Şimdi Ara

..::: * FIAT FIORINO FAN CLUB * :::.. (36. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.219
Cevap
63
Favori
2.274.989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bende bugun sordum emo ya 25 bin diyolar.

bende şimdi vectra b kasa 98 gls 2000 cc motorlu araç var hep uzun yol gidiyorum. lpg li. ortalama 120-130 km hız ile 140 krş falan yakıo. Litre hesabı söylersek 8-8.5 lt yakıo lpg olarak.

İşyerim evime 40 km. Her gün en az 120 km yol yaparım. Vectranın yol tutuşuna hastayım ama caddy olsun fio olsun bagaj, yüksek tavan cazibesi VE tip olarak çok hoşuma gider. yalnız sorularım olacak?

1) YOL TUTUŞU NASI?
    2) UZUN YOLDA YOL SESİ NE KADAR?
    3) YAKIT TÜKETİMİ

OLARAK FİO NASILDIR?
  • balıkesir karahallılar 25750 emotion fiyatıı bugün sordumm , çok fena yaa biz pahalı aldık valla bekleyemedik
  • kavkazetz arkadaşım ben bir çok marka araba kullandım bu fiyatlara bu kalitede sıfır araba yok diyebilirim fiolar hem dış hem iç tasarımı çok başarılı ve konforlu ben aralık ayında turuncu otomatik emotion aldım renk turuncu kesinlikle turuncu tavsiye ediyorum inanılmaz etkileyici arabanın yanına her geldiğimde özellikle sabahları uykum tamamen açılıyor hadi atla uçalım der gibi çok atak vede kıvrak ben çok memnunum. fiatın 1.3 motoruyla opelin 1.3 ü arsında dağlar kadar fark var turbo devreye girince koltuğa doğru sırtını sallıyo valla yüklüyken de ne bayır dinliyor ne başka bir şey 190 tork özelliği var çok başarılı. 25000e çok iyi fiyat vermişler kaçmaz stoklar eriyince bu fiyatlara bulamayabilirsiniz kaçırmayın derim
    quote:

Orjinalden alıntı: kavkazets

Arkadaşlar Bursa'da bana fio emo'yu 25000 rakam verdiler bugün,hastayım görünüşüne ama motorun 1.3 olması beni tedirgin ediyor.Çünkü çalıştığım şirkette 1.3 Opel Combo City kullanıyorum ve arabaya 3-4 kişi bindiğimizde araba resmen "cırmalıyor" .Araba çekmiyor! Daha önce Kangoo kullandım 2 yıl ve Kangoo'da böyle bir problem olmadı hiç ama Combo berbat ve Fio da 1.3 motor olduğu için tedirgin ediyor beni.
    İkinci konu da,ben hayatta Tofaş-Fiat araba almam diyordum,yerli malı diye kalitesiz olduğunu düşünüyordum ama bakıyorum herkes Linea olsun Fiorino olsun alıyor,demek ki iyi diyorum...
    Son olarak bu arabaya fıstık yeşili mi,turuncu mu,siyah mı yoksa gri mi daha çok yakışır karar veremedim.

Beni bu 3 konuda aydınlatırsanız çok memnun olurum...

Selamlar

• beyler herkeze tavsiye ediyorum yan hava yastıklarınızı kapatmayın. benim bir yakınımın hayatını kurtardı bu yan hava yastıklar şehir içinde yola çıkarken bir jip tam şöför kapısına çarptı ve yastık açıldı burnu bile kanamadı yastık olmasaydı kafayı direk çarpıyordu bu arabaya o kadar para veriyorsunuz nimetlerinden faydalanın derim boşa masraf olmasın diye canınızdan olmayın kaza geliyorum demez kazanın ufakmı büyükmü olacağını kestirebiliyorsanın kapatın yastıklarını kazasıs sürüşler..
  • 1. yol tutuşu iyi ama emotion modeli olacak çunku diğer fiorinolara göre büyük jant ve uygun lastik var

2. uzun yolda yolseside uygun lastik olduğu sürece çok başarılı sadece sabah motor soğukken ses biraz fazla çıkıyor ısınınca dizel olduğunu bile anlamıyorsun.

3yakıt tüketimi benim aracın 3800kmde istanbul trafiğinde km de 170 180 krş yakıyor ama ciddi trafiğe giriyorum
    tabi bunlar benim görüşlerim.
    quote:

Orjinalden alıntı: ecz_mel

arkadaşlar bende bugun sordum emo ya 25 bin diyolar.

bende şimdi vectra b kasa 98 gls 2000 cc motorlu araç var hep uzun yol gidiyorum. lpg li. ortalama 120-130 km hız ile 140 krş falan yakıo. Litre hesabı söylersek 8-8.5 lt yakıo lpg olarak.

İşyerim evime 40 km. Her gün en az 120 km yol yaparım. Vectranın yol tutuşuna hastayım ama caddy olsun fio olsun bagaj, yüksek tavan cazibesi VE tip olarak çok hoşuma gider. yalnız sorularım olacak?

1) YOL TUTUŞU NASI?
    3) YAKIT TÜKETİMİ

OLARAK FİO NASILDIR?

• arkadaşlar fiorinodan bahsediyoruz bu araç hem kasası ile hem motoru ile ödüllü bir araç

kalitesini tartışmam bile

yakıt konusunda zaten ödüllü multi jet motoru var sınıfının en az yakan aracıdır

yalnız ben pejoda kullandım pejonun boyası biraz daha dayanıklı fio biraz dayanıksız gibi geldi bide araç genel olarakta

nazik bi araç hakkaride pejoyla dağ taş dolaştım banamısın demedi gerçi partnerin adventure modeli idi arazi

için üretilmiş bi araçtı,

yinede fio biraz nazik geldi mesela ön tamponumda ufak taş izleri başladı bile ve moralim biraz bozuldu açıkçsı

şimdi siz taşa boya nasıl dayansın diceksiniz ama aynı yolu pejoyla da fioylada gittim pejoda hiç taş izi yok fioda biraz biraz var

ancak yol tutuş mükemmel 170 km de yer resmen yapışıyor şimdilik tek şikayetim boyası

• 1. yol tutuşu iyi ama emotion modeli olacak çunku diğer fiorinolara göre büyük jant ve uygun lastik var

2. uzun yolda yolseside uygun lastik olduğu sürece çok başarılı sadece sabah motor soğukken ses biraz fazla çıkıyor ısınınca dizel olduğunu bile anlamıyorsun.

3yakıt tüketimi benim aracın 3800kmde istanbul trafiğinde km de 170 180 krş yakıyor ama ciddi trafiğe giriyorum
    tabi bunlar benim görüşlerim.
    quote:

Orjinalden alıntı: ecz_mel

arkadaşlar bende bugun sordum emo ya 25 bin diyolar.

1) YOL TUTUŞU NASI?
    3) YAKIT TÜKETİMİ

OLARAK FİO NASILDIR?

• Sayın Artpoint ve Polatz...

Yorumlarınız bana ışık tuttu,çok teşekkür ederim.Geçen aylara göre fiyatı düşmüş olsa da 25000 tl de az para değil,sonuçta bu parayı bi kere verecez bu yüzden 1.3 motor olması beni korkutuyordu ama dediğiniz gibiyse kesin alırım.Elbette test sürüşü yapacam ama %95 siparişi 2 gün içinde verecem.Fakat bugün sipariş verseniz Nisan başına ancak elinizde olur araba diyorlar , bunun sebebi nedir anlamadım ama çok da önemli değil.
    Aklımda kalan son sıkıntı,Fiatlarda iç koltuk ve plastik aksaamın yurtiçi üretimi olan da varmış yurtdışı olan da ve kalite çok farkediyo diyorlar.Peki bunu nereden bilecez,yani ben sipariş verdiğimde aracımın içi Türkiyede mi yapılacak yoksa dışarda mı? Bilginiz var mı bu konuda? Bugün satış danışmanı bu konu ile ilgili olarak bana dönüş yapacaktı ama aramadılar,benim de aklımda şüphe kaldı...

• .....multijet.....

kapıştığım doblo büyük ihtimal 1.3tü yoksa 1.9 uyla kapışmak mümkün değil sonuçta biri 1.3 biri 1.9
  • quote:

Sayın Artpoint ve Polatz...

Yorumlarınız bana ışık tuttu,çok teşekkür ederim.Geçen aylara göre fiyatı düşmüş olsa da 25000 tl de az para değil,sonuçta bu parayı bi kere verecez bu yüzden 1.3 motor olması beni korkutuyordu ama dediğiniz gibiyse kesin alırım.Elbette test sürüşü yapacam ama %95 siparişi 2 gün içinde verecem.Fakat bugün sipariş verseniz Nisan başına ancak elinizde olur araba diyorlar , bunun sebebi nedir anlamadım ama çok da önemli değil.
    Aklımda kalan son sıkıntı,Fiatlarda iç koltuk ve plastik aksaamın yurtiçi üretimi olan da varmış yurtdışı olan da ve kalite çok farkediyo diyorlar.Peki bunu nereden bilecez,yani ben sipariş verdiğimde aracımın içi Türkiyede mi yapılacak yoksa dışarda mı? Bilginiz var mı bu konuda? Bugün satış danışmanı bu konu ile ilgili olarak bana dönüş yapacaktı ama aramadılar,benim de aklımda şüphe kaldı...

arkadaşım fiorino herşeyi ile bursadaki fabrikada üretiliyor ve tüm dünyaya ihal ediliyor

yani tümü ile tüm parçaları yerlidir senin dediğin imkansız bişey için rahat olsun

fiat sana başka fio bana başka fio satacak bi firma değildir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ORPHEUSMÜZİK -- 17 Mart 2009; 17:44:08 >

• İç plastik parçalar ve koltuklar hepsi bursada bir firmada yapılıyor...Yani tofaşa dışarıdan koltuk falan gelmiyor hepsini Bursa da bir fabrika yapıyor....1.3 motor fiorinoda, doblo gibi değil daha atak ve seri..
    quote:

Sayın Artpoint ve Polatz...

• Arkadaşlar Fiat sitesini güncelleiyor, ticari araçları güncellemiş binek araçlar güncelleniyor.

Fiorino Combi Dynamic + opsiyonlarla birlikte 25540 TL anahtar teslim
    Fiorino Combi Emition + opsiyonlarla birlikte 25750 TL anahtar teslim
    Fiorinolar için otomatik vites opsiyon fiyatı 1840 TL

Doblo Combi Safeline + opsiyonlarla birlikte 25190 TL anahtar teslim
    Doblo Premio + opsiyonlarla birlikte 26460 TL anahtar teslim

Araçların hepsi 1.3 Multijettir.

Fio'daki tercihim Emition..

Verdiğim iki Doblo örneğinde Premio daha pahalı farkları ise alaşım jant, dış tasarımda krom renk ve iç tasarımda çift renk farkı mevcut. Sizce hangisi tercih edilmeli?

Fiat almanın tam zamanı
  • arkadaşlar yeni fiyatlar gerçekten insanı heycanlandırıyor.
    FIORINO COMBI 1.3 MJET DYNAMIC 23.600
    FIORINO COMBI 1.3 MJET EMOTION 24.910
  • ötvden önce emotion otomatik modeline 29 fiyat vermişlerdi. Şuan ne kadar indirmeleri gerek bana ?
  • Arkadaşlar selamlar,

Biz 9.3.2009 tarihinde dr. indirmi ile birlikte 26.000 tl ye, 1000 tl kapora vererekten bayiimizle anlaşmıştık ,
    arabamızı beklerken ÖTV indirimi geldi ,
    halâ arabamızın gelmesini bekliyoruz ve bugün bayii aradık arabamız geldimi diye ve sevindirici bi haber, satış sorumlumuz dediki araba gelmedi amaaaaaa,
    fatura kesilmediği için sizde ÖTV indiriminden yararlanıyorsunuz dedi ve biz sevindik tabiiki,herhalde bizim emo dr. indirimi ile birlikte ya 24000 belkide daha aşağıları olur diye düşünüyorum.
    Burdan Aydın bayii Poyraz otomotive bu ahlâklı tutumları için ve fair alış verişden dolasıyısı çok teşekkür ediyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi g.m.y. -- 18 Mart 2009; 1:08:40 >
  • ula biz 26ya aldık kazk yedik laa
  • Valla biz uçurumun kıyısından döndük gibi oldu.
  • arkdaslar mrb..bende bugün aldım fiomu...sizin sayenizde tabikide.gercekten yorumlarınız beni cok etkiledi..ve hiç düşünmeden gittim aldım...cok güzel araba yapmışlar gercekten...şiddetle herkese tavsiye ederim..fiorino emotion modelini anahtar teslim pazarlık..ötv indiriimi ve fiat indirimiyle birlikte...23.500 liraya bence cok iyi fiyata aldım...bence araba almanın tam zamanıdır arkdaslar..tabikide fiorino almanın:D.
    tsk ederim hepinize.
    ii çalışmalar.
    görüşmek üzere...
  • karakule48
    arkadaşım doğrumu söylüyorsun emotion modeli dedin. bende bugün telefonla fiyat istedim daynamik olanına 23600 çektiler bana
    sen emotiona aynı fiyat diyorsun bu kayserililer çok kazıkçı gerçekten en iyisi çevre illerden araştırmak

Daynamik modeli düşünüyorum arkadaşlar karakule 48 arkadaşım rica etsem benim için daynamik modelinin fiyatını alırmısın birde adres telefon var ise galerinin sana zahmet bekliyorum
  • izmir-birmottan fiyat alabilirsin..ama cok dişli bir pazarlık yaptım söylüyüm:Dorası bu kdar dior dedim burası bu kdar diom dedim..öle en son 23.500 tl ye izmir-birmotla anlaştık..sende kendin ara fiyat iste...güzel indirim yapıolar..
  • 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.