Şimdi Ara

falken lastik üzerine düşünceler... (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
448
Cevap
19
Favori
338.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Falken Ziex 912 alalı 14 ay geçti yaklaşık 18.000 km yapıldı. Lastik hala yumuşak. Virajlarda çok iyi tutunuyor. Islakda çok iyi. Ancak iki dereceli aşınma göstergesi olan (1. yuvarlak delik 2. kare delik) 2 deliğe geldi. Sonuçta hızlı aşınan bir lastik ancak hem yol gürültüsü, hem titreşimi çok az ve konforlu. Yaz lastiği olarak yol tutuş ve yuvarlanma direnci düşük böylece doğru basınçla ekonomi de yapıyor görünümünde...
    Saygılar
  • Sakin35 faydalı bilgiler vermişsin teşekkürler
  • Yaklasik 3 senedir yazlik lastik olarak 245 45 R19 98Y FALKEN FK-452 kullaniyorum, yol tutus mükemmel, sesizlik bu seneye kadar iyiydi, profil iyi durumda olmasina ragmen yol sesi aracin icinde bas agritacak dereceye geldi.

Aracta herhangi bir sorun yok, arac hyundai ix35 sifir aldim lastikleride sifir aldim. Arac km si su an 25000, lastikler sadece yazin kullanildigi icin 15000 civaridir kisinda karanlik ve rutubetsiz odunlukta muhafaza edildi.

Aracta herhangi bir sorun yok dedim cunku kislik lastiklerimde 3 yillik, continental marka ve herhangi bir ses yok, hatta servis kontrolunden bile gecirdim araci acaba herhangi bir sorun varmi diye cunku ses cok kotu bir ses, kesik kesik ugultu veriyor aracin icine sanki yol cizgilerinin uzerinde gidiyormussunuz gibi :))

Evet Falken konusundaki durum budur bende insallah faydali olur.
  • Toyota Corolla 1.6 2000 model
    Falken Ziex 912 alalı 16 ay geçti yaklaşık 22.000 km yapıldı.
    Lastik hala çok yumuşak ve sessiz. Virajlarda ıslakken de çok iyi tutunuyor. Islakda panik fren çok iyi. Kuruda panik fren orta. İki dereceli aşınma göstergesinde 2. deliğe geldi. Sonuçta hızlı aşınan bir lastik ancak yol gürültüsü, hem titreşimi çok az ve konforlu 30-32 psi). Yaz lastiği olarak yol tutuş ve yuvarlanma direnci bence düşük böylece doğru basınçla ekonomi de yapıyor görünümünde... Kış ve yaz LPG de bile karma kullanımda 100km de 7,5 8 lt tüketim var. 10 lt LPG ile 135-145 km yapıyor karmada.
    İyi günler
  • sakin35 S kullanıcısına yanıt
    Falken Ziex 912 İki Yıllık İzlenimler:
    Araç : Toyota Corolla 1.6 2000 model (1190 kg)
    Falken Ziex 912 alalı yak. 20 ay geçti yaklaşık 28.000 km yapıldı.
    Lastik hala çok yumuşak ve sessiz. En üstün yanı hiç bir lastikte zorlamadığım kadar hızda zorlasam da savrulma görmedim (Knalların başarısı? derinliği? Kauçuk yüzdesi fazlası?). Virajlarda ıslakken de çok iyi tutunuyor. Islakda panik fren artık fena değil. çok iyi. Kuruda panik fren orta. İki dereceli aşınma göstergesinde 2. delik artık siliniyor. Sonuçta hızlı aşınan bir lastik (yine kauçuk oranının fazlalığı mı?) ancak yol gürültüsü hala çok az-sessiz, hem titreşimi çok az ve konforlu 30-32 psi). Yaz lastiği olarak yol tutuş ve yuvarlanma direnci bence düşük böylece doğru basınçla ekonomi de yapıyor görünümünde...Bana daha önce kullandığım yumuşaklık ve sessizlik te beni çok şaşırtan Maxxis lere benziyor.
    Saygılarla @sakin35

• bende dün falken 914 aldım bakalım deneyecem begenirsen 2 tane daha alacagım
  • Falken lastik nereden satın alabiliriz...205 50 17 ölçüde kullanan varmı izlenimleriniz nelerdir,tavsiye edermisiniz
  • Bende bugün 215/50/17 kışlık siparişi verdim baya bir araştırdım lastiğide gördüm güzel gözüküyor Lastik satanda arkadaşım olduğu için geliş fiyatından aldım 4 tanesini 740 tl ye Diğer bayiler tanesine 230 tl fiyat verdiler.
  • sakin35 S kullanıcısına yanıt
    Falken Ziex 912 175/65/15 , İki Yıllık İzlenimler:

Falken lastikler yaklaşık 33.000 km de (2 yılda) neredeyse eridi. Son 5.000 km de orta düz üç paralel kanal haricinde yolu tutan enine tüm kanallar eridi. Genelde virajlarda çok iyi idi. Ancak kuruda ve ıslakda 15.000 km sonra kötüleşti. Hala yumuşak ama tehlikeli. Ve çöpe gitti. Yerine Türkiye üretimi Dunlop SP 01 185/60/15 e geçtik. İlk izlenimler çok güzel. Her yönüyle harika görünüyor. Özellikle araç çok daha stabil yol alıyor, en az Falken kadar sessiz, konforlu ama yol tutuş, panik fren daha iyi ABS çok daha geç devrede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakin35 -- 2 Ocak 2014; 21:21:33 >
  • murakan0512 M kullanıcısına yanıt
    Falken 914 için izlenimleriniz nasıl.2 tane daha aldınız mı?
  • soskay S kullanıcısına yanıt
    Ben 4 adet ziex ze914 ecorun aldim..aracim 2007 focus tdci otomatik dizel....
    Lastikler bir harika ...istanbul adapazari arasinda uzun yol yaptim ..hizim 170 lere dahi çikmasina rağmen yakit ortalamam 5.6 lt...
    Gerçekten tasaruflu sessiz ve çok iyi yol tutan ( guven veren) bir lastik...ayrica oldukça konforlu....limitlerini öğrenmek için virajlar da falan zorladim çizgisini hiç bozmadi gerçekten güzelmiş...gözünü seveyim internetin yoksa nasil ögrenip alacaktik hem hesapli hemde pahalilardan dahaniyi malı...
    Marka meraklisi değilseniz hiç düşünmeden alin kesin memnun kalirsiniz diyebilirim....
    Ebat 205/55/16 91v etiket degerleri şöyle
    Yakit durumu ''C''
    İslak da yol tutuş ve frenleme ''B''
    Yol sesi 70 db yani ''B''

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada falken japon ''sumitomo''markasinin ikinci markasiymiş onu ögrendim...
    Lastiklerin tanesi sökme takma balans dahil 150 tl ye aldim.

• taylor1956 T kullanıcısına yanıt
    Bilgiler için teşekkürler.215/55/16 ebatlar için 150 ve 175 tl fiyat aldım. 175'e sibop değişimi dahil. Lastikler ile kaç km yaptınız bu arada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soskay

Bilgiler için teşekkürler.215/55/16 ebatlar için 150 ve 175 tl fiyat aldım. 175'e sibop değişimi dahil. Lastikler ile kaç km yaptınız bu arada.

Araciniz passat herhalde....yol tutusu iyi bir arac ...914 lerle super olacak...
    Az evvel ailecek bogaz turundan geldik eve....belki bilirsiniz bogazbsahil yolu kanlicaya kadar oldukcansert ve devamli virajli...okadar zavkli ki arkasini birakma kaygisi olmadan viraja girmek...salina salina gittik geldik....diger aracimda da goodyear eagle f1 asyymetric2 var ,tanesini 285 tl ye (arayip da en ucuz buldugum yerde) aldim , neredeyse 914 lerden farki yok sadece cok cok daha az sessiz....oda iyice isininca....
    Falkenleri alali 2000 km kadar yaptim ( yaklasik).... Tam emin degilim 1900 de olabilir 2100 de....
    2013 yili 22 hafta uretimi....pisman olmazsiniz...uygun kaliteli lastik ariyorsaniz falken den baska gt radial hpy 'ye de bakabilirsiniz....hangi lastigi alirsaniz alin silikali olmasina dikkat edin...silikali lastikler sessiz-cimri ve yagista iyi oluyorlar....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taylor1956 -- 21 Şubat 2014; 15:55:15 >

• 4x4 aracım için aldım. lastikcinin önerdiği en iyi falken modeliydi. yaklaşık 6 ay oldu ve 12.000km yol yaptım. adet fiyatı 280tl. modelini şuan hatırlamıyorum. artı ve eksilerini yazmak istedim.

(+) ları
    ucuz. aynı özelliklerde dunlop 380, hankook 400tl , michelin 650 tl idi.

sessiz. yazlık sürat lastiği diye geçen model gayet sessiz. içeri yol sesi almıyor.

(-) leri
    yağış performansı rezalet. awd ve esp olan aracımla heran yoldan çıkıcam hissine kapılıyorum. asr li araç patinaj yapıyor, aldığım güne lanet okuyorum

konforsuz. araç en ufak bi yol kusurunda eski dolmuşlar gibi sekmeye başladı. tangır tungur gidiyor.

kesinlikle kimseye tavsiye etmiyorum. bunu size öneren bi lastikçi olursa yaşına başına bakmayın aşağılayın, rencide edin, 3 kuruş kar yapcam diye insan hayatıyla oynamaya kimsenin hakkı yok. ben yandım siz yanmayın. kesinlikle yok petlas getiriyor, japon malı, çin lastikleriyle karıştırmayın, efendim garantisi var, bi sıkıntı olursa biz burdayız abi, herkes çok memnun, ben kendimde kullanıyorum gibi klasik sahtekar esnaf ağızlarına inanmayın.

almayın almak isteyene mani olun. insanlık görevidir.

• Diger falken modellerini bilmem bilmedigim seyi de tavsiye asla etmem...
    Ama falken ziex ze914 ecorun modeli on numara lastik.....thailand malı....
    Mesela ziex ze912 yi pek oven yok sessizlik disinda
    On yargili olmayalim

• http://www.mytyres.co.uk/RDNews3331.html
    Link de avrupali arkadaslar ''914'e" recommended demiş.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taylor1956 -- 23 Şubat 2014; 17:41:49 >
  • Bugun istanbul yağisli....
    Ziex 914 islak asfalt uzerinde de gayet basarili...benim testimi rahat rahat gecti
    Bayabi zorladim abs cok zor devreye giriyor...cunki gerek kalmiyor....bunda fren disk ve balatalarinin yeni ve orjinal olmasinin da etkisi var tabii....

• Ziex 914 le deneyimlerim devam ediyor....simdiye kadar islakta ve kuruda beni hiç tedirgin etmedi...
    Tek kaygim 20 bin-30 bin km lerde nasil olacagi...
    Suan 3000 km ye yaklastim ..iyi ile mukemmel arasinda bir yerde....hic duymadigim ve ucuza aldigim bir lastigin bu kadar iyi olabilecegi gercekten beni cok sasirtti...bukadarini açikcasi beklemiyordum..

• taylor1956 T kullanıcısına yanıt
    Tabii doğrudur, Falken, Sumitomo Rubber Industries grubuna ait bir markadır.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.