Şimdi Ara

EZCOOL HD DREAM MEDIA PLAYER.. (!!!!!IP TV DÜZELTİLDİ!!!!!)) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.086
Cevap
2
Favori
90.341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar görüntü kalitesi bakımından wd veya popcorn la arasında bi fark varmı film oynatıkrken soluk veya canlı vs....ben bu ürünü alıcam fakat wifiden film izletme sorunu varmıs modeme direk baglasam bilgisayardakı dosyayı paylasıma acıp oynatsam bir sorun yasarmıyımbirde sormak istediğim baska bıseyvar 27'' lg monitör alıcam fakat aldıgım zaman kendı içeriisnde movie player ı yok çeşitli yöntemlerle acılıyor fakat mkv lerde gene sorun cıkıyor dts mesela bn film izlemek xbox 360 ve bilgisayar kullanımı için ikiarada biderede kaldım 27'' monitörmü almalıyım yoksa 32'' samsung içerisinde usb movie özelli olan 32'' alırsam nekadar mesafeden izlemem gerekir pcde kullanıcam çünkü filim ve xbox 360 da önerilerinizi beklıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: scelen

slm.
    Bu ürünle ilgili murdocklawless'a teşekkür etmek istiyorum. Çünkü bize çok faydalı bilgiler sunmakta. 2 sorum olacaktı:

1. cihaz çalışırken fan sesi duyuluyormu?
    2. Bu tip cihazları 6 yıl önce Smartmedia ile alarak kullanmaya başladım. Daha sonra ilk WD modelinden aldım. Eskiden bu ürünler çok kullanılmadığından güncellemeleri firmalar çok yapmıyordı. ürünü aldıktan 6 ay sonra yeni çıkan bir ses yada görüntü codecli filmi izleyemiyorduk. Belli bir süre sonra işlevsiz bir elektronik cihaz haline geliyordu. O yüzden piyasada markasını çok bilmediğim bir ürün almamayı düşünüyordum. Ancak bu ürün beni düşündürtüyor. Acaba Güncellemeler konusunda ithalatcı firma nasıldır? Güvenilirmidir? 6 ay sonra kullanılmaz bir cihaz olmasın?

Tşk,

quote:

Orijinalden alıntı: murdocklawless

quote:

Orijinalden alıntı: cagancagan

Merhaba
    ürünü yeni aldım. firmware yüklemeden önce bazı sıkıntılar yaşadım. firmware yükledikten sonra tüm sorunlarım çözüldü.
    iki sorum olacak
    1. Logitech X-530 5.1 ses sistemini bu cihaza bağlamak için ne tür aparat almalıyım tek kanal üzerinden ses alabiliyorum amacım ses sistemini performanslı bir şekilde kullanabilmek.
    2.Filmlerimin alt yazı isimleri farklı filmler ile alt yazı isimlerini eşleyen bir program varmı veya cihazın menusunden altyazı seçebiliyormuyum?
    Teşekkürler

ses sistemin analog olduğundan sadece 2 kanaldan ses alabilirsin. yok ben 5+1 izlemek istiyorum diyorsan o zaman şu aparatı alman lazım,

http://forum.donanimhaber.com/m_36722442/tm.htm

bunun muadili hepsiburada.com'da playvision adı altında satılıyor, fiyatı da 200 lira.

ikinci sorunun cevabını bende bilmiyorum.

1-) Cİhaz çalışırkenfan sesi çok az duyuluyor malum ufak olduğu için ama bu fan sesi cihaz ısındıkça artmıyor yani film izlerken asla duyulmuyor.

2-) İlk çıktıktan sonra cihaza 2 ay sonra güncelleme geldi, bununla beraberde internet tv gelerek torrent'sal sıkıntılar en aza indirgendi benimde yaptığım testlerde bir iki filmde durma oldu ama onuda harici tek partition hdd kullanarak hallettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: turan2691

arkadaslar görüntü kalitesi bakımından wd veya popcorn la arasında bi fark varmı film oynatıkrken soluk veya canlı vs....ben bu ürünü alıcam fakat wifiden film izletme sorunu varmıs modeme direk baglasam bilgisayardakı dosyayı paylasıma acıp oynatsam bir sorun yasarmıyımbirde sormak istediğim baska bıseyvar 27'' lg monitör alıcam fakat aldıgım zaman kendı içeriisnde movie player ı yok çeşitli yöntemlerle acılıyor fakat mkv lerde gene sorun cıkıyor dts mesela bn film izlemek xbox 360 ve bilgisayar kullanımı için ikiarada biderede kaldım 27'' monitörmü almalıyım yoksa 32'' samsung içerisinde usb movie özelli olan 32'' alırsam nekadar mesafeden izlemem gerekir pcde kullanıcam çünkü filim ve xbox 360 da önerilerinizi beklıyorum

* filmleri izlerken soluk veya canlılık eksikliğinini düşünürseniz cihazın setup menüsünde gerekli renk ayarları var göze hitap edecek canlılık ayarlanabiliyor.

* wifi'den film izlerken 1080p filmlerde tabii hepsinde olmamak kaidesiyle sıkıntı olabilir onunda çözümü 300m destekli wifi usb ve aynı şartları taşıyan 300m adsl modem ile sorunlar çözülebiliniyor. tabii modemler her nekadar 300m olsa bile çekim mesafeleri v.s. gibi etkenler darboğaz çıkarabilir.

* 27" Lg monitörün usb'sini hama kumanda ile açtıktan sonra sadece divx filmleri izleyebiliyoruz çünki birkaç ay önce bende LG M2794DP sahibiydim, şuan samsung 40c650 kullanıyorum.imkanın varsa 32" almanı öneririm hem dts hemde kaynak problemi yaşamazsın. 32" ler için en uygun mesafe en az 1-2mt olması gerek.

• çok tesekkur ederim arkadasım gercekten uzun zamandır 27'' mi yoksa 32'' mi diye arastırıyodum Samsung LE-32C650 serisini almayı dusunuyorum sende c650 serisi kullanıyosun nasıl tavsiye edermısın bide 32'' kullanırsak pc için ilerde göz ve görme sorunu cıkmaz demi c650 serisi bildigiğim kadarıyla usb movie de dts ve alt yazı destekliyor deilmi
  • quote:

çok tesekkur ederim arkadasım gercekten uzun zamandır 27'' mi yoksa 32'' mi diye arastırıyodum Samsung LE-32C650 serisini almayı dusunuyorum sende c650 serisi kullanıyosun nasıl tavsiye edermısın bide 32'' kullanırsak pc için ilerde göz ve görme sorunu cıkmaz demi c650 serisi bildigiğim kadarıyla usb movie de dts ve alt yazı destekliyor deilmi

rica ederim arkadaşım,

32c650 ile güzel seçim yapmış olursun ama 100hz, lan bağlantısı ve fazladan 1 hdmi portunu es geçebilirim dersen fiyat açısından 32c530 dan işini görür. çünki 30c650 ile 40c650 arasında fiyat farkı çok değil düşün yani.

c650 ve c530 serilerinde dts ve usb movie seçenekleri var, alt yazı ve dts de sıkıntı çıkartmaz ama unutmaki her iki tv de dts-hd ve dts-true hd kodlanış filmleri çözmez bunlar için harici amfi receiver alman gerekecektir.

göz görme durumuna gelince lcd tv leri masa başı bilgisayar kullanmaktan ziyade geriden bakmak için uygun olduğundan aynı çözünürlüğe sahip monitör ile arasından sanki simgeler ve alan derinliği daha fazla gelebilir buda panelin yapısıyla alakalı, o sebeple yok ben masa üstünde değil duvara&sehpaya asıp daha sonra koltuğuma yaslanıp tv&pc kullanıcam dersen biçilmiş kaftan olur senini için.

• 100hz ilerleyen zamanda sorun yaratırmı veya xbox 360 oynarken C653 serisini gördüm fakat tr de satısı yok suan istanbul bilişimde güya var ama ellerinde yok SAMSUNG LE-26C653 bu seriyi arıyorum ama bulamadım tr ye ne zaman gelır biliyomusun

lcd yi bn duvara asıcam bilgisdayar masası ile arasından 1 metre bosluk bırakıcam ardıaında arada bilgisayar masası olucak bu sekılde kullanıcam ama gene 26''veya 27'' yerine 32'' almamı tavsiye edersin deilmi
  • quote:

100hz ilerleyen zamanda sorun yaratırmı veya xbox 360 oynarken C653 serisini gördüm fakat tr de satısı yok suan istanbul bilişimde güya var ama ellerinde yok SAMSUNG LE-26C653 bu seriyi arıyorum ama bulamadım tr ye ne zaman gelır biliyomusun

lcd yi bn duvara asıcam bilgisdayar masası ile arasından 1 metre bosluk bırakıcam ardıaında arada bilgisayar masası olucak bu sekılde kullanıcam ama gene 26''veya 27'' yerine 32'' almamı tavsiye edersin deilmi

100hz ilerleyen zamanlarda lazım olabilir şahsi görüşüm 100hzfena değil ama kullanıcıların bazıları bunu menüden iptal edebiliyor kişisel kullanım önemli yani,

c650/c652/c653/c654 bunların hepsi donanım olarak aynı ürünler tek farklılıkları kasa tasarımı yani hangisini uzun bulursanız gönüş rahatlığıyla alın ama ekranı alırken ilerde sıkıntı yaşamamak için orjinal türkiye garantili almanızı öneririm zaten paralel ithalat olanlarla aralarında 100tl oynuyor değmez yani eskisi gibi değil.

lcd yi kullanma mesafeniz çok uygun sıkıntı yaşamazsın dostum, ama dediğim gibi minimum 32" almanı öneririm 27c653 TR ye gelmez 32" varken gelse bile paralel gelir onlarında fiyatları 32" ile hemen hemen aynı olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: scelen

slm.
    Bu ürünle ilgili murdocklawless'a teşekkür etmek istiyorum. Çünkü bize çok faydalı bilgiler sunmakta. 2 sorum olacaktı:

rica ederim, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum.

quote:

1. cihaz çalışırken fan sesi duyuluyormu?
    2. Bu tip cihazları 6 yıl önce Smartmedia ile alarak kullanmaya başladım. Daha sonra ilk WD modelinden aldım. Eskiden bu ürünler çok kullanılmadığından güncellemeleri firmalar çok yapmıyordı. ürünü aldıktan 6 ay sonra yeni çıkan bir ses yada görüntü codecli filmi izleyemiyorduk. Belli bir süre sonra işlevsiz bir elektronik cihaz haline geliyordu. O yüzden piyasada markasını çok bilmediğim bir ürün almamayı düşünüyordum. Ancak bu ürün beni düşündürtüyor. Acaba Güncellemeler konusunda ithalatcı firma nasıldır? Güvenilirmidir? 6 ay sonra kullanılmaz bir cihaz olmasın?

Tşk,

1. gündüz vakti duyamazsın ancak gece sessizliğinde belli belirsiz bir ses var ancak film izlerken imkanı yok bişey duyamazsın. cihaz expert'in de dediği üzere 1080 film izlesen bile ısınmadığından fan seside yükselmiyor.

2. valla ben aldım 1 ay sonra güncellemesi geldi ve bir çok sorunu da çözdü. ayrıca bu cihaz türkiye'de satılan dark mini media ve bir veya birkaç cihaz ile aynı firmware'i kullanıyor bildiğim kadarı ile. yani güncellemeleri belli bir zaman devam eder ancak elbetteki sonsuza kadar etmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murdocklawless -- 4 Şubat 2011; 21:55:25 >

• quote:

çok tesekkur ederim arkadasım gercekten uzun zamandır 27'' mi yoksa 32'' mi diye arastırıyodum Samsung LE-32C650 serisini almayı dusunuyorum sende c650 serisi kullanıyosun nasıl tavsiye edermısın bide 32'' kullanırsak pc için ilerde göz ve görme sorunu cıkmaz demi c650 serisi bildigiğim kadarıyla usb movie de dts ve alt yazı destekliyor deilmi

32" pc'de kullanacaksan en az 2 mt. bir mesafeden bakman lazım. daha yakında mouse hareketlerini izlemek için kafanı çevirmek zorunda kalırsın ki bu pek hoş bir durum değil.
  • Arkadaşlar bu cihaz aynı zamanda da ftp servera sahip.ftp://ipnumarası yazınca HDD nizin içine girebileceğinizi düşünüyorum. Çünkü ftp servara bağlanıyor ve kullanıcı adı ve şifre istiyor. ben şifreyi bulamadım, varsayılan şifrede burada işe yaramıyor. Ayrıca kullanıcı girişi şifre isteğini iptal bile etseniz burada yine şifre istiyor. Kullanma kılavuzunda da bununla ilgili bir bilgi yok. Varmı fikri olan nasıl çözeriz. eğer bu sorunu halledebilrsem modemiminde port yönlendirmesi yaparak evde değilkende HDD me ulaşmayı planlıyorum.
  • bende denedim ftp olayını ama şifre bile sormadı, bağlatı yok dedi. ben ithalatçısına bir sorayım bakayım.
  • Torrent sorunu çözüldü demişsiniz. Bende sorun devam ediyor. HDD yi NTFS olarak formatladım. Sambayı kapatıp açınca torrent başlıyor ancak kısa süre sonra Stop ediyor. Sorunsuz indirebilen var mı merek ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkbilir

Torrent sorunu çözüldü demişsiniz. Bende sorun devam ediyor. HDD yi NTFS olarak formatladım. Sambayı kapatıp açınca torrent başlıyor ancak kısa süre sonra Stop ediyor. Sorunsuz indirebilen var mı merek ediyorum.

fat32 ye sorunsuz indi ancak fat32 nin 4 giga dosya sınırı var. ext3 deneyeceğim.
  • quote:

Torrent sorunu çözüldü demişsiniz. Bende sorun devam ediyor. HDD yi NTFS olarak formatladım. Sambayı kapatıp açınca torrent başlıyor ancak kısa süre sonra Stop ediyor. Sorunsuz indirebilen var mı merek ediyorum.

modemden 6881 numaralı portu açıp, harici hdd'yi ntfs tek partition yapıp deneyin, ben bu şekilde sorunsuz indirebiliyorum.

not : ezcool'un sitesinden en son firmware'i indirip cihaza kurduktan sonra mutlaka fabrika ayarlarına bir kez getiriniz böylece eski ayarlar sıfırlanmış olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eXpErT_

quote:

modemden 6881 numaralı portu açıp, harici hdd'yi ntfs tek partition yapıp deneyin, ben bu şekilde sorunsuz indirebiliyorum.

not : ezcool'un sitesinden en son firmware'i indirip cihaza kurduktan sonra mutlaka fabrika ayarlarına bir kez getiriniz böylece eski ayarlar sıfırlanmış olacaktır.

Bu dediklerinizin hepsini yapmama rağmen sorun devam ediyor. Yanlız ben birden fazla torrent ekledim. Acaba siz tek dosya mı eklediniz?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eXpErT_

quote:

Bu dediklerinizin hepsini yapmama rağmen sorun devam ediyor. Yanlız ben birden fazla torrent ekledim. Acaba siz tek dosya mı eklediniz?

hımm ilginç, ben genellikle tek tek indiriyorum ama murdock'un sorusuna yanıt vermek için 3 adet ekledim sorunsuz indirdim...

• bir arkadasım bundan alıcak.ancak tüplü tv var onda.tüplü tv de hd filmleri izlemesi mümkünmü bu cihazla..
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdar4141

bir arkadasım bundan alıcak.ancak tüplü tv var onda.tüplü tv de hd filmleri izlemesi mümkünmü bu cihazla..

izler ama şöyle bir yol izlemesi lazım öncelikle tv tüplü olduğundan muhtemel hdmi olmayacak onun yerine scart veya AV (sarı, kırmızı, beyaz) kablo olacaktır.

AV kablo ile ezcool'un arkasına girdikten sonra öteki ucu tv ye girerek iş bitmiş olur, scartta ise yine scart-av çevirici adaptörler var onu kullanarak yine cihazı tv ye bağlayabilir.

hd film olayına girince burda hem tv tüplü olduğu ve full hd olmadığı için hemde bağlantı biçimi av tipi kablolama olduğu çok çok iyi görüntü beklememek lazım,

tüplü tv lerde durum sadece ezcool için değil tüm media oynatıcıları için geçerli çünki...

• tabıkı hd goruntu almak mumkun degıl o gercek sadece hd fılm formatındakı fılmi tuplu tv de ızlenırmı izlenmez mi bunun cevabını beklıyordum.dedıgınıze gore izlenir sonucu cıkıyor.tabıkı goruntu kalıtesı normal bır goruntu gıbı olur sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdar4141

tabıkı hd goruntu almak mumkun degıl o gercek sadece hd fılm formatındakı fılmi tuplu tv de ızlenırmı izlenmez mi bunun cevabını beklıyordum.dedıgınıze gore izlenir sonucu cıkıyor.tabıkı goruntu kalıtesı normal bır goruntu gıbı olur sanırım.

tabiiki sıkıntı yok izlersiniz ama malum görüntü kalitesi ne derece tatmin eder, en azından lcd tv alacaksanız yakın zamanda o zaman kadar kullanılabilir. sonuçta hd değildi normal bir görüntü olur...
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.