Şimdi Ara

FİESTA TDCİ VE BENZİNLİ KULLANICILARI PAYLAŞALIM- ilk mesaj güncellendi (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.007
Cevap
32
Favori
354.423
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam arkadaslar ben 1998 model ford fiesta otomatik alıcam
    fiyatı 11000ytl ve 45000km.de
    nasılsıdır bızı uzermı sizce yoksa dogru bı secımmı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: SHARKY

selam arkadaslar ben 1998 model ford fiesta otomatik alıcam
    fiyatı 11000ytl ve 45000km.de
    nasılsıdır bızı uzermı sizce yoksa dogru bı secımmı?

45000 km 10 yasinda bir araba icin cok fazla az, bir kontrol ettir. ayrıca servisten de satan kisinin soylediklerinin haricinde bir sorunu olup olmadigini da mutlaka ogren.
    bunlarin dısındakiler ile ilgili daha uzun soluklu fiesta kullanicilari yorum yapmalı, ben de yeniyim. ama ford sahileri genelde uzulmez onu diyebilirim.
  • İşte benim arabam. Ona bakmaya doyamıyorum.
    Arkadaşlar mümkünse hepimiz arabalarımızın resimlerini paylaşalım.

FİESTA TDCİ VE BENZİNLİ KULLANICILARI PAYLAŞALIM- ilk mesaj güncellendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluebest -- 6 Ocak 2008; 23:47:07 >

• MaşaLLah maşaLLah aLLah kaza beLa vermesin aranız nasıL? tüketimden şikayetçiydin bi araLar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightfox54 -- 7 Ocak 2008; 2:11:04 >
  • Tüketimden halen şikayetçiyim nightfox. Gördüğün üzere yarım depo benzinim kalmış ve bilgisayar 274 Km daha gidersin diyor. Ancak yanılmıyorsam orada söylediği kadar da gitmemişti. Şu an 1350 Km'de. Motor açılsın mutlu etmeye başlayacak inşallah. Aramız çok iyi ve güzel dileklerin için ayrıca teşekkürler.
  • Düşer düşer daha çok yeni araba biraz sabır çok temiz duruyo boya koruma faLan yaptırmışmıyıdın sen?
  • Boya korumayı Ağustos ayında arabayı teslim almadan önce yaptırmıştım. Boya koruma+motor koruma+koltuk koruma= 200YTL yapmışlardı. Düzenli olarak cilalı şampuan (turtlewax) ile şirkette yıkıyorum. Şansıma çalıştığım şirkette oto yıkama yerimiz var. Motorlu basınçlı şeylerden. Hafta sonu geliyorum (3 Km) hallediyorum.Titizliği kısa sürede atarım üzerimden demiştim ama ilk günkü gibi devam ediyor.
  • siyah bi araba için gerçekten çok temiz.Tebrik ederim seni bu konuda.boya sanki yeni gibi duruyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: onurbasar

Arkadaslar,
    Bugun itibari ile ben de aranıza katılmıs bulunmaktayım. Aksam saatlerinde bir adet fiesta collection 1.6 otomatik sahibi olduk.
    sizlerin de yorumlarinizin etkisi oldu bu bulusmada.
    bana tavsiyeleri olan var mıdır?
    kafami tek kurcalayan cok yakıp yakmayacagı, bunu tabi zaman gosterecek. hangi yakıtı kullanmalı ve nereden almalıyım? opet'in guvence sistemi gercekten mantıklı mı sormak isterim?
    herkese merhaba.

sn onurbasar...hayırlı olsun...güle güle kullanın kazasız,belasız....aracı nereden aldığınızı ve fiyatını yazabilir misiniz bir sakıncası yoksa...şimdiden teşekkürler...
  • Emin arkadasım tesekkurler,
    Otokoc'tan aldım. Koc indirimi vs. ile birlikte 25520'ye geldi.

Bluebest'e katılıyorum, bu yakıt olayı biraz incir agacı olacak gibi hadi bakalım hayırlısı???
  • onur sanada hayırLı oLsun kazasız beLasız inşaLLah yakıt iLk zamanLar biraz fazLa oLucak tabi 3000 i bi devirinde sonra düşer şuanda 8-10 Lt arasında değişir sonraLarı 5-6 Lt oLur.Birde 1000 km doLdurduğunda servise çağıracakLar mı bununLa iLgiLi bişey söyLediLer mi?
  • arkadaşlar merhaba,internet fiyatlarına güvenemediğim için sizlere sormak istiyorum.2006 model yeni kasa(orta konsol açısından söylüyorum) 40000-50000 km de 1.4tdci comfort model bir fiestanın piyasa değeri ne kadardır?
  • nightfox dostum tesekkurler.

ilk 1000 km sonra gelin falan demediler ama belki ben gidip bir gosteririm (para falan vermem tabi)

yakıt suaralar 8,5-10 arası dedigin gibi.

eger 6-7'leri gorecek isem super. benim beklentim istanbul sehir ici ortalama 7.5 yaksın yeter.

bu arada tecrubenden tavsiye var mıdır? neler yapmak, neler yapmamak lazım. bu benim ilk otomatik arabam otomatik sanjıman konusunda da tavsiyen (tavsiyeleri olan) var ise paylasirsan sevinirim.
  • 7,5 rahat görürsün merak etme uzun yoLda 5-6 arası biLe görebiLirsin geneLde 7.5 oLur pekte geçmez.Otamatik vites hakkında hiç bi fikrim yok o konuda bişey söyLeyemicem diğer arkadaşLardanda otomatik kuLLanan yok diye biLiyorum.1000 km de gitmeni bende tavsiye ederim yağ eksiLtebiLiyo bazen kontroL ettirmekte fayda var.
  • nightfox, benim yol bilgisayarım 10 Lt gösteriyor ve ben bunun 7,5 gibi bir değere ulaşacağına ihtimal vermiyorum. Şehir içi böyle bir değere ulaşan kimse varsa lütfen söylesin??
  • 3 yıldır Fiesta kullanıyorum.
    Şehir içi kullanımda 9lt/100km altına pek düşemedim.
    Bunda köprü trafiğinde olmamın etkisi büyük.
    Sabah-akşam toplam 40km yolu yaklaşık 2,5 saatte yapıyorum.
    Şehir dışında sadece 1 kere 5.7 ortalamayı yakalayabildim (klima kapalı idi).
    Klima açık uzun yolda 6'nın da altına pek inemedim.

Servise 2-3 kere sordum, normal olduğunu söylediler.

Selamlar
  • arkadaslar selam herkese,

ikinci el (2004-2005 model), tiptronik vitesli, dizel fiesta ve corsa arasinda kaldim (sirket otosu olmamak kaydi ile). hangisini tavsiye edersiniz?
  • Zaten tiptronik vitesli bir şirket arabası bulman pek muhtemel görünmüyor. Fiesta tiptronik (üstelik dizel) de pek tercih edilmediği için corsa'yı hem daha rahat hem de daha uygun fiyata bulabilirsin.
  • tesekkurler..
  • quote:

Orjinalden alıntı: bluebest

nightfox, benim yol bilgisayarım 10 Lt gösteriyor ve ben bunun 7,5 gibi bir değere ulaşacağına ihtimal vermiyorum. Şehir içi böyle bir değere ulaşan kimse varsa lütfen söylesin??

istanbuL trafiği işte dostum 40 km yoL 2.5 saat sürekLi dur kaLk normaL yani buraLarda istanbuL kadar yoğun bi trafik yok.6-7 Lt arasında gidip geLiyor benim tüketim.Sen terket istanbuLu kanımca
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.