genelde yükselme maçlarında denk geldi, örneğin bir maçım var, kazanırsam division 4 şampiyonuyum, rakibimin kadrosu tamamen ikon ve 7-0 falan yeniyor beni. Sezonlarda bu olmuyor, çok hızlı bir şekilde yukarı tırmanmak mümkün, bu sanırım FUT'a özel bir durum.

• quote:

Arkadaş biraz sert çıkmış ama 90'ların sonu 2000'lerin başında serie a seyretmiş biri için crespo gibi topçular ilahtı.Lazio forması hala dolabımda asılıdır.Futbolun nirvanası o dönemin italyasıdır.O dönemi takip etmeyen biri ancak bu yorumları yapabilir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: inonu88

Hocam iconlarin gercek hayattaki hali disindaki goruslerinize katiliyorum. Konumuz zaten o degil onu gectim.

Hocam ben de buna inanmıyordum.

Lakin dediğim gibi, o dönem division 1 dahi olabilir arkadaşım.

Yani Division 7 ile Division 1 sezonlarda eşleşebiliyor.

Bu bana genelde yükselme maçlarında denk geldi, örneğin bir maçım var, kazanırsam division 4 şampiyonuyum, rakibimin kadrosu tamamen ikon ve 7-0 falan yeniyor beni. Sezonlarda bu olmuyor, çok hızlı bir şekilde yukarı tırmanmak mümkün, bu sanırım FUT'a özel bir durum.

Bu oyunun her modunda Pro Clubs, Fut , normal sezon şu bu her modunda bir üst tura çıkacakken veya Title için uğraşırken hep garip garip şeyler oluyor. Ya istisnasız abi bir kere de aaa ne güzel çıktım diyemiyorsun Div 10 da bile. Rakip kolay olsa bu sefer oyun kasıyor takılıyor.

Arkadaş Fifa 9 dan beri oynuyorum Fifa 11 den beri online oynuyorum Fifa serisini 1 kere vay be ne kolay geçtim diyemedim. İşin ilginç yanı Pro Club maçlarımızda da title alıcaz yav illa garip tipli bonus saçlı siyahi arkadaşlar geliyor hepsi deli gibi fizikli ve yorulmuyor falan.

• 
Sayfa: önceki 30283029303030313032
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.