Şimdi Ara

Fenerbahçe NBA de oynasa başarılı olurmuydu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fenerliyim ve sadece futbol takip ediyom, basketi ara sıra önemli maç olursa ve televizyonda olursa izliyorum okadar, yoksa basketi pek sevmem

aklıma şu soru geldi, fener NBA de olsa ne kadar başarılı olurdu

• NBA'de oynasa derken, şu anki kadroyu alıp NBA'de oynatmaktan bahsediyorsun herhalde. Bu kadronun NBA'in bariz en kötü kadrosu olan Brooklyn'den bile daha kötü olduğunu düşünürsek, sezonda 10 galibiyet alsa başarılı sayılabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hz Carrier

NBA'de oynasa derken, şu anki kadroyu alıp NBA'de oynatmaktan bahsediyorsun herhalde. Bu kadronun NBA'in bariz en kötü kadrosu olan Brooklyn'den bile daha kötü olduğunu düşünürsek, sezonda 10 galibiyet alsa başarılı sayılabilir.

evet bunu sormak istedim, basket takip etmediğim için pek anlamıyorum

cidden nba takımlarınla kıyaslarsak okadar güçsüzmüyüz?

e Obradovic falan var bizde sonra Bogdan Bogdanovic gibi yıldızlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -davaro- -- 9 Haziran 2017; 23:39:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -davaro-

quote:

Orijinalden alıntı: Hz Carrier

NBA'de oynasa derken, şu anki kadroyu alıp NBA'de oynatmaktan bahsediyorsun herhalde. Bu kadronun NBA'in bariz en kötü kadrosu olan Brooklyn'den bile daha kötü olduğunu düşünürsek, sezonda 10 galibiyet alsa başarılı sayılabilir.

evet bunu sormak istedim, basket takip etmediğim için pek anlamıyorum

cidden nba takımlarınla kıyaslarsak okadar güçsüzmüyüz?

e Obradovic falan var bizde sonra Bogdan Bogdanovic gibi yıldızlar?

NBA ile Avrupa arasında korkunç bir kalite farkı var. Yıldız dediğin Bogdan şu haliyle NBA'de maksimum 10 dk süre alabilir.

• Fenerbahçe mesela full kadro çıkmış Golden State Warriors'u yenme ihtimali yok mu hiç sence?
    @Hz Carrier

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -davaro- -- 9 Haziran 2017; 23:56:12 >
  • Oklohoma ve Boston'u yendik. Kafadan 2 galibiyet. Neden olmasın
  • nba'deki oyuncular çok atletik vede çok güçlü fizikleri var fizik gücün yoksa pert olursun furkan korkmaz nba gidicem diye tutrmuş o fizikle 10 dk bile oynıyamaz adamı döverler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Infection

Oklohoma ve Boston'u yendik. Kafadan 2 galibiyet. Neden olmasın

sezon öncesi hazırlık maçı onlar, Fenerbahçeliyim ama son sırada bitirirdik net yani. Nba temposunu kaldırabilecek bir avrupa takımı yok
  • Güç kadro kalitesi açısından değil ama maç açısından olmaz,yapamaz.Sadece Fenerbahçe değil diğer üst düzey Avrupa takımları da olamaz.Maçlar çok yoğun çünkü.

Fenerbahçe bu sene top 70 maça çıkmıştır mesela.Bu oldukça yüksek rakam Avrupa şartlarında.Ama NBA de 82 maç normal sezon..Asıl fark bu zaten.Yoksa kadro kalitesi açısından yenebileceği takımlar var .Brooklyn falan yenerler yani o kadar da değil .

Herhangi bir üst sınıf Avrupa takımının NBA de o fikstür ile oynarsa alacağı maksimum galibiyet 15-25 arası olacaktır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nba'dekiler insan değil ki.Bide bizim takımdakileri düşün bide sonra bide bizim ligte ki diğer takımları düşün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 10 Haziran 2017; 12:29:38 >
  • Valla alınabilecek maçlar falan olur tabii bir sürü maç oynanacak sonuçta ama bir bakıyorum Clevand-GS finali 4.maçına hani başka bir düzey
  • Bizdeki coşan jan vesely ve udoh bile doğru düzgün oynayamıyorlardı. Düşün artık ne oldugunu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Final Four'daki takımların en iyi oyunculardan kadro kursan bile başarılı olamazsın:)
  • la golden soruma da cevap versenize :D

fener'in şuandaki kadrosu, maça full kadro çıkan golden state warriors'u yenebilir mi?
    yani %1 bile mi ihtimal yok mesela bu takımı yenmemiz için
  • bu sorunun cevabi almak icin yarin sahur sonrasi golden state cleveland macini izlemeye davet ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: MMX 166

bu sorunun cevabi almak icin yarin sahur sonrasi golden state cleveland macini izlemeye davet ediyorum

A hocam o maç bu sabah mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: -davaro-

la golden soruma da cevap versenize :D

fener'in şuandaki kadrosu, maça full kadro çıkan golden state warriors'u yenebilir mi?
    yani %1 bile mi ihtimal yok mesela bu takımı yenmemiz için

hocam mac sonucu gsw 150 -70 fb falan olur . Tabi 2. ceyrekten sonra sezon boyu oynamayan bos adamlar girmezse

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok artık bende Fenerbahçeliyim ama o kadar uzun değil.

NBA çok başka bir seviyede.
  • Herhangi bir Avrupa takımının NBA'de başarılı olabilmesi yüzyılın spor olaylarında bir mucize olarak değerlendirilir.
    Bunun için bir çok neden sayılabilir aslında.

Orada maçlar 48 dakika, Avrupa'da ise 40.
    3'lük çizgisi de Avrupa'ya göre biraz daha geridedir. Belki 1 metre geride değil ama santimler bile önemli.
    NBA'de bir sezonda 82 maç oynar her takım, Play-Off serisi hariç. NBA şampiyonu bir takım ortalama 100 maç oynamış olur.
    Avrupa'da ise bu sayı anca 70-75'lere dayanır.
    Görüp bildiğiniz üzere de NBA'de oynayan oyuncularda, Avrupalı oyunculara göre ciddi fiziksel farklılık mevcut.
    Eskiden kafaya oynayan NBA takımlarının bazılarında Avrupalı süperstar kategorisine koyabileceğimiz oyuncular olurdu. Şimdi bu bile bir elin parmağı kadar belki o kadar bile değil.
    Orası başka bir dünya, bu şekilde değerlendirmek lazım.
  • NBA'de kondisyon ve atletizm çok üst seviyelerde. Sonuncu bitiririz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.