Şimdi Ara

Fan Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • AMD Athlon(xp) 2500+ işlemci kullanıyorum oc siz. masaüstündeyken 60-61 derece arası sıcaklık oluyo. oyunlarda 69-70 dereceye kadar çıkıyo. üzerinde stock fan var. yeni fan almak istiyorum önerilerinizi bekliyorum. bide nasıl takılır hiç bi bilgim yok thermal pasta falan yardımcı olabilirseniz sevinirim.

• dostum bende de aynı işlemci war orjinal fanı we max cıktıgı sıcaklık (oyun oynarken) 54 derece tabi bu temizlikten sonraki sıcaklık.bi temizle derim 2. bi fan tak kasanın içine.bende de temizlemeden once 69 dereceye kadar cıkıyordu
  • quote:

Orjinalden alıntı: burak08

dostum bende de aynı işlemci war orjinal fanı we max cıktıgı sıcaklık (oyun oynarken) 54 derece tabi bu temizlikten sonraki sıcaklık.bi temizle derim 2. bi fan tak kasanın içine.bende de temizlemeden once 69 dereceye kadar cıkıyordu

evet abicim aynen öyle fanı ve sogutucusunun arasındaki tozları temizleyip bi daha kontrol etmeni tavsiye ederim... oc ile uğraşmayacaksan stock fan işini görecektir eminim..
  • quote:

Orjinalden alıntı: AnAtoLiA_TR

quote:

dostum bende de aynı işlemci war orjinal fanı we max cıktıgı sıcaklık (oyun oynarken) 54 derece tabi bu temizlikten sonraki sıcaklık.bi temizle derim 2. bi fan tak kasanın içine.bende de temizlemeden once 69 dereceye kadar cıkıyordu

evet abicim aynen öyle fanı ve sogutucusunun arasındaki tozları temizleyip bi daha kontrol etmeni tavsiye ederim... oc ile uğraşmayacaksan stock fan işini görecektir eminim..

Yok olmuyor!! Stock fan overclocksuz AMD 2200XP işlemcimi soğutamıyor.... Kasa kapağı açık idle de 60 civarı hep. Heatsinki yıkadım zımparaladım Arctic Silver 5 ile macunladım yok! 2-3 derece farketti sadece...

DC den Thermaltake CL-p0006 ve 4 lü kasa fanı seti siparişi verdim. O kasa fanlarından birini heatsinke takmaya çalışacağım... Sonuçları yarın yazarım...

• quote:

Orjinalden alıntı: bmadran

quote:

quote:

Yok olmuyor!! Stock fan overclocksuz AMD 2200XP işlemcimi soğutamıyor.... Kasa kapağı açık idle de 60 civarı hep. Heatsinki yıkadım zımparaladım Arctic Silver 5 ile macunladım yok! 2-3 derece farketti sadece...

DC den Thermaltake CL-p0006 ve 4 lü kasa fanı seti siparişi verdim. O kasa fanlarından birini heatsinke takmaya çalışacağım... Sonuçları yarın yazarım...

ok abicim yarın sonuçları bekliyos... bize bildirmeyi unutma...

• BEN DE DE STOCK FAN VAR SU ANDA İMZAYA KANMAYIN COOLTEKİ RAFA KALDIRDIM Bİ SURE

VALLA AÇILIŞ 35 DERECE LOADDA 38 DERECE 2300 MHZ DE KULLANDIGIM ZAMAN 40 DERECE OLUYO İKİ AYDA Bİ TEMİZLERİM BEN FANI 6 AYDA BİR DE MACUNU DEĞİŞTİRİRİM BOLE YAPARSAN BEN CE DAHA İYİ

PARAN CEBİNDE KALIR SONUÇTA Bİ THERMAL MACUN MESELA ARTİC SİLVER 5 ALIRSAN UC KULLANIMLIK FALAN OLUYO ŞIRINGALAR EHH 1.5 SENE ETTİ FANI DA TEMİZLERSEN NE GEREK VAR Bİ DE HAVALARDA SICAK ONU DA DUSUN

BEN DE Bİ ARA KASAYA 7000 BTU LUK KLİMANIN HAVA GİRİŞİNİ SOKAYIM DEDİM AMA NEM YAPAR DİYE TIRSIYOM
  • quote:

Orjinalden alıntı: orchun

BEN DE DE STOCK FAN VAR SU ANDA İMZAYA KANMAYIN COOLTEKİ RAFA KALDIRDIM Bİ SURE

VALLA AÇILIŞ 35 DERECE LOADDA 38 DERECE 2300 MHZ DE KULLANDIGIM ZAMAN 40 DERECE OLUYO İKİ AYDA Bİ TEMİZLERİM BEN FANI 6 AYDA BİR DE MACUNU DEĞİŞTİRİRİM BOLE YAPARSAN BEN CE DAHA İYİ

PARAN CEBİNDE KALIR SONUÇTA Bİ THERMAL MACUN MESELA ARTİC SİLVER 5 ALIRSAN UC KULLANIMLIK FALAN OLUYO ŞIRINGALAR EHH 1.5 SENE ETTİ FANI DA TEMİZLERSEN NE GEREK VAR Bİ DE HAVALARDA SICAK ONU DA DUSUN

BEN DE Bİ ARA KASAYA 7000 BTU LUK KLİMANIN HAVA GİRİŞİNİ SOKAYIM DEDİM AMA NEM YAPAR DİYE TIRSIYOM

Artic Silver 5 nasıl üç kullanımlık? Sanki en az 10 kez kullanılır gibi duruyor... Benim şimdiden 4 ü buldu zaten.
    Çekirdeğin üstünü kapatan çok ince bir tabaka sürülmeyecek mi? Ben orada mı yanlış yapıyorum acaba?
    Gerçi termal macunu ilk kez yenilediğimde 80 lerden 60 larad üşmüştü sıcaklık, demek ki doğru yapmışım..

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: bmadran

quote:

quote:

ok abicim yarın sonuçları bekliyos... bize bildirmeyi unutma...

Kasa açık Sock fan CPU IDLE değeri 59 derece
    Kasa açık TT Pipe101 üzerine tek 80mm TT fan 46 derece
    Kasa kapalı TT Pipe 101 üzerinde tek 80mm fan+ 3x TT 80mm kasaya takılı fan 46 derece..

Bu gün kasamın ne kadar dandik olduğunu bir kez daha anladım, sadece PSU nun altına ve sol kapağa fan takılabiliyor ama o yerler bile o kadar küçük ki daha iyi değer alabilmek için hava deliklerini matkapla büyüttüm. Emin daha iyi bir kasada TT kasa fanları çok daha iyi bir sonuç verir ama benimkini de kapak açık kıvamına getirdi.

Pipe101 14 derecelik bir fark yarattı ki çok iyi bence, boyutu da sorun yaratmayacak kadar küçük. Ama termal macunu yaymadan işlemcinin üzerine oturtmakta zorlandım biraz.. Yakın bir zamanda üzerine 90mm fan takmayı düşünüyorum, daha iyi sonuç verir kesinlike.

Bu arada TT 80mm kasa fanlarının sesleri (sadece dışarıdan hava çekenler) yüksek devirde (3245 RPM) çok fazla, sanki odanızdan bir uçak havalandı havalanacak gibi bir izlemin yaratıyor. Ancak düşük hızda (1339 RPM) da bir o kadar sessizler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saluki -- 21 Haziran 2005, 23:20:06 >

• bmadran valla ben ilk olarak ince bi tabaka surmustum 2 derece falan farketmişti sonra sildim daha kalın bi taba surdum 7 derece falan fark yapmıştı valla ben ole kullanıyorum seninki oluyosa daha karlısın valla ben daha macunu bitiremedim zaten de bana göre iki kere daha surecem ve bitecek bi gorundu ole yazdım bakalım deneye deneye herşeyin daha iyisi bulacağız hepimiz kolay gelsin
    ayrıca tabi kasanında etkisi var soğutmada mesela benim kasanın yan kapağında bi tanesi orjinal olmak üzere 3 tane fan var ekran kartına ramlere ve işlemciye püskürtüyo mesela ekran kartında 12 derece duşurdu fan coolermasterin ayarlı fanı var kasa da onemli mesela bi gandalf alsak neler yapacaz da işte ne gerek var bi de windows açıkken speed fan kullanıyorum sıcaklıkta stabilite sağlıyo onu da tavsiye ederim
  • Zaten bu işlerin %80 i pazarlama stratejisi. Mesela anakart 70 derecede kapatıyor işlemciyi ama niye? Bilgisayar çok da güzel çalışıyor takılmasız falan filan. Sonra okuyorum forumları millet 30 derecede kullanıyor işlemcisini. Hadi bir çaba gayret 45 dereceye düşürüyorum bir torba para harcayarak ama işte bilgisayar eskisiyle aynı şekilde çalışıyor. Hatta fansızken sessizdi en azından...

Bir ton para harcayıp VGA soğutucu alıyoruz işlemci hızı 30Mhz artıyor.. Var mı 30Mhz lik farkı oyunlarda hissedebilen.. Pek sanmam..

Nasıl kızlar yok Mango ymuş, Gucci ymiş uğraşıyorlar hem sinir olup hem gülüyoruz, başkası yok ben 100 metreyi 9,30 da koştum sen 9,32 de koştun diyor, biz de yok Zalman mış, Thermaltake miş, aman 32fps dan 30 a düstü napsam da düzeltsem, benim ki 50 derece senin ki 50,5 diye muhabbet ediyoruz. Ne farkı var ki..

Gerçi bunlara hobi gözüyle bakmak lazım sanırım. Hayata bir şekilde tutunma, bir şeylere, bir gruba kendini ait hissetme çabası
    Neyse işte böyle dertlendim bir an..

"Fan Yardım" başlığını kirlettiğim için özür dilerim. Ancak bu kadar konuyla alakasız yazılırdı herhalde...

Ben Tayfun Talibolu, bu gün sizlere İzmir den seslendim. Esen kalın

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.