Şimdi Ara

Fatih Sondaj Gemisi yeni hedefinde sondaja başladı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Ahaaa yine DOĞALGAZA zam demektir bu. Bu sefer rezerv az bulsa bali. Geçende on trilyon metreküp gaz bulmuşlardı bulmuştu %15 kilitlemişlerdi.  

Ama bu aralar trilyon TON petrol bulamıyolar .  

• Dilerim güzel sonuçlar alınır.

• Depoları doldurun, güncelleme geliyor belli ki. Keşke doğalgazı da stoklayabilsek ucuzken

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Soğuklar bastırmadan yeni rezervler bulunmalı.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 2023'te seçime 1 ay kala petrol yatağı doğal gaz ve pırlanta mağaraları bulacağına eminim  

• vatandaşa faydası olmadıktan sonra istersen sınırsız petrol kaynağı bul ne fark eder vatandaş her zaman eziliyor

• Bir gün şu gazı çıkarıp, doğalgaza zam yapılmadını görürseniz o zaman liyakat esas alınmıştır demektir.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • DISTURBED kullanıcısına yanıt
    işin kötü yanı bu yorum, en çok beğenilen yorum olmuş. çok yazık.
    sonra seçilmeyince; ya "halk bizi niye seçmez" diye ağlarlar ya da bu aziz halka "koyun, cahil, göbeğini kaşıyan adam, benim oyum onlarla bir mi" diye hakaret ederler. yaptıkları şey bu hakaret etmek ve ülkemizi küçük görmek.

• buradan gazı da 2023 de çıkartıp işleyeceğiz değil mi?

• Hazırlanın Yeni yalan Müjdeler ufukta göründü. Eyyy Gılıçtaroğlu
    sen kimsin.Eyyyyy Amarıka sen kimsin.ashdhdjjjhagafadsadadf

• SimsekIndustries S kullanıcısına yanıt

Tele1'i izleyenlerin basit cevabı...

• pskillercheto kullanıcısına yanıt

Bir dediğin diğerini tutsun kanka

Şimdi biz gaz bulup çıkarabildiğimiz için mi kötü ülkeyiz

Bulgaristan gazı olup çıkaramadığı için mi bizden iyi ülke

Romanya'nın orta kalite petrolü olduğu için mi bizden iyi ülke

Ne dediğin belli değil

Verdiğin bilgiler kaynaklar ile anlatmak istediğin birbirleri ile alakasız

He bu arada post sonundaki AKPli arkadaşlar dan sonra sana cevap yazmazdım ama huyum kurusun, demagoji yapanlara karşı zaafım var kanka

Kimi neyi desteklersin nefret edersin bilmem ve saygı duyarım, bu konular biraz siyaset üstü.

• quote:

Orijinalden alıntı: venomboy_85

Bir dediğin diğerini tutsun kanka

Şimdi biz gaz bulup çıkarabildiğimiz için mi kötü ülkeyiz

Bulgaristan gazı olup çıkaramadığı için mi bizden iyi ülke

Romanya'nın orta kalite petrolü olduğu için mi bizden iyi ülke

Ne dediğin belli değil

Verdiğin bilgiler kaynaklar ile anlatmak istediğin birbirleri ile alakasız

He bu arada post sonundaki AKPli arkadaşlar dan sonra sana cevap yazmazdım ama huyum kurusun, demagoji yapanlara karşı zaafım var kanka

Kimi neyi desteklersin nefret edersin bilmem ve saygı duyarım, bu konular biraz siyaset üstü.

Turceye mi yabancisin?

diyorum ki `cikaramadigin gaz` ile Bulgaristan mi seni kiskanacak ki adamlarda da 20 trilyon cubic gaz yatagi var. hani senin devletinin basinda adam demisti ya `alamanya bizi gisganiyi` `dunya bizi gisganiyi` ...

iste bende o resimlerde dunya uzerinde bilinen gaz rezervlerini gosteren haritayi koydum. dunya geleninin %70 gibi bir alanda var ama cikaramadiktan sonra bir ise yaramiyor. cunku sen cikarmak icin m3 basina 20 dolar harcarsan, bunun tasimasi, islenmesi vs sana 40-50 dolarlara cikacagindan , senin bunu en az 70 dolara satman gerekli ki devlet olarak kar edebilip isin devamliligini saglayabil. ama iste sende bunlari dusunecek birikim yoksa, ne eylesin mahmutboy_85

bulgaristan 50 yildir cikaramiyorsa , sebebi budur. ornek olarak yani basinda eski sovyet ulkesini verdim.

• venomboy_85 kullanıcısına yanıt
    Tele1 izlemiyorum ve senin de bildiğin gibi cevap zaten basit.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: naonsanon

Neden karadeniz acaba? Doğu akdeniz’de yapamıyor mu artık ssdassdsa

Hep diyorum bu forumdaki uzmanlara danışmadan sondaj yapmayın diye ama dinletemiyorum.

• SimsekIndustries S kullanıcısına yanıt

Savunma sanayi alanında yapılan gelişmeler ve mavi vatanı koruyacak güç ve kapasitemizi bilmesine rağmen o tarz yorumu Tele1 izleyicileri yapar.

Sen izlemeden yapıyorsan problemlerin daha derin olmalı...

Türkçe'ye en az senin kadar yakınım (bak sen aşağılama yaparsın ben senin kendimle eş görürüm)

Öncelikle karşındakini aşağılayıcı tavrın tarzın hiç hoş değil

Bilgiçlik olsun diye çıkarılacak gaz rezervlerinin çıkarılma maliyeti ve satış stratejisini belirlediğin için TPAO sana minnettar

Olsun kanka ben ve mahmutlar senin gibi boş işkembesinden sallayan kişilere karşı sonuna kadar varolacak

Senin mantığınla NGS yapımını da mevcut elektrik üretiminden pahalı olmasından dolayı yapılmaması gerekir

Kime ne anlatıyorum  

Son olarak

Çıkarılamayan! gaz  

www.trthaber.com
    Karadeniz gazında tarihi adım: İlk ateş yakıldı
    https://www.trthaber.com/haber/gundem/karadeniz-gazinda-tarihi-adim-ilk-ates-yakildi-598275.html

• quote:

Orijinalden alıntı: venomboy_85

Türkçe'ye en az senin kadar yakınım (bak sen aşağılama yaparsın ben senin kendimle eş görürüm)

Öncelikle karşındakini aşağılayıcı tavrın tarzın hiç hoş değil

Bilgiçlik olsun diye çıkarılacak gaz rezervlerinin çıkarılma maliyeti ve satış stratejisini belirlediğin için TPAO sana minnettar

Olsun kanka ben ve mahmutlar senin gibi boş işkembesinden sallayan kişilere karşı sonuna kadar varolacak

Senin mantığınla NGS yapımını da mevcut elektrik üretiminden pahalı olmasından dolayı yapılmaması gerekir

Kime ne anlatıyorum  

Son olarak

Çıkarılamayan! gaz  

www.trthaber.com
    Karadeniz gazında tarihi adım: İlk ateş yakıldı
    https://www.trthaber.com/haber/gundem/karadeniz-gazinda-tarihi-adim-ilk-ates-yakildi-598275.html

TPAO isini bilir de senin gibilerinin sectigi adamlarin ayni isi bildiklerinden emin degilim. sorun o... kucuk gorme degil. degerini ederini bicme ...

gazin yerden cikan gaz olduguna eminsin? bak bu da `%100 yerli milli ucak` veya yerli milli oto vs gibi olmasin?   yani rus gazini tupe doldurup yakmasinlar? Almana, almanya`da urettirilen togg`a benzemesin?

Ulkede o gazi cikaracak alt yapiya sahip bir sirket yok. gidip amerika`dan getirtebilirsen, amerikan senatosuna ragmen ... bak o zaman da `bayram degil seyran degil, coni emucam neden optu da` diye sorarim...

Cunku resimdeki yerli ve milli gemide norvecin 20-30 yil once urettigi ve bizimkilerin aldigi gemilerden. calisan murettabat bile yabanci muhendis - is bilen anlaminda :)

neyse umarim sen haklisindir da bir konuda da ben yanilmis olurum 2023 de gazi cikarip uretim tesislerinde pompalamaya basladiklarinda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pskillercheto -- 14 Eylül 2021; 15:41:57 >

TPAO isini bilir de senin gibilerinin sectigi adamlarin ayni isi bildiklerinden emin degilim. sorun o...

son 3 mesajında Akpli arkadaşlar, başımızdaki adam, senin gibilerin seçtiği adamlar gibi yorumlarınla aslında kendinin içinden çıkılamaz dehlizlerde olduğunun farkında değilsin

Bu zincirlerini kırman lazım kanka

Seni tekrar uyarıyorum, birilerini bir gruba itelemek senin tezlerini doğru yapmaz  

Seni daha fazla rezil eder

kucuk gorme degil. degerini ederini bicme ...

Yani inatla diyorsunki "ben yetersizim ve benim haddimi bildirin" hayhay kanka sorun yok  

gazin yerden cikan gaz olduguna eminsin? bak bu da `%100 yerli milli ucak` veya yerli milli oto vs gibi olmasin?  

Had bildirme ders-1, kimse %100 yerli ve milli uçak demedi veya kimse yerli ve milli otoda demedi, hepsinde belli bir yerlilik oranı olan ve geçen zaman içerisinde yerlilik oranını artıracak planların olduğu biliniyor. Örnek: Bayraktar'ın izleçleri Kanada yapımı ambargo sonrası Aselsan yapımı (Ağa babalarının satıldı dediği Aselsan). Motor yabancı idi, şimdi Ukrayna ortak yapımı ve yakında TUSAŞ yapımı (ulan buda hükümetin işi çıktı)

Yetkili kişilerin açıkalamalarından daha iyi bilmene şaşırmadım. Tıpkı TPAO daki saçmalamaların gibi  

yani rus gazini tupe doldurup yakmasinlar? Almana, almanya`da urettirilen togg`a benzemesin?

Had bildirme ders-2 Tele-1 Can Ataklı Mine Kırıkkanat gibi ülkesiyle dalga geçen çakma aydınlardan biriymişsin meğer  

Had bildirme ders-3 Alman'a Almanya'da değil Dünyaca ünlü İtalyan Pininfarina firmasına İtalya'da üretildi. Tabi ağa babalarının cahil olduğu konularda onlardan aldığın bilgiyle burada yazman seni yine rezil etti. Şaşırmadım  

Sorun yok kanka senin ağa babaların Yerli otoya pilli araba diyen vizyon önderleri nede olsa, senin onlardan ne farkın var  

Ulkede o gazi cikaracak alt yapiya sahip bir sirket yok. gidip amerika`dan getirtebilirsen, amerikan senatosuna ragmen ... bak o zaman da `bayram degil seyran degil, coni emucam neden optu da` diye sorarim...

İstemezükçü itirafın için teşekkürler kanka. E zaten belliydi  

Cunku resimdeki yerli ve milli gemide norvecin 20-30 yil once urettigi ve bizimkilerin aldigi gemilerden. calisan murettabat bile yabanci muhendis - is bilen anlaminda :)

Yerli ve Milli denilen gemiler dışarıdan alınan gemiler değil kanka. Olsun kanka ben ağababalarının yalan ve iftiralarına alıştım. Sabaha kadar sallayın. Sorun değil.

Çalışan mürettebatın yabancı olması mı? Kanka hani gaz çıkmıyordu  Kendi kendini taca çıkardın. Rezillikte nirvana  

Detaylı ve temiz bilgi linktedir...

defenceturk
    Türkiye'nin Sondaj ve Sismik Araştırma Gemileri | DefenceTurk
    https://www.defenceturk.net/turkiyenin-sondaj-ve-sismik-arastirma-gemileri

neyse umarim sen haklisindir da bir konuda da ben yanilmis olurum 2023 de gazi cikarip uretim tesislerinde pompalamaya basladiklarinda.

iyi takip et, bakandan ve yetkili kişilerden çok daha iyi bilen kankam  

Bu gemilerimiz son derece modern derin denizlerde çalışma yapabilen gemiler. Her hangi bir sıkıntı yok ilk kuyu testlerimizi yaptık onlar da olumlu gelmişti. inşallah planladığımız gibi 2023 yılında bunu kıyıya getirmiş olacağız. Burada çıkaracağımız doğalgazın maliyeti ithale göre daha ucuz olacağını çalışmalarımız doğrultusunda gördük.

• 2020-2021 yıllarında bulundu kanka

Şirin olmak uğruna tezini kendi kendine çürüttün  

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.