Şimdi Ara

Fahiş PlayStation Store Fiyatlarına Hayır! [Türkiye için indirimli oyunlar KALDIRILDI!] (151. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.464
Cevap
77
Favori
437.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1079 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Onların bahanesi hiç bitmiyor ki. Dolar düşse vergi diyorlar o düşse ingiltere diyorlar. En mantıklısı us psn şu an. Oyun işi ultra lüks oldu asıl ben o alan kitleyi 2019 da görürüm bakalım kaç tane oyun alabilecekler bu düzende. Artık indirim varken ihtiyaç olmasa bile al kenarda dursun devri bitti adamlar 5 sene önceki oyunu bile uçuk fiyata satıyor. Eskiden psn ye bakardım ne var diye şimdi hiç ilgimi çekmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bakmayin millet Rdr2 ye asiri hypela gitti o yuzden satacaksa o oyun satacak sonrasi yok.Bir daha bu denli kitlesel hype yapacak oyun uzun sure cikmayacak(TLOU2 gelene kadar).Eskiye gore oyun satislari ciddi mana da dusmustur bence piyasada nakit altindan degerli simdi.

Daha da ileri gitsek ps5 neslinde ne olacak?Insanlar iyi kotu bu nesilde ps4 ve xbox lari aldi.9.nesil geldiginde konsollari da alamaz hale gelecekler.Abonelik ucreti oyun masrafi konsol masrafi derken konsol pazari daralacak.Bu 2018 sonbaharinda ne kar ederse edecekler 2019 ve 9. Neslin gelecegi 2020 yillari Tr konsol pazari dibi gorecek.Ozel fiyatlandirmayi yapmamalari kendi kendilerini bitirecek.Siskin egolari yuzunden bunu goremiyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Louis Van Gaal

a..... a.. oldu şeklinde cevap atardım da hadi forum kurallarına uyalım.

Arkadaş sen bizimle billur mu geçiyorsun?

Alıntıları Göster
    10 kişi de beğenmiş hahaha

Kardeş körsün herhalde? O mesajdan sonra diğer arkadaşa ben de mail attım dedim ama işte.

Kitap oku. Kitap.

• Rdr 2'nin olması işi bozdu...

1-2 ay içinde de the last of us 2, gta 6 falan çıkarsa hepten biteriz...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • buradaki içi kıpır kıpır arkadaşları anlıyorum. bir tane hobileri var, fiyatlar uçtu. normaldir çözüm aramaları ama yanlış yerde arıyorlar MAALESEF.

sony üzerine fazladan para koyuyormuş

yahu tamam sony üzerine bindirim yapmasın

60 dolarlık oyun = 326 lira
    70 euroluk oyun = 434 lira

host bir arkadaşım var. gün aşırı yurtdışına gidiyor adam. en az 2 haftada 1 amerika seferi yapıyor. oyun isteyip adama 60 dolar karşılığı 325 lira para veriyorum. vergi yok, sony türkiye yok, d&r yok, playstation store yok, zart yok zurt yok. BENİM PARAMIN ORADAKİ KARŞILIĞI BU VE ISRARLA KOCA FORUM BUNU ANLAMAK İSTEMİYOR

bu fiyatları kabul ediyor musunuz?

bu ülke birşey üretmeden dünyanın geri kalanında parası değerlenemez

senin benim oyunum da ucuzlayamaz.

MAALESEF

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defected -- 5 Kasım 2018; 8:3:6 >
  • defected kullanıcısına yanıt
    elbette kur fiyatları hükümetin eseri. buna karşı çıkanın akli dengesi yerinde değil, lakin

f1 2018

abd ve TR fiyatı: 60 $ = 299 tl

RDR 2

abd ve Tr fiyatı 60 $ = 460 tl

Fifa 19

abd ve tr fiyatı 60$ = 359 tl

rdr ekim, diğer ikisi eylülde çıkmış. abd fiyatı aynı, türkiye fiyatı birbirinden farklı demek ki ortada bir üçkağıtçılık söz konusu...

Millet gayet de doğru yerlere tepki gösteriyor... Tepkinin yanında boykot olmalıdır.

Hükümete tepki gösterilirse hem sonuç alınmaz hem de çoğu kişi aynı havalimanı işçileri gibi teröre destekten tutuklanır.

Fakat Sony TR'ye tepki göstermek en azından fiyat düşürtme gibi şansları var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wake Up Lieutenant -- 5 Kasım 2018; 8:12:4 >
  • ya onu diyorum işte önemli değil ki. sony türkiye kafasına göre fiyat düşüremez ki.

kaldı ki hükümete karşı olmak falan değil bu. karşı olup kendini parçalasan ne olur? durup dururken türk lirasının değerlenecek hali yok.

bu işin çözülmesi o kadar kolay değil diyorum sadece.

diğer yandan ben bir oyunun 350 lira olmasını bile kabul etmiyorum

sony oyunları birebir dövize çevirip satsa ne olur

350 lira nedir ayıp ya

ya hadi indirimli satsın bugün çıkmış oyuna 250 desin. yine çok. "250 ne lan adam mı öpüyorsunuz?" diyesin geliyor ama diyemiyorsun işte...

200 de çok

100 lira da çok

senin ülkenin parası dolar ile aynı değerde olsa o oyunu 60 liraya alacağız

2008 yılında dolar 1.5 liraydı. oyunları çıkış gününde 90 liraya aldığımı adım gibi hatırlıyorum.

90

lira

red dead redemption 2'yi 90 liraya almışız gibi düşünün yani. hayal gibi değil mi?

değildi.

alıyordum. alıyorduk.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defected -- 5 Kasım 2018; 8:22:9 >

Hocam kurun yüksek olduğunu herkes biliyor. Sorun o değilki.

ABD'ye giden arkadaşına, f1 2018 , rdr2 ve fifa 19 almasını söyle. 325TL vereceksin değil mi her birine? Aynı fiyat yani.
    PSN TR'den alırsan biri 300TL diğeri 460TL. Halbuki hepsi 60dolar ya da 60euro.

Bunun kur ile bir alakası yok...
  • quote:

Orijinalden alıntı: trancenden

Hocam kurun yüksek olduğunu herkes biliyor. Sorun o değilki.

ABD'ye giden arkadaşına, f1 2018 , rdr2 ve fifa 19 almasını söyle. 325TL vereceksin değil mi her birine? Aynı fiyat yani.
    PSN TR'den alırsan biri 300TL diğeri 460TL. Halbuki hepsi 60dolar ya da 60euro.

Bunun kur ile bir alakası yok...
    yani sen bir oyunun 300 liraya satılmasını kabulleniyorsun?

sony türkiye oyunları 300 liraya satsa sorun yok

allah başka dert vermesin ne diyeyim :)

yerdeki pislikleri halının altına temizlemekten başka birşey değil bakış açınız
    Mesajımdan bunu mu anladın :)

Yukarıdaki arkadaş ABDdeki fiyatlar aynıyken buradakiler farklı demiş ben de onu destekledim. Yoksa buraya uygun fiyat politikası yapsınlar tabiki. Steam,Netflix ve Spotify nasıl buraya uygun bir fiyat politikası izliyorsa Playstation da yapmalı. Ama mesajlar bunla alakalı değildiki :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trancenden -- 5 Kasım 2018; 9:27:8 >
    hadi yazdıklarım yeni oyunlar, onları geçtim...

2013'te çıkan gta 5 remastered fiyatı 119 tl,

2014'te çıkan last of us for remastered fiyatı 109 tl...

2015'te çıkan god of war 3 remastered ps4 fiyatı 109 tl...

2017'de çıkan pes 18 250 tl...

ve bunların 4'ü de Abd fiyatı 5-25 dolar arası...

ve bu fiyatlarla önceden god of war 2018 sürümü satın alınabiliyordu 200 tl civarına şimdi ise oyun 369 tl...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wake Up Lieutenant -- 5 Kasım 2018; 9:49:4 >
  • God of war şu an 469 tl.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Zamanında Metro 2033 ve Metro Last Light ikili paket 11TL'ye almıştım. 11TL çoğu kişinin sigara parası. Zamanında dediğimde 2-3 yıl önce değil. Maksimum 6 ay öncesidir. O zamanki kura göre bile çok ucuza geliyordu. Aynı dönemde Mirror's Edge de 11TL idi. Şimdi 84 TL.
  • trancenden kullanıcısına yanıt
    Yakinda bunlarda diyorlar mi fiyatlar psikolojik

• Hocam Türkiye'de herşey olabilir. "Fiyatlar aslında psikolojik olarak 469TL.Yoksa pahalı falan değil size öyle geliyor" diyip kendilerini haklı çıkartırlar. Sonra da konu kilit üyeler ban :)
  • trancenden kullanıcısına yanıt
    Fiyatlarin sebebi Londra saldiri yapıyorlar bunun da üstesinden gelicez kardeslerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2C5CD639E -- 5 Kasım 2018; 10:37:41 >
  • Bütün bu dengesiz fiyatların ve saçmalıkların sebebi İngiltere’deki stokçularmış beyler :)

• Bir oyun için vereceğim en yüksek mablağ 150 tl. Kafamda bu rakamı belirledim. Odyssey ve spiderman için 100 tl, çok övüldüğü için rdr 2 içinde 150 tl'ye düşerse alım yapabilirim.Bunun dışında ki oyunlara ise 80tl ve altına düşünürüm. Persona 5 ve nier gibi oyunları indirim olmasına rağmen almadım.Kendi açımdan durum bu işlerine gelirse...
  • Sony yaptığı indirimleri çok beğeniyor olmalı ki tüm sosyal medya mecralarına PSN indirimi reklamı basmışlar Türkçe olarak!
  • Fiyatların kur ile alakası olmadığını kabullendiğiniz zaman
  • 
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.