Şimdi Ara

falken lastik üzerine düşünceler... (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
448
Cevap
19
Favori
338.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Temenniniz için teşekkür ederim farklı bir araç kesinlikle imkanlar dahilinde tecrübe etmekte fayda var forumda dönen araba tavsiyerlerin coğu boşa çıkabilir.Şartlar ne yazık ki buna el vermiyor genel olarak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • soskay S kullanıcısına yanıt
    hocam son fotoğraf açılmadı. kaç mm diş kalmış acaba? gayet iyi durumda görünüyorlar yalnız. daha bi 30 bin rahat götürür gibi.
  • 6mm disler 40 bin gorebilirse guzel olur tabii ki.Bugun calistigim sirket bunyesinde surus egitimi aldim.Bu ucuncusu defansif surus ileri teknikler vs.Profesyonel egitimcilerden direksyon hakimiyet islak kuru zemin karma zemin fren manevra denemlerimyaptik.Sirket araci fluence gayet basarili konfora bakmaz iseniz yeterince segmenti dahlinde basarili diyebilirim.(elysee,301,linea gibi)Egitimcilerle sohbetimizde tavsiye ettikleri degisim km 30 bin oldu.Tavsiye ettikleri lastiklerde oldu bildiginiz marka urunlerdi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: soskay

6mm disler 40 bin gorebilirse guzel olur tabii ki.Bugun calistigim sirket bunyesinde surus egitimi aldim.Bu ucuncusu defansif surus ileri teknikler vs.Profesyonel egitimcilerden direksyon hakimiyet islak kuru zemin karma zemin fren manevra denemlerimyaptik.Sirket araci fluence gayet basarili konfora bakmaz iseniz yeterince segmenti dahlinde basarili diyebilirim.(elysee,301,linea gibi)Egitimcilerle sohbetimizde tavsiye ettikleri degisim km 30 bin oldu.Tavsiye ettikleri lastiklerde oldu bildiginiz marka urunlerdi.

6 mm ise 30-35 bin ancak hocam. oran orantı yaptım tabi ne kadar sağlıklı bilemicem

sizin lastik için tavsiye ettikleri değişim mi 30 bin oldu , yoksa genel anlamda tüm lastikler için mi ? benim turanza'lar da 30 bini doldurdu çünkü ve çok sayıda kılcal çatlak var üzerinde. muhtemelen aracın ilk sahibi lastikleri ilk kış kullanmış. aracım 2012 model. aldığımda üstte verilen kışlık lastikler 2013 ün 37. haftası üretimli. bu demek oluyor ki 2012-2013 kış sezonunda adam fabrika çıkışı turanza'ları kullanmış, sonraki sene kışlıkları almış. haliyle kışın kullanılan yazlık lastiklerde çatlamalar meydana gelmiş.

fluence'i tasarım olarak beğenmiyorum hocam ya. megane 3 play edition benimki. gayet tatlı bi araç. tasarımı hoşuma gidiyor. gönül isterdi ki bunu satıp en azından megane coupe ile değiştireyim ama onun da piyasası yok malesef.

• Genel olarak belirttiler. 30 bin km değişim için. Ayrıca rafta bir seneyi devirmiş lastiği tercih edilmemesini yine lastik üzerinde çatlak var ise lastiğin özelliğini kaybettiğine deyindiler.Birde 4 lastiğin değişmesini zaman içersinde iyi olanların arka aksa takılmasıda belirtildi.Ön tarafın kontrol edilebilmesinin daha yuksek olması nedeniyle arka aks üzerinde daha fazla tutunma saglanması dusuncesiyle.
    Fluence gelince para verilip alınacak bir ataç değil hatta sohbet esnasında megane aracı olan arkadas nasıl ikisi diye sordu karşılaştırmak olmaz megane cok üstün seklinde eğitimci cevap verdi.Şirket aracı neticede severek kullandığım bir araç değil 3 senede bir değişiyor son seneye girdik.Elysee veya 301 gelmesin yerine

• quote:

Orijinalden alıntı: soskay

Genel olarak belirttiler. 30 bin km değişim için. Ayrıca rafta bir seneyi devirmiş lastiği tercih edilmemesini yine lastik üzerinde çatlak var ise lastiğin özelliğini kaybettiğine deyindiler.Birde 4 lastiğin değişmesini zaman içersinde iyi olanların arka aksa takılmasıda belirtildi.Ön tarafın kontrol edilebilmesinin daha yuksek olması nedeniyle arka aks üzerinde daha fazla tutunma saglanması dusuncesiyle.
    Fluence gelince para verilip alınacak bir ataç değil hatta sohbet esnasında megane aracı olan arkadas nasıl ikisi diye sordu karşılaştırmak olmaz megane cok üstün seklinde eğitimci cevap verdi.Şirket aracı neticede severek kullandığım bir araç değil 3 senede bir değişiyor son seneye girdik.Elysee veya 301 gelmesin yerine

evet megane'ın fluence'den üstün olduğuna katılıyorum kesinlikle.

30 000 km olayına gelirsek biraz lastikten kaynaklı bence. 50 bini devirip iyi durumda olan lastikler de gördüm. şartlara bağlı olarak 30-60 bin arası değişebiliyor bence bu. benimkiler çok eski zaten her türlü ya bu sene ya seneye değiştireceğim :) fiat agea çıktı ya bence şirketler ona yönelebilir. albea ilk çıktığında olduğu gibi

• Falken in tez eridiği daha önce bahsedilmişti.
    ama bence normali böyle olmalı. michelin de tez bitiyor.
    mesela taksiciler genelde lassa tercih ediyor, çünkü bitmek bilmiyor, dişleri erimiyor.
    benim lassa kışlıklar 5 yıllıktı ve 6 mm dişleri vardıki enaz 25 bin yapılmıştır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

Falken in tez eridiği daha önce bahsedilmişti.
    ama bence normali böyle olmalı. michelin de tez bitiyor.
    mesela taksiciler genelde lassa tercih ediyor, çünkü bitmek bilmiyor, dişleri erimiyor.
    benim lassa kışlıklar 5 yıllıktı ve 6 mm dişleri vardıki enaz 25 bin yapılmıştır.

benim aracımın ölçülerinde falken adeti 200 tl, lassa impetus revo 2+ fiyatı 360 tl. çok ciddi bi fark var.

aracımı çok kullanan biri değilim. yılda 3-4 bin km yapıyorum. bunun 2 bin km'si yazın oluyor. bu aralar artabilir ama yine de en fazla yılda 6-7 bin olur. çünkü işe gitme gibi bi durumum yok. home office çalışıyorum. bu da ankara gibi bi yerde yılda normal kullanıcılardan 5-6 bin km daha az araç kullanmamı sağlıyor.

şu an değiştirmek istememin tek amacı turanza'ların üzerinde çok sayıda kılcal çatlak olması ve fren mesafesinin artması. güven vermiyor yani şu anki yazlıklarım.

benim durumumda falken daha iyi bi tercih olur sanırım. yılda 10 bin km barajını aşarsam nokian line, michelin primacy ya da lassa revo 2+ 'dan birine geçerim

• beni yanlış anlamışsınız.
    lassayı övmek istemedim , yermek istemiştim.
    lassaya para vereceğime aynı mağazadan %5-10 daha verip bridgestone alırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 10 Şubat 2016; 13:41:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

beni yanlış anlamışsınız.
    lassayı övmek istemedim , yermek istemiştim.
    lassaya para vereceğime aynı mağazadan %5-10 daha verip bridgestone alırım.

lastiğin erimemesi uzun ömürlü olduğu anlamına gelir şeklinde kendimce bi anlam çıkarmışım ben, çok pardon

ama lassa fena bi marka değil bence , babam kışlıklarını aldı ix35'ine, gayet memnun.

benim kullanım tarzı ve kullanım yoğunluğunda en iyi seçenek falken şu an

nokian line hakkında çok iyi şeyler yazılmış ama 4 lastikte 600 tl fark oluşuyor falken ile arasında.

• Merhaba,

Megane 3 gt line 1.6 aracım var lastik almak istiyorum.
    Falken 205/50R17 93V XL AS200 Euro All Season 4 Mevsim model lastik hakkında bilgisi olan varmı ? tavsiye edermisiniz.
    Bu mesaja eklenen görseller:

falken lastik üzerine düşünceler...
  • uysal3 U kullanıcısına yanıt
    4 Mevsim lastik herşeyden birazcık.4*4 araclar dışında cok tatminkar olmayan bir lastik.Yaz kış seklinde ayırmanızı tavsiye derim.
    Bulunduğunuz İl neresidir. Kullanım tarzınız, yılda kaç km yol yapıyorsunuz gibi etkenler seçimde önemlidir.
  • Merhaba,

Cevap için teşekkürler. Bulunduğum İl İst.

Araçı çok fazla kullanmıyorum sadece hafta sonları
  • uysal3 U kullanıcısına yanıt
    Yazlık alın derim.Kar kış zamanı da park da kalırsınız.Ze914 ecorun inceleyin lütfen tavsiye ederim.

• teşekkürler.
  • Selamlar.Aracım için yeni yazlık lastik alacağım.Üzerindeki pirelliler yoğun ses yapıyordu.Allah tan değişim zamanı geldi. Aracım peugeot 5008, 215/50r17 ebat lastiklerim.Hangi modeli tavsiye edersiniz? Erzurum da ikamet etmekteyim.Şimdiden teşekkürler.
  • selcuky1 kullanıcısına yanıt
    Aracınızla benzer olan picasso araca sahibim.12bin km dir falken ZE914EC kullanıyorum Sizinde işinizi görecektir.Bulunduğunuz il nedeniyle yazlık ve kışlık seklinde ayrım yapmanız faydalı olacaktır.
    Falken dışında daha üst segmente cıkmak isterseniz Goodyear ve Continantel ürünlerine bakabilirsiniz.

• soskay S kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim.Aslında michellin yafa conti almayı istiyorum ama bütçem maalesef bu aralar uygun değil.Falken i tesadüf eseri gördüm.Araştırayım dedim. Birde yol sesini çok alıyor mu? ses konusunda biraz sorun yaşadım diğer lastiklerde.Tekrar teşekkür ederim
  • selcuky1 kullanıcısına yanıt
    Michelin almanya üretimi ise tercih edilebilir.
    Falken ZE914EC sessiz bir lastik gayet tatminkar diyebilirim.

• Teşekkür ederim. Sağolun

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.