Şimdi Ara

Ferhat Yıldız' ın kitabıyla eğitime başlıyorum, aşama aşama yazacağım. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
7
Favori
50.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-2C39A73B0

Bu mesaj silindi.
    Ben önce İngilizce sonra Fransızca kitabını aldım, ikisininde çok faydasını gördüm, ancak...

Sürekli ve her gün aynı kitabı okumak hem sıkıcı hemde anlamsız geldiği için ben bu kitapları yardımcı olarak kullanıyorum, şu anda Paris'te yaşıyorum, Ferhat Yıldız'ın Fransızca kitabı Paris'te Fransızca konuşmak için bana ancak yardımcı olur, sadece bu kitap sayesinde sosyal hayatımi idame ettiremem!

Çünkü günlük konuşma kalıpları çok farklı ve çeşitli. Kitap sadece yardımcı olur ancak yeterince konuşup dinlemezsen, kısaca o dili bilen insanlarla iletişim halinde olmazsan o dili öğrenmen çok zor, bak imkansız demiyorum, belki öğrenen vardır.

Ben YouTube daki Türk ve Fransız öğretmenlerden Türkçe ve Fransızca derslerle, çeşitli telefon uygulamaları ile ve bu tarz kitaplardan okuyarak öğreniyorum.

Ferhat Yıldız'ın kitapları az sayıda gramer ve sonra cümle kurma üzerine kurulu, klâsik dersler şeklinde gitmiyor, yani ilk başta özneler ve rakamlar ve renkler sonra aşama aşama konuşma olarak gitmiyor, direk günlük hayattaki cümle kalıpları ile başlayıp arada gramer bilgisi veriliyor.

Bu kitap sihirli bir değnek değil, size bir dilin genel kural ve cümlelerini öğretir ancak bir dili bu şekilde konuşmanız mümkün değildir.

Ben İngilizce kitabı sayesinde okuduğum İngilizce kelime ve cümlelerin %80 nini anlıyorum, ancak pratik yapmadığım için konuşamıyorum, ancak Fransızca dinleme ve diyalog kurabildigim için fransizcam şu anda daha iyi. Sadece kitapla olmaz, ben Oxford yayınlarının kitaplarını aldım hiç bir yararını görmedim, o kitaplardansa Ferhat Yıldız'ın kitapları çok daha faydalı, zaten o tarz kitaplar öğrenciler için değil öğretmenler için yazılmış...

Sonuç olarak: sadece Ferhat Yıldız kitapları ile ben dil öğrenemedim, çünkü sürekli aynı kitabı aylarca okumanın benim için imkanı ve anlamı kalmıyor, en fazla 2-3 ay diyelim sonrasında insan bunaliyor. Ancak mesela 8 aydır Fransızca kitabını okuyorum çünkü çok çeşitli kaynaklardan öğrendiğim için sikilmiyorum ve sorun olmuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hiç bir seviyeye! Sadece bu kitapla anlayamazsın vede konuşamazsın, kitapta her seviyeden konu var ama bir dili sadece okuyarak vede tekrar ederek ben öğrenemedim, sizinde öğrenebileceğinizi sanmıyorum. Bu kitap tek başına dil ogrenebileceginiz bir kitap değil, hiç bir kitap değil, kitabı alın ve diğer kaynaklarla birlikte çalışın.

• Wi Fi kullanıcısına yanıt
    Hocam Oxford yayınlarının hangi kitaplarını aldınız? New Headway mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayalperest44 -- 26 Nisan 2019; 23:30:52 >
  • Hatırlamıyorum

• quote:

Bu mesaj silindi.
    Selamlar üstad,

Ağzınıza sağlık, ancak eksik söylemişsiniz.

ÇÖP'ün bile bir değeri var, o KİTAP Allahın belası bir UCUBE.

O kitapla İngilizce öğreneceğini sanan varsa hala, BEYNİNİN fişini çekmiş ve BİTKİSEL HAYATA girmiştir.

o Kitaba güveneceğinize, bırakın İNGİLİZCE öğrenmeyin..

Hala bu adamı destekleyen insanlar olduğunu gördükçe İYİ ki okumuş ve CAHİL kalmamışın diyorum.

En azından BEYNİMİ kullanabiliyorum, bazıları gibi BEYNİMİ başkasına kiraya verip beyinsiz olarak gezmiyorum.

Bazılarının canı yanmadan sanırım gerçekleri anlamayacaklar..

Selamlar Hürmetler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oxford English -- 27 Nisan 2019; 22:41:30 >
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    Ferhat Y. denen adamın kitabıyla İngilizce öğreneceğini sananlar tam bir yanlış içerisinde.

O adamın İngilizce bilgisi yokken hangi bilgiyle insanlara İngilizce öğretmeye çalışıyor ve bizim halkımız buna nasıl inanıyor.

Ferhat denen adam bildiğin pazarlamacı.

Bırak İngilizce bilmeyi doğru dürüst Türkçe'yi bile bilmeyen dil cahili birisi.

Daha da açık yazmamı ister misin..
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    Tabi ki üstad,

Nasıl arzu edersen.

Zaman senin, para senin, göz nuru senin.

Allah kolaylık versin.

Ama şuna emin ol ki yolumuz yine kesişecek seninle, bu konuyla alakalı.

Görecek ve şahit olacaksın.

Selamlar hürmetler
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    ÜSTADIM,

Bazı şeyler vardır ki, zaman emek göznuru harcanmadan KAZANILMAZ.

Size yapmayın desem de SİZ karar vermişsiniz, ve deneyip tecrübe edip ne kadar haklı olduğumu yaşayarak göreceksiniz.

Lütfen değerli zamanınızı o benim deyimimle ucube kitaba harcayın ve pişman olun.

Pişmanlık da öğreticidir.

Ferhat denen arkadaşın kitabına nasıl ulaşabileceğinizi aslında biliyorum, hatta bir kopyasını da incelemek için ben bulmuştum ANCAK o kötülüğü yapıp sizin o kitaba ulaşmanıza yardımcı olmayacağım.

Yine de sizi koruyacağım.

Diyorum ya, yolumuz yine çakışacak sizinle, ve bana şuan demediğiniz o kelimeleri yazarak söyleyeceksiniz.

O adamın kitabıyla, videolarıyla KALİTELİ İngilizce öğrendim diyen olursa ben ne derseniz yapmaya hazırım, söz veriyorum.

Hocam maalesef haklıymışsınız, lütfen biran önce deneyin ve tecrübelerinizi paylaşın bizimle, sabırsızlıkla bekliyorum.

Daha kitabı okumadan ilk zorluğu ben söyleyeyim ve bu zorluğu nasıl aşacağınızı sorayım.

İngilizce kelimeleri hangi kurala ve neye göre telaffuz edeceksiniz :)

Selamlar Hürmetler.

• quote:

Bu mesaj silindi.
    Üstadım,

Bakınız dil öğrenmek öyle bir şey ki, anlamıyorum dediğiniz anca dahi neyi anlamadığınızı biliyor ve söylüyorsunuz.

Peki neden eksik olduğunuzu düşündüğünüz bölümleri geliştirmiyorsunuz.

Madem tüm hocalardan, okullardan, kitaplardan bir şeyler öğrenemediniz NEDEN kendi başınıza öğrenmediniz, belki de en iyisi bu.

Ayrıca Yabancı Dil öğrenirken eğer anadil seviyesinde öğrenmeyecekseniz sizlerin bir referans dile ve başka birisi tarafından anlatıma ihtiyacınız var.

Belki bugüne kadar doğru öğretmenle karşılaşmadınız, belki nasip olmadı.

Mesela benimle hiç İngilizce çalıştınız mı, bu da bir şans ama siz benden uzak ben sizden.

Demek ki bazan nasip olmuyor.

Ama eğer ufacık da olsa bir tavsiye isterseniz, youtube'da önünüze gelen ve adına hoca diyen insanlara güvenmeyin.

Bahsettiğiniz EMRAH hoca denen adamı çok çok çok iyi tanıyorum, videolarının altına yazdığım yorumları SİLDİ. İnsanları yanlış yönlendiriyorsun dedim sana ne SEN DE yap o zaman dedi.

Eğer yorumları isterseniz BENİM profilimde duruyor kopyalar buraya yapıştırırım.

O zaman si zde görürüsünüz.

Lütfen kendinize eziyet etmeyin, ferhat denen adama zaman harcamak insanlık adına GÜNAH. Ona harcayacağınız zamanı kendiniz için güzel şeyler yaparak geçirin.

Eğer elimizden bir şey gelirse memnuniyetle yardıma hazırım.

Hürmetler..

• Hocam selamın aleyküm merhabalar.. açıkçası yazdıklarınızı takip ediyorum ama bir türlü çalışmaya geçemedim.. Daha önceden de denemiş fakat sonuç alamadığımız için ben ve benim gibiler adına ön bir başlangıç olarak facebook da bi grup olsa ve canlı yayında vermek istediklerinizi anlatsanız süper olur .. çünkü maddi durumu olan var olmayan var gelebilecek var gelemeyecek var vs.. Ama canlı yayında herkes istediğini almış olacaktır diye düşünüyorum saygılar

• Tabi bu grubu kurarken sizin istediğiniz günlerde ve saatte canlı yayında olacağını ayrıca gerek kelime dil bilgisi vs gerekli olan yerlere nasıl çalışma yapmamız gerektiğini açıklamanız bizler için faydalı olacaktır.. Tabi son karar sizindir hocam selametle..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozgur2834 -- 28 Nisan 2019; 1:18:31 >
  • oxford kitapları bana göre bana uygun değil. çünkü tamamıyla ingilizce ve nerede ne var, ne nedir bilemiyorum. kitaba bakınca gözüm korkuyor. benim kendi öğrenme yöntemim var (-ki bence herkesin keşfedilmeyi bekleyen bir yöntemi var.) yaptığım yöntemle ispanyolca konuşmayı 1-1,5 sene için içinde gayet iyi seviyelere getirdim. şimdi aynı yöntemle ingilizceye başlayacağım. eğer tutarsa yöntem tesadüf değil gerçekten işlevsel diyebilirim kendi adıma.
    fakat ben oxford hocamıza katılıyorum. ferhat yıldız'ın kitaplarıyla ingilizce değil, türkçe bile öğrenilmez. size şunu deyim komple o kitabı ezberleyin yine konuşamazsınız. hiç kimse o kadar günde 2-3 defa o kitabı tekrar edemez. yok şöyle oku geç aklında kalır, böyle yap zihnine girer, sora direk öğrenirsin vs. bunlar tamamıyla hikaye. şimdi birde ünlüleri çıkartıp reklam yapıyor gerçekten aklım almıyor. bir gerçek var ki bu adam çok iyi bir manipülasyoncu ve ikna kabiliyeti yüksek birisi. youtubede ücretsiz ders yapacağım dedi bir kızı çıkarttı(ismi lazım değil) kız 100 kelime öğrenemedi, konuşamadı. ama kendisi ara verdik dedi seriyi kapattı. Benim düşüncem bu adam para kaptırmayın. 150 tl o kitaplara verilmez. demedi demeyin. parayı geçtim umudunuza yazık eder başlamadan bırakırsınız dil öğrenme yolculuğunuzu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ozgur2834

Tabi bu grubu kurarken sizin istediğiniz günlerde ve saatte canlı yayında olacağını ayrıca gerek kelime dil bilgisi vs gerekli olan yerlere nasıl çalışma yapmamız gerektiğini açıklamanız bizler için faydalı olacaktır.. Tabi son karar sizindir hocam selametle..
    Üstad Merhabalar,

Sosyal medyada herhangi bir sistemde KAPALI grup kurup birkaç kişiye ulaşmak ÇOK KOLAY..

Ancak ilk yazımda da bahsettiğim gibi, bizim İNGİLİZCE öğrenmek isteyen tüm insanları bilgilendirmemiz ve onları kandıranlardan kurtarmamız gerekiyor.

Bunun için zaten ilk GİRİŞİMİ yaptım, az daha sabret.

Önce herkesi bu dertten bir kurtaralım, sizi kandıranların İPLİĞİNİ pazara bir çıkaralım, ondan sonra canlı yayın falan gerekiyorsa onu da yaparız.

Öncelik insanlarımızı İNGİLİZCE konusunda bilgilendirmek, yanlıştan kurtarmak, onları kandıranları tanımalarını sağlamak sonra da KALİTELİ, NİTELİKLİ İngilizce öğrenmelerine yardımcı olmak.

Hiç merak etme, az daha sabret..

Eğer illaki bana yardımcı olmak istersen, Profesyonelce video çekebileceğim ve bunları yayımlamama yardımcı olacak (ücreti karşılı) bir referans söyle ki işlemler daha da hızlansın.

Selamlar Hürmetler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oxford English -- 29 Nisan 2019; 12:53:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: RauLgs21

oxford kitapları bana göre bana uygun değil. çünkü tamamıyla ingilizce ve nerede ne var, ne nedir bilemiyorum. kitaba bakınca gözüm korkuyor. benim kendi öğrenme yöntemim var (-ki bence herkesin keşfedilmeyi bekleyen bir yöntemi var.) yaptığım yöntemle ispanyolca konuşmayı 1-1,5 sene için içinde gayet iyi seviyelere getirdim. şimdi aynı yöntemle ingilizceye başlayacağım. eğer tutarsa yöntem tesadüf değil gerçekten işlevsel diyebilirim kendi adıma.
    fakat ben oxford hocamıza katılıyorum. ferhat yıldız'ın kitaplarıyla ingilizce değil, türkçe bile öğrenilmez. size şunu deyim komple o kitabı ezberleyin yine konuşamazsınız. hiç kimse o kadar günde 2-3 defa o kitabı tekrar edemez. yok şöyle oku geç aklında kalır, böyle yap zihnine girer, sora direk öğrenirsin vs. bunlar tamamıyla hikaye. şimdi birde ünlüleri çıkartıp reklam yapıyor gerçekten aklım almıyor. bir gerçek var ki bu adam çok iyi bir manipülasyoncu ve ikna kabiliyeti yüksek birisi. youtubede ücretsiz ders yapacağım dedi bir kızı çıkarttı(ismi lazım değil) kız 100 kelime öğrenemedi, konuşamadı. ama kendisi ara verdik dedi seriyi kapattı. Benim düşüncem bu adam para kaptırmayın. 150 tl o kitaplara verilmez. demedi demeyin. parayı geçtim umudunuza yazık eder başlamadan bırakırsınız dil öğrenme yolculuğunuzu.
    Sevgili Raul..

Ağzına sağlık, bundan daha iyi nasıl anlatılırdı ferhat denen herifin KİTAPlarının ÇÖP OLDUĞU..

KALİTELİ, NİTELİKLİ İngilizce öğrenmek gerçekten tek başına yapılabilecek bir şey değil, vallahi ve billahi.

İnsanın İNGİLİZCE öğrenirken kendisini yönlendirecek, kaliteli bilgi ve beceriye sahip bir öğretmene, lider'e, yol gösterene ihtiyacı var.

Her şeyi ile İngilizce hakkında donanımlı birisi ile çalıştığında, 3-4-5.. 25 senede öğreneceğin KALİTELİ ingilizce'yi 1 senede bilemedin 2 senede öğrenirsin.

Ve üstelik öğrendiğin İngilizce ile her nerede olursan ol SAYGI GÖRÜRSÜN, kaliteli, Nitelikli İngilizce her yerde sana bütün KAPILARI ARDINA KADAR AÇAR..

Samimi söylüyorum, çöp İngilizce öğreneceğine hiç öğrenme, bırak beynin temiz kalsın, en azından boş yere eziyet etmemiş olursun kendine.

ÇÖP İNGİLİZCE öğrenip hiç bir yerde işine yaramadıktan sonra NEYE yarıyor senin İngilizce öğrenmek için okadar sarfettiğin çabalar, GÜNAH değil mi,
    EMEK harcıyorsun,
    göz nuru harcıyorsun,
    zaman harcıyorsun,
    para harcıyorsun,
    sevdiklerinden uzak kalıyorsun,
    ve en önemlisi KANDIRILIYORSUN.

Hala boşa harcayacak zamanları, paraları varsa bu insanların, kendilerini kandırmaya devam etsinler, ZATEN ONLARI KANDIRAN GÖNÜLLÜ birileri Youtube'da var.

Selamlar Hürmetler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oxford English -- 29 Nisan 2019; 13:52:45 >

• quote:

Bu mesaj silindi.
    ÜSTADIM,

Merhabalar, Nasılsınız..

Söze şöyle başlasam daha iyi olur sanırım.

Arabalardan anlamayan birisi gelip size dese ki, bana bir araç tavsiye eder misin, almak istiyorum.

Sizin tavsiyeniz ne olur?

Tavsiyeniz ancak şu olabilir;
    Bildiğiniz, kullandığınız yada tecrübe ettiğiniz araçları tek tek sıralar ve en iyisini ona söylersiniz, ancak karşıdaki insanın bir de alım gücü önemli.

Eğer tutup BUGATTI VEYRON al derseniz, bu biraz saçma olur, çünkü ne o arabayı kullandınız ne tecrübe ettiniz nede sahip oldunuz.

Yalan söylemenin de bir gereği olmadığı için. Siz sadece kısıtlı olarak araç tavsiyesi yapabilirsiniz.

Gelelim İNGİLİZCE'YE..

İngilizce konusunda TECRÜBE, BİLGİ, YETERLİLİK, DONANIM, BİLGİ AKTARIMI vs vs vs..

Bunlara sahip bir insanın, kendisine hoca diyen bir insanın İngilizce bilgisini test edemeyeceğini, kaliteli bilgiye sahip olup olmadığını bilemeyeceğini düşünür müsünüz?

Siz herhangi bir "İngilizce Video Dersi" beğenirken BİLGİNİZ dahilinde değerlendirir ve beğenir yada beğenmezsiniz.

Ancak ben İngilizce Video Dersleri değerlendiriken, o dersi anlatan adamın İNGİLİZCE bilgisini, okumasını, konuşmasını, hitabını, dile hakimiyetini, kullandığı kelime ve cümlelerin kalitesini vs vs vs hepsini bir arada değerlendirim.

İnsanları analiz etmek için o donanıma sahip birisi olarak, birisi İngilizce anlatmaya konuşmaya .. başladığı andan 2 dk içerisinde o insanın ne tür bir İngilizce'ye sahip olduğunu az çok anlarım.

Siz Renault arabaları (emrah, ferhat hoca.. !) tecrübe edip onu tavsiye ederken,
    BEN Bugatti, Ferrari, Porsche (OXFORD & CAMBRIDGE UNIVERSITIES).. gibi araçları kullanıp tecrübe ettiğim için renault bir HOCAYI önermem..

Bana göre emrah denilen arkadaş RENO..

Siz daha iyilerine ve daha kalite olanlara layıksınız, bu araçlar sizi bozar.

O yüzden İngilizce öğrenecekseniz, bir kez öğrenin TAM öğrenin ve kaliteli İNGİLİZCE'nizle SAYGI GÖRÜN..

Sizi ES GEÇEMESİNLER, durup şöyle bir baksınlar "bu kim ya, nasıl güzel bir İNGİLİZCE" der gibi..

Selamlar Hürmetler ÜSTADIM..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oxford English -- 29 Nisan 2019; 13:54:57 >

• quote:

Bu mesaj silindi.
    https://www.r10.net/youtube/2034703-youtube-ingilizce-video-ders-kanali-icin-profesyonel-hizmet-yardim-tavsiyeye-ihtiyacim-var.html

https://forum.donanimhaber.com/youtube-ingilizce-kanali-ve-ios-app-icin-tam-profesyonel-ucretli-veya-destek-istiyorum--138073498

Ya Allah dedik ÜSTAD :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oxford English -- 29 Nisan 2019; 13:25:43 >

• quote:

Bu mesaj silindi.
    Eyvallah ÜSTADIM,

Biz Ya Allah diyelim, nasip nereye götürür bilinmez.

Hani Facebook giriş sayfasında diyor ya; Hiç paralı olmayacak FACEBOOK diye :)

Ama kazancını başka yerlerden sağlıyor, sanırım bizimkisi de öyle olur:)

Youtube kanalı ücretsiz, kişiye özel ders veya ayrıntılı anlatımlı birebir dersler farklı olur, konuya göre kapalı grup dersleri de olabilir,

Ayrıca ilk el atılacak şey; insanların en büyük DERDİ olan TELAFFUZ ve KONUŞMA..

Sonrasında bakın görün neler gelecek..:)

Sadece yetişkinler değil bu ızdırabı yaşayanlar..

Çocuklar, öğrenciler, İngilizce kursuna giden ama verim alamayan öğrenciler, MEB, tecrübesi olmayan ama İngilizce öğretmek zorunda kalan İnsanlar, İngilizce öğretmeni olmayan yerlerde İNGİLİZCE dersine giren arkadaşlar, sınava girenler, Yüksek lisans yapanlar, doktor olması gereken ancak İngilizce sorununu aşamayanlar, üniversitelerin hazırlık bölümü öğrencileri, ilkokullar, ortaokullar, liseler...

Daha sayayım mı ÜSTAD..

Bu İngilizce ile sorun yaşamayan KALMIŞ MIDIR sence TÜRKİYE'de..

İşte EĞER bir çalışma yapılacaksa, ders anlatılacaksa BU ARKADAŞLARIN dertlerine derman olmalı dersler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oxford English -- 29 Nisan 2019; 13:51:34 >

• quote:

Bu mesaj silindi.
    ÜSTAD,

Emin ol ki, en iyi stili bulup onu yapacağım, hatta bilgisi olan arkadaşlarım varsa tavsiye etsinler..

Ben video ders çekme konusunda yeterli donanıma sahip değilim ve yardım istiyorum.

Ancak neden bu millet yeterli donanıma sahip olmadığı konularda yardım isteyip de ona göre davranmıyor, mesela İngilizce ::)

Nedense kime sorsan İngilizce biliyor ama hadi anlat dediğinde BİLGİ SIFIR..

Video çekmeyei öğrenemez miyi, tabi ki öğrenirim birkaç günde. Denemeler yapar yanlışı doğruyu bulurum.

Ama benim TAM PROFESYONEL birşeyler yapmam lazım.

Artık ufak şeylerle zaman kaybedemem.

Herkes SADECE bildiği, donanımlı ve PROFESYONEL olduğu işi yaparsa SORUN ÇIKMAZ :)

Umarım arz edebilmişimdir derdimi üstadım..

• Hocam, gayet saygılı, seviyeli ve işini ciddiyete alan bir insan izlenimi veriyor yazdıklarınız. Ben de lise son sınıf öğrencisi olarak şu önümüzdeki yaz tatilinde sunacağınız içeriklerden yararlanmak, bir dahaki yaz tatillerine yurt dışında dil problemi olmadan -sayenizde- rahatça dolaşmak isterim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Abdülhak Hamit Tarhan

Hocam, gayet saygılı, seviyeli ve işini ciddiyete alan bir insan izlenimi veriyor yazdıklarınız. Ben de lise son sınıf öğrencisi olarak şu önümüzdeki yaz tatilinde sunacağınız içeriklerden yararlanmak, bir dahaki yaz tatillerine yurt dışında dil problemi olmadan -sayenizde- rahatça dolaşmak isterim.
    İnşallah benim güzel kardeşim,

Nazik sözlerin için ayrıca teşekkür ediyorum.

Umarım video çekim işlerini yapacak birilerini bulurum da hayata geçer kanal.

Elimden geleni yapacağım.

Saygılar..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.