Şimdi Ara

FİAT SİENA TEAM (27. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.561
Cevap
52
Favori
648.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2002 1,4 SİENAMIN ARKA CAMLARINI OTOMATİK YAPTIRMAK İSTİYORUM BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR YARDIMCI OLABİLİRLERSE SEVİNİRİM.AYRICA ENJEKTÖR IŞIĞIYLA İLGİLİ HALA Bİ CEVAP GELMEDİ BU ARALAR FORUMDAKİ ARKADAŞLARDA Bİ REHAVET VAR SANIRIM HİÇ HAREKET YOK ESKİ ARKADAŞLARIN SESİ HİÇ ÇIKMIYOR...................................................????????????????????????????????????????????????????????????
  • 1-
    quote:

herkese merhaba,
    forumu yeni keşfettim ve gercekten cok mutlu oldum
    aracım 1999 siena 1.6 16V HL AC
    Aracıma LPG taktırmak istiyorum. Ankara da yasıyorum. tavsiye edebileceğiniz bir yer veya bir LPG markası var mı? Bir de bu model siena sahibi arkadaslar kendi yakıt tüketimleri hakkında bilgi vereblirler mi?
    simdiden cok sagolun.

2-
    quote:

arkadaşlar enjektör ışığım yanıp sönüyordu forumda ki arkadaşlardan bi cevap gelmedi
    cevap bekliyorum

3-
    quote:

selam arkadaslar....benimde 2000 model 1.4 siena el var elimde LPG ile calısıyordu uzun zamandır...artık benzinle kullanıyorum ve arac sorun cıkarmaya basladı devır saati dusuyor ısıklarda durdugum zaman bazen stop edıyordu rolanti motorunu degıstırdım bu seferde devır saatı yukarıda calısıyordu usta dedı kabloları degıstırelım rolantı moturuna gıden onuda degıstırdık yıne duzelmedı bılgısayara sokmuslar hava yok cıkmıs.....son olarak bugun hararet musuru degısıcek arızalı dedı o zman duzelır dedı .....daha once basına boyle bısey gelen varmı arkadaslar yardımcı olursanı sevınırım

cevap 1: kardeş öncelikle brc marka kit taktırmanı tavsiye ederim...çünki bende ankaradan aldığım 1.6 16w hl ac aracıma alır almaz lpg taktırttım 300 ytl daha ucuz diye başka bir marka taktırttım hala problemli brc nin metal enjektörlü olan bir modeli var sanırsam fast diye geçiyo sana onu tavsiye ederim... birde işin ehlline mutlaka düşmen gerek biraz daha araştır forumlardan felan daha iyi olur...
    benim araç şehir içi lpg de 11-12 lt yakıyo yakıt çok yüksek hiç düşüremedim uzun yoldada tam yarıya düşüyo artı nekadar süratli kullanırsam okadar az yakıyo bir anlam veremedim yani:))

2.cevap: kardeş servise git enjeksiyon bobininde arıza vardır değişirler geçer çok sorun olacak bir parça değil bildiğim kadarıyla....

3 . cevap: kardeş uzun süre benzinde kullanmadığın için benzin deposunun içinde bulunan benzin pompa motorunda problem olabilir çünki bu motor yakıt deposunun içindeki yakıtla kendini soğutmakta onun içinde benzin olmayan bir deppoda arıza riski artar diye düşündüm...

• selam arkadaşlar.
    1.4 el aracımda gaz da iken benimde enjektör lambam yanıyor, benzinde yanmıyor.bu olması gerekenmiş zaten sorduğum ustalar böyle dedi.
  • öncelikle herkese selamlar bende bursa dan katılıyorum aranıza bende de 2001 model 1.2 el benzinli metalik lacivert mavisi ve daha da önemlisi daha 29.000 km ye yeni gelmiş sienam ile katılıyorum.Aracımdan o kadar çok memnunum ki benimkisi bana göre övmek gibi olmasın ama bi istisna 50 liralık benzin atıyorum 250 km. çok rahat yol yapıyorum ki geçiyor bile kimi zaman , ben bu aracı daha 3 ay önce eniştemden aldım ki şehir dışına en fazla 2 kere çıkmış bi araç ve bundan daha önemlisi herşeyi full orjinal araçtan anlıyan kullanan hemen anlar zaten motorun sesi olsun gidişi olsun . Yarışmacı arkadaşlara başarılar

şahine bineceğime tasarruflu bi araca bineyim rahat edeyim diyenlere 1.2 EL yakıt yönünden cepte yakmaz gelin bi görün 13.000 ytl kilometresi gerçekten 29.000'de oynama filan gerçekten yok sürünce zaten motorun sesinden anlarsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi newzat82 -- 12 Ekim 2008; 14:34:34 >

• arkadaşlar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    arka camlarımı otomatik yapmak istiyorum fikri olan bilgisi olan lütfen benle paylaşsın bekliyorum'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
  • arkadaşlar merhaba.foruma yeni katıldım.siena 1,6 16v hl almak istiyorum.tanıdığımda 1999 1,6 16v hl siena
    var.orjinal 70.000 km de ,4 lastik sıfır,araç oldukça temiz,lpg takılmamış... 9000 ytl fiyat nasıl acaba .beni bilgilendirirseniz sevinirim.hepinize saygılar...
  • quote:

arkadaşlar merhaba.foruma yeni katıldım.siena 1,6 16v hl almak istiyorum.tanıdığımda 1999 1,6 16v hl siena
    var.orjinal 70.000 km de ,4 lastik sıfır,araç oldukça temiz,lpg takılmamış... 9000 ytl fiyat nasıl acaba .beni bilgilendirirseniz sevinirim.hepinize saygılar...

kardeş klimalı modeliyse iyi fiyatı orjinal bir araba ise eder derim....
    artı eğer lpg taktıracaksan 1.6 lara sıralı sistem taktırman gerek brc marka taktırmanı tavsiye ediyorum...
    alırsan allah kaza bela vermesin güle güle kullan
  • arkadadaslar devır saati problemını bı turlu halledemedım rolantı motorunu degıstırdım 1 hafta ıyıdı sımdı yıne stop etmeye basladı.....bır bılgısı olan varmı arkadaslar
  • Selam arkadaşlar. Benim kabusum ıslık sesi geriye döndü. İşlerim dolayısıyla forma pek katılamıyorum. bilenler bilir ama bilmeyenler için söyleyeyim. 99 hl 1,6 16 v sienam var. Geçen kışın sonlarına doğru arabamdan ıslık sesi gelmeye başlamıştı. havalar düzelince kaybolmuştu. Bugün arabadan yine aynı ses gelmeye başladı. Yola çıkıyorum 1. vitesle birazz yürüdkten sonra 2.ye atınca (vites atma aşamasında) fiğğğğğğğğğ diye bir ses geliyor. Arabamı akşam park ettikten sonra şunu denedim. Vitesi boşa alıp ayağımı debryajdan çekiyorum araca gaz veriyorum. Varla yok arasında bu ses geliyor. Debriyaja basılı haldeyken gaz veriyorum. Şiddetli bir şekilde bu ses geliyor. Az buçuk ne olduğunu tahmin ediyorum. Ama sizinde fikirlerinizi almak istiyorum. Herkese kazasız belasız hayırlı yolculuklar.
  • tekrar merhaba arkadaşlar son 10 gündür sienamda bir sorun var. lpg de iken motordan patlama sesi geliyor ve araç stop ediyor. özellikle yokuşta kalkarken falan gaza biraz yüklenince patlama sesi geliyor ve stop ediyor. bu arada patlama yüzünden hava filterisinin kapağı kırılmış :( bu sorunla karşılaşan varmı daha önce çözüm önerileriniz nelerdir.
  • merhaba arkadaşlar . 2001 model barok kırmızı siena 1,4 el aldım.araç 96000 de.lpg takılmamış.biraz kullanıp yakıtına bakmak istiyorum.lpg taktırırsam kaça malolur.ruhsata işletme dahil.hepinize saygılar......
  • ıslık sesi gelen arkadaşım aynı sorun bende vardı burda sizin gibi dile getirmiştim sorun debriyaj bilyesinde iki ay önce değiştirdim bilyeyi değiştirirken baskı balatada değişti ses mes kalmadı çok sinir edici bi islık sesiydi çok şükür kuryuldum.yaklaşık parça 110 işçilik 60 tuttu ama deydi.
  • merhaba arkadaşlar 2000 siena el aldım 2 ay önce aracın şehir içi benzin tüketimi anormal yüksek geliyor bana 14lt sizin sienaların ne kadar tükettigini merak ediyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: black1450

tekrar merhaba arkadaşlar son 10 gündür sienamda bir sorun var. lpg de iken motordan patlama sesi geliyor ve araç stop ediyor. özellikle yokuşta kalkarken falan gaza biraz yüklenince patlama sesi geliyor ve stop ediyor. bu arada patlama yüzünden hava filterisinin kapağı kırılmış :( bu sorunla karşılaşan varmı daha önce çözüm önerileriniz nelerdir.

Araba 1.6 ve üzerinde eski sitem lpg mi var?
  • evet calpi84 araba 2000 model 1.6 HL ve üzerinde fabrika çıkışlı LPG var. sorun sistemin eski olmasımı acaba?
  • siemo arkadaşım. sen ne zaman değiştirmiştin. Baskı balata+bilye +işçilik 170 demişsin galiba. Keşke banada öyle deseler hemen değiştircem. Bana balatalarda proplem yok dediler. Bilye+işçilik 150 dediler. Sence normal mi?
  • mucu kardeşim ben parçayı orjinal parça satan toptancıdan kendim aldım sanayi de ustama taktırdım sende bu yol dene bence daha ucuza mal edersin.biraz pahalı geldi

• arkadaşlar 99 model hl ac sienamı sattım çok üzüldüm ama sattığıma yabancı değil çok samimi arkadaşım 124bin km de xzenon far sıralı sistem lpg lastikelri yeni temiz bir araçtı

10 bin ytl ye verdik aslında alan arkadaşım olmasaydı bu fiyata asla satmazdım binerdim 10 bine bundan daha iyi araba olmaz da olamazda ....

neyse eğer tekrar bir siena almazsam kendinize ii bakın allah a emanet olun burdan çok yardım ve bilgi aldım hepinize çok teşekkür ederim.....

• quote:

Orjinalden alıntı: black1450

evet calpi84 araba 2000 model 1.6 HL ve üzerinde fabrika çıkışlı LPG var. sorun sistemin eski olmasımı acaba?

Eski sistem 1.6 modellere olmaz.Bende 1.6 palio var ucuz olduğu için eski sistem taktırmak istedim.Eski sistemde gaz sıkışmasından patlama olduğunda manifoltu metal olduğu için patlamaz ama hava filitresi kabını ve sensörleri dağıtır dediler.Sensörler ve hava filitresi kabı dağıldığında bir ton masraf çıkar sıralı sistem parasına gelir.Lpg taktırmaktan vazgeçtim para olursa sıralı sistem taktırırım yoksa olmaz.
  • arkadaşlar merhaba forumda yine bi rehavet var günlerdir yazan yok.lpg sistemim yine problemli
    sistemimi tartarini ile değiştirmek istiyorummm aranızda tartarini kullanan yada bilgisi olan varmı (aracım 1,4 tek nokta)
    ayrıca arka camlarımı otomatik yaptırmak istediğimi yazmıştım yardımcı olan çıkmadı...???????????????????????*
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.