Şimdi Ara

Farlar Açıkken Marşa Basmak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
35
Cevap
0
Favori
10.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • http://www.renault.com.tr/satis-sonrasi/aku linkinde "Püf Noktası"sına bakar mısınız? Burada farları motoru çalıştırmadan 4-5sn yakın diyor. Yani sonra farları kapatıp marşa mı basacağız yoksa bu durumda mı basacağız?
  • Söz konusu Opel Astra'da kontak anahtarını takınca farların söndüğünü ve motor çalışınca tekrar yandığını farketmiş arkadaşım. Yani buna araç üreticileri de yapıyorsa demekki bir bildikleri var diye düşünüyorum :) Ne olur olmaz diye marşa basmadan farları kapatmak lazım anladığım kadarıyla.

Yanıtlarınız için çok teşekkür ederim.
  • farlara zarar diye bilyorum ben ömründen yermiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eski s40'ımızda otomatik farlar kapatsak da yanıyordu,araç çalışmadan yanmaya başlıyordu ve söndürülemiyordu.S60'da da böyle.Ben de zararlı diye biliyorum ama bir türlü farları kapatamadım.
  • Kendisi sonuyor mars esnadinda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: polotje

Kendisi sonuyor mars esnadinda

Benim 94 model Golfümde sönüyor ama babamın 2003 Peugeot sunda sönmüyor bazı arabalarda var dediğin gibi. Yinede kapalıyken basmak aküye de farlara da birşey olmaması için en güvenlisi
  • araç çalışma esnasında akü daha çok gücünü marşa verdiği için farlara giden güç azaldığından dolayı farların düşük güçte çalışması farların ömrünü kısaltmaktadır araç çalıştıktan sonra farları açmak farların ömrünü uzatır.
  • bende de sönüyor ama parklar açık kalıyor; bu da dengesiz voltajdan dolayı ark astopları gümletiyor..
    marş yaparken frene bile basmam arka ampuller yanmasın diye..
    bunun yanında klimayı da kontağı aç-kapa yaparken kapatmak gerek
  • bu yüzden 3 takım beyaz ampul yakmıştım.artık farlar açıkken basmıyorum ampuller hala sağlam
  • Ben de çalıştırdıktan sonra farları açarım ama bazen unutuyorum, o an da marşa basarsam farlar kendi kendine sönüp tekrar yanıyor.
  • Astra çalıştırırken kendi kendine farı kapatıyor zaten sizin kapat demenize gerek yok
  • Alışkanlıktan dolayı kapatan çok, bence zararı olmaz yeni modellerde
  • yeni arabalarda otomatik farda olsa marşa basarken farlar söner. bizim arabada marşa basınca teyp bile kapanıyor açılıyor sonra. araba her ihtimale karşı diyelim ki akü çok zayıf ve tek marşa basacak kadar elektirik kaldı diyelim işte böyle bir durum olur diye marşa basarken araba farlar yanıyorsa kapatır..

ampüller zaten hiç bozulmaz neden bozulsun.. voltaj düşünce ampül bozulmaz yükselince bozulur...

amannnnnnnnnnnn böyle gereksiz bir soruya neden bu kadar uzun cevap verdim bende anlamadım..

• Onu bunu bilmem ben gördüğümü söyliyim bir arkadaşımda punto var ve kendimi bildim bileli o farları hiç kapatmaz sadece kontak kapat aç , kendiside demişti ben hiç farları kapatmıyorum otomatik fara ne gerek var diye bende şaşırmıştım. Sonuç ne oldu tabiki 32.000km de arabanın ön 2 far da patladı değiştirmek zorunda kaldı tercih sizin ben eski aurisimde de hep kapatırdım şimdiki aracım otomatik kendisi yakıyor çalıştıktan sonra.
  • Farlar açık marşa bastığım için 2 farım aynı anda patladı..
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.