Şimdi Ara

Fiat Siena Nasıl Bir Araçtır (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
69
Cevap
0
Favori
150.406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: n_mert

quote:

Orijinalden alıntı: ufuk343458

quote:

Orijinalden alıntı: n_mert

Fiat siena hakkında en güncel yakıt tüketimi testimi dün yapma şansım oldu. Ankara'dan lpg yi doldurdum ve istanbul'a 416km yol yapıp geldim. depomu tekrar doldurduğumda 110tl gaz aldı. 43lt / 416km veya yaklaşık 10lt/100km otobanda çoğunlukla hızım 130-140 aralığıydı ve radara yakalandım hatta. Araç benzinde gerçekten çok yakıyor ama lpg de bunu telafi edebiliyor.

Bu arada benim araç siena 1,4 - fabrika çıkışı brc lpg sistemli olan model.

100 le gelseniz daha az yakardı tüketiminiz gayet
    mantıklı şehir içi nasıl peki birde almak isteyene
    tavsiye edermisiniz

Açıkçası tam depo testi yapmadım şehir içinde ama ortalama olarak istanbul köprü trafiğinde 45lt/270-300 aralığı , ankara'nın akıcı trafiğinde ise 330-350 aralığı diyebilirim

hocam fazla değil mi? km de ortalama 0,35 kuruşa geliyor

• n_mert N kullanıcısına yanıt
    cevabınız için sağolun şehirdışı iyi gibi ama şehiriçi
    tahmin ettiğim gibi çok yakmış genelde bu araçlar zaten bu şekilde zaten teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • -shadow-- kullanıcısına yanıt
    Proton 416 glxi inceleyin çok iyi arabadır fiyatına göre.
    Mitsubishi colt bulunmaz ama belki denk gelir aynı şekilde merea 1.6 liberty
    Skoda fabia denk gelirse onlarda iyi seçenekler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wampaa

Proton 416 glxi inceleyin çok iyi arabadır fiyatına göre.
    Mitsubishi colt bulunmaz ama belki denk gelir aynı şekilde merea 1.6 liberty
    Skoda fabia denk gelirse onlarda iyi seçenekler.

hocam protonu bilmiyorum pek ama diğer dediklerinizin hepsine hemen hemen baktım mitsubishi colt çok güzel bir araba ama o fiyata çok zor...
    ek olarak fiat stiloları gözüme kestirdim bakalım bekleyeceğim biraz daha hem üzerine para koymak için hemde fiyatların biraz daha azalması lazım şuan piyasa çok uçmuş durumda
  • -shadow-- kullanıcısına yanıt
    Proton iyidir, motoru 4G92P kodlu 95 hp motor var. 4 disk fren + Airbag + kapılarda ve tavanda lateral çelik barlar güvenlikli otomobil. 11.1 Lt / 100 km Ş.içi verisi.
    Proton'un mitsubishi tabanlı arabasıdır.
  • merhaba 2001 1.2 siena kullanıyoru
  • arkadaş ne sienası yahu. uzak durun o araçtan. alacaksanız da 1.2 motor olanını alın. yani çok sıkıştıysanız 1.2 olanını alın. ben 1.6 HL olanını 1 yıl kullandım. ocağıma incir ağacı dikti. alırken gösterdiğim servisteki ustada söylemişti. adam ikaz etti.dinlemedik. ocağına ıncır ağacı diker demişti dikti.. 13000 tl ye aldım 2 bin tl harcadım yıne de adam edemedim. zırt pırt arıza. her yerde her parçası yok. bilgisayara bağlatmadan arızası bulunmuyor. her servıste ustada bılgısayarı yok. dolaşmadığım yer kalmadı. kaç tane siena kullanıcısıyla konuştuysam illallah etmiş adamlar. ayrıca yolda giderken sanki araba senın üzerinde gidiyor. gürül gürül motor sesi. berbat bir araba. uzak durun derim.
  • bucakli kullanıcısına yanıt
    Çok uzun zaman olmuş ama yazmadan duramadım başka arkadaşlar yanlış bilgilenmesin. Mk1 palio/siena ların 1.4motorları daha önce şahin 1.4ie ve uno 70sx ie de kullanılan spi yani tek nokta enjeksiyonludur yakıtı fabrika verisinde dahi 1.6 ile aynıdır gerçek kullanımda 1.6dan çok yakar 1.2den az gider zaten gerçekte de kağıt üzerinde de 1.2 8v 178b5000 kodlu ıaw 18f. B4 ECU lu palio/siena lar 75hp 104nm torklu iken 1.4 spi motorlar 71hp 106nm torka sahiptir son hız olarak dahi 1.2 ler 166km/h yazarken 1.4 ler 164km/h dir. İçlerinde en az yakanı 1.2olmasına rağmen benim aracım şehir içerisinde 12litre civarı LPG tüketmekte %20LPG fazla tüketir yani 10litre benzin demektir bu ki fabrika verisi olan 9.5litreye çok yakındır. Mk1 palio/sienalarda en çok dikkat edilmesi gerekenler 1.2 ve 1.6larda LPG nin sıralı olması gereklidir tek nokta ve düz sistem LPG o aracın tüm sistemlerini yoksayıp düz karburatörlüye çevirmektir ki bu da ciddi tork ve hp kaybı demektir motora verilen zarar da çabasıdır. 1.4ler tek nokta enjeksiyon olduğu için sırakı takılamaz ama ne verirseniz yakar zaten başlı başına verimsiz bir motor olduğu için dir o da. Bu arada 1.2leri düz yolda 1.4 hatta 1.6 gibi keyif verir benim top speed im yaklaşık 300000km de ki 1.2 2001model sienam la 165 dir ki aslında daha gidecekti ama lastikerim kışlık ve hava 7derecenin üzerinde olduğu için basamadım biraz da balans ayarım bozuk sanırım 150den sonra titremeye başladı ha sen fabrika verisinden fazlamı yaptın yalan derseniz de ortalama %10kadran sapmasını hesaba katın bu değerler göstergemdeki değerler yani benim göstergem 190-200 gösterirken aslında 160-170 civarında gidiyorum dur bunu unutmayın arkadaşlar.

Uzun oldu kusura bakmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikailhanaltınkaya -- 23 Mart 2017; 1:46:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.