Şimdi Ara

Extrem Pc Limit 10 bin TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
639
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar uzun süredir üst seviye bir pc toplama düşüncem vardı bunun için max 10 bin tl ayırdım. Bu Limit tüm pc parçaları için ayrılmıştır ona göre öneri verirseniz sevinirim.

Amaç 2k uzun vadeli oyun zevki kısa vadede 4k amaçlıyorum. 2k için g sync monitör 4k için ise g sync olmayan monitör ile devam etme arasında gidip geliyorum bu konuda kararsızım.

Vereceğiniz öneriler içinde ekran kartı harici; hepsini tr üstünden almayı düşünüyorum ekran kartı amazon üstünden veya tanıdık aracılığı ile getirtilecek ona göre öneride bulunursanız sevinirim.

• 2008 üyesi

2k 144hz + gtx 1070 iyi gider, artan paraylada merkez birimleri minimum tutabilirsiniz.
    -> i5 6600
    ->H170 anakart
    ->2x8gb DDR4
    ->240GB SSD + 1TB HDD

i5 6600 ve gtx 1070 power consumption idle load değerlerini bilmediğim için güç kaynagı tavsiyesinde bulunamam, ama tahminim 650w 80+ gold psu yeterli gelir.Kasayıda hangisi hoşunuza gidiyorsa

edit: sistem yaklaşık 7-8bin tl tutuyor. maddi durumunuza göre paranın hepsini kasaya yatırmak istiyorsanız işlemciyi i7 6700 yapabilir dilerseniz anakart z170 işlemci i7 6700k yaparsanız + sıvı soğutma ile fiyatı 10k ya tamamlarsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oraykt -- 17 Haziran 2016; 8:41:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: oraykt

2008 üyesi

2k 144hz + gtx 1070 iyi gider, artan paraylada merkez birimleri minimum tutabilirsiniz.
    -> i5 6600
    ->H170 anakart
    ->2x8gb DDR4
    ->240GB SSD + 1TB HDD

i5 6600 ve gtx 1070 power consumption idle load değerlerini bilmediğim için güç kaynagı tavsiyesinde bulunamam, ama tahminim 650w 80+ gold psu yeterli gelir.Kasayıda hangisi hoşunuza gidiyorsa

edit: sistem yaklaşık 7-8bin tl tutuyor. maddi durumunuza göre paranın hepsini kasaya yatırmak istiyorsanız işlemciyi i7 6700 yapabilir dilerseniz anakart z170 işlemci i7 6700k yaparsanız + sıvı soğutma ile fiyatı 10k ya tamamlarsınız.

gtx 1080 150 watt harcıyordu..

• 650w yetersiz kalmaz mı sizce sonuçta alınacak diğer parçalar ile birlikte bence 850w daha mantıklı değil mi.?

Ayrıca kart olarak gtx 1080 alacağım gibi ama kararsızım Amd 480 geliyor ondan 2 tane alıp keyfime de bakarım gibi onunda çıkış sonrası test sonuçları çok önemli.
  • Balthier kullanıcısına yanıt
    bnde elimdeki 950 ile 970 e yetisme cabalarimdan 950 yi sli yapmayi düşündüm. fakat her oyunun sli optimizasyonu yok. heleki korsan oyunlarda cok problem yasarsiniz.480cf nin 1080 i gectigi dogru olabilir fakat bu testleri cf sli destegi tam olan oyunlarda ve gpu test programlarinda yapildigini unutmayin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Profilimde ki sistemime bakabilirsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.