Şimdi Ara

Feynman Fizik Dersleri/Alfa Yayınları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
3
Favori
4.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar nobel ödüllü richard feynman'ın caltech üniversitesinde verdiği fizik derslerinin kitapları türkçeye çevrildi fizikten nefret edenler fiziği sevmeyenler için bu kitap bir başlangıç olabilir içinde test falan yok sadece işin mantığını anlatıyor daha sonra formül faslına geçiyor bende şimdilik 1.kitabı olan mekanik,ışınım ve ısı kitabı var ve feynman hakkaten şov yapıyor fiziği o kadar basite indiriyor ki basitmiş yahu diyebiliyorsunuz almanızı şiddetle tavsiye ederim
     Feynman Fizik Dersleri/Alfa Yayınları Feynman Fizik Dersleri/Alfa Yayınları

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• muhteşem bir kaynağa benziyor, feynmann işin felsefesini de ele almıştır. listeye alıyorum teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-73A8A7D1E -- 2 Ocak 2017; 18:11:25 >
  • Rica ederim :)

• Kesinlikle almam lazım. Teşekkürler.
  • Rica ederim
  • Merhaba, kitaplar çok ilgimi çekti. Birkaç sayfa paylaşabilir misin kitapların her birinden ona göre sipariş edeceğim.

Teşekkürler!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ftkonline -- 6 Mart 2017; 2:59:41 >
  • kitapçıda inceledim biraz anlatımı çok güzel ama o kadar sayfa yazı çok fazla ve bu biraz canınızı sıkabilir modelleme şekille gösterme pek fazla yok yani
  • Hiç fizik bilgisi olmayan bu kitaptan yarar sağlar mı? Gerektirdiği matematiğin var olduğunu da sayarsak.

• 6 kolay parça ve 6 zor parçayı okudum. Sınıftan birinde de görmüştüm kitabı olimpiyatçı arkadaşta. Alırsam yorumlarımı yazarım. Hawking ve feynman kitapları epey güzel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3EBADE74A -- 20 Nisan 2017; 0:35:8 >
  • Turkiyede son yillardaki en olumlu sey Alfa kitaptir
    Bu adamlar parti Kursun oy veririm

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: genel adam

Hiç fizik bilgisi olmayan bu kitaptan yarar sağlar mı? Gerektirdiği matematiğin var olduğunu da sayarsak.

Şimdi fiziği ne istediğine göre değişir.Geçen fizik sınavından çıkan bir arkadaşım bana sitem ediyor " o kadar övdüğün kitaptan çalıştım yine de boş kağıt verdim " yahu dedim bu kitap sınava çalışılacak bi kitap değil ki sınav için mis gibi serway var al çalış sorularını çöz sınavı geç şimdi kitapta mantık şu yani feynman için mantık şu fiziği basite indirgeyerek anlatması bundan kastım ne meselâ enerjiyi anlatırken "çocuğun annesi oyuncakları tek tek dışarı çıkarır " hikayesi var enerjiyi ordan anlatıyor yani feynman matematiğe çok girmiyor mantığını anlatıyor formüllerini söylüyor kısacası fizik ufkunu ciddi anlamda arttırıyor :)

• errorman_cem kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle serinin 3 cildinide çıkardılar ya helal olsun valla

• quote:

Orijinalden alıntı: azadi30

quote:

Orijinalden alıntı: genel adam

Hiç fizik bilgisi olmayan bu kitaptan yarar sağlar mı? Gerektirdiği matematiğin var olduğunu da sayarsak.

Şimdi fiziği ne istediğine göre değişir.Geçen fizik sınavından çıkan bir arkadaşım bana sitem ediyor " o kadar övdüğün kitaptan çalıştım yine de boş kağıt verdim " yahu dedim bu kitap sınava çalışılacak bi kitap değil ki sınav için mis gibi serway var al çalış sorularını çöz sınavı geç şimdi kitapta mantık şu yani feynman için mantık şu fiziği basite indirgeyerek anlatması bundan kastım ne meselâ enerjiyi anlatırken "çocuğun annesi oyuncakları tek tek dışarı çıkarır " hikayesi var enerjiyi ordan anlatıyor yani feynman matematiğe çok girmiyor mantığını anlatıyor formüllerini söylüyor kısacası fizik ufkunu ciddi anlamda arttırıyor :)

Kitabın içeriği hakkında bilgim var sağolun hocam yine de.

Benim sormak istediğim örneğin 9. Sınıf Fizik'te, fizikle ilgili bazı kavramlar öğreniyoruz. İvme, skaler, vektörel ya da enerji gibi. Ben bu kavramların hiç birini tam olarak hatırlamıyorum. Yani fizik bilgim neredeyse 0 desem yeridir. İşte benim gibi birinin bu kitaba başlaması uygun mu yoksa bir fizik temeli istiyor mu?

Sınav odaklı bir amacım yok.

• Tam size göre :)

•  Feynman Fizik Dersleri/Alfa Yayınları

Evet arkadaşlar konu anlatımlarından sonra şimdide feynman'ın hazırlamış olduğu soruların kitabı çıktı siparişi az önce verdim elime geçince daha net bilgi paylaşırım

• azadi30 kullanıcısına yanıt
    Bekliyoruz hoca

• Güzel bir kitaptır gerçekten
  • Kitabı az önce elime aldım açık mavi kapaktan dolayı mıdır bilmem ama kitap kapağı tasarımı çok güzel olmuş tabi feynman ve fizik olunca kapak tasarımı sayfa yapısından çok kitabın içeriği önemli kitap alıştırmaları çok kaliteli elime alır almaz soruların yapısına baktım beklediğim gibi bir düzenle karşılaştım önce ispatlar daha sonra işin teorik kısmıyla ilgili sorular şunu belirtmekte fayda var bazı sorular çok zor gerçekten :) sözün özü dolabımda bu serinin ilk 2 kitabı vardı bunu da aldım eğer fizikte yandala başlarsam da 3.cildinide almayı düşünüyorum başlamasam da alırım oturur kuantum çözerim ne olacak herşey diplomamı :)

• azadi30 kullanıcısına yanıt
    Alfa yayınları diyince akan sular durur

• Fizik ile aram -her ne kadar formülleri unutmuş olsam da- iyidir. Bu sene YKS'ye tekrar girme niyetindeyim. Fizik kaynak kitabı aramaktayım. Bu kitap YKS fizik için kaynak olabilir mi?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.