Şimdi Ara

Fantastik kitap serisi önerisi rica ediyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
3.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bayan Perregrine'in Tuhaf Çocukları ve Aşk Tüm Zamanların içinden geçer serisine başladım; çok güzel kitaplar, zaten ilkini filminden etkilenip okumak istemiştim ama bu güne dek ben hep klasik eserler okumuştum. Acaba bu aşamada bana bütçemi de çok zorlamayacak, çok fazla kitap sayısına sahip olmayan güzel fantastik kitap önerebilir misiniz?
    Aklımda Ejderha Mızrağı serisi var ama sanıyorum onun kitap sayısı çok fazla, forumda fantastik kitap okuyanlar bölümünde 41 kitap gördüm sanıyorum ve bu çok fazla, bütçem el vermeyecektir. Ne önerebilirsiniz bana? Teşekkürler şimdiden, hayırlı Ramazanlar; hayırlı sabahlar...

• Taht oyunları

Lotr

HP

Bir de kral katili çok iyi diyorlar onu ben de okumadım en kısa sürede alacağım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bayan perreginin tuhaf çocukları seri galiba değil mi?Tavsiye eder misiniz? Ve kitapların okuma sıralaması nasıl olmalı biliyor musunuz?
  • hocam kral katili güncesi çok güzel bir seri az kitabı olsun demişsiniz şuan 2 kitabı çıktı 3. sü çıkacak . kitaplar biraz pahalı ama kesinlikle değer . internetten uygun fiyata bulabilirsin .
  • taht oyunlarida kral katili guncesi gibi bitmedi simdi ikisini de bitirdim ama yenileri cikar mi ne zaman cikar o zamana kadar bildiklerimi unuturum herhalde. baska kitaplara basladim bile.

ejderha mizragi ilk 3 kitabi oku gerisini zamana yayarak okuyabilirsin. drizzt serisi yine cok kitapli ama acayip zevkli bir seri bir göz at derim.

bu arada cok okuyorsan e kitap al pratik ve kullanisli oluyor.

• Ejderha mizragi serisini 3er 3 er okuyosun zaten hocam

• kral katili guncesi serisi 2 kitaptır ama kitapta kitaptır yani Ben seriyi üniversite'de çok fazla boş vaktim olduğu halde zor bitirmiştim.

Eragon serisi iyidir. 3 Kitaptan oluşuyor ve son kitaba kadar da kurgu sıkmıyor. Onun dışında Dune serisi de olabilir. Fantastik/Bilimkurgu türünde iyi bir seri olduğunu söyleyebilirim.

Bunların dışında birde locke lamora var.
  • Brandon Sanderson 'ın kitaplarına bak kesinlikle. Steelheart 'ı okudum ben tavsiye ederim.
  • Dune.

• Brandon Sanderson - Sissoylu 8.6/10
    Brandon Sanderson - Fırtınaışığı Arşivi 9.4/10
  • quote:

Orijinalden alıntı: Requiem for a Dream

Taht oyunları

Lotr

HP

Bir de kral katili çok iyi diyorlar onu ben de okumadım en kısa sürede alacağım

Hocam Lotr serisini edineceğim; çok methediyorlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

bayan perreginin tuhaf çocukları seri galiba değil mi?Tavsiye eder misiniz? Ve kitapların okuma sıralaması nasıl olmalı biliyor musunuz?

Evet seri kitap.

Benim serim dün tamamlandı sipariş vermiştim son iki kitabi da geldi. Bitireceğim sınavımdan sonra inşAllah.

Bu birinci kitap;http://www.dr.com.tr/Kitap/Bayan-Peregrinenin-Tuhaf-Cocuklari/Ransom-Riggs/Edebiyat/Roman/Fantastik/urunno=0000000661144?gclid=CjwKEAjwytLKBRCX547gve7EsE4SJAD3IZV6_4E0g_gD0TggqwdWpLWo0Cmtnz0MEndtghjVJey3exoCiZzw_wcB

İkinci kitabı alırken üstünde "ikinci kitap" diye görürsünüz Gölge Şehir diye geçiyor.

Filmini izlediniz mi? Filmine bayılmıştım sonrasinda ilk kitabı alıp okudum ve çok bet söyleyebilirim ki filmden çok daha güzel kitabı. Öneririm ben; seriyi bitirince de yazarım isterseniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: bugrasahin

hocam kral katili güncesi çok güzel bir seri az kitabı olsun demişsiniz şuan 2 kitabı çıktı 3. sü çıkacak . kitaplar biraz pahalı ama kesinlikle değer . internetten uygun fiyata bulabilirsin .

Bunu not ediyorum; Allah razı olsun.

Mesela taht oyunları diyorlar yada Ejderha mızrağı. Hocam çok fazla kitabı var nasıl yetişeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: supernoova

taht oyunlarida kral katili guncesi gibi bitmedi simdi ikisini de bitirdim ama yenileri cikar mi ne zaman cikar o zamana kadar bildiklerimi unuturum herhalde. baska kitaplara basladim bile.

ejderha mizragi ilk 3 kitabi oku gerisini zamana yayarak okuyabilirsin. drizzt serisi yine cok kitapli ama acayip zevkli bir seri bir göz at derim.

bu arada cok okuyorsan e kitap al pratik ve kullanisli oluyor.

Ejderha mızrağı sanıyorum kullanılmış kitap olarak birinden edineceğim uyguna bulursam. E kitap bana uygun değil; kütüphanem olsun istiyorum ileride ^_^

• quote:

Orijinalden alıntı: Pony Hunter

Ejderha mizragi serisini 3er 3 er okuyosun zaten hocam

Yani ilk 3ü okusam; sonra bir süre sonra diğerlerini edinsem sorun olmaz yani? Bahseder misiniz neden böyle? Konu aynı ama işleyiş farklılaşıyor mu zamanla seriler arasında?

• quote:

Orijinalden alıntı: StormLight

kral katili guncesi serisi 2 kitaptır ama kitapta kitaptır yani Ben seriyi üniversite'de çok fazla boş vaktim olduğu halde zor bitirmiştim.

Eragon serisi iyidir. 3 Kitaptan oluşuyor ve son kitaba kadar da kurgu sıkmıyor. Onun dışında Dune serisi de olabilir. Fantastik/Bilimkurgu türünde iyi bir seri olduğunu söyleyebilirim.

Bunların dışında birde locke lamora var.

Eragon'un filmi çekilmiş miydi? Çok beğendiğim bir film vardi da devamini yapmamışlardı tek filmde kalmıştı acaba ondan mı bahsediyorsunuz? Şayet öyleyse düşünmeden alırım onu ben zira film yarım kalmıştı

• Doğrudur ondan bahsediyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • "Miras" serisi ve 4 kitapmış; filmi gibi de yarım değil. Aradığımı buldum ben hakikaten; bundan sonraki kitap siparişime inşAllah bu seri girecek ^_^ Teşekkür ederim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Zireael

Nöbet serisini öneririm. 4 kitaptan oluşuyor. İlk kitabını 1 haftada. İki kitabını yaklaşık 2'şer günde bitirdim. Sonuncusunu elime aldığım gibi 1 günde bitirdim. Gittikçe sürükleyiciliği artıyor.

Sırasıyla;
    Gece Nöbeti
    Gündüz Nöbeti
    Alacakaranlık Nöbeti
    Son Nöbet

Nöbet serisini duydum; dilinin ağır olduğundan bahsedenler var ama şuanda seriye dair fikrim farklılaştı. Listeme ekleyeceğim bunu; teşekkür ederim, fantastik kaliteli eserler her daim ilgiyi ve saygıyı hakediyorlar 👏

• Serinin 2 kitabını bende okudum diğerlerini de alacağım
    Nöbet fantastik eserlerin içerisinde farklı bir tarzdır
    Ayrıca 2 de filmi çekilmiştir filmlerini de tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.