Şimdi Ara

Fenerbahçe Beko | 26.04.2024 20:00 | AS Monaco deplasmanı (1260. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
85.031
Cevap
213
Favori
2.068.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
70. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 12581259126012611262
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ülker Arena’da düzenlenen Gloria Cup’ta Fenerbahçe Ülker, Kızılyıldız’ı 75-66 yenerek turnuvaya iyi bir başlangıç yaptı.

Sarı Lacivertliler yarın 20:15’te CSKA Moskova ile grup liderliği karşılaşmasına çıkacak.

Takım İstatistikleri (Fenerbahçe Ülker-Kızılyıldız):

İki Sayı Yüzdesi: 24/45 (%53) – 14/39 (%36)

Üç Sayı Yüzdesi: 4/15 /%27) – 7/18 (%39)

Faul Yüzdesi: 15/16 (%94) – 17/23 (%74)

Ribaund: 31-37

Asist: 22-12

Top Çalma: 10-4

Top Kaybı: 9-15Fenerbahçe Ülker İstatistikleri:

Ricky Hickman: Süre: 22:03, 6 sayı (1/2 iki sayı, 0/1 üç sayı, 4/4 SA), 3 ribaund, 5 asist, 1 top çalma

Kenan Sipahi: Süre: 11:05, 2 sayı (1/2 iki sayı), 3 asist

Melih Mahmutoğlu: Süre: 04:29, 3 sayı (1/2 üç sayı), 1 asist

Andrew Goudelock: Süre: 25:09, 9 sayı (2/9 iki sayı, 1/3 üç sayı, 2/2 SA), 3 ribaund, 2 top çalma, 1 top kaybı

Serhat Çetin: Süre: 12:48, 2 ribaund, 1 top çalma, 1 top kaybı, 2 asist

Bogdan Bogdanovic: Süre: 16:13, 3 sayı (1/2 üç sayı), 2 ribaund, 4 top çalma, 1 top kaybı, 1 asist

Jan Vesely: Süre: 21:09, 13 sayı (4710 iki sayı, 1/2 üç sayı, 2/2 SA), 4 ribaund, 1 top çalma, 1 asist, 2 blok

Nemanja Bjelica: Süre: 18:23, 10 sayı (5/6 iki sayı, 0/4 üç sayı), 2 ribaund, 1 asist

Semih Erden: Süre: 10:39, 10 sayı (5/7 iki sayı), 1 ribaund

Luka Zoric: Süre: 23:24, 13 sayı (4/6 iki sayı, 6/6 SA), 4 ribaund, 1 top çalma, 1 top kaybı, 2 asist

Emir Preldzic: Süre: 28:53, 5 sayı (2/3 iki sayı, 0/1 üç sayı, 1/2 SA), 8 ribaund, 2 top kaybı, 6 asist

Oğuz Savaş: Süre: 05:34, 1 blok, 1 top kaybı

Kızılyıldız’da ise Mitrovic 17, Marjanovic 15, Tejic 13 sayı ile oynadı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aBouT

quote:

Orijinalden alıntı: Scavenger Of Human Sorrow

takım çok iyi oynadı , zevk alarak izledim.. hazırlık maçında oyuncular kendilerini bazı şeylerde sınayacaktır , bunları eleştirmek komik , hazırlık maçında denemeyeceksin de nerede deneyeceksin.. yeni bir takım var birbirlerine alışınca daha da iyi olacaklar , oyuncuların hocanın sistemine alışması zaman alacaktır

bu takım f4 oynamazsa bu mesajımı alıntılayıp dalga geçebilirsiniz , buraya yazıyorum

basketboldan anlamayan tayfa işte nediceksin hala guard yok almazsak f4 yapamayız dıo arkadaş :D hıckman o guard gorevını gorebılcek kapasitede adam yanına yardımcı goudelock bogdan emır bjelıca var top hızlı donuyor savunma olarak ıyı hucum olarakta suan iyiyz suan tek sıkıntı 5 numaradakı semih ve oguzun ayak yavaşlıgı semihin ayaklar efeste yata yata yavaşlamış umarım bıraz daha hızlanır suan ıyı gıdıyor 10 dakika 11 sayı.

Siz ve sizin gibiler maşallah çok biliyorsunuz da her sene f4 de harikalar yaratıyoruz.

• buradaki tüm yorumları okurum saygı da duyarım görüşlere ama yine de 2 blokladığım kişi var mümkünse o kişiler ikincil yolla da olsa alıntı yapıp laf vurmasınlar hiç onlarla uğraşmayacağım hatta bazıları hakkında fenerbahçeli görünümlü düşman rakip mi diye de düşünüyorum
  • 2012-2013:Bo Sato Ömer Bojan Emir

Oyun kurma ve top paylaşımı uyumsuzlugunda zirve

2013-2014:Bo Kenan Omer Melih Bojan Emir Bjelica

Yine topa yön veren isim sayısı az Bjelica faktorunu eklersek vasat vasat altı seviyeye çıkılıyor

2014-2015:Kenan Hickman Bogdan Goudelock Emir Serhat Bjelica

Net bir organizator yok Kenan Emir haricinde ama topa yön veren asist özelliği olan isim sayısı fazla.

Kağıt üzerinde geçen seneye göre bu konuda daha iyi olacağımızi düşünüyorum ayrıca bence geçen sene asist rakamlarimizin dusuk olmasının sebeplerinden biri dış şut tehdidimizin çoğu maçta olamaması alan açılmadığı zaman hücum tıkaniyordu haliyle ama dış şut silahı devreye girince Bo'nun bile çift hane asistleri zorladigini hatırlıyorum.

Ben de general isterdim ama Teo Calathes olmayınca ki istenmiş bunlar belli ama olmayınca Hickmana dönülmüș.Hickman tercihini yadirgamiyorum aslında saf point guard işine de fazla takıldık bence.Nbade artık bu tipte adam kalmadı mevcut 1 numaralar 1-2 oynayabilen hatta 2 numaraların 1e evrimlesmis hali.Saha görüşü çok üst düzey olmayan delici skorer guardlarin devri başladı.Cp3 ve Rondo hariç Nbade All-Star seviyesinde böyle guard kalmadı ki Rondonunda durumu parlak değil.

Euroleaguea gelirsek son 3 șampiyonu takımlarının guardlarina bakınca ne Spa ne Rice ne Hickman asist ve saha görüşü ile değil liderlik delicilik zor anlarda sorumluluk alma kimlikleriyle öne çıkan isimler.Ohayon Mantzaris Sloukas isimlerini katmadim onlar yan parça idi ki onların da öyle ahım şahım bir organizatorlukleri yok.Tamamlayici isimlerdi.Bizde de benzer rolde Kenan olacak muhtemelen.Diamantidis Teo Llull Rodriguez Huertas son 3 senenin kaybedeni.

Özetle öyle aşırı ah vah edecek durumun şimdilik olmadığı görüşündeyim ki 1 yabancı hakkimiz da boşta.Kullanirmiyiz bilmem ama belki ilk turda veda eden takimlardan işimize yarayan bir parça alınır belli olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elder Wand -- 25 Eylül 2014; 0:02:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

quote:

quote:

takım çok iyi oynadı , zevk alarak izledim.. hazırlık maçında oyuncular kendilerini bazı şeylerde sınayacaktır , bunları eleştirmek komik , hazırlık maçında denemeyeceksin de nerede deneyeceksin.. yeni bir takım var birbirlerine alışınca daha da iyi olacaklar , oyuncuların hocanın sistemine alışması zaman alacaktır

bu takım f4 oynamazsa bu mesajımı alıntılayıp dalga geçebilirsiniz , buraya yazıyorum

basketboldan anlamayan tayfa işte nediceksin hala guard yok almazsak f4 yapamayız dıo arkadaş :D hıckman o guard gorevını gorebılcek kapasitede adam yanına yardımcı goudelock bogdan emır bjelıca var top hızlı donuyor savunma olarak ıyı hucum olarakta suan iyiyz suan tek sıkıntı 5 numaradakı semih ve oguzun ayak yavaşlıgı semihin ayaklar efeste yata yata yavaşlamış umarım bıraz daha hızlanır suan ıyı gıdıyor 10 dakika 11 sayı.

Siz ve sizin gibiler maşallah çok biliyorsunuz da her sene f4 de harikalar yaratıyoruz.

geçen senekı rotasyon bo-kenan(?)sakat - berk(euroleague oynamadı) 5 numara rotasyonu oguz sakat vıdmar sakat 3 numara 4 numara rotasyonunu saymıyorum bıle ne beklıodun o kadroyla f4mu? bu kadroyla o kadroyu bir tutuyorsan net basketboldan anlamıyorsun
  • Takımı ben de bugün beğendim, özellikle Semih'in hırsı ve isteği çok hoşuma gitti, eski Semih dönerse müthiş kazanım olur adımıza.

Oyuncular özelinde ise Bogdanovic benim hassas olduğum oyuncu, neden bilmiyorum çocuğa aşırı sempati besliyorum. :) Bugün üzerinde ilk maçı olmasından kaynaklı olduğunu düşündüğüm bir utangaçlık havası vardı. Buranın havasını soludukça takımı iyice sahiplenmeye başlayacak burayı ve işte o zaman bildiğimiz performansını verecek.

Goudelock'ta iyi şutör olmasının getirdiği bir bencillik var; takımda da topu seven fazla oyuncu olunca, burada Kazan'daki gibi oynamaması gerektiği koç tarafından kendisine hatırlatılır diye düşünüyorum.

Takımın lideri iyisiyle kötüsüyle Emir olacak gibi duruyor, İspanya'daki oyunu onu çok daha olgun gösterir hale getirmiş, sanki takımın abisi gibi. :)
  • unics kazan - z. gora yı 90-86 ile yendi az önce bitti maç.. 20 saniye kala fark 1 sayı idi , unics 2/2 serbest atış kullandı , üçlük yememek içinde faul yaptı her iki takımda sürekli 2/2 serbest atış yüzdesiyle oynadı son anlarda.. son pozisyonda kasti olarak serbest atışı kaçırdı z. goralı oyuncu ama ribaundu alamayınca kazan son sayıyı bularak galip ayrıldı

keith langford ile jerrels 22 şer sayı ile iyi katkı vermişler .. gora bir sürpriz yapaydı iyi olurdu
  • quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

quote:

quote:

Bu takıma Jasikevicius geldi zamanında acaba o sene f4 oynadık mı hatırlayamadımda. herşey keşke pg olsa.
  • PG olarak ust seviyede oyuncular istenmis ozellikle TEO epey dillendi.

En iyilerden biri olmuyorsa illa pg almak icin transfer yapilmamasini dogru buluyorum.

Yorumlardan ve takip ettigim kadari ile takim bir makina gibi ve bu makinanim onemli parcalari uyum yakalarsa sorunlar buyuk olcude cozulur.

Ayrica tek PG a dayali oyunlarin ust seviyedeki rakipler tarafindan rahat cozuldugunu dusunuyorum. Bunu ukic doneminde fazlasiyla gorduk.

Bu sene PG konumunda aktor fazla olacak gorunuyor ve cesitilik ust seviyede.

Ayrica Hickman tam bir PG olmasada bu konumda yabana atilacak bir oyuncu degil.
  • Johnny B. Goode J kullanıcısına yanıt
    Zoric de bugün en az Semih kadar hırslıydı ve hem savunmada hem de hücumda özellikle savunmada harikaydı denebilir. Kızıl yıldız bizi son periyot yakalayabilirdi ama Zoric in sıkı savunması engelledi.

Edit:Obradovic: “Geçen seneye göre daha hızlı ve atletik bir takımımız var. Farklı özellikleri olan oyuncularımız var. O nedenle geçen seneden farklı bir takım olacağız. En önemlisi de oyuncularımızın, taraftarımızın büyük beklentisinden haberdar olması. Kombine satışlarında büyük rekorlar kırıyoruz. Konuşmak kolay; bu desteğin karşılığını parkede vermek gerekiyor.”

şu cümleler zaten taraftarın gönlünü çalmış yine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NWCFloki -- 25 Eylül 2014; 0:02:31 >
  • quote:

unics kazan - z. gora yı 90-86 ile yendi az önce bitti maç.. 20 saniye kala fark 1 sayı idi , unics 2/2 serbest atış kullandı , üçlük yememek içinde faul yaptı her iki takımda sürekli 2/2 serbest atış yüzdesiyle oynadı son anlarda.. son pozisyonda kasti olarak serbest atışı kaçırdı z. goralı oyuncu ama ribaundu alamayınca kazan son sayıyı bularak galip ayrıldı

keith langford ile jerrels 22 şer sayı ile iyi katkı vermişler .. gora bir sürpriz yapaydı iyi olurdu

Kazan EL e çıkacak galiba.. Kadrolarıda yabana atılacak gibi değil..

• uRcHiN U kullanıcısına yanıt
    geçen yıl da khimki favori idi fakat ön elemede elenmişlerdi belli olmaz yine de , şimdiki rakipleri hapoel onlarda yabana atılmayacak bir takım
  • Evet, bugün takım halinde iyiydik genele baktığımız zaman. Takım zamanla daha iyi olacak gibi görünüyor, Zadar'daki top kayıpları beni korkutmuştu epey ama bugün daha derli topluyduk. Kızıl Yıldız'a fazla geldiğimiz oyunun her alanında belliydi, maçı izlemeyen biri skor farkına aldanmasın o yüzden.
  • quote:

geçen yıl da khimki favori idi fakat ön elemede elenmişlerdi belli olmaz yine de , şimdiki rakipleri hapoel onlarda yabana atılmayacak bir takım

Bence hapoel kazanı eler, euroleaguede 2 israil takımı olur.
  • Fransız takımlarını yabana atmayın derim ama favorim kazan..:)

• Arkadaşlar Bo McCaleb nereye gitti ?
  • Henüz kimseyle imzalamadı diye biliyorum.
  • Avrupa’da ve Türkiye’de bir dönemin en gözde oyuncuları şimdi kulüp bulmakta zorluk yaşıyor.

Fenerbahçe Ülker’e uzun süren pazarlıkları sonrası gelen ancak bu sezon başında gönderilen Bo McCalebb, sözlünüzü isimlerin başında yer alıyor.

Düşük kontrat teklifleri alan Bo’nun Çin’e gitmesinin gündemde olduğu belirtildi.

Takım bulamayan Milan Macvan, Pops Mensah Bonsu, Malik Hairston gibi Galatasaray’dan ayrılan oyuncular listede başı çekerken Bramos, Keselj, Katic de henüz imza atamayan isimler arasında…

Türkiye’de ise Kaya Peker, Hakan Demirel, Yunus Çankaya, Murat Kaya, İlkan Karaman gibi isimler hala boşta

• İlkana uzuldum beklentim vardi ondan

• 
Sayfa: önceki 12581259126012611262
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.