Şimdi Ara

Felsefe yada tasavvuf üzerine kitap önerisi ? Listeme bir göz atın ;) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
2
Favori
4.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Dharma***

Merhabalar, kitapyurdundan kitap almak için liste yaptım. Genellikle felsefi tarzda kitaplar okuyorum. Tasavvuf kitapları yada mistik yönü olan kitaplar da okuyorum.

Tolstoy -Bilgelik Takvimi
    Pascal -Düşünceler
    Agustinius - İtiraflar
    Kadim Felsefe - Aldous Huxley
    Mantıku't-Tayr Kuşların Dili- Feriuddin Attar
    Martı- Jonathan Livingston
    Siddhartha
    Simyacı
    Sokrates'in Savunması
    Yabancı - Albert Camus

Bir Çift Yürek kitabını da bir arkadaşım tavsiye etti ama konusunu tam olarak anlatamadı , bilenler aydınlatırsa çok iyi olacak :))

Bu listeye eklemek istediğiniz kitaplar var mı ve de listedeki kitaplarla ilgili yorumlar yaparsanız çok iyi olur (beğenmedikleriniz varsa onun yerine önerdikleriniz türünden)
    Şimdiden teşekkürler

"Anka'nın Kanatları" içinde "Simurg'u Ararken" diye bir bölüm var. Özellikle burada "Mantıku't-Tayr Kuşların Dili- Feriuddin Attar" daki Simurg (Zümrüdüanka) açılımı-yorumu muhteşem! Zaten ismini de oradan alarak merkeze koymuş. Bu notunu görünce aradığın kitapların başında gelebileceğine daha da inandım :)

• ghurtan G kullanıcısına yanıt
    değerli ilavelerin için teşekkür ederim gerçekten ,kitaplara yönelik açıklayıcı yazılar daha faydalı oluyor .
    Simurg kuşu "küllerinden yeniden doğan kuş" olarak geçer Doğu mitolojisinde. Anlamı bile güzel ama kuşların vadilere yaptığı yolculukları ve yorumunu okumayı merak ediyorum . Bakalım :)

Sevgiler...
  • Dharma*** kullanıcısına yanıt
    Dostum kusura bakma, uzun zamandır bağlanamamıştım, mesajını yeni gördüm :)

Bahsi geçen kitabın (Anka'nın Kanatları) özel olarak genişletilmiş giriş bölümünün tamamı "Tasavvuf Geleneği'nde Arayış" eki ile e-kitap olarak yayımlandı. İlgilenirsen aşağıdaki bağlantıdan ücretsiz olarak indirebilirsin:

Tasavvuf Geleneği'nde Arayış - Çağrı Dörter (e-Kitap):
    https://www.smashwords.com/books/view/480474

Sevgiler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghurtan

Dostum kusura bakma, uzun zamandır bağlanamamıştım, mesajını yeni gördüm :)

Bahsi geçen kitabın (Anka'nın Kanatları) özel olarak genişletilmiş giriş bölümünün tamamı "Tasavvuf Geleneği'nde Arayış" eki ile e-kitap olarak yayımlandı. İlgilenirsen aşağıdaki bağlantıdan ücretsiz olarak indirebilirsin:

Tasavvuf Geleneği'nde Arayış - Çağrı Dörter (e-Kitap):
    https://www.smashwords.com/books/view/480474

Sevgiler...

estağfurullah ne kusuru. Haber verdiğiniz için ben teşekkür ederim. Bu , Ankanın kanatlarına nazaran daha geniş (ve de farklı) bir kitap oluyor öyle mi ?

• Dharma*** kullanıcısına yanıt
    "Tasavvufa Giriş", Anka'nın Kanatları'nda anlatılan yaşantının, dönüşüm sürecinin ve aslında neler olduğunun daha net anlaşılabilmesi amacıyla yazılmış bir ek giriş bölümü. Yakın zamanda aynı şekilde "Uzakdoğu Bilgeliği" adıyla da yeni bir ek giriş yayımlandı. Orada da, aynı konuya farklı bir kültür üzerinden yaklaşım ele alınmış. Anka'nın Kanatları, hepsinin kökeni üzerinden yazıldığı için, kitabın içinde tüm gelenek, din, felsefe ve bilim dallarını kapsayıcı yalın bir dil kullanılmış. Bu ek girişler, sanıyorum, kitabın içeriğine tasavvuf veya uzakdoğu öğretileri üzerinden bakmak isteyenlere.

Biraz geç kalmış olsa da, bir katkısı olur umarım cevabımın :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bybursa B kullanıcısına yanıt
    Bu alanda bugünün diliyle ve bugünün yaşamına göre yazılmış bir tasavvuf kitabı bulmak o kadar zor ki. Tasavvufa giriş ve tasavvufta derinleşmek için bana hitap edebilecek kitap arayışım hep devam etti. Çok güzel kitaplar da çıktı karşıma ama dilleri ağırdı. En güzel tasavvuf kitaplarında dahi, dil konusu çoğu insan için bir dert oluyor. Benim gibi bu dertten muzdarip olanlara yeni çıkan "Bugünün Tasavvufu"nu (Yazarı: Çağrı Dörter) öneriyorum. Kalın ciltlerle anlatılanları nasıl bu kadar sade, yoğun ve derinlikli ifade ettiğini anlatamam. Aldığımdan bu yana üstünden birkaç kez geçtim kitabın. Tasavvufu o kadar anlaşılır kılıyor ki, ilişkilere ve iş yaşamına kadar iniyor. Bugün bu yol nasıl yürünür, tek tek anlatıyor. Kitabın kendine has özel bir etkisi var. İçerde bir şeyleri açıyor, temizliyor, değiştiriyor. Zannediyorum bu etki, yazarın geleneğin içinden gelmesi nedeniyle. Sadece bir araştırmacı değil, bu bilinç hallerini ve yolculuğu doğrudan yaşantılamış biri.

Benim sorularıma şifa oldu. İnşallah sizin de olur. Tasavvuf kitapları listesi yaparsam, ilk sıralara alacağım, anlaşılır olmasıyla öneri yapacağım ve herkese tavsiye edeceğim bir kitap.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pınar Emre -- 28 Eylül 2018; 11:38:02 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Reis, Sen Zirveyi yapmışsın...

Kuşların Dilini Okumuşsun...

Daha Ne diyebilirim ki..

Edit:

Asılda Bir Şey var .. Çok Mühim bir Eser... Peygamber Kıssalarını oku...

KUR'AN KERİM'den Direk... Dost doğru...Aracısız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr.yilanci -- 16 Ekim 2018; 21:41:56 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.