Şimdi Ara

FİAT PALİO YAKIT TÜKETİMİ HAKKINDA (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
58.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Son ölcümlerim 1.2 8v 2.74 den lpg aldim km de sehir ici 23 sehir disi 18 kurus yakti arabamin tek sevdigim yonu bu 1.4 kullanan bir arkadasda 2.56 dan lpg aldim diyor gectigimi hafta olcmus 30tl ile 80 km gitmis bilginize 1.4 ler cok yakiyor 2. El pazarlarında ve internette araba ilanlarinda en cok tutulan model diye geciyor fakat alakası yok kamu oyuna saygi ile duyurulur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende de 1.2 siena 75 hp 2001 model var

bir depo ile 520 km yapıyor. tüp yok benzinli
    şehir içi kullanımı 0.40 kr altına düşmedi şükür :)
    şehir dışına çıkınca 0.30 kr yakıyor.

araçta problem yok.
    yakıt 5 tl olur mu? olursa da böyle olur ...

Allah hükümete zeval vermesin...???
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanarslan82

Aracım : 2001 Palio Weekend 1.2 EL

Benzinde ne kadar yakıyor bilmiyorum benzinde pek kullan(a)madım LPG üzerinden miktarları söyleyeceğim. Bu gün itibariyle yaptığım ölçümde şehir içinde 20 tl lik lpg ile tam 112 km yol katettim. Ankara'da lpg şu anda 1860 tl. Ortalama 11 lt gaz etmiş. Parasal olarak ise km de 0.178 kuruş yakmış. Uzun yolda ise 2 hafta önceki yolculuğumda 56 lt lpg ile 820 km(100 km sabit hızla) yol katettim. 56x1860=104.160 tl tutmuş. O da km de 0.127 kuruşa tekamül ediyor.

maşallah rakamlar çok iyi
  • Arkadaşlar size çok çok net güncel rakamları yazıyorum. Bizde palio 1.2 16v go vardı birde yeni 1.2 8v aldık. İkside 2004 model (zaten go modeli sadece 2004 yılında üretilmiş). Size net yakıt miktarlarını veriyorum. Palio 1.2 16v go modeli ile bu ay başı uzun yolda 2.000 km yol yaptım. Uzun yolda lpg de 185 krş yaktı (lpg fiyatı 2.12). Bugun ise yeni aldığım 1.2 8v beni şok etti. Şehir içi 121 krş yaktı (lpg 2.16), hemde üzerinde atiker sıralı sistem var (brc, landirenzo falan değil). Yalnııızzzz bu aracı aldığımda buji, buji kabloları, hava filtresi, yağ filtresi, yağ v.s v.s v.s aklınıza ne geldiyseeee değiştirdik. Nasıl ölçtüğüme gelince hep babamın bir lafı var " Vay efendim 20 liraya 100 km yol yaptım falan böyle bir hesapla araçların ne yaktığı ölçülmez der. Eğer araba ne yaktı ölçüyüm diyorsan depoyu fullersin, kmyi sıfırlarsın ondan sonra belli km yaptıktan sonra yine depoyu fullersin, aldığın yakıt miktarı bölü km net sonucu bulursun" der. Yani ben depoyu fulledim, 176.5 km yol gittim ve tekrar fullediğimde 21,51 TL tüp aldı. Acaba bu araç benzin mi yaktı diye düşünecek olursanız. Benzine gelince 50 liralık almıştım gösterge çeyrek depoya gelmişti 10 gün geçti hala çeyrek depoda duruyor. Yani benzin de yakmadı araç. Performans olayı ise beni şaşırtan bir diğer nokta. Ben işten eve, evden işe gitmek için almıştım bu arabayı ama bakımlarını yaptırdıktan sonra araç tıpır tıpır oldu. Arabada 5 kişi olmadığı müddetçe bayır, düz demeden rahatlıkla gidebilirsiniz. Amaaaaa 500-600 kg lık insan biner ve yokuş çıkayım derseniz performans kaybını göze alın. Zaten bu aracı alacak olan kimsenin böyle bir düşüncesi olduğunu sanmıyorum. Bu aracı alacak arkadaşların beklentileri bir bmw, mercedes eşdeğeri araç değilse kesinnnnlllikle alabilirsiniz. Aldıktan sonra bana dua edersiniz. E tabi temiz araba bulmanız ve bulduğunuz arabaya her türlü bakımı yapmanız şartıyla. Mesela benim 1.2 8 v araba çok temiz değildi ama 1.000 tl masrafı göze alıp aldım aracı. Herşeyini yaptırdım mis gibi araba oldu. Soracağınız tüm soruları bu başlık altında yöneltebilirsiniz.
  • Merhaba Arkadaşlar,
    Bende 2 hafta önce 2004 model Fiat Palia 1.2 16 valf EL modeli araç aldım. (Benzinli)
    Ne kadar yaktığını denemek için depomu fulledim ve bir daha ki fullediğimde 190 km yol yapmışım.
    13,5 litre benzin aldı. [Litre benzin: 4,74 TL] , (13,5x4,74 = 64 TL)
    Km'de kuruş hesabı için : 64 TL / 190 km = 0,336 TL/km
    Daha önce benzinli araç kullanmadım ve yeni araç olduğu için sürekli hız testi yapıyorum biraz agresif kullanıyorum. Şehir içinde kullandım.
    İnanıyorum ki araca alıştıkça sanırım daha da az yakacaktır.

Araç ile ilgili hiç bir sıkıntım yok, Palio düşünenlere 16 valf modelini kesinlikle tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ucrmeli

Merhaba Arkadaşlar,
    Bende 2 hafta önce 2004 model Fiat Palia 1.2 16 valf EL modeli araç aldım. (Benzinli)
    Ne kadar yaktığını denemek için depomu fulledim ve bir daha ki fullediğimde 190 km yol yapmışım.
    13,5 litre benzin aldı. [Litre benzin: 4,74 TL] , (13,5x4,74 = 64 TL)
    Km'de kuruş hesabı için : 64 TL / 190 km = 0,336 TL/km
    Daha önce benzinli araç kullanmadım ve yeni araç olduğu için sürekli hız testi yapıyorum biraz agresif kullanıyorum. Şehir içinde kullandım.
    İnanıyorum ki araca alıştıkça sanırım daha da az yakacaktır.

Araç ile ilgili hiç bir sıkıntım yok, Palio düşünenlere 16 valf modelini kesinlikle tavsiye ederim.

Süper sonuç. 16 v de var bizde 8 v de var. Korkarak almıştım 8 v i. Ama 8 v alacaklarda ralliye katılamayacaksa gözleri kapalı alabilirler gerçekten iyi bir araç.
  • s.p86 S kullanıcısına yanıt
    merhaba,
    sizin aracınız otomatik mi? ben de palio otomatik almak üzereyim, ama 8 v mi 16 v mi bilmiyorum, nereden anlarım? yakıt tüketimini de bilmiyorum
  • Ruhsatta yazar 8v olanlar 60 beygir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mburak07 -- 6 Ağustos 2015; 23:34:55 >
  • zebetosu Z kullanıcısına yanıt
    Manuel bende ki araç. 8 v motorundan da belli olur, ruhsatında da yazar. Yakıtı ise gayet iyi.
  • bende 2004 model palio 1.2 8V var lpgli. şehir için 20-21 kuruş yakıyor. daha yüksek hiç çıkmadı. benzinli denemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leonidas26 -- 8 Ağustos 2015; 16:03:07 >
  • benimde 2004 palio go 1.2 16v aracım var ve en son verilere göre 0.27 krş. yakıyor. bana çok yakıyormuş gibi geliyor bu yüzden lpg taktırmayı düşünüyorum. ustaya sordum lpg takılırsa yakıt tüketimi 0,18 krş a düşer dedi. yılda 6-7 bin km yapıyorum lpg taktırsam değermi sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blade72 -- 11 Eylül 2015; 10:20:55 >
  • Palio weekend 1.2 el 2001 model aracımız var. Yakıt tüketimi 3 aylık ortalama süreçte 100 km'de 7 lt idi. Bu süreçte hem uzun yol hem de şehir içi kullandik.
    Uzun yolda 100 km'de 6 lt yakıyor. Şehir içi yaz mevsiminde klimalı kullandık ve max 9 lt yaktı. Klima olmadığı zamanlar 8 lt civarı şehir içi yakıt ortalaması var denebilir.

• 2003 model 1.2 8V palio var bende de. Kayserideyim LPG 2.50 TL. Evden Okula okuldav eve günlük yaklaşık 30 - 35 Kilometre yapıyorum. Yakıt da ortalama 21- 22 kuruş yakıyor. atiker LPG var. Fazla yakıyor diye düşünüyorum ama bir yandan da LPG çok pahalandı Normal mi sizce ?
  • Arkadaşlar merhaba konuyu hortlatacagim ama , öncelikle 2004 model araç sizce halen gideri varmıdır, Palio 1.2 el 16 v buldum birtane arabada eğer doğru ise boya yok denecek kadar az beyaz hiç solma yok, hiç tüp takilmamis, km 96.000 de ( açıkçası km orjinalmi killandim biraz ) 14 yaşında 96 binde olması acaba oynamami var sorusunu getirdi aklıma, bu konuda fikir verebilir misiniz, ayrıca fiyat 20 bin , bu arada 30 bine bir tane 207 var dizel 1.4 16 valf km 140 binde hem arada km farkı hem de 10 bin TL gibi bir fark var sizce nasıl bir yol izlemeliyim

• 2005 1.2 16V 75.000 km. orijinal. İzmir'de Fiat bayiinden 2010 da aldım 33.600 km. de idi. Az kullanıyoruz, aynı şekilde olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.