Şimdi Ara

Farming Simulator [PC ANA KONU] (31. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.868
Cevap
19
Favori
97.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sirrüs

http://www.farming17mods.com/john-deere-8r-series-beta-v2-beta-ls-17/

John Deere hayranları için çok güzel bir mod. Hatta benim oyunda orijinal traktörlerde vs kabin içinde fps düşerken bu modda hiç düşmedi.

Ayrıca fps demişken de benim kariyer büyüdükçe oynanmaz hale geldi. 15 fps'leri görmeye başladım.

hocam geçen giantsa konu açmıştım bu konuyla ilgili
    bana mod sayısının fps yi etkilediğinden bahsetmişti birisi
    sizde kaç mod var

• quote:

Orijinalden alıntı: Aska tovbeli adam

quote:

Orijinalden alıntı: Sirrüs

http://www.farming17mods.com/john-deere-8r-series-beta-v2-beta-ls-17/

John Deere hayranları için çok güzel bir mod. Hatta benim oyunda orijinal traktörlerde vs kabin içinde fps düşerken bu modda hiç düşmedi.

Ayrıca fps demişken de benim kariyer büyüdükçe oynanmaz hale geldi. 15 fps'leri görmeye başladım.

hocam geçen giantsa konu açmıştım bu konuyla ilgili
    bana mod sayısının fps yi etkilediğinden bahsetmişti birisi
    sizde kaç mod var

30 tane.

• Modlar olmadan da kariyerimde hissedilir derecede fps düşüşü yaşıyorum. 2015 oyununda 70'e yakın modla bile bu kadar fps düşüşü olmamıştı ki bir garajda kaliteli modlar dahil 15 kadar traktör vardı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sirrüs kullanıcısına yanıt
    ben eskiden fs 15 i high da 40 fps biçer döver biçerken oynuyordum en son güncelmemesinden sonra anlık takılma kasma lowda bile oluyor hatta 970 te bile oyun anlık kasıyor
  • Bu Yıl ki çiftçilik maceram 69 saat sürdü :) 100&100 başarımları açtım;pek yapıcak birşey kalmadı :) Geçen seneki tadı alamadım bu sene ama; oyun resmen 15 ile aynı ! Bu kadar olumlu yorumlar almasının sebebi bence çoğu insan ilk çiftcilik türüne farming 17 ile başladılar, en azından ben öyle düşünüyorum.. 1 sene de bu kadar az değişiklik olmamalı idi.. Bence seneye çok daha sıkı çalışmalılar; toprak dokusu; grafikler kısaca komple bir yarı çaplı devrim yapmaları lazım; Farming 15 ile 17 arasında cidden çok çok az yenilik var, 1 sene de bundan fazlası olurdu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9856402CE -- 4 Aralık 2016; 1:27:16 >
  • gerçekten fark az fakat optimizasyonu iyileştirmişler gibi fs 15 low da deli kasıyor bu oyunda takılma çok nadir yaşıyorum istediğim markalar oyuna tad kattı gaz tepkisi daha iyi gibi
  • Far2Cry kullanıcısına yanıt
    Hocam saban topragi havalandiriyor eger acik olursa saban isteme ayari %10 verim arttiriyor hesap su sekilde; eger 3 kez gubreleme aciksa gubre basina %30, tek sefer gubreleme aciksa %90 gubreden verimlilik artisi gelir. %10 da sabandan geliyor iste. Totalde 2 katina cikiyor aldiginiz hasat. Lakin saban ustune kultivatorle surmek biseyi degistirmez. Gercekte ne olur bilemem ama oyunda toplamda saban sonrasi 3 kez tohum ekimi %10 alabilirsiniz sonrasinda tekrar saban gerekiyor her 3 ekimde 1 kez. Eger kapatirsaniz gerek olmaz direk her daim %110 hasat alirsiniz.
  • Sirrüs kullanıcısına yanıt
    10 tane tutorial çektim yükleniyorlar ama uzun sürer gibi

• tarlayı ne zaman spreylemek lazım ben dolduruyorum gidiyorum spray yapmıyor ?
  • Emeğinize sağlık. Teşekkür ederim.

• Hocam üstteki kanalda why is not fertilizing fields diye video var orda cevabı vidyolu

Sirrus hocam keşke mp olaydı sizin version beraber iyi anlasirdik : D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada arkadaşlar çalışan bi zincir modu bulan varmı

Benim bulduklarım hep buglu cikti

• fenah2007 kullanıcısına yanıt
    Kultivatörü (en azından bizim buralarda) ekime hazırlık gibi düşünebiliriz. Sabanın çıkardığı büyük toprak parçaları (kesek) inceltip, parçalayıp ekim makinasının ekimine yardımcı olur. Başka yörelerde başka ülkelerde nasıl olur bilmiyorum ama oyunda olsa saban sonrası kultivatörü kullanıyorum ben.

Sonuç olarak saban %10, üç defa gübreleme %90 yani gübreleme başına %30 verim geliyor. Peki bu gübreler arası farkta oluyor mu? Mesela gübreleme başına %30 derken her biri suni gübre olarak yazdınız heralde. Ben bunları hayvansal gübreye çevirsem verim daha da artacak mı? Yine devam olarak ot sökücü ve spreyleme yaptığım halde verim artacak mı? Bu söylediklerime göre ve oyunda ekipmanların anlatımına göre verimin nirvanaya çıkması lazım ama siz ne düşünüyorsunuz?

• quote:

Bu arada arkadaşlar çalışan bi zincir modu bulan varmı

Hocam siz zincir modu buldunuz mu? Siz bana yollasanıza linkleri nolur hocam buglu muglu olsun denemek istiyorum:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Far2Cry -- 5 Aralık 2016; 11:10:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenah2007

Hocam saban topragi havalandiriyor eger acik olursa saban isteme ayari %10 verim arttiriyor hesap su sekilde; eger 3 kez gubreleme aciksa gubre basina %30, tek sefer gubreleme aciksa %90 gubreden verimlilik artisi gelir. %10 da sabandan geliyor iste. Totalde 2 katina cikiyor aldiginiz hasat. Lakin saban ustune kultivatorle surmek biseyi degistirmez. Gercekte ne olur bilemem ama oyunda toplamda saban sonrasi 3 kez tohum ekimi %10 alabilirsiniz sonrasinda tekrar saban gerekiyor her 3 ekimde 1 kez. Eger kapatirsaniz gerek olmaz direk her daim %110 hasat alirsiniz.

Şimdi hocam ben anladığım kadarıyla size tekrar aktarıyorum bakalım doğru mu anlamışım:)

Saban ile sürmek ekstra %10 verim veriyor ya peki saban gereksinimi kapalı olsa yine %10 verim mi alacağım yoksa daha %5 falan gibi verim mi alacağım? Eğer yine %10 verim alacak isem pulluk ile niye uğraşıcam ki bu özellik saçma olmuş madem verim düşüyor neden kullanıcıya ayarı kapatma izni veriyorsun ki?

Gübrelemeyi ayarını 1 e alsam ve Ekim makinası Ekim yaparken aynı anda da gübreleme yapıyor ya ozaman daha gübreleme yapmamıza gerek varmı? Yine %90 verim almış olursunuz? Eğer yine %90 verim almış olursak bu daha da saçma olmuş:) o kadar gübreleme araçları gereksiz olmuş oluyor sıvı gübre, katı gübre falan:)

Hocam kapattiginiz her ayarin getirisini direk aliyorsunuz kapatirsaniz ozeti bu. Saban ihtiyaci kapaliysa yapsanizda yapmasanizda %10 fazla hasat alirsiniz. Gubrede 1 sefer secerseniz direk %90 sayar dediginiz gibi ekim makinesi veya kultivator vs. gubreleme yapiyorsa direk %90 i alirsaniz tek hamlede dogru anlamissiniz. Dediginiz gibi bu cok sacma olsada isin kolayina kacan oyuncular icin yapilmis.

Birde hocam aslinda 13 ve 15 te tek gubreeme olayi vardi ama gubrelemeyi hep ayri yapmak zorundaydik. Gercekte halihazirda gubreleme yapabiliyor oyundaki gibi ekim makineleri ve kultivatorler, bu yuzden oyunada aktarmislar. Kolayini onlemek adinada 3 kez gubreleme eklemisler.
  • fenah2007 kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam yani oyundan zevk almak isteyene bağlı aslında isterse adam zararına da olsa o ekipmanı kullanır:)

• quote:

Bu arada arkadaşlar çalışan bi zincir modu bulan varmı

Hocam bekliyorum ona göre:) buglu muglu olsun denemek istiyorum o modu:)

Eve Geçince atcam linki hocam

hocam evdeyim ama bulamıyom
    http://mods2015.com/
    bu siteden indirmiştim bug yüzünden sildiler diye düşünüyorum
    çünki traktor arkasına traktor baglayınca iç içe giriyordu
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.