Şimdi Ara

<<<....FIAT PUNTO EVO KULÜBÜ(39 üye)....>>> (58. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.271
Cevap
20
Favori
117.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: uA060

quote:

Orijinalden alıntı: -shadow--

quote:

3 Gün önce aldım bende aracımı evo değil ama olsun :)

2013 Model S&S Dualogic 77hp benzinli

Daha araca alışamadığım için sanrıım 9-10 litre yaktı benden kaynaklıdır diye umuyorum onun haricinde bi sıkıntısı yok çok şükür :)

Hocam hayirli olsun arac 1.2 motor mu biraz bahsedebilir misiniz bende alacagim da :)

Hocam sattım ben :)

Yanlis anlasilma oldu galiba kusura bakma hocam 1.2 miydi araciniz kaca sattiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Daha araca alışamadığım için sanrıım 9-10 litre yaktı benden kaynaklıdır diye umuyorum onun haricinde bi sıkıntısı yok çok şükür :)

Hocam hayirli olsun arac 1.2 motor mu biraz bahsedebilir misiniz bende alacagim da :)

Yanlis anlasilma oldu galiba kusura bakma hocam 1.2 miydi araciniz kaca sattiniz?

1.4 benzinli hocam otomatik vites 35 e sattım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

1.4 benzinli hocam otomatik vites 35 e sattım

hayırlı olsun. iyi satmışsınız. fiyatlar çok arttı. Ben 2012 lounge lpg'li garantili boyasız aracı 37-38e mal ettim. YAz başı 38-39a dizel lounge otomatikler gitmiş. fiyatlar uçmuş yaaa.

• Benzinli motor kullanan bilgi verebilir mi? Yılda 10 bin km ancak yaparım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: capo di capi

Benzinli motor kullanan bilgi verebilir mi? Yılda 10 bin km ancak yaparım.

+1

Punto 1.4 8v ve 1.4 multiair hakkında bilgisi olanlar bu iki motoru biraz anlatabilir mi ?

Youtube'den 8v 77hp olanın hızlanma videosunu izledim çok berbat geldi.

Bu motorların dayanıklılığı vs. nasıldır acaba.

2. el düşük km yeterince araç var internette.

Bilgisi olan bizleri aydınlatırsa sevniriz.

Saygılar.
  • Legolas246 kullanıcısına yanıt
    1.4 77 beygirlik benzinli olan aractan performans beklemeyin. Hizlanmasi cok agir, yokusta bayilip kaliyor. Ama sakin surenler, benim acelem yok diyenler icin ideal. Az yakar, parcasi bakimi ucuz. Multuair motor ise cok daha seri ve atik.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Arkadaşlar

6 aydır Jazz bakıyorum ve böyle giderse 6 ay daha bakacak gibiyim Bugün bir arkadaşın 2011 otomatik puntosuna bindim ve gayet güzel geldi. Arabadan çok anlayan biri değilim. İlk arabam olacak ve bu nedenle acemi biri için otomatik punto nasıldır? Yokuş kalkış desteği var galiba? Şanzımanı nasıldır? Kronik sorunları var mıdır? Alırken nelere dikkat etmek lazım. 30-33(maksimum) bütçem var. Sizce puntonun hangi model ve paketine bakmalıyım?

Yardımcı olabilecek herkese teşekkürler
  • kadir_yilmaz kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam km'si düşük olan puntoların multiair olanlarını incelemeye alayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thebaboli

Merhaba Arkadaşlar

6 aydır Jazz bakıyorum ve böyle giderse 6 ay daha bakacak gibiyim Bugün bir arkadaşın 2011 otomatik puntosuna bindim ve gayet güzel geldi. Arabadan çok anlayan biri değilim. İlk arabam olacak ve bu nedenle acemi biri için otomatik punto nasıldır? Yokuş kalkış desteği var galiba? Şanzımanı nasıldır? Kronik sorunları var mıdır? Alırken nelere dikkat etmek lazım. 30-33(maksimum) bütçem var. Sizce puntonun hangi model ve paketine bakmalıyım?

Yardımcı olabilecek herkese teşekkürler

Yardımcı olacak kimse yok mu?

Ayrıca bu soruların cevaplarını da merak ediyorum.

Active, Dinamik, Fire Active, Fire Dinamik, Fire MyLife, Multiair Dinamik bunların birbirinden farkını öğrenebileceğim bir döküman var mı? Bunların farklarını nasıl öğrenebilirim? Aynı sorum Evo kit, safety kit, asist kit opsiyonları için de geçerli.

Cam tavanı nasıldır? Arıza yada sorun yaşayan var mı? 32-33 liraya 2011 model cam tavanlı temiz ve az kmli bir araç bulabilirmiyim?

• thebaboli kullanıcısına yanıt
    Punto evo-donanım ve özellikleri içinhttp://www.boranlar.com.tr/pdf/PuntoEvo_Donanim.pdf.
    Aracın kronik sorunu city arızasıdır. Fakat bu her araç için geçerli değil. Şansa mı kalmış bakımdan dolayı mı anlamadım.
    Cam tavan yüzünden sıkıntı yaşayan kimseyi görmedim. Gayet sağlam ve kullanışlı.
  • Selamlar. 2009 ve ustu maç 90bin benzinli otomatik punto bakıyorum.istanbul şehir içi kullanacağım eşimle birlikte.max28bin bütçem var.sizce bulabilirmyim ve önerirmisiniz.arabadan tek beklentim beni biryerden biyere götürmesidir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kadir_yilmaz kullanıcısına yanıt
    Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim aklımdaki bir çok sorunun cevabını buldum.

City arızası dediğiniz arıza tam olarak nasıl bir şey ve çözümü ne kadara patlıyor?

Özel değilse sizde hangi model araç var?

Son olarak 2012 ve sonrasında ne gibi değişiklikler oluyor biliyor musunuz?
  • thebaboli kullanıcısına yanıt
    Bende 2011 Evo Dynamic , dualogic, cam tavanlı araç var.
    Forumlarda otomatik vitesinde, ön konsol airbag çatlağı gibi sorunların olduğunu duymuştum. Şu ana kadar bahsedilen kronik sorunların hiç birisini yaşamadım.
    City arıza direksiyon sertleşmesi yapan bir sorun, 1000 tl üstünde bir tamir fiyatı var.
    Punto evoların zannedersem 2012'de üretimi durdu. Yerine geçen puntolarda ki değişiklikleri bilmiyorum maalesef.
  • Arkadaşlar dün itibariyle 2010 fiat punto evo 1.4 multiair dynamic(esp paketli) satın almış bulunmaktayım. Zaten şimdi baktım son sayfada sormuşum nasıldır diye

Arkadaşlar aracın motorunu çok beğendim, 4000 devirden sonra hızlanmasının yanı sıra vites oranları kısa olduğu için bana alt devirleride gayet makul geldi . Hatta beklediğimin çok üstünde.

Araç ile alakalı sormak istediğim bir kaç soru var yardımcı olursanız sevinirim;

1 Aracın göğüs kısmında tomtom takılan bir yer var, onun yanında bir göz var. Bende o göz açılmıyor basıyorum açılmıyor. Başka bu problemle karşılaşan var mıdır ?

2 Start&Stop nasıl devreye giriyor teyp'in üstünde basıyorum yol bilgissayarında devrede diye uyarı veriyor ama kırmızı ışıkta felan araç kapanmıyor. Araç manuel vites.

3 Araca bluetooth ile telefon bağlayıp müzik dinlenebilir mi ? Nasıl yapabilirim.

4 Blue&me diye bir özellik var araç konuşuyor ama hiç kullanmadım. İşe yarar bir şey mi ?

5 Aracın teyp üzerinde yer alan ses açma kapama tuşu (tekeri) arızalı. Çok az dokunuyorsunuz aracın sesi bir anda maksimuma geliyor, sonra kısamıyorsunuz felan sadece direksiyondan kontrol etmek durumunda kalıyorum. Bunun tamirini nerde yaptırabilirim.

6 Araçta park sensörü var ama ses nerden geliyor mesafeyi nerde gösteriyor göremedim ?? ( çok kısık ses geliyor)

Bunlar dışında araç ile ilgili bilmem gereken bir şeyler varsa, söylerseniz memnun olurum.

Teşekkür ederim saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legolas246 -- 1 Aralık 2015; 11:32:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Legolas246

Arkadaşlar dün itibariyle 2010 fiat punto evo 1.4 multiair dynamic(esp paketli) satın almış bulunmaktayım. Zaten şimdi baktım son sayfada sormuşum nasıldır diye

Arkadaşlar aracın motorunu çok beğendim, 4000 devirden sonra hızlanmasının yanı sıra vites oranları kısa olduğu için bana alt devirleride gayet makul geldi . Hatta beklediğimin çok üstünde.

Araç ile alakalı sormak istediğim bir kaç soru var yardımcı olursanız sevinirim;

1 Aracın göğüs kısmında tomtom takılan bir yer var, onun yanında bir göz var. Bende o göz açılmıyor basıyorum açılmıyor. Başka bu problemle karşılaşan var mıdır ?

2 Start&Stop nasıl devreye giriyor teyp'in üstünde basıyorum yol bilgissayarında devrede diye uyarı veriyor ama kırmızı ışıkta felan araç kapanmıyor. Araç manuel vites.

3 Araca bluetooth ile telefon bağlayıp müzik dinlenebilir mi ? Nasıl yapabilirim.

4 Blue&me diye bir özellik var araç konuşuyor ama hiç kullanmadım. İşe yarar bir şey mi ?

5 Aracın teyp üzerinde yer alan ses açma kapama tuşu (tekeri) arızalı. Çok az dokunuyorsunuz aracın sesi bir anda maksimuma geliyor, sonra kısamıyorsunuz felan sadece direksiyondan kontrol etmek durumunda kalıyorum. Bunun tamirini nerde yaptırabilirim.

6 Araçta park sensörü var ama ses nerden geliyor mesafeyi nerde gösteriyor göremedim ?? ( çok kısık ses geliyor)

Bunlar dışında araç ile ilgili bilmem gereken bir şeyler varsa, söylerseniz memnun olurum.

Teşekkür ederim saygılar

1. soruyu kendim çözdüm, heralde yayında sorun var alttan kaldırılarak açılıyor.

3. bluetooth ile müzik dinlenmiyor, ama blue&me 'yi de çözdüm.

6. Bunuda çözdüm sesi açabildim

Start&stop ve teyp ile alakalı sorularımı cevaplarsanız memnun olurum.

Saygılar.

• quote:

quote:

Arkadaşlar dün itibariyle 2010 fiat punto evo 1.4 multiair dynamic(esp paketli) satın almış bulunmaktayım. Zaten şimdi baktım son sayfada sormuşum nasıldır diye

Teşekkür ederim saygılar

1. soruyu kendim çözdüm, heralde yayında sorun var alttan kaldırılarak açılıyor.

3. bluetooth ile müzik dinlenmiyor, ama blue&me 'yi de çözdüm.

6. Bunuda çözdüm sesi açabildim

Start&stop ve teyp ile alakalı sorularımı cevaplarsanız memnun olurum.

Saygılar.

Start stopun çalışması için belli şartlar var emniyet kemeri takılı olması motorun yeteri ısıya gelmesi gibi birde yanlış hatırlamıyorsam klima yüksek derecede çalışmayacak bu şartlar olmazsa çalışmıyor

• Legolas246 kullanıcısına yanıt
    Hocam araç kaç bindeydi, boyası filan var mıydı ve ne kadara aldınız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: RevivaL

Hocam araç kaç bindeydi, boyası filan var mıydı ve ne kadara aldınız ?

Hocam aracın sağ ön ve arka çamurluk değişmiş boyalı, km 34 binde idi. 27500'e aldım. Düz vites.
  • Abiler dün aracın eski sahibi bana mesaj atmış - aracın ön göğüs airbag yeri çatlak - . " .. bey ben araştırdım o çatlak punto evo'larda kronikmiş bende yeni öğrendim, kartaş servise götürün galiba yurtdışında ücretsiz değişiyormuş" dedi.

Böyle bir şey var mıdır ??? cumartesi servise gidip bilgi alacağım.

Arkadaşlar birde yukarıda yazdığım teyp sorununu nasıl çözebilirim. Tek can sıkıcı unsur şu an için o.

Onun dışında araç multiair dynamic. Ama cruise ccontrol yok, cruise kontrol orjinal kol ile taktırabilir miyim ?

Son olarak anladığım kadarıyla s&s öyle çok düzgün çalışmıyor . Kullanma klavuzunu okudum, 3 dakikadan sonra kapanır yazmışlar. 3 dk nedir yaa

Herkese saygılar.

• seymen57 S kullanıcısına yanıt
    Hocam kitapta 3 dakikadan sonra diyor. 3 dk trafikte nerde durulurki.
  • 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.