Şimdi Ara

FİFA 2012 DEFANS ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
3
Favori
20.719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aynen baskı kuruyor rakip ama açık vermezsen mutlaka bir yerde sıkışıp pas hatası yapıyor. İnsanın içinden taib bangır bangır baskılı oynamak geliyor, bu şekilde defans sıkıcı gelebiliyor ama öyle oynayabilen günümüzde bile tek bir takım var o da barcelona ki onlarda bile topu kaptırınca stoperler hemen geri koşuyorlar ve hızlı da olduklarından kapınıveriyorlar. Artık günümüz futbolu böyle o yüzden fifa da oyun kurgusunu değiştirmiş, bence güzel de olmuş. alışınca defans yapmak bile zevk veriyor.
  • bir heyecanla aldim fifa 12 yi ama sanirim alismak sorun olacak biraz.mac esnasinda 3 adamim rakibin yaninda cok yakin ama bi turlu hamle yaptiramiyorumm benzetme yaparsam isigi goren tavsan gibi kaliyorlar rakip alip basini gidiyor ... ne yapmaliiii arkadaslarr
  • http://www.sosyaltalebe.com/fifa-12-mi-pes-12-mi/

arkadaşlar burada çok güzel bir karşılaştırma yapılmış bi bakın derim tavsiye :)
  • yahu arkadaş alışma dönemi diyorsunuz da 2011 de alışma döneminde 1-2 gol atardık e 2012 de bırak gol atmayı ceza sahasına giremiyorum

juventus oldum karşıda bologne var adamlar 6-0 yeniyo di vayio mu ne haltsa 5 tane gol atıyor çıldırıp kapatıyorum birde şunu farkettim çok

güzel pas yapıp gelip güzel yerden güzel bir şekilde vurduğunda da direkten dönüyor başıma en az 10 kere geldi italya'nın en kötü

takımlarından 3-4 yiyorum adamlar ipe diziyo benim defensları ki transfer de yaptım glenn johnson ve mexes falan var ama yok çatır çatır

çalımlayıp atıyo golu adamlar bende izliyorum kendimden şüphe ediyodum ama baktım ki herkes şikayetci o zaman bir problem var demek

ki bunu en yakın zamanda düzeltmeleri lazım bence

• Hazırlık maçlarındaki Legend la kariyer moddaki kesinlikle farklı. Hazırlık maçında Unitedla Arsenali rahat yenmeme rağmen menajer modda transfer yapıp daha da güçlenmeme rağmen yeniliyorum kendi evimde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: michael j fox

Hazırlık maçlarındaki Legend la kariyer moddaki kesinlikle farklı. Hazırlık maçında Unitedla Arsenali rahat yenmeme rağmen menajer modda transfer yapıp daha da güçlenmeme rağmen yeniliyorum kendi evimde.

Katılıyorum. Arada ciddi fark var. Menajerlik modunda moral ve form durumları devreye giriyo ondan herhalde. Normal ana menüdeki maçta çok rahat oynuyosun ama menajerlik modunda en ufak takım bile barcelona gibi oynuyo :D
  • Bende oyunun hızından şikayetçiyim. Fifa11 deki bir hızda oynansa oyun çok zorlanmayacağım ama adamlar göz kırpmamdan daha hızlı kendi etraflarında dönüyorlar ve beni geçiyorlar hemde oyun slowdayken bile. Bence bu çok yapmacık olmuş!
  • ama yinede günde 10 tane maç yapıyorum yavaş yavaş öğrendim dün milanı 3-1 yendim bi tane frikik den attım
  • Suanda oyunu aldım ilk defa fifa oynuyorum, daha once hep pes oynardım fakat pes gerçekten çok kötü iki senedir o yüzden fifa yeni motoru ile harika bi yükseliş gösterdi bana kalırsa.

Legendary modda oynuyorum oyunu ve hep Barcelona - R.Madrid maçı yapıyorum oyunu ogrenebilmek için.
    Defans inanılmaz zor, bi atak yapmak için en az 10 pas veriyorum.
    Defansta rakip oyuncuyu markaj altına almak ıcın en yakın adamı sectıkten sonra pas tuşu ile adamın önünü kapatıyosunuz daha sonra adamın sıze yaklastıgı bı an oluyo o sırada slide tackle yani kayarak müdahele edebilirsiniz, yada duruma göre şut tuşuna basark ayakla müdahele edebilirsiniz.

ben defans yaparken L1+Pas a basılı tutup adamları marke ediyorum , şut tuşuylada topu kapmaya calısıyorum ama gercekten cok zor oluyo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: overdose3435

Suanda oyunu aldım ilk defa fifa oynuyorum, daha once hep pes oynardım fakat pes gerçekten çok kötü iki senedir o yüzden fifa yeni motoru ile harika bi yükseliş gösterdi bana kalırsa.

Legendary modda oynuyorum oyunu ve hep Barcelona - R.Madrid maçı yapıyorum oyunu ogrenebilmek için.
    Defans inanılmaz zor, bi atak yapmak için en az 10 pas veriyorum.
    Defansta rakip oyuncuyu markaj altına almak ıcın en yakın adamı sectıkten sonra pas tuşu ile adamın önünü kapatıyosunuz daha sonra adamın sıze yaklastıgı bı an oluyo o sırada slide tackle yani kayarak müdahele edebilirsiniz, yada duruma göre şut tuşuna basark ayakla müdahele edebilirsiniz.

ben defans yaparken L1+Pas a basılı tutup adamları marke ediyorum , şut tuşuylada topu kapmaya calısıyorum ama gercekten cok zor oluyo.

Controllerden Tactcical Defans seçeneğini Legacy Defans yap :)

• Tamam alan savunmasına benziyor anca ceza sahası içerisinde de alan savunması yapamassın ki ya şu oyunu morinyo ya yaptıracan aslında
  • sakın benm gibi press yapıp durmayın.Sadece ama sadece 'X' başla birşey değil.Her zaman topun olduğu bölgedeki adamınızla press yapın.Böylece diğer adamınız duvar pasında bindirme yapan adamı kendisi marke ediyor yoksa işin altından kalkamazsınız beyler..
    İşin sırrı sadece X ve alan savunması bu kadar son 10 maçta 2 gol yedim.İlk 10 gün 3 den aşağı yememiştim : )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kadirizm_TR -- 19 Ekim 2011; 14:26:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uA_Kado

sakın benm gibi press yapıp durmayın.Sadece ama sadece 'X' başla birşey değil.Her zaman topun olduğu bölgedeki adamınızla press yapın.Böylece diğer adamınız duvar pasında bindirme yapan adamı kendisi marke ediyor yoksa işin altından kalkamazsınız beyler..
    İşin sırrı sadece X ve alan savunması bu kadar son 10 maçta 2 gol yedim.İlk 10 gün 3 den aşağı yememiştim : )

hangi zorluk seviyesinde oynuyosun cpunun yapay zekası o kadar iyiki dopu kapsam dahi 2 dkka sonra alıyolar benden en iyiisi takım halide pressig seçmek takımıda atağa

göre hazırlamak böylelikle top sizde biraz daha fazla kalıyor ama en önemlisi pas ne kadar pas yaparsanız karşınızdaki takım daha etkisiz olduğunu çok rahatlıklan görceksiniz durmadan ileri oynamayın geriye oynayıp yeniden atak kurun sıkıstıgınızda yeniden kurun illa pozisyon buluyorsunuz en iyi takti bu ve ver kaçlar ilen skill hareketlerinide basarılı

uygularsanız maç sizindir

• quote:

Orijinalden alıntı: dedem93

quote:

Orijinalden alıntı: uA_Kado

sakın benm gibi press yapıp durmayın.Sadece ama sadece 'X' başla birşey değil.Her zaman topun olduğu bölgedeki adamınızla press yapın.Böylece diğer adamınız duvar pasında bindirme yapan adamı kendisi marke ediyor yoksa işin altından kalkamazsınız beyler..

hangi zorluk seviyesinde oynuyosun cpunun yapay zekası o kadar iyiki dopu kapsam dahi 2 dkka sonra alıyolar benden en iyiisi takım halide pressig seçmek takımıda atağa

göre hazırlamak böylelikle top sizde biraz daha fazla kalıyor ama en önemlisi pas ne kadar pas yaparsanız karşınızdaki takım daha etkisiz olduğunu çok rahatlıklan görceksiniz durmadan ileri oynamayın geriye oynayıp yeniden atak kurun sıkıstıgınızda yeniden kurun illa pozisyon buluyorsunuz en iyi takti bu ve ver kaçlar ilen skill hareketlerinide basarılı

uygularsanız maç sizindir

online oynuyorum

• bazıları bunun hilesini bulmuşlar sanırım.

az önce bundan emin oldum,90dk maçı bıraktım rakibi denedim, adam resmen eski sistemdeki gibi benim adama yapışabiliyor,contain falan değil resmen yapışıyordu ve topu alıyordu, sonra kendime deneme maçı açtım naparsam yapiym hem seçili adamın hempc kontrolündeki adamın presinde rakibe 1mtre yaklaşıyor ama kapmıyor kapmayı bırak adama yaklaşmıyor bile, peki bu herifler nasıl yapışıp kapıyorlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdar_gs

Selam beyler aynı konudan hepimiz muzdaripiz anlaşılan :D FIFA 'yı yıllardır sever oynarım PES 'te denedim ama hiç ısınamadım o oyuna. Fakat FIFA 12 yüzünden çıldırma, delirme, tansiyonu çıkma, küfürde rekora koşmaya adayım :D Eyvallah iyi güzel oyun yapıyorlar ama bu yapay zekayla bu iş olmaz arkadaş :S Sizinde dediğiniz gibi tactical defansta tek müdahale hakkınız var yakın temasa girip şut tuşuna basarak aldınız aldınız alamadınız geçmiş olsun diğer oyuncular öyle saf saf dolanıyolar zaten. Ha hemen seçim tuşuyla değiştirip başka adamı önüne hemen koyup savunamıyoruzda adam sağ sol sağ sol direk kaleye ve köşeye yuvarlıyor. Gerçekte defansların arasına bu kadar çok basitçe girip golleri atmak ne mümkün? Legacy defansa alıyorum pres tuşuyla savunayım diyorum bu seferde yine sizinde dediğiniz gibi adamın yanına kadar girip birden duruyor. Adam zaten bir iki yön hareketiyle geçip gidiyor. Bu FIFA oyununda en sevmediğim özellik bu herhalde. Pres yapıyosun adamın dibine kadar girip sonra duruyor yada öne doğru kaçıyor ve rakibin önünü boşaltıyor. Denemediğim tuş kalmadı yok bi çözüm yok abi :S Ha atağa çıkıyoruz adamlar boş alan pek bırakmıyor biraz paslarla içeriye girip aralara kaçacaksın yada sağlam kafacı bi forvetin varsa ortalayıp vurayım diye dua edeceksin. Büyük bir dengesizlik var oyunda şartlar eşit değil yapay zeka her pozisyonda bizden üstün ve kusursuz. Anlayabilmiş değilim ikili mücadelelerde bizim futbolculara kamyonmu çarpıyor acaba? İki saat toparlanamıyorlar ama yapay zeka yere düşse bile anında kalkıp tekrar topu alıyor. Gerçekçilik yapalım yapay zekayı zor yapalım derken bu kadarda saçmalanmaması lazım bu kadar kusursuz oyun olmaz. Ufaktan Bristo City takımı ben Chelsea 'yım bana öyle bir oynuyor ki o topu bana M. United oynayamadı arkadaş. İnsan oynadığı oyundan biraz zevk alacak hiç tadım kalmadı bu seride :S

Kesinlikle katılıyorum.Bende kararsız kalmıştım PES ile FİFA almak arasında.Ama oldukça övgü alan çarpışma motoru ve gerçekçiliğin üst düzey olduğu yorumları üzerine FİFA 2012 almaya karar verdim.İki gün oldu daha açıkçası pişmanım.Yapay zeka kusursuz.Defans yapmak neredeyse imkansız her maç fark yiyorum.Top kapmak için tek şansınız var boşa müdahele ederseniz hemen oyundan düşüp gol yiyorsunuz.Bunu tuturmak için inanılmaz bir timing ve parmak koordinasyonu lazım.Topu alan geliyor golü atıyor.Siz hücumdaykende acayip pas arası yapıyorlar acayip kolay sizden top kapıyorlar.Sonuç her maç rakip tek kale her maç fark.PES 2012 nin demosunu indirip oynadım.Tamam gerçeklik falan daha kötü çarpışma motoruda yok ama adam gibi hücum edip defans yapabiliyorsunuz.Gerçektende bu FİFA nın yapay zekasıyla bu oyun oynanmaz adam gibi.2 günde soğudum oyundan.Yapay zeka inanılmaz iyi kontrol ediyor oyuncuları.Bizim bir joistick le oyunculara o kadar hakim olmamız imkansız.Bu kadarda olmaz...

• quote:

Orijinalden alıntı: balzach

quote:

Orijinalden alıntı: serdar_gs

Selam beyler aynı konudan hepimiz muzdaripiz anlaşılan :D FIFA 'yı yıllardır sever oynarım PES 'te denedim ama hiç ısınamadım o oyuna. Fakat FIFA 12 yüzünden çıldırma, delirme, tansiyonu çıkma, küfürde rekora koşmaya adayım :D Eyvallah iyi güzel oyun yapıyorlar ama bu yapay zekayla bu iş olmaz arkadaş :S Sizinde dediğiniz gibi tactical defansta tek müdahale hakkınız var yakın temasa girip şut tuşuna basarak aldınız aldınız alamadınız geçmiş olsun diğer oyuncular öyle saf saf dolanıyolar zaten. Ha hemen seçim tuşuyla değiştirip başka adamı önüne hemen koyup savunamıyoruzda adam sağ sol sağ sol direk kaleye ve köşeye yuvarlıyor. Gerçekte defansların arasına bu kadar çok basitçe girip golleri atmak ne mümkün? Legacy defansa alıyorum pres tuşuyla savunayım diyorum bu seferde yine sizinde dediğiniz gibi adamın yanına kadar girip birden duruyor. Adam zaten bir iki yön hareketiyle geçip gidiyor. Bu FIFA oyununda en sevmediğim özellik bu herhalde. Pres yapıyosun adamın dibine kadar girip sonra duruyor yada öne doğru kaçıyor ve rakibin önünü boşaltıyor. Denemediğim tuş kalmadı yok bi çözüm yok abi :S Ha atağa çıkıyoruz adamlar boş alan pek bırakmıyor biraz paslarla içeriye girip aralara kaçacaksın yada sağlam kafacı bi forvetin varsa ortalayıp vurayım diye dua edeceksin. Büyük bir dengesizlik var oyunda şartlar eşit değil yapay zeka her pozisyonda bizden üstün ve kusursuz. Anlayabilmiş değilim ikili mücadelelerde bizim futbolculara kamyonmu çarpıyor acaba? İki saat toparlanamıyorlar ama yapay zeka yere düşse bile anında kalkıp tekrar topu alıyor. Gerçekçilik yapalım yapay zekayı zor yapalım derken bu kadarda saçmalanmaması lazım bu kadar kusursuz oyun olmaz. Ufaktan Bristo City takımı ben Chelsea 'yım bana öyle bir oynuyor ki o topu bana M. United oynayamadı arkadaş. İnsan oynadığı oyundan biraz zevk alacak hiç tadım kalmadı bu seride :S

Kesinlikle katılıyorum.Bende kararsız kalmıştım PES ile FİFA almak arasında.Ama oldukça övgü alan çarpışma motoru ve gerçekçiliğin üst düzey olduğu yorumları üzerine FİFA 2012 almaya karar verdim.İki gün oldu daha açıkçası pişmanım.Yapay zeka kusursuz.Defans yapmak neredeyse imkansız her maç fark yiyorum.Top kapmak için tek şansınız var boşa müdahele ederseniz hemen oyundan düşüp gol yiyorsunuz.Bunu tuturmak için inanılmaz bir timing ve parmak koordinasyonu lazım.Topu alan geliyor golü atıyor.Siz hücumdaykende acayip pas arası yapıyorlar acayip kolay sizden top kapıyorlar.Sonuç her maç rakip tek kale her maç fark.PES 2012 nin demosunu indirip oynadım.Tamam gerçeklik falan daha kötü çarpışma motoruda yok ama adam gibi hücum edip defans yapabiliyorsunuz.Gerçektende bu FİFA nın yapay zekasıyla bu oyun oynanmaz adam gibi.2 günde soğudum oyundan.Yapay zeka inanılmaz iyi kontrol ediyor oyuncuları.Bizim bir joistick le oyunculara o kadar hakim olmamız imkansız.Bu kadarda olmaz...

Dostum oyun çok hoş ama yapay zeka çok delirtici :D Ben yaptım sanada öneririm Oyun Ayarlarından (Game Settings) USER ve CPU değerlerinden USER (kullanıcı) bölümünden Positioning: Marking değerini 50 den 60 a, Positioning: Run Frequency değerini 50 den yine 60 a al. CPU bölümünden Pas Error değerini 50 den 55 e, Shot Error değerinide 50 den 51 e, 52 ye yada 53 e falan al. ve tabiki Legacy defans sistemiyle oyna. Top yapay zekadayken sürekli pres tuşuna basılı tut bazı anlarda basma tabi boşa kaçırtma ve yaklaştığın zaman birkaç kez pres tuşuna bas topu al. Ayrıca oyunu yavaş buluyorsan hem USER hemde CPU değerlerinden Sprint Speed ve Acceleration değerlerini 50 den 52 ye alarak dene ve yine ikisindede Shot Speed değerini 50 den 51 e al. Bütün bunlardan sonra birazda olsa oyun eşitleniyor gibi biraz zevk alıyorsun :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar_gs -- 29 Ekim 2011; 12:10:21 >

• bende uzun süre PES'ten sonra fifa 12'ye geçtim defans beni de vurdu, online oyun da her rakipten en az 5-6 gol yiyorum hiç galibiyetim yok, benim gibi olanlar varsa origin kullanıcı adım: anorexia1981 güvenimizi kazanalım
  • Fifa 2012 alır Yapay zeka mükemmel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeus_1907

bazıları bunun hilesini bulmuşlar sanırım.

az önce bundan emin oldum,90dk maçı bıraktım rakibi denedim, adam resmen eski sistemdeki gibi benim adama yapışabiliyor,contain falan değil resmen yapışıyordu ve topu alıyordu, sonra kendime deneme maçı açtım naparsam yapiym hem seçili adamın hempc kontrolündeki adamın presinde rakibe 1mtre yaklaşıyor ama kapmıyor kapmayı bırak adama yaklaşmıyor bile, peki bu herifler nasıl yapışıp kapıyorlar?

Sende yapabilirsin L3 tusuyla yani sol analog tusuni saga kaydirdign zaman takimin hangi modda oynamasini secebiliyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.