Şimdi Ara

Ezel (2009-2011) (647. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.023
Cevap
27
Favori
444.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 645646647648649
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Diziyi 5-6 gün önce izlemeye başladım. İlk kez yeni izliyorum. İlk 5-6 bölüm açıkçası sıkıcı gelmişti bana biraz ağır ilerliyordu senaryo. Şu an 11. bölüm bitti 12. bölüme geçtim özellikle 10. bölüm ve 11. bölüm çok iyiydi. Ali'nin delirmesi, şizofrenik hareketleri, dayının ve Ezel'in Ali-Cengiz oyunları falan çok iyi.

Dizide canımı sıkan tek şey Eyşan ve onun sahneleri, çok bayık ve sıkıcı geliyor. Sürekli bunun ağlama sahnelerini, boş boş dram sahnelerini izleyeceksem işimiz var. Dizide genel olarak da dram sahneleri çok fazla inşallah ilerleyen bölümlerde biraz daha azalır diye umut ediyorum şu an hikayede baya gizemli şeyler var bu yüzden sürükleyici geliyor şimdilik.

Şurası çok iyi;

Saat ve Dakika 1.30.50 'dan sonrası

Dayı: "Şimdi anladın mı ben olmanın nasıl bir şey olduğunu kardeeeeeş, emir veriiim mi? Veriyim dimi kardeeeeeş..." Kardeeeeş

• İlk bölüm için

Ömer'in annesi evlerinde yemek yerken Cengiz'le acayip bakıştılar da kadın kör değil mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ron Jeremy

İlk bölüm için

Ömer'in annesi evlerinde yemek yerken Cengiz'le acayip bakıştılar da kadın kör değil mi?

Sanırım bulanık da olsa ışıklı ortamda karşısındakini tam seçemese de görebiliyor gibi geldi bana. Yani %100 görme engeli değil de %90 - 95 gibi.
  • 18. bölümü izledim az önce tartışmasız başladığımdan beri izlediğim en nefes kesen, en iyi bölümdü.

[spoiler]

Reis: - "Neydi adın ker...piç Ali, kerpiç Ali"

Ali: - Kerpeten Ali ebenden gelsin aklına

Şu diyalog efsane

• özlüyorum , böyle bir dizi bir daha gelmez

• 2 gün önce (ilk kez izliyorum) 1. sezonu bitirdim. Şimdi 2. sezondayım ve yeni sezonun 2. bölümünü az önce bitirdim. "Sekiz"in olduğu bölümlerdeyim kısaca izleyenlerin hatırlaması için yazacak olursam.

Şöyle ilk kez izleyen biri olarak şu ana kadar izlediğim kadarıyla kısa değerlendirme yapacağım.

Dizi 1. sezon hiç de abartıldığı gibi efsane falan değilmiş. 1. sezonun tam yarısına kadar bölüm sayısı olarak da ilk 15 bölüme kadar büyük bir yükseliş gösterirken kalite anlamında 15. bölümden sonraki bölümlerde kalite dibi görmeye başlamış sezon finaline kadar. Klasik Türk dizi şeyleri yapılıp 15. bölümden sonra (18. bölümü hariç tutabilirim o da çok iyiydi) özellikle 20'li bölümlerin neredeyse tamamı çok sıkıcı ve senaryonun sıkıştığı, uzatılmaya çalıştığı bölümler olmuş. Ezel'in her bölümde farklı bir kişiye Ömer olduğunu söylemeye çalışıp bir türlü söyleyememesi, Kenan'ın bir türlü gösterilmemesi 15-20 bölüm boyunca Kenan ve onun güçlü olmasından bahsedilip de bir türlü detay verilmemesi, bu konunun sakız gibi uzatılması, Eyşan'ın ve Bahar'ın salak saçma uzatılan dram sahneleri, Eyşan karakterinin tüm sahneleri, Ezel'in dayı haricindeki tüm sahneleri (evet ilk kez bir dizide ana karakterden yan karakterlere göre daha çok sıkıldım, özellikle Ezel'in Eyşan'la olan aşk sahneleri)... gibi şeylerle 1. sezonun son bölümleri çok ciddi derece bozmuşlar.

2. sezon şimdilik iyi başladı, Haluk Bilginer olmasa (izlemeden önce biliyordum oynadığını) muhtemelen diziyi bırakırdım. Tamam Ramiz Dayı ve onun Ezel'le falan yaptıkları akıl oyunları güzel de işin şeyini çıkarmışlar 1. sezonda elde malzeme kalmayınca saçmalamışlar, 1. sezon çok sıkıldım yarısından sonra.
  • bu ne oyunculuk be aga bu ne be , bide şimdi tv yi açın orada oynayanları izleyin. Onlar oyuncuysa bu adamlar ne

• işte her şeyin başladığı o an

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 17 Aralık 2017; 18:54:44 >
  • Gelmiş geçmiş en iyi Türk dizisidir vesselam.

• İkinci kez bitirmiş bulunmaktayım.

Mükemmel.
  • youtubeden kısa videoları izlerken tüylerimin diken diken oldugu hafızamdan silmek isteyip tekrar tekrar izlemek istediğim dizi.
  •  Ezel (2009-2011)
  • DVD si çıksa alınıp Arşiv yapılacak bir dizi.Bi ara kurtlar vadisinin dvd si çıkmıştı kapış kapış gitmişti.Bence bunda da olabilir

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 14 Şubat 2018; 12:44:53 >
  • Yarın akşam 71.bolumu finali izliyecegim 3.kez

Tekrar görüşmek üzere

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 645646647648649
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.