Şimdi Ara

Facebook Beğen Butonu Sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13
Cevap
0
Favori
5.406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    bloguma beğen butonu eklemek istediğimde 'appId' diye hata veriyo... araştırdım ama bilgi bulamadım. yeni beğen kodlarını bloga nasıl ekleyebilirim.

Facebook Beğen Butonu Sorunu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• keşke biri yardım etse :/ bende de aynı problem vardı çözemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LeylaYilmaz

keşke biri yardım etse :/ bende de aynı problem vardı çözemedim.

ben aşağıdaki kodları kullanarak çözdüm.

javascript kodu

<script>(function(d, s, id) { 
    var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];
    if (d.getElementById(id)) return;
    js = d.createElement(s); js.id = id;
    js.src = "//connect.facebook.net/tr_TR/all.js#xfbml=1";
    fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);
    }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));</script>

blog yazılarını beğenmek için

<div class='fb-like' data-layout='button_count' data-send='false' data-show-faces='false' data-width='120'></div>

sabit bir url'yi beğenmek için

<div class="fb-like" data-href="http://xxxxx.blogspot.com/" data-send="false" data-layout="button_count" data-width="450" data-show-faces="false"></div>
  • 32 yaşındayım daha görmedimki bir beğen kodu olsun sayfa acılınca kasmasın.
    yok beyaz sayfa acılıyo yok 1 saniye begeni bekle bide like değilde neden beğen adı yok.
  • 1 adet beğen kodu arıyorum
    1-beğen yasın
    2-sayfa acıldıgında 0.20 ms de acılan sitemde kasma yapamasın yanıdna beyazlıklar falan...

sitemde en ufak sorun yok diğer sitelere ekleyincede aynı zaten sizde olmuyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: virtualdjcubase

1 adet beğen kodu arıyorum
    1-beğen yasın
    2-sayfa acıldıgında 0.20 ms de acılan sitemde kasma yapamasın yanıdna beyazlıklar falan...

sitemde en ufak sorun yok diğer sitelere ekleyincede aynı zaten sizde olmuyor mu ?

1. /connect.facebook.net/tr_TR/all.js#xfbml=1"; kodundaki kırmızı yerdeki gibi yaptınmı beğen yazar.
    2. kodlarla oynamak lazım. mesela beğen butonunun en son yüklenmesini sağlamak gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celibar -- 16 Şubat 2013; 16:38:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: celibar

quote:

1 adet beğen kodu arıyorum
    1-beğen yasın

1. /connect.facebook.net/tr_TR/all.js#xfbml=1"; kodundaki kırmızı yerdeki gibi yaptınmı beğen yazar.
    2. kodlarla oynamak lazım. mesela beğen butonunun en son yüklenmesini sağlamak gibi...

Teşekkürler
    peki hocam şöyle bişe vardıda bulamadım mesela beğen dedikten sonra kişiye bide paylaş çıkıyodu aynı sekmede beğendikten sonra.
    örneğini arıyorum bulamadım suan ama..
  • <div class="fb-like" data-href="http://xxxxx.blogspot.com/" data-send="false" data-layout="button_count" data-width="450" data-show-faces="false"></div>

hocam ayrıca burada belir,ttiğiniz kırmızı yer olması gereken neresinidir bu kodu kulanıcaktımda ?
  • quote:

<div class="fb-like" data-href="http://xxxxx.blogspot.com/" data-send="false" data-layout="button_count" data-width="450" data-show-faces="false"></div>

hocam ayrıca burada belir,ttiğiniz kırmızı yer olması gereken neresinidir bu kodu kulanıcaktımda ?

</head> kodundan önce şu kodu ekle

<script>(function(d, s, id) {
    var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];
    if (d.getElementById(id)) return;
    js = d.createElement(s); js.id = id;
    js.src = "//connect.facebook.net/tr_TR/all.js#xfbml=1";
    fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);
    }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));</script>

ikinci olarak aşağıdaki kodu sitende gözükmesini istediğin yere eklemelisin.

paylaş özelliği facebook'un çıkardığı bir özellik... nasıl engellenir ben de bilmiyorum.
  • teşekkür ederim
  • hocam saol alamadım bi turlu align right yapıyorum bu sefer br koymusum gibi atlatıyor :(
  • :(
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.